Bundesliga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Köln : Wolfsburg - 25. února 2023   15:30

0:2
(0:1)
Wolfsburg
4' Gerhardt  (Marmúš) • 68' Arnold
Köln
Schwäbe – Schindler, Hübers, Chabot, Hector (C) – Ljubičić, Olesen (73. Adamjan), Schirí, Maina (84. Diehl) – Selke, Tigges (78. Lemperle).
T. Horn, Köbbing – Soldo, Martel, Downs.
F. Willenborg – A. Aarnink, C. Bandurski
RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem
Wolfsburg
Casteels – Fischer, Lacroix, van de Ven, Otávio – Svanberg (80. F. Nmecha), Arnold (C), Gerhardt – Baku (64. J. Kamiński), Marmúš (88. Wind), Wimmer (88. Paredes).
Pervan – Cozza, Franjić, Guilavogui, Waldschmidt.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 6:2. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 9:16.
Druhé dějství nepříliš kvalitní podívané nabídlo rovněž jednu branku, když hosté v 68. minutě zvýšili díky proměněné penaltě svůj náskok už na dva góly. Domácí se sice snažili, ale nebylo jim přáno, jejich gól v nastavení nebyl pro ofsajd uznán.
90+6'
90+5'
Timo Hübers sice dostal míč do sítě, ovšem byl odmáván těsný ofsajd. Kolínu tak není dopřán ani čestný úspěch.
Kolín nad Rýnem právě vstřelil branku!
90+4'
Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Felix Nmecha). Hráč hostů fauloval Hectora.
90+2'
Koen Casteels v klidu sbírá volný míč do rukou a nikam se nežene.
89'
Nepřesný centr letí jen za bránu hostů, kteří jsou velmi blízko vítězství.
88'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg:
ze hřiště odchází Omar Marmúš, přichází Jonas Wind.
88'
ze hřiště odchází Patrick Wimmer, přichází Kevin Paredes.
86'
Omar Marmúš se nyní zlobí, že hlavní arbitr posoudil jeho zákrok jako faul, ale to je tak vše, co s tím může dělat.
84'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
ze hřiště odchází Linton Maina, přichází Justin Diehl.
84'
Wolfsburg nyní drží balón na útočné polovině, soupeř sice překazil jeho kombinace, ovšem je z toho aut.
81'
Málem se domácím povedlo snížit, hosté však v poslední chvíli odehráli míč na roh.
80'
ze hřiště odchází Mattias Svanberg, přichází Felix Nmecha.
78'
ze hřiště odchází Steffen Tigges, přichází Tim Lemperle.
76'
Maxence Lacroix odvrátil hlavou nebezpečný míč do bezpečné vzdálenosti. Následně si chvíli poležet na trávníku, ale rychle je zpátky na nohách.
73'
ze hřiště odchází Mathias Olesen, přichází Sargis Adamjan.
73'
Žlutá karta pro tým VfL Wolfsburg (Mattias Svanberg).
70'
Wolfsburg drží míč daleko od své brány, soupeři se naopak krátí čas.
68'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
MAXIMILIAN ARNOLD poslal levačkou míč ze svého pohledu po zemi na pravou stranu, zatímco strážce domácí svatyně volil opačně. Je to o dva góly.
67'
Žlutá karta pro tým 1. FC Kolín nad Rýnem (Jonas Hector).
66'
Kilian Fischer skončil v pokutovém území na trávníku, hosté se vehementně dožadovali penalty a hlavní arbitr jejich přání plní.
65'
Hosté po delší době zahrozili, ovšem v pokutovém území si nepřihráli přesně.
64'
ze hřiště odchází Bote Baku, přichází Jakub Kamiński.
63'
Steffen Tigges byl blízko vyrovnání, jeho levačka však letí pouze do boční sítě brány.
61'
Následoval centr do vápna, Koen Casteels však vyběhl z brány a míč uklidil do rukou. Z tohoto mráčku rozhodně nezaprší.
60'
Nyní fauloval Patrick Wimmer Schindlera. Je z toho standardka pro domácí.
59'
Omar Marmúš byl hodně tvrdě poslán na trávník, další přerušení je tak zde.
57'
Tvrdá rána z dálky jednoho z domácích fotbalistů byla nebezpečná a šla křížem na vzdálenější tyč, Koen Casteels však zasáhl a balón vyrazit do zámezí.
55'
Hra po pauze pokračuje dál, domácí drží míč.
53'
Mickey van de Ven nyní žádá ošetření, hráčům Kolína se tohle časté přerušování moc nelíbí.
51'
Míč končí za postranní lajnou, domácí budou vhazovat.
49'
Hra pokračuje dál bez změn v sestavách, Davie Selke se dostal ke střele, ovšem jeho přízemní pokus doputoval jen do náruče připraveného gólmana.
48'
Patrick Wimmer zůstává ležet na trávníku, hra je přerušena. A není úplně vyloučeno, že bude nucen střídat.
47'
Omar Marmúš přihrával před odkrytou část domácí brány, tam ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů, který by tečoval míč do sítě.
46'
První půle sice přinesla rychlý gól, ovšem poté jsme viděli spíše nudnou podívanou, kdy byli domácí aktivnější, ale žádný nebezpečný pokus si nevytvořili. Hosté tak celkem v klidu hájili svůj těsný náskok, který si tak odnáší do kabin.
45+2'
45+1'
Kingsley Schindler si míč v pokutovém území příliš zpracovával a vystřelit se mu nepovedlo.
45'
A stejný hráč končí na trávníku i o chvíli později.
44'
Maximilian Arnold zůstává ležet na trávníku, na nohy se mu příliš nechce.
42'
Nepřesný střílený centr domácích posílá míč jen do zámezí, takto to jistě nepůjde.
40'
Souboj o míč u postranní lajny končí faulem a rozehrávat budou domácí.
40'
Nyní budou čelit už šestému rohu.
39'
Nebezpečná křižná přihrávka do vápna hostů nenašla svého adresáta, hosté stále brání svůj těsný náskok.
37'
Dejan Ljubičić přízemní střelou gólmana hostů nepřekvapil, ten se včas položil na trávník a balón zastavil v cestě do sítě.
34'
Maximilian Arnold střílel levačkou z dálky, jeho pokus ale nebyl nikterak prudký a Marvin Schwäbe si tentokrát poradil.
32'
Příliš prudký pas neměl šanci jeden z domácích fotbalistů dostihnout, míč se kutálí za brankovou lajnu.
31'
Balón nyní proletěl kolem odkryté části hostující svatyně, ovšem rozhodčí přerušuje hru, zřejmě pro ofsajd.
30'
Zblokovaný centr z pravé strany přináší Kolínu další roh.
27'
Zcela jasným útočným faulem se provinil jeden z hráčů Wolfsburgu, jenž tak přichází o balón.
26'
Rohový kop bude rozehrávat hostující mančaft.
24'
Omar Marmúš se provinil faulem, za který by mohl vidět kartu, arbitr mu ovšem jen domlouvá.
23'
Přetažený centr z levé strany proletěl pokutovým územím Kolína a skončil na pravém křídle, kde se míče zmocnil domácí celek.
21'
Hosté vyrazili do rychlého brejku, dostali se až do pokutového území, kde však jejich kombinace skončila.
18'
Dlouhý aut do vápna Wolfsburgu nepřinesl žádnou šanci, ale domácí pokračují u balónu.
15'
Po faulu rozehraje domácí tým z levého křídla, hosté se musí mít znovu na pozoru.
13'
Domácí jsou v posledních minutách velmi aktivní, ovšem vyrovnat se jim nedaří.
11'
Ofsajd, rozehrává Wolfsburg.
10'
Zblokovaný centr Kolínu přináší domácímu celku další roh.
9'
Míč končí u domácího gólmana, ten pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.
7'
Davie Selke hlavičkoval z bezprostřední blízkosti příliš vysoko nad.
4'
Hosté z první šance střílí gól, po kterém se musí brankář hostů červenat. Marmúšovu přihrávku zužitkoval YANNICK GERHARDT, jenž levačkou zamířil po zemi mezi tři tyče. Zdálo se, že Marvin Schwäbe balón zastaví, ovšem ten mu proklouzl pod tělem a skončil v síti.
3'
Steffen Tigges se snažil odcentrovat, v tom mu zabránil Maxence Lacroix. Následuje rohový kop.
1'

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schindler, Hübers, Chabot, Hector (C) – Ljubičić, Olesen, Schirí, Maina – Selke, Tigges.
Náhradníci: T. Horn, Köbbing – Soldo, Martel, Adamjan, Lemperle, Downs, Diehl.
Trenér: S. Baumgart.

VfL Wolfsburg: Casteels – Fischer, Lacroix, van de Ven, Otávio – Svanberg, Arnold (C), Gerhardt – Baku, Marmúš, Wimmer.
Náhradníci: Pervan – Cozza, Franjić, F. Nmecha, Guilavogui, Paredes, Waldschmidt, J. Kamiński, Wind.
Trenér: N. Kovać.

Rozhodčí: F. Willenborg – A. Aarnink, C. Bandurski.
Posledních pět vzájemných zápasů

Wolfsburg – Kolín nad Rýnem 2:4
Kolín nad Rýnem – Wolfsburg 0:1
Wolfsburg – Kolín nad Rýnem 2:3
Wolfsburg – Kolín nad Rýnem 1:0
Kolín nad Rýnem – Wolfsburg 2:2

Kolín porazil Wolfsburg na svém trávníku naposledy 18. ledna 2020, kdy zvítězil 3:1.
Wolfsburg

Hosté se drží těsně pod pohárovými pozicemi, na šestý Frankfurt ztrácí osm bodů. Mimo svůj stadion odehráli jedenáct mačů a přivezli si patnáct bodů za čtyři vítězství a tři remízy, skórovali v patnácti případech a o tři góly méně inkasovali. V posledním střetnutí mimo svůj stadion hráli nerozhodně bez branek se Schalke.
Němec Ridle Baku je s pěti góly v čele tabulky střelců týmu.
Kolín nad Rýnem

Domácímu celku patří dvanáctá pozice s 26 body. Na svém hřišti si jeho hráči z deseti klání odnesli osmnáct bodů díky pěti výhrám a třem remízám, vstřelili jednadvacet gólů a jen deset jich inkasovali. Naposledy před svými fanoušky porazili 3:0 Frankfurt.
Hned trio hráčů se s pěti brankami dělí o nejlepšího střelce mančaftu.
Dobrý den, šesti zápasy dnes bude pokračovat 22. kolo nejvyšší německé fotbalové ligy. V tomto přenosu budeme sledovat souboj celků ze středu tabulky. Jsou to Kolín nad Rýnem a Wolfsburg. Mírným favoritem je prvně zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.