FORTUNA:LIGA - Základní část - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Brno - 6. února 2021   16:00

Bohemians
10' Necid (Hronek) • 41' Květ (Hronek)
2:1
(2:1)
Brno
26' Růsek

P. Le Giang – M. Dostál, Hůlka, Krch, Vondra – Vodháněl (63. Puškáč), Jindřišek (C), Květ, Hronek (90+4. Ljovin) – Necid (74. Pulkrab), Vaníček (63. Bederka).
Bačkovský – Ljovin, Pulkrab, Novák, Puškáč, Vacek, Bederka.
Pechanec – Nádvorník, Šimáček
Ďolíček, Praha-Vršovice
Berkovec – Pernica, Dreksa (C), Jakub Šural – Štepanovský (77. Pachlopník), A. Fousek (60. Texl), J. Sedlák, Bariš, Jan Moravec (60. Vaněk) – Růsek, Hladík (77. Fila).
Floder – Šumbera, Hlavica, Pachlopník, Vaněk, Fila, Texl.

SESTŘIH: Bohemians - Brno 2:1. Padaly krásné góly, rozhodl Květ

Fotbalisté Bohemians zdolali Brno 2:1, když konečný výsledek určil už první poločas. V něm poslal v 10. minutě domácí do vedení Tomáš Necid. Hosté srovnali krásnou střelou Antonína Růska, ovšem ve 41. minutě překvapil brankáře Berkovce skákavou ranou ze střední vzdálenosti Roman Květ. Po změně stran se v promrzlém Ďolíčku dlouho nic nedělo. Až v závěrečné desetiminutovce mohl srovnat Sedlák, jehož střelu ale lapil Le Giang. Na druhé straně pak mohl potrestat Berkovcovu chybu v rozehrávce Puškáč, jehož lob skončil na břevně.
90'
Puškáč loboval do břevna, Pulkrab z dorážky neuspěl
90+5'
90+5'
Hosté zahrávali roh, na který šel i brankář Berkovec. Hráči Bohemky se ubránili a postupovali na prázdnou bránu. Situaci ale překombinovali a vystavili se do ofsajdu!
90+4'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Vladislav Ljovin.
90+3'
Žlutou kartu dostává Matěj Pulkrab (Bohemians Praha 1905).
Žlutou kartu dostává Ondřej Vaněk (FC Zbrojovka Brno).
90+1'
Žlutou kartu dostává Jan Sedlák (FC Zbrojovka Brno).
90+1'
Sudí Pechanec nastaví ještě čtyři minuty!
90'
Žlutou kartu dostává Jiří Bederka (Bohemians Praha 1905).
90'
Mohlo být rozhodnuto! Berkovec špatnou rozehrávkou daroval míč Davidovi Puškáčovi, který ho loboval a hosty zachránilo břevno! Následná dorážka Matěje Pulkraba pak skončila u gólmana Brna.
89'
Hostující Luděk Pernica dostal žlutou kartu za faul na Pulkraba na půlce. Jedná se o vůbec první karetní trest v celém zápase.
87'
Další standardka hostí. Le Giang míč vyboxoval a Brno pokračovalo v aktivitě. Z levé strany dával balón do ohně Sedlák a brankář Bohemians pro tuto chvíli vše vyřešil jeho zachycením.
84'
Sedlákovu už skoro gólovou střelu skvěle kryl Le Giang
84'
A byla z toho velká šance! Ondřej Vaněk nacentroval na zadní tyč. Tam byl, tuším, Růsek, který balón hlavou sklepl pod sebe a z velmi slibné pozice zakončoval Jan Sedlák. Jeho přízemní střelu však Patrik Le Giang chytá!
84'
Nyní ale uvidíme poměrně zajímavou standardní situaci Brna...
83'
Hosté mají problém udržet míč na útočné polovině. Nyní bude vhazovat Bohemka.
81'
Květ nyní zahrával standardní situaci v podobě lepšího rohu. Jeho spoluhráč na přední tyči míč prodlužoval do ohně, obrana Brna si však poradila.
80'
Hráči Bohemky si dobře otevřeli hřiště na levé straně. Rozběhnutý Puškáč se snažil poslat balón před bránu na Matěje Pulkraba, v čemž mu zabránil Dreksa.
79'
Domácí to teď hrají takticky dobře. Míč mají na kopačkách a Brno se tak nemůže dostat do tlaku.
78'
David Puškáč držel míč na levé straně hřiště. Místo centru zvolil zpětnou přihrávku a klokani tak mohou pokračovat v kombinaci na útočné polovině.
77'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Peter Štepanovský, přichází Ondřej Pachlopník.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jan Hladík, přichází Daniel Fila.
74'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Tomáš Necid, přichází Matěj Pulkrab.
72'
Tu zahrával Josef Jindřišek, jenž se snažil střílet k tyči. Trefil ale krajního hráče ve zdi a míč se odrazil do zámezí na roh.
71'
Po nedovoleném zákroku Dreksy budou domácí zahrávat standardní situaci z blízkosti pokutového území.
70'
Domácí drží i něco přes dvacet minut před koncem těsný náskok. Zbrojovka ale nic nevzdává.
67'
Na centr si naskočil a hlavou se neomylně trefil Papadopulos
67'
Hronek nahrál do šestnáctky Necidovi. Ten se ale neprosadil přes Pernicu, jenž jeho střelu zablokoval.
66'
Nyní si za obranu hostí nabíhal čerstvý David Puškáč. Ani on se ale nedostal přes svého strážce.
65'
Dostál zkusil rozehrát po lajně na Necida. Jeho náběh si pohlídal obránce Zbrojovky, jenž zahrál malou domů Berkovcovi.
64'
V Ďolíčku hustě sněží. Trávník je v rámci možností připraven solidně.
63'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Antonín Vaníček, přichází Jiří Bederka.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Jan Vodháněl, přichází David Puškáč.
60'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Jan Moravec, přichází Ondřej Vaněk.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Adam Fousek, přichází Jiří Texl.
58'
Adam Fousek posílal před domácí bránu nebezpečný přízemní centr z levé strany. Míč prolétl předbrankovým prostorem a nakonec ho odkopl jeden z obránců.
57'
Hosté se po změně stran snaží o vyrovnání, Bohemka spíše vyčkává. Zbrojovka zakládá další akci od brankáře Berkovce.
55'
Zajímavý centr Moravce z levé strany přelétl nabíhajícího spoluhráče a míč lapil Le Giang.
55'
Po rohu domácích se Brno ubránilo. Odražený míč neprocpal na bránu ani Petr Hronek.
54'
Hronek nalevo rozběhl Romana Květa, jehož nadějný průnik hosté zastavili za cenu rohového kopu.
51'
Následoval rohový kop, po němž hosté zůstali v útoku. Sérii centrovaných míčů obrana zelenobílých přestála.
50'
Dobře hrající Antonín Růsek se dostal k míči na hranici šestnáctky a okamžitě vystřelil. Míč skončil po odrazu od bránícího hráče vedle pravé tyče z pohledu Le Gianga.
49'
Jan Moravec postupoval dopředu na levé straně. Míč si přehodil na pravačku, jeho centr na zadní tyč byl ale zlikvidován obranou.
47'
Úvodní útočná aktivita po změně stran patřila Zbrojovce. Domácí se osvobodili obranným odkopem.
46'
Ani jeden z týmů o přestávce neměnil sestavu.
46'
Po prvním poločase vede Bohemka nad Brnem 2:1. Domácí začali aktivněji a už v 10. minutě je poslal po Hronkově přízemním centru do vedení Tomáš Necid. Zbrojovka se ale postupně dostala do zápasu a ve 26. minutě i srovnala, když se po odraženém míči krásně trefil do šibenice Antonín Růsek. Ve 41. minutě však vrátil klokanům náskok skákavou střelou ze střední vzdálenosti Roman Květ.
45+1'
45+1'
Hůlka se rozhodl zahrát na jistotu a napálil míč hluboko na polovinu hostí. První poločas je u konce.
45+1'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
První půle pomalu spěje ke svému konci. Hraje se ve středu hřiště.
41'
Květ úchvatně zakroutil míč k tyči, 2:1
41'
Bohemians právě vstřelili branku!
Domácí podruhé v zápase vedou! Hronek posunul míč do středu hřiště na ROMANA KVĚTA, který z nějakých 20 metrů vystřelil a balón doskákal k levé tyči z pohledu Martina Berkovce, jenž na něj při vší snaze nedosáhl – 2:1.
37'
Obraz hry je momentálně vyrovnaný. Brno se dostalo do zápasu a nebojí se hrát.
35'
Dreksa srazil Dostálovu střelu rukou, sudí Pechanec mlčel
35'
Jindřišek nahrál Martinovi Dostálovi, který se odhodlal ke střele z 22 metrů. Míč zablokoval bránící hráč a domácí reklamují, že tak učinil rukou. Rozhodčí nechává hru pokračovat, v opačném případě by se jednalo o přímý kop. Hráč Brna se nacházel ještě před pokutovým územím.
34'
Aktivní Štěpanovský posílal před bránu soupeře další centr, který obrana klokanů odvrátila.
33'
Květ ve středu hřiště ztratil a zase vybojoval míč. Posléze z toho mohl těžit na levé straně Vaníček. Ten si natáhl míč na pravačku, jeho střelu či centr ale zablokoval protihráč.
31'
Následný roh domácí obrana odvrátila.
30'
Brno začalo být aktivní! Domácí obrana musela řešit sérii nepříjemných míčů. Po sklepnutí od Růska také zablokovala střelu Adama Fuuska. Nakonec se balón dostal na pravou stranu šestnáctky, odkud pálil na bližší tyč Peter Štepanovský a dobrý zákrok si musel připsat Le Giang.
28'
Domácí snaha o odpověď končí útočným faulem Romana Květa. Zbrojovka rozehrává z vlastní poloviny.
26'
Růskova pumelice krásně zapadla do sítě, 1:1
26'
Brno právě vstřelilo branku!
Hosté srovnávají! Přízemní centr Jana Hladíka odvrátil domácí obránce jen za šestnáctku, kde si míč našel ANTONÍN RŮSEK. Ten nijak nespekuloval, vystřelil a vymetl pravou šibenici z pohledu marně se natahujícího Le Gianga -1:1.
25'
Necid zachytil výkop Berkovce a hned chtěl rozběhnout Vaníčka. Míč ale dal až příliš dopředu a tak ho vrátil brněnskému gólmanovi.
23'
Po centru Fouska z levé strany přišla hlavička Antonína Růska. Míč směřoval přímo na ruce brankáře Le Gianga.
22'
Kolmá přihrávka, která měla oslovit jednoho z útočníků Zbrojovky, byla moc dlouhá. Balón skončil u Patrika Le Gianga.
19'
Málem šance klokanů! Přízemní centr z pravé strany směřoval před bránu na Jana Vodháněla. Těsně před ním míč odkopl bránící hráč.
18'
Růskovy nůžky skončily těsně vedle
18'
Po rozehrávce nakrátko a následném centru míč propadl na zadní tyč, kde vystřihl efektní nůžky Antonín Růsek. Bránu jen těsně přestřelil!
17'
Hosté ale záhy zahrozili. Peter Štepanovský směřoval z pravé strany před bránu dva zajímavé centry. S oběma si domácí obrana poradila, s druhým za cenu rohového kopu.
17'
U pravé postranní čáry byl faulován Dostál. Klokani tak setrvávají u míče.
15'
Nadále se hraje na útočné polovině Bohemians. Výkop Berkovce doputoval za postranní čáru.
14'
Po dlouhém autu Hronka a několika odrazech se dostal k trochu krkolomnému zakončení Josef Jindřišek. Domácí kapitán poslal míč do rukavic Berkovce.
12'
Klokanům vyšel začátek duelu. Od začátku byli aktivnější a to dokázali podpořit i vedoucím gólem.
10'
Necid po Hronkově parádním pasu neomylně zavěsil, 1:0
10'
Domácí jdou poměrně rychle do vedení! Na pravém křídle dostal prostor Petr Hronek, který adresoval před bránu přízemní centr na zcela volného TOMÁŠE NECIDA a ten zblízka zamířil pod břevno Berkovcovy svatyně.
8'
Hostující Adam Fousek si naváděl míč na pravém křídle směrem do středu. Nakonec ale nedokázal vystřelit ani přihrát a byl domácí defenzivou odzbrojen.
6'
V okolí stadionu se nacházejí příznivci obou týmů. Fanoušci Bohemky jsou tradičně na štaflích za plotem a za branami stadionu jsou slyšet i podporovatelé Zbrojovky.
5'
Krch to zkusil dlouhým nákopem na levé křídlo, kde se pohyboval Petr Hronek. Ten ale na míč nemohl dosáhnout a hrát může Martin Berkovec.
4'
I tentokrát se Zbrojovka ubránila. Následoval dlouhý aut Hronka, po němž rovněž nedošlo k ohrožení Berkovcovy svatyně.
4'
Vodhánělův centr byl odvrácen do zámezí. Hráč Bohemky si exekuci od rohového praporku zopakuje...
3'
Vaníček se hnal dopředu na pravém křídle. Jeho centr byl zablokován, bude z toho roh pro domácí.
1'
Utkání bylo zahájeno, rozehrálo v červeném nastoupivší Brno. Bohemka zvolila tradiční zelenobílou kombinaci.
1'
Hráči Brna už jsou na hrací ploše. Čekáme na rozhodčí a domácí Bohemku.

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – M. Dostál, Hůlka, Krch, Vondra – Vodháněl, Jindřišek (C), Květ, Hronek – Necid, Vaníček.
Náhradníci: Bačkovský – Ljovin, Pulkrab, Novák, Puškáč, Vacek, Bederka.

FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Pernica, Dreksa (C), Jakub Šural – Štepanovský, A. Fousek, J. Sedlák, Bariš, Jan Moravec – Růsek, Hladík.
Náhradníci: Floder – Šumbera, Hlavica, Pachlopník, Vaněk, Fila, Texl.

Rozhodčí: Pechanec – Nádvorník, Šimáček.
První vzájemný zápas v tomto ročníku, který se odehrál v Brně, skončil bezgólovou remízou. V utkáních těchto soupeřů je o góly vůbec nouze. Nepřinesly je hned tři z posledních čtyř duelů. Jediná výjimka se udála v sezóně 2017/18, kdy Bohemka zvítězila v jarním utkání v Ďolíčku 1:0 díky proměněné penaltě dnes mladoboleslavského záložníka Dominika Maška.
Bohemians Praha 1905 (12. místo, 5 – 4 – 8, skóre 19:22, 19 bodů)
Fotbalisté Bohemians si po čtyřech utkáních bez výhry spravili náladu naposledy na Spartě, kde zvítězili zásahem Tomáše Necida 1:0. Připsali si tak první výhru na Letné od roku 1996 a celkově první soutěžní triumf nad Spartou po dvaceti letech. Jaro přitom klokani nezačali nejlépe. Bod z Liberce za remízu 1:1 fanoušci brali, poté ale následovala domácí porážka 1:3 se Slováckem a v Ďolíčku pak zelenobílí neporazili v dohrávce ani poslední Opavu, se kterou ukopali bezgólovou remízu. Tři body z Letné se tak svěřencům kouče Luďka Klusáčka opravdu hodily. Na záchranu teď mají náskok osmi bodů.

Kádr Bohemky v pátek před zápasem proti Brnu opustil útočník Jakub Nečas, který zamířil na přestup do Liberce. Scházet budou dlouhodobí marodi Pokorný, Bartek či Valeš.

Posledních 5 zápasů Bohemians:
Slavia – Bohemians 2:1
Liberec – Bohemians 1:1
Bohemians – Slovácko 1:3
Bohemians – Opava 0:0
Sparta – Bohemians 0:1
FC Zbrojovka Brno (15. místo, 3 – 4 – 10, skóre 15:31, 13 bodů)
Nováček soutěže se nachází těsně nad pásmem sestupu. Na šestnáctou Mladou Boleslav má k dobru dva body. Brňané si hodně pomohli naposledy, kdy v souboji o šest bodů vyhráli 2:0 na hřišti poslední Opavy (góly Fousek, Hladík) a připsali si tak první jarní vítězství. Po zimní pauze bodovali také hned v prvním utkání, když remizovali 1:1 v Mladé Boleslavi. Pak ale podlehli 0:3 Liberci.

V duelu proti Opavě si odbyl premiéru brankář Martin Berkovec, jenž přišel do Zbrojovky po skončení angažmá v litevském Žalgirisu. V Česku si Berkovec vybudoval slušné jméno právě během angažmá v Bohemce. Koučem Brna je někdejší výborný záložník Richard Dostálek.

Posledních 5 zápasů Brna:
Teplice – Brno 1:0
Brno – Ostrava 0:1
Ml. Boleslav – Brno 1:1
Brno – Liberec 0:3
Opava – Brno 0:2
Vítám tu všechny fotbalové fanynky a fanoušky! V 18. kole FORTUNA:LIGY přivítají dvanáctí Bohemians patnácté Brno. Pražané mají na svého soupeře šestibodový náskok. Oba celky půjdou do utkání posíleni o výhry v posledním kole. Klokani senzačně uspěli v derby na Spartě, Zbrojovka pak dokázala naplno bodovat na hřišti poslední Opavy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.