7. února 2016 • 21:02

Neříkejte mi hrdinka, prosila Plíšková. Vyzdvihla i Kvitovou

Autor:
TOP VIDEA
Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy Stanciu míří do Sparty! Podívejte se na jeho statistiky i úspěchy
Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell Olympijská nominace je odměnou za léta tvrdé dřiny, říká Brandon Maxwell
VŠECHNA VIDEA ZDE

Podruhé za sebou zařídila Karolína Plíšková výhru českých tenistek ve Fed Cupu. Po obratu v listopadovém finále proti Rusku nyní přinesla týmu body i v Rumunsku, kde dokonce vyhrála třikrát a radovala se z postupu do semifinále.


REKLAMA
digi tv

Na pomalém povrchu v Kluži v sobotu v krásném utkání zdolala ve třech setech světovou trojku Simonu Halepovou. V sobotu za nepříznivého stavu 1:2 porazila Monicu Niculescuovou a poté uspěla ve čtyřhře s Barborou Strýcovou.

"Nechci být brána jako hrdinka. Takhle mě určitě nenazývejte," žádala světová třináctka v útrobách stadionu.

Barbora Strýcová si jde plesknout po povedeném úderu s Karolínou Plíškovou. Český pár vyhrál nad soupeřkami z Rumunska a rozhodl o úspěchu ve fedcupovém utkání.
Barbora Strýcová si jde plesknout po povedeném úderu s Karolínou Plíškovou. Český pár vyhrál nad soupeřkami z Rumunska a rozhodl o úspěchu ve fedcupovém utkání.

Nechce být vyzdvihována do nebes. Jinak to ale nejde. Hrála během necelých dvou dnů šest hodin a zvládla zápasy na extrémně pomalém povrchu, který nesvědčí její hře. "Vzalo mi to celkem dost energie, dám si nějaký den volno," plánovala před odletem domů. Výher si vážila. "Je to cenné, poprvé jsem obě porazila v singlu a cením si i toho debla, protože v tom jsem toho zatím tolik nedokázala. Jsem ráda za všechny tři zápasy."

Plíšková opakovala, že za výhrou nestojí jen ona, ale celý realizační tým a ostatní hráčky. "Tolik lidí. Není to jen moje práce," řekla a vyzdvihla rovněž Petru Kvitovou, která tentokrát vyšla naprázdno. "Ale taky se snažila udělat body. Stane se, že to nevyjde. Někdy to vyjde takhle a příště můžu prohrát oba singly já," řekla Plíšková.

V týmu je teprve rok

Třiadvacetiletá tenistka je po Nicole Vaidišové první Češkou, která získala v jednom Fed Cupu tři body. Vaidišová to dokázala před osmi lety proti Slovenkám.

Plíšková se k tomu dopracovala po roce v týmové soutěži. Svoji pouť začala před rokem v Kanadě, kde hrála poprvé a hned v roli jedničky získala dva body. "Od té doby jsem se posunula. Kanada byla hodně nervózní, bylo to poprvé, přece jen je to něco jiného než normální turnaje. Je potřeba pár dnů a týdnů s týmem strávit," řekla.

Za velký milník označila listopadové finále Ruskem. V Praze ustála velký tlak a bouřlivou atmosféru sedmnácti tisíc lidí. "Hodně mi to pomohlo po psychické stránce, když jsem to zvládla tam před lidmi. Tady už jsem se toho tolik nebála. Už jsem zvyklá hrát normální tenis, který hraju i na turnajích," uvažovala Plíšková.

Podruhé za sebou otočila zápas, ale duel s Ruskami nechtěla se soubojem v Rumunsku srovnávat. "Už bych minulý rok uzavřela," řekla Plíšková, ale přeci jen se určitému porovnání nevyhnula. "S Pavjlučenkovovou jsem měla vyhrát a vyhrála jsem v klidu. Tady bylo všechno víc vydřený a debl pak byl celkem v pohodě."

Těžká byla výhra nad Halepovou a psychicky náročná nad Niculescuovou. "Je potřeba proti ní hrát pečlivě a ona nakonec pár chyb taky dá. Není to stroj, který nezkazí. Chtělo si počkat na pravou chvíli. Mým cílem samozřejmě bylo držet si servis. Pak jsem doufala, že jeden brejk přijde a vyšlo to," připomněla.

Na závěr se znovu doplňovaly při deblu se Strýcovou. Klíč? Jsou naladěné na stejnou notu i mimo kurt. "Už jsme si rozuměly i v Praze proti Ruskám a tady to bylo dobrý, protože jsme pořád vedly. Šlo nám to stejně dobře," dodala.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze