Bundesliga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Köln - 20. května 2023   15:30

Werder
73' R. Schmid (Ducksch)
1:1
(0:1)
Köln
36' Tigges  (Kainz)
Werder
Pavlenka – Veljković, Stark, Friedl (C) – Weiser (48. N. Schmidt), Stage, Grujev (46. Groß), Bittencourt (46. R. Schmid), Jung (61. Buchanan) – Füllkrug, Ducksch (90. M. Philipp).
Zetterer – Chiarodia, Dinkci, Mbom.
Hartmann – Leicher, Pelgrim
Wohninvest Weserstadion, Brémy
Köln
Schwäbe – Schmitz (78. Schindler), Hübers, Chabot, Hector (C) – Schirí, Martel – Ljubičić (33. Thielmann), Kainz (78. Huseinbašić), Maina (62. Limnios) – Tigges (62. Selke).
T. Horn – K. Pedersen, Olesen, Kilian.

To je ode mě vše. Přeji pěkný zbytek soboty.
V první půli, kdy herně dominoval Kolín, šli hosté také patřičně do vedení. V 36. minutě se totiž prosadil Steffen Tigges. V druhém poločase se domácí dostali více do hry a došli si pro zasloužené srovnání. Po několika dalších šancích se už skóre neměnilo, a tak Werder s Kolínem se o body podělili.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 7:9. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:9.
90+3'
90+3'
Rychlou narážečkou středem hřiště se domácí dostali do brejku. Christian Groß v závěrečné kličce ale o míč přišel.
90+2'
Přihrávka za obranu byla příliš dlouhá. Marvin Schwäbe (Kolín nad Rýnem) provede odkop od brány.
90+1'
Zápas se dohrává kolem středu hřiště. Zdá se, že oba celky jsou spokojeny s bodem.
90'
Střídání v týmu Werder Brémy:
ze hřiště odchází Marvin Ducksch, přichází Maximilian Philipp.
89'
Jonas Hector všemi možnými způsobil usiloval o to, aby Füllkrug nepostupoval s míčem dále směrem k bráně. Žlutá karta je zde na místě.
88'
Niclase Füllkruga trápí zdravotní komplikace. Ve hře však zřejmě bude schopen pokračovat.
87'
I přes počet rohových kopů v dnešním utkání se ani jednomu z celků nedaří ve vápně prosadit. Poslední rohový kop skončil bezpečně v rukavicích Pavlenky.
86'
Kingsley Schindler centroval zprava. Jeho centr byl však Buchananem sražen na další rohový kop.
85'
Kolín zvýšil obrátky a začal být více nebezpečný. Další rohový kop je tomu důkazem.
84'
Po rohovém kopu prodloužil někdo z hostů míč na zadní tyč, kde trestuhodně přestřelil z bezprostřední blízkosti Davie Selke!
83'
Centr Thielmanna nedokázal Selke dostat ve vápně pod kontrolu. Dostoupení třemi hráči navíc ani neumožnilo hostům dále pokračovat v útoku.
82'
Hartmann je nucen opět použít žlutý kartónek. Proti pravidlům se provinil Lee Buchanan.
80'
Jens Stage může být rád, že tento faul je ohodnocen jenom žlutou kartou.
79'
Čerstvý Huseinbašić potrápil obranu soupeře. Jeho počínání zastavil těsně před šestnáctkou Jens Stage nedovoleným ostrým skluzem.
78'
Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Denis Huseinbašić,
ze hřiště odchází Benno Schmitz, přichází Kingsley Schindler.
77'
Defenzíva Kolínu bez větších problému odvrátila balón do bezpečí.
76'
Domácí nepřestávají být hladoví a pokračují v dobývání soupeřovy svatyně. Ducksch svým napadáním zařídil další rohový kop.
75'
Z velké vzdálenosti zkusil štěstí Marvin Ducksch, ale jeho rána mířila pouze doprostřed brány.
73'
Werder právě vstřelil branku!
Domácí se po slibně vypadající pasáži dočkali srovnávací branky. Po autovém vhazování dostal Werder míč před bránu, odkud Ducksch prodloužil míč na zadní tyč, kde osamocený ROMANO SCHMID uklidil balón do odkryté brány! 1:1
72'
Niclas Füllkrug nasadil protihráči jesličky a z úhlu pálil. Marvin Schwäbe jeho pokus vyrazil.
71'
Kolín se zatáhl před vlastní bránu. Werder otáčí míč ze strany na stranu.
70'
Domácí se dokázali dostat více do hry a momentálně jsou to právě oni, kdo jsou blíže další brance.
69'
Co víc si může Jens Stage přát. Stage se ocitl nikým nehlídaný sám před brankářem a tak dlouho nad zakončením rozmýšlel až správnou chvíli prováhal a trefil pouze brankáře Schwäbeho!
67'
Brémy jsou nuceny napadat rozehrávku obrány soupeře. Kolín si však vede výborně a míč neztrácí.
65'
Nepřesnou rozehrávku domácích mohl potrestat Dimitris Limnios. Míč si naváděl zleva z ostrého úhlu. Těsně před Pavlenkou chtěl míč nachystat spoluhráči v náběhu, ale český gólman pohotově zasáhl!
64'
Marvin Ducksch jako exekutor přímého kopu poslal míč pouze do dobře postavené zdi. Z autového vhazování dále Brémy nic dalšího nevytvořily.
63'
Po faulu na vlastní polovině čelí Kolín přímému kopu. Marvin Ducksch si staví míč.
62'
ze hřiště odchází Linton Maina, přichází Dimitris Limnios,
ze hřiště odchází Steffen Tigges, přichází Davie Selke.
61'
ze hřiště odchází Anthony Jung, přichází Lee Buchanan.
60'
Linton Maina vypálil zevnitř pokutového území. Toto zakončení postrádalo potřebné parametry, předveším správný směr.
59'
Niklas Schmidt se dostal k balónu na přední tyč, ovšem špatný první dotyk způsobil, že hrací předmět skončil za čárou.
57'
Benno Schmitz nadvakrát chtěl ohrozit bránu Pavlenky. Po prvním zblokovaném pokusu napřáhl podruhé. Jeho projektil proletěl kolem pravé tyče.
56'
Útočné snažení Kolína stihla defenzíva Brém překazit. Odkop od brány provede Jiří Pavlenka.
55'
Z této akci domácí nic nevytěžili. Míč skončil v zámezí.
54'
Niklas Schmidt byl faulován. Domácí mají k dispozici standardní situaci.
53'
Útočné duo Füllkrug – Ducksch má dnes velmi obtížnou roli. Často v podčíslení se domácím kanonýrům nedaří proti organizované obraně soupeře prosadit.
52'
Marvin Schwäbe se zmocnil ve svém vyznačeném prostoru balónu. Následně kombinuje na své polovině Kolín.
50'
Niklas Schmidt pálil zevnitř pokutového území. Jeho ránu zblokoval nohou Timo Hübers.
49'
Stejně jako v závěru prvního poločasu se v tvrdosti zákroků nepolevilo. Hartmannova píšťalka je často v akci.
48'
ze hřiště odchází Mitchell Weiser, přichází Niklas Schmidt.
47'
Po srážce Hectora s Weiserem byli na hrací plochu přivolání zdravotníci.
46'
ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Romano Schmid,
ze hřiště odchází Ilja Grujev, přichází Christian Groß.
46'
Brémy uvedly míč zpět po přestávce do pohybu.
46'
Druhá půle začne přibližně v 16:33.
První poločas vyšel lépe hostům, kteří se také prezentovali v lepším světle. Plno rohových kopů nebezpečnou hlavičku nenabídlo, ale centr Kainze ano. Tigges se totiž ve 36. minutě dokázal prosadit a poslat Kolín do vedení. Brémám se odpověď zatím najít nepodařila.
45+2'
45+2'
Steffen Tigges pomýšlel na další branku. K přihrávce na malé vápno se však nedostal i díky zákroku Jiřího Pavlenky.
45'
Timo Hübers si naskočil na centr na přední tyči, jenže svou hlavičku nedokázal zamířit mezi tři tyče.
44'
Kainz si opět staví míč u rohového praporku. Hosté zahrají svůj šestý rohový kop.
43'
Z rohového kopu se snažil prosadit Marvin Ducksch, ale bránu Schwäbeho neohrozil.
42'
Brémy hrozí především z protiútoku. Proti rozběhnutému Bittencourtovi stihl zasáhnout Julian Chabot.
40'
Bittencourt zasáhl skluzem protihráče, což z mého pohledu mohlo zavánět druhou žlutou kartou. Sudí Hartmann tento zákrok však jako nedovolený vůbec neposoudil.
39'
Niclas Füllkrug se dostal po průnikové přihrávce do slibné příležitostí. Po zaseknutí míče hledal obloučkem do druhé vlny Bittencourta, ovšem provedení této obtížné přihrávky se mu nepovedlo.
38'
Kolín pokračuje i po vstřelené brance v držení míče. Brémy brání v hlubokém obranném bloku.
37'
Brémy musí zapracovat především na útočné činnosti. Hosté mají zatím zápas ve své režii.
36'
Kolín nad Rýnem právě vstřelil branku!
Hosté jdou po aktivnějším prvním poločasu zaslouženě do vedení! Florian Kainz odcentroval z pravé strany přesně do míst, kde se dokázal uvolnit STEFFEN TIGGES, jenž výborně umístil hlavou míč k pravé tyči. Pavlenka byl v tomto případě bez šance.
34'
Dnes aktivní Maina se snažil prosadit u levé postranní čáry. Obránce z řad Brém obstál a navíc zařídil odkop od brány.
33'
ze hřiště odchází Dejan Ljubičić, přichází Jan Thielmann.
33'
Hartmann nechce, aby se dnešní zápas zvrtnul. Další žlutou kartu obdržel za faul Leonardo Bittencourt.
32'
Souboje kolem středu hřiště znemožňují oběma týmům přejít do souvislejšího útoku.
30'
Kolín se vydal do svižnějšího protiútoku, jenže jeden z hráčů v červeném dresu zůstal ležet na trávníku. Hosté tudíž zakopli posléze balón za autovou čáru.
28'
Hra je teď častěji přerušována kvůli nedovoleným zákrokům. Hlavní arbitr Hartmann zatím rozdal jednu žlutou kartu na obou stranách.
27'
Za nebezpečné přišlápnutí vidí Mitchell Weiser kartu žluté barvy.
26'
Do pokutového území pronikl s míčem Linton Maina. V úmyslu měl přihrávku na lépe postaveného spoluhráče, ale před bránou Pavlenky příliš dlouho vyčkával.
25'
Dejan Ljubičić obdržel kolmici dopředu, ovšem s touto příležitostí nenaložil ideálně. Centr z pravé strany se do šestnáctky přes obránce nedostal.
24'
Dlouhý míč za obranu domácím nevyšel. Výborně přečetl hru Schwäbe, jenž se zmocnil balónu.
23'
Kulatý předmět byl uveden opět do pohybu. Pokračujeme ve hře.
21'
Český gólman hodil balón za autovou čáru. Učinil tak, kvůli svého spoluhráče Leonarda Bittencourta, který se potýká se zdravotními problémy.
20'
Centr Kainze zaplaval pouze do náruče Pavlenky.
19'
Jens Stage seslal Maineho k zemi. Kolín má k dispozici standardní situaci z levé strany.
17'
Brémy se neprezentují aktivním napadáním. Kolín vyčkává a postupuje hřištěm pomalou postupnou kombinací.
16'
Eric Martel byl u lajny faulován. Kolín pokračuje s míčem na kopačkách.
15'
Leonardo Bittencourt předvedl výborný obranný zákrok v podobě čistého skluzu zezadu. Ovace sklidil domácí borec také z tribun.
14'
Ani z tohoto rohovému kopu šance nevzešla. Odkop provede Jiří Pavlenka.
13'
Kainzovu střelu zpoza vápna vyrazil Jiří Pavlenka. Následnou dorážku tečovala defenzíva Brém mimo tři tyče.
12'
Úvod zápasu byl veden ve znamení rohových kopů. Během deseti minut bylo k vidění hned pět kousků.
11'
Ostrý zákrok Dejana Ljubičiće hlavní rozhodčí nehodlá tolerovat. Hartmann sáhl do kapsičky a vytáhl žlutou kartu.
9'
Brémy po rohovém kopu udrželi míč a opět šanci zakončoval střelou Marvin Ducksch. Tentokrát nemusel Schwäbe na zem, brankář hostí pouze ukryl míč do rukavic.
8'
První útok Brém zaváněl gólem! Kombinací středem hřiště připravili domácí míč ke střele Duckschovi. který levou nohou mířil na zadní tyč. Marvin Schwäbe se blýskl fantastickým zákrokem.
6'
Domácí se neumí dostat z tlaku soupeře. Už třetí rohový kop rozehraje Florian Kainz.
5'
Brémy nastoupily na svůj letošní poslední zápas v domácím prostředí v zelené sadě. Hosté z Kolína zvolili sadu červenou.
4'
Kolín nepolevuje. Své rychlé nohy využil na levé straně Linton Maina. Jeho centr byl obranou sražen na další rohový kop.
3'
Grujev získal míč na vlastní polovině. Ljubičić chtěl zamezit případnému protiútoku, proto raději fauloval.
2'
Po pravé straně se rychlou narážečkou dostali k rohovému kopu hráči z Kolína.
1'
Úvodní výkop obstarali hosté.
1'

Werder Brémy: Pavlenka – Veljković, Stark, Friedl (C) – Weiser, Stage, Grujev, Bittencourt, Jung – Füllkrug, Ducksch.
Náhradníci: Zetterer – N. Schmidt, Buchanan, Chiarodia, R. Schmid, M. Philipp, Dinkci, Groß, Mbom.
Trenér: O. Werner

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz, Hübers, Chabot, Hector (C) – Schirí, Martel – Ljubičić, Kainz, Maina – Tigges.
Náhradníci: T. Horn – Selke, Huseinbašić, K. Pedersen, Thielmann, Schindler, Olesen, Kilian, Limnios.
Trenér: S. Baumgart

Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Pelgrim.
Brémy třikrát v řadě prohrály. Zajímavé je, že výsledek zápasu byl ve všech třech případech 1:2. Na sestupové pozice se bodový náskok mírně ztenčil na 5 bodů, proto celek s českým brankářem Pavlenkou bude chtít dnes určitě zapsat minimálně bod.

Naopak Kolín je v herní pohodě. V posledních sedmi zápasech prohráli pouze jednou. Naposled to odnesla Hertha, když Kolín na svém stadionu udělil soupeři "bůra".V tabulce je Kolín v jejím středu. Evropské poháry jsou pro příští ročník už nemožné, to samé se dá říct i o sestupu.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky u 33. kola německé nejvyšší soutěže. Společně se zaměříme na duel mezi Brémy a Kolínem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.