České tenistky vyrazí na Kanadu bez opor Kvitové i Šafářové | iSport.cz
27. ledna 2015 • 11:36

České tenistky vyrazí na Kanadu bez opor Kvitové i Šafářové

Autor: iSport.cz
Karolína Plíšková bude proti Kanadě v roli české jedničky
TOP VIDEA
Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu Mountfield HK - Třinec: Za tenhle nafilmovaný pád dostal Smoleňák pokutu
Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait Moje reprezentační 11: Čtyři změny a víc slávistů, říká redaktor iSport TV Vait
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bez obvyklých opor Petry Kvitové a Lucie Šafářové, které se omluvily, vstoupí české tenistky do letošního ročníku Fed Cupu. Obhájkyně titulu čeká příští týden zápas 1. kola s Kanadou v Québecu a kapitán Petr Pála nominoval Lucii Hradeckou a tři debutantky Karolínu Plíškovou, Terezu Smitkovou a Denisu Allertovou. Zápas se uskuteční na tvrdém povrchu ve sportovním komplexu univerzity Laval 7. a 8. února."Myslím, že sestava, která tam jede, je dostatečně dobrá, abychom proti Kanadě uspěli. I když budou v nejsilnější sestavě, tak to vidím jako vyrovnané utkání a určitě tam pojedeme vyhrát," řekl Pála na facebooku českého týmu.

Tenistky loni vyhrály Fed Cup potřetí za uplynulé čtyři roky. V listopadovém finále v Praze porazily Němky a o vítězství se zasloužily ve dvouhrách světová čtyřka Kvitová se Šafářovou.

Pro duel v Kanadě se po dohodě s Pálou obě hvězdy českého týmu vzhledem k termínu po Australian Open a dějišti utkání omluvily. Stejně jako Barbora Záhlavová-Strýcová, Klára Koukalová a Kateřina Siniaková.

"Vzhledem k jejich různým programům, že se někdo chce dostat výš (v žebříčku) a někdo naopak obhajuje hodně bodů po Fed Cupu, to respektuju," řekl Pála. "Všechny když tak přislíbily účast v dalším kole."

Dvojnásobná wimbledonská vítězka Kvitová od své premiéry ve Fed Cupu v baráži v roce 2007 vynechá teprve třetí zápas českého týmu.

Jedničkou bude Plíšková

Jedničkou bude při své premiéře v soutěži Karolína Plíšková. Světová dvacítka nasála fedcupovou atmosféru poprvé loni při finále, ale do závěrečné sestavy se nakonec nedostala. "Jde stále nahoru, hrála výborně v Sydney, kde byla ve finále, i v Melbourne. Věřím, že bude tahounem týmu," uvedl Pála.

"Do Kanady se těším, i když to bude daleká cesta a úplně se to nehodí do turnajového plánu, ale být jedničkou je neskutečné. Určitě se těším," řekla Plíšková.

Z třicetistupňového vedra v Melbourne už přiletěla do zasněžené Prahy a v neděli se vydá s týmem do Kanady, kde je minus dvacet stupňů Celsia. "Bude to náročný, drsný a nevím, co to s tělem udělá, ale doufám, že to zvládneme."

Už v Austrálii se Plíšková dozvěděla, že bude jedničkou a že Kvitová a Šafářová hrát nebudou. "Nehodí se to extra nikomu, ale holky naprosto chápu. Ony toho odehrály fakt hodně a mají nabitý plán," řekla Plíšková.

O roli dvojky se Pála rozhodne mezi Smitkovou (68. v žebříčku dvouhry WTA), Allertovou (107.) a Hradeckou (142.).

Účast Bouchardové je nejistá

V týmu Kanady je nejistá účast Eugenie Bouchardové. "Teď poletím domů, odpočinu si a s týmem se rozhodneme, jestli budu hrát, nebo ne," řekla světová sedmička po vyřazení ve čtvrtfinále Australian Open.

Další kanadské hráčky do špičky nepatří. Do úvahy připadají Aleksandra Wozniaková (129.), Sharon Fichmanová (135.), Gabriela Dabrowská (169.) a Francoise Abandaová (202.).

S Kanadou se český a dříve československý tým střetl pětkrát a vždy se radoval z výhry. Naposledy Češky zvítězily v Přerově 2002 jasně 5:0.

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová Aleš Opatrný

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud