PARÁDA! Krejčíková vyhrála French Open, Rusku zdolala ve třech setech

Autor: iSport.cz, jj, ČTK
9
Krejčího čas je tady. Zafeiris coby zklamání sezony, potřebuje Zima ochranu?
Nejdojemnější rozhovor. Šampion Adámek propukl v pláč: Mně se splnila všechna přání

Pařížská pohádka má šťastný konec, česká tenistka Barbora Krejčíková senzačně vyhrála French Open! Ve finále druhého grandslamu sezony porazila Rusku Anastasii Pavljučenkovovou 6:1, 2:6, 6:4 a navázala na triumf Hany Mandlíkové z roku 1981. V novém žebříčku WTA Krejčíková vylétne na patnácté místo, stala se první českou grandslamovou vítězkou od úspěchu Petry Kvitové na Wimbledonu 2014. V neděli Krejčíkovou v Paříži ještě čeká finále čtyřhry po boku Kateřiny Siniakové. Sledujte ONLINE s aktuálními postřehy redaktora deníku Sport Jana Jarocha.

ONLINE PŘENOS - Komentovaný ONLINE French Open
5. 6. 2021
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Barbora Krejčíková Barbora Krejčíková Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně Novak Djokovič Novak Djokovič Rafael Nadal Rafael Nadal
Obnovit
Zprávy ze dne 5. 6. 2021
17:41
5. 6. 2021

Sestry Plíškovy postupují do čtvrtfinále dámské čtyřhry. Dvanáctý nasazený pár Monica Niculescuová, Jelena Ostapenková porážejí 7:5, 1:6, 6:4. V dalším kole mohou narazit na Barboru Krejčíkovou s Kateřinou Siniakovou.

17:10
5. 6. 2021

Barbora Krejčíková zapomněla prohrávat. S Filipem Poláškem jsou v mixu nasazení jako číslo 1 a porážejí v úvodním kole domácí pár Alize Cornetová, Edouard Roger-Vasselin 6:2, 6:2.

13:50
5. 6. 2021
Barbora Krejčíková

Není to velké překvapení, ale skvělý výsledek ano. Barbora Krejčíková s převahou poráží turnajovou pětku Elinu Svitolinovou 6:3, 6:2. Soupeřka v boji o premiérové čtvrtfinále grandslamu - naše stará známá Sloane Stephensová.

13:06
5. 6. 2021

Tak nakonec to neklaplo, Karolína Muchová prohrává se Sloane Stephensovou 3:6, 5:7. V zápase udělala příliš chyb (32), hodně z nich v důležitých chvílích. Muchová také ale opět předvedla jednu svou výbornou vlastnost - dokáže během utkání měnit taktiku, přizpůsobovat se a řešit problémy.

12:18
5. 6. 2021

Karolína Muchová se chytá, hraje mnohem odvážněji, tlačí se k síti, začíná se dařit. Dosáhla na svůj první brejk zápasu, z 0:2 srovnává na 2:2 ve druhém setu.

11:53
5. 6. 2021

Karolína Muchová prohrává první set 3:6. Chtělo by to trochu zpřísnit hru, výměny většinou diktuje Stephensová. Opatrností tenhle zápas česká tenistka nevyhraje.

11:00
5. 6. 2021

Od 12 hodin se na centrkurtu pokusí Barbora Krejčíková zaskočit nasazenou pětku Elinu Svitolinovou. Česká tenistka a vítězka sedmi zápasů za sebou má větší šanci, než by se mohlo papírově zdát.

10:58
5. 6. 2021
Jan Jaroch, redaktor Sportu v Londýně

Dobrý den, ahoj. Vítejte u sedmého dne French Open, i dnes jdou ve dvouhře do akce dvě české tenistky. Karolína Muchová nastoupí již za pár minut proti Sloane Stephensové, přemožitelce své kamarádky Karolíny Plíškové. Půjde o jejich první vzájemný zápas a pestrý styl obou hráček slibuje pohlednou podívanou.