7. února 2016 • 16:22

Kvitová poprvé prohrála oba zápasy: Nezhroutím se, jsou i pozitiva

Autor:
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Poprvé v kariéře vyšla tenistka Petra Kvitová ve Fed Cupu bodově naprázdno. Po sobotní prohře s Monicou Niculescuovou dnes v Rumunsku podlehla také Simoně Halepové.


REKLAMA
digi tv

"Všechno je jednou poprvé. Bohužel se to stalo, ale nezhroutím se z toho," řekla Kvitová. "Moje nálada asi momentálně není nejlepší, ale na druhou stranu jsem odehrála solidní zápas, takže si z toho vezmu nějaká pozitiva," řekla světová devítka po prohrané bitvě s třetí ženou žebříčku Halepovou 4:6, 6:3, 3:6.

Zatímco proti Niculescuové nehrála Kvitová v sobotu dobře, její nedělní výkon už snesl parametry hráčky světové desítky. "Jsem opravdu ráda za to, jak jsem hrála, i když jsem prohrála. Ve srovnání se sobotou to bylo mnohem lepší. Z této strany je to dobré, ale nepřinesla jsem bod do šatny, což není moc dobré," řekla.

V utkání nasázela 38 vítězných míčů, udělala 47 chyb a celkově získala jen o čtyři fiftýny méně než soupeřka. "Těžko říct, co chybělo. Měla jsem brejk ve třetím setu, ale to úplně nestačilo. Celkově to byl dobrý zápas," řekla Kvitová.

Tentokrát se cítila na kurtu dobře psychicky i fyzicky. "Párkrát jsem tam lapala po dechu. Mohlo by to být lepší, ale na to, s jakou hráčkou jsem hrála, to ještě šlo," řekla Kvitová.

S Halepovou prohrála i třetí vzájemný zápas. "Je to třetí hráčka světa ne jen tak pro nic za nic. Poslední dva zápasy, které jsme hrály, byly opravdu těsné. Jednou to přijde a vyhraju," věřila dvojnásobná wimbledonská vítězka.

Kvitová hrála Fed Cup před cizím publikem poprvé od Palerma 2013. "Nezvyk to byl, proti Halepové už to bylo lepší, ale v sobotu to bylo víc zvláštní. Asi radši bych osobně hrála doma," řekla a dodala, že obecenstvo bylo férové.

Se Simonou Halepovou padla česká tenistka 4:6, 6:3, 3:6
Se Simonou Halepovou padla česká tenistka 4:6, 6:3, 3:6

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze