Kondiční kouč Kvitové: Rehabilitace? Velká bolest. Petra měla slzy v očích | iSport.cz
27. května 2017 • 16:40

Kondiční kouč Kvitové: Rehabilitace? Velká bolest. Petra měla slzy v očích

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí? Čech oznámil, že ukončí kariéru. Jaké jsou okolnosti jeho rozhodnutí?
Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1 Třinec - Karlovy Vary: Vlastní gól hostů! Hráči Energie si srazili puk do prázdné branky, 3:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trošku jako Střihoruký Edward prý občas vypadala tenistka Petra Kvitová při rehabilitaci pořezaných prstů levé ruky. Kondiční kouč David Vydra před návratem dvojnásobné wimbledonské vítězky na kurty, který se odehraje v neděli na French Open, zároveň řekl, že hráčka hned od prvních minut po prosincové operaci o pokračování tenisové kariéry nepochybovala."Péťa udělala strašně moc práce. Pracovala skoro dvanáct hodin denně na všem. To sklidilo ovoce, proto je tady dřív," řekl novinářům Vydra, který spolupracuje s Kvitovou dva roky. K bývalé světové dvojce se přidal předloni po French Open.

Vydra viděl Kvitovou krátce po operaci, kterou podstoupila ještě týž den po přepadení. Pachatel jí pořezal všech pět prstů levé ruky, v které drží raketu. "Když ji přivezli ze sálu, říkala, že nepochybuje, že by se nevrátila. Nedokážu si představit, jaká síla se v ní odehrává, ale prostě věřila," řekl.

Petra Kvitová na tiskové konferenci před začátkem French Open ukázala, že je její zraněná ruka už vyléčená

Kvitová podle Vydry pracovala od prvních chvil pečlivě a velice trpělivě, aby ruku znovu připravila na tenis. "Ráno jsme vstali v osm, po snídani se začalo třeba dvě hodiny cvičit s rukou. Měla speciální proudy, pak byla kondice, oběd, zase proudy, cvičení, kondice, masáž a někdy jsme nestíhali večeři na osmou. A tak to trvalo celou dobu. Já si myslím, že ze sta lidí tohle dokáže jeden člověk," popsal.

Hodně vyzdvihl spolupráci s francouzským specialistou Dominiquem Thomasem, kterého hráčce doporučil operatér Radek Kebrle. Kvitová za Francouzem byla v Grenoblu, on zase přijel za ní a vymýšlel různé pomůcky na cvičení.

"On byl výborný, pořád pro ni vymýšlel nové způsoby rehabilitace. Petra chvílemi vypadala jak Střihoruký Edward. Měla sedm druhů ortéz a strečovače na kluby," řekl Vydra s připomínkou slavné filmové postavy, kterou ztvárnil Johnny Depp.

Prst měla skoro amputovaný

"S rukou zpočátku nemohla vůbec hýbat, tak jí naordinoval metodu, kdy elektrickým proudem pasivně aktivovala ruku. Fakt byl drsný. Cvičení s ním bolelo strašně, tekly jí slzy, ale díky tomu se to takhle celé urychlilo," doplnil.

Podle Vydry se až do konce března nevědělo, jestli bude Kvitová opravdu moci se k tenisu skutečně vrátit. "Proto jsme už jen rádi, že je tady, i když to zní jako alibismus," řekl Vydra. Při vyprávění kondiční kouč odhalil také podrobnosti o zraněných prstech. "Po osmi nedělích jí vyndali drát z prstu, který měla skoro amputovaný," řekl Vydra. Jeden z dvou přeříznutých nervů má Kvitová v malíčku.

Přepadení, těžké zranění a touha se vrátit Kvitovou pochopitelně proměnily. "Prožila si hrozně silné momenty. Tohle by složilo i chlapa. Myslím, že tu vůbec nemusela být. Tohle vás změní, pak koukáte na svět úplně jinak," řekl Vydra.

Petra Kvitová na tréninku v Paříži před startem na Roland Garros

Vítězka Fed Cupu podle něj trénuje poslední měsíc nejpečlivěji, co ji za dva roky zažil. "Nevypustí jediný trénink, i kdyby měl trvat jen deset minut, tak to odjezdí po zadku na sto procent. A hlavně se jí posunula i hlava. Vždy měla výkyvy, byla unavená. Teď ani jednou neřekla, že je unavená," všiml si Vydra.

Vydra je spolu s trenérem Jiřím Vaňkem s Kvitovou nejčastěji. Spolu vytvářejí kolem hráčky dobrou náladu a občas přidají černý humor. "Je to sice drsný, ale Petře jsme pouštěli filmy s noži a různé horory. Měl jsem vymyšlený, že ji v noci budu chodit strašit a ťukat jí na okno. Takhle jsme si s tou situací hráli, prostě všechno bereme s humorem," prozradil Vydra. Kvitová se zpočátku moc nesmála. "Ale neměla jinou šanci. A Péťa byla nakonec úplně v klidu. Ona je fakt skvělá," řekl Vydra.

Vydra slíbil, že pokud se Kvitová vrátí na kurty, tak zatancuje, byť mu je tato činnost trapná. "Třeba ve Wimblasu, to je úplně jedno. Pořád vymýšlíme takové ptákoviny," řekl s tím, že Vaněk slíbil zvednout v benčpresu 110 kg, což splnil.

Úkol Kvitové je nyní jednoduchý. V neděli musí vyhrát první kolo French Open. "Nemá jinou volbu. Když se něco řekne, tak to platí," smál se Vydra.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2

Články odjinud


Články odjinud