26. ledna 2023 • 10:50

Djokovičův otec (opět) vzbudil rozruch. Skandál s Putinovou podobiznou!

Autor: rou
Vstoupit do diskuse
0
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Velká naděje v lukostřelbě. Kdyby tu byla máma, brečela by, říká Horáčková
Bouřlivé oslavy v Madridu! Vítězové EURO 2024 se vrátili domů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rodina Djokovičů nebude sedět v koutě… Pokud jde o vyjadřování vlastních (leckdy dost kontroverzních) názorů, má Novak Djokovič hodně silnou inspiraci ve svém otci Srdjanovi. Ten po Novakově triumfu nad Andrejem Rubljovem ve čtvrtfinále Austrlian Open vyvolal skandál fotkami s fanoušky, kteří v Melbourne Parku provolávali podporu Rusku. Srdjan Djokovič byl zachycen, jak pózuje u vlajky s tváří Vladimira Putina.Pořadatelé Australian Open byli po středečních událostech nuceni vydat prohlášení a varovali hráče i jejich doprovod, aby se podobných akcí propříště zdrželi. Srdjan Djokovič, který nejde pro kontroverzi daleko (třeba když nevybíravě kritizoval Rogera Federera), se ve středu v noci srdečně zdravil se srbskými fanoušky.

Ti ovšem vedle své tenisové hvězdy provolávali slávu Rusku, na vlajkách měli portréty ruského prezidenta, který je zodpovědný za válku na Ukrajině, či dávali na odiv písmeno Z, jež se stalo symbolem podpory ruského útoku. Srdjan Djokovič s nimi vřele komunikoval a podle zveřejněného videa se ochotně vyfotil se skupinkou držící vlajku s Putinovou tváří.

Otec Novaka Djokoviče Srdjan ochotně pózoval s fanoušky s vlajkou na podporu Ruska a Vladimira Putina
Otec Novaka Djokoviče Srdjan ochotně pózoval s fanoušky s vlajkou na podporu Ruska a Vladimira Putina

Ruské či běloruské vlajky a symboly jsou přitom v areálu Australian Open zakázané. Podle organizátorů byla jedna skupina příznivců vyvedena a upozorněna byla i policie. „Hráčům a jejich týmům jsme pravidlo připomněli a bylo jim zdůrazněno, aby se vyvarovali jakéhokoliv narušení,“ stojí v prohlášení.

Otevřená podpora Ruska naštvala i ukrajinského velvyslance v Austrálii. „Je to klasicky v kompletním balení… Se srbskou vlajkou je tu ruská, Putin, zelařské symboly, vlajky tzv. Doněcké lidové republiky… Je to hrozná ostuda,“ vyjádřil své znechucení Vasyl Myrošnyčenko.

Novak Djokovič se po loňské očkovací kontroverzi a svém vyhoštění z Austrálie soustředí jen na tenis  a zisk titulu, jeho otec, který měl pro australské organizátory i autority jen slova nejtěžšího pohrdání, si ale evidentně nemohl pomoci…

Sebastian Korda geny nezapře. Sportovními úspěchy hýří celý rodinný klan
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0
Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud