FORTUNA:LIGA - Základní část - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bohemians : Slovácko - 23. ledna 2021   16:00

Bohemians
73' Puškáč (Vaníček)
1:3
(0:3)
Slovácko
25' Kalabiška  (Jurečka) • 32' Kliment   • 37' Kliment

P. Le Giang – M. Dostál (46. Vodháněl), Hůlka, Bederka, Vondra – Hronek (63. Vacek), Jindřišek (C), Ljovin, Vaníček – Necid (83. Květ), Pulkrab (46. Puškáč).
Bačkovský – Novák, Krch, Vodháněl, Květ, Puškáč, Vacek.
Orel – Kříž, Vodrážka
Ďolíček, Praha-Vršovice
Nemrava – Reinberk, Šimko, Mich. Kadlec (C), Kalabiška – Havlík, L. Sadílek – Kohút (79. Srubek), Jurečka (89. Melekescev), Navrátil (83. M. Petržela) – Kliment (83. Kubala).
Bajza – Srubek, Melekescev, Mareček, M. Petržela, Divíšek, Kubala.
žlutá karta

SESTŘIH: Bohemians - Slovácko 1:3. Kliment dal dvě penalty, hosté vyhráli popáté v řadě

Fotbalisté Bohemians nestačili na domácí půdě na Slovácko, kterému podlehli 1:3. Hosté si tak připisují už pátou výhru v řadě! Celek z Uherského Hradiště o svém triumfu rozhodl především v prvním poločase, po němž vedl 3:0. Skóre zápasu otevřel ve 25. minutě Jan Kalabiška, poté se dvakrát trefil z penalty Jan Kliment. Klokani se ještě mohli vrátit do hry v závěrečné dvacetiminutovce. Nejprve totiž snížili střídajícím Davidem Puškáčem a vzápětí odmítl kontaktní zásah Tomáš Necid. Zkušený útočník totiž neproměnil pokutový kop, když balón poslal vedle brány soupeře.
90+4'
90+3'
Vít Nemrava ještě dostává žlutou kartu za zdržování hry. Brankář Slovácka otálel s rozehrávkou.
90+1'
Jan Vodháněl střílel jen do zdi! Hrací doba druhého poločasu bude nastavena o tři minuty.
90'
Ještě přímý kop pro Bohemku ze zajímavé pozice v blízkosti pokutového území. Faulován byl Vodháněl.
90'
Žlutou kartu dostává Jan Vodháněl (Bohemians Praha 1905).
Žlutou kartu dostává Filip Kubala (1.FC Slovácko).
89'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Václav Jurečka, přichází Timur Melekescev.
88'
Roman Květ vyhrál hlavičkový souboj a z jeho práce mohl těžit Antonín Vaníček. Z jeho strany přišel další centr, který si před bránou hledal Jan Vondra. Ten ale místo míče zasáhl jen bránícího Patrika Šimka a rozhodčí Orel pískal útočný faul.
87'
Nic na tom nezměnil ani centr Vaníčka z pravé strany. Ten skončil v rukavicích Nemravy.
85'
Zápas se už spíše dohrává. Domácí ztratili po neproměněné penaltě asi poslední zbytky víry v nějaký obrat.
83'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Jan Kliment, přichází Filip Kubala.
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Jan Navrátil, přichází Milan Petržela.
83'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Tomáš Necid, přichází Roman Květ.
82'
Hosté mohli z brejku navýšit! Jan Kliment postupoval z levé strany proti bráně soupeře. Jeho přízemní zakončení z úhlu na zadní tyč vyrazil Le Giang a v dorážce pak zabránil dobíhajícímu hráči obránce.
80'
Hosté zahrávali rohový kop. Centrovaný míč vyboxoval do bezpečí Patrik Le Giang.
79'
Střídání v týmu 1.FC Slovácko: ze hřiště odchází Michal Kohút, přichází Jaromír Srubek.
78'
Necid při penaltě selhal a poslal míč mimo!
78'
Tomáš Necid drama odmítl! Penaltu kopl těsně vedle pravé tyče z pohledu Víta Nemravy.
77'
Kalabiška se pověsil na Necida a stáhl ho k zemi! Penalta!
77'
Žlutou kartu dostává Jan Kalabiška (1.FC Slovácko).
77'
No a zápletka může být na světě! Domácí budou kopat penaltu. Kalabiška před bránou podrazil Tomáše Necida.
75'
Uvidíme, zda vstřelený gól ještě nakopne klokany. V případě kontaktního zásahu by mohl být závěr velmi zajímavý.
73'
Střídající Puškáč procedil míč za Nemravu, 1:3
73'
Bohemians právě vstřelili branku!
Domácí se přeci jen dočkali gólu a snižují tak manko ve skóre! Antonín Vaníček si naběhl na dlouhou přihrávku na pravé křídlo a okamžitě odcentroval. Našel DAVIDA PUŠKÁČE, na jehož zakončení si sice Nemrava sáhl, míč ale přeci jen propadl za něho a Michal Kadlec jej následně vykopával zpět do hřiště až za brankovou čárou – 1:3.
72'
Domácím se vůbec nedaří. Opět se v útoku neprosadili a kopat od brány bude Nemrava.
70'
Jedovku Navrátila s obtížemi vyrazil Le Giang
70'
Na levé straně si navedl míč na střelu pravačkou Jan Navrátil. Le Giang míč v rukavicích neudržel, ale nikdo z hostů se nedostal k dorážce.
68'
Málem velká šance hostí! V situaci 2 na 1 nahrával Kliment spoluhráči Michalovi Kohútovi, který už mohl zakončovat tváří v tvář Le Giangovi. Míč si ale špatně připravil a ze střelecké pozice se tak sám vytlačil.
67'
Vaníček dostal míč na pravé křídlo, odkud posílal před bránu přízemní centr. Před nabíhajícím Puškáčem odklízel na poslední chvíli Šimko.
66'
Dobrý obranný zákrok si připsal Jiří Bedarka. Stoper Bohemky odehrál hlavou míč do rukavic brankáře Le Gianga těsně před nabíhajícím Klimentem.
65'
Po zmíněném rohu se dostal na přední tyči k zakončení David Puškáč. Bránu však netrefil.
65'
Porada sudího Orla s kolegy u videa byla rychlá. Kadlec si počínal v mezích pravidel, bude z toho jen roh.
65'
Domácí chtěli penaltu poté, co Kadlec zastavil možná rukou centr Jana Vodháněla. Situaci přezkoumá VAR!
64'
Obrana domácích si poradila s dlouhým autem Daníčka, který balón poslal až do šestnáctky soupeře.
63'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází Kamil Vacek.
61'
Za námi je hodina hry. Slovácko stále vede 3:0 a nic nenasvědčuje tomu, že by mělo výborně rozehraný zápas ztratit.
59'
Kalabiškovu střelu z úhlu zablokoval Necid
59'
Po něm vracel odražený míč na bránu Václav Jurečka. Prostor mezi tyčemi ale netrefil.
59'
Hosté zahrávali rohový kop. Udělali to nakrátko, poté přišel centr Daníčka, který jeden z hráčů prodloužil na vzdálenější tyč, kde byl Jan Kalabiška. Jeho zakončení bylo sraženo na další roh.
56'
Jan Kalabiška se uvolnil na levé straně, odkud i odcentroval. Míč odvracel mimo domácí šestnáctku Ljovin.
55'
Vodháněl zkusil hned z první vysunout Tomáše Necida. K míči měl ale blíže vybíhající Nemrava.
54'
David Puškáč dostal míč od Vaníčka do běhu na pravou stranu. Jeho přízemní centr usměrnil směrem na vlastní bránu bránící hráč a zasahovat musel Nemrava. Vše ale nakonec bylo jen na nečisto, jelikož Puškáč byl podle pomezního v ofsajdu.
51'
Na pravé straně měl před sebou volný prostor Václav Jurečka. Jeho přízemní centr obrana Bohemky odvrátila ke Klimentovi, který si netroufl na střelu zpoza šestnáctky.
51'
Další snahu klokanů utnul útočný faul. Provinil se Petr Hronek.
49'
Domácí se snaží hrát v úvodu druhé půle aktivněji. Centr Vaníčka musela likvidovat obrana Slovácka.
46'
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Martin Dostál, přichází Jan Vodháněl.
Střídání v týmu Bohemians Praha 1905: ze hřiště odchází Matěj Pulkrab, přichází David Puškáč.
46'
První poločas patřil jednoznačně Slovácku. Hosté hráli od začátku aktivně a ve 25. minutě je poslal do vedení Jan Kalabiška, který využil sklepnutí od Jurečky. Domácí pak svůj dosavadní zmar završili dvěma penaltovými zákroky ve své šestnáctce. Fauly brankáře Le Gianga i Ljovina potrestal v obou případech Jan Kliment.
45+1'
44'
Tomáš Necid dostával přihrávku za obranu a vyrazil proti bráně Slovácka. Vít Nemrava však dobře vyběhl, byl u balónu o něco dříve a pomezní navíc mával ofsajd útočníka klokanů.
42'
Josef Jindřišek dojel skluzem Sadilka. Rozhodčí to posoudil jako nedovolený zákrok domácího kapitána.
41'
Z pravé strany centroval Martin Dostál. Míč se ale snesl jen do rukavic Víta Nemravy.
41'
Pět minut do konce prvního poločasu. Domácí hráči se určitě těší do šaten. Potřebují nějaký impulz, který by je zvedl a nabudil.
39'
Bohemka doma často neprohrává. Dnes to ale zatím vypadá na její debakl.
37'
Kliment i podruhé poslal Le Gianga na druhou stranu, 0:3
37'
Slovácko právě vstřelilo branku!
JAN KLIMENT uspěl z pokutového kopu i podruhé! Le Giang zkusil pravou tyč, kam hostující útočník kopl první penaltu. Kliment ale tentokrát mířil na druhou stranu.
36'
Ljovin ve skluzu fauloval Sadílka, další penalta pro hosty!
36'
Druhá penalta pro Slovácko! V šestnáctce si chystal míč na střelu Lukáš Sadílek, do kterého nedovoleně zajel Vladislav Ljovin.
35'
Hosté jsou lepším týmem. Na pravé straně měl hodně prostoru Jan Kliment. Ten nakonec zvolil centr, který stopeři Bohemky odvrátili.
34'
U postranní čáry byl podražen Jan Vondra. Rozehrávají tedy domácí.
32'
Kliment mazácky proměnil pokutový kop, 0:2
32'
Hosté zvyšují svůj náskok! Z penaltového puntíku se nemýlil JAN KLIMENT, který vystřelil po zemi k opačné tyči, než kterou zvolil brankář Le Giang – 0:2.
31'
Le Giang srazil ve vápně Jurečku, penalta!
31'
Slovácko bude zahrávat penaltu! Václav Jurečka utíkal sám na bránu domácích a vybíhající brankář Le Giang ho fauloval.
29'
Sadílek z úhlu vyběhnuvšího Le Gianga nepřekonal
29'
Ljovinova nepřesná přihrávka na Vaníčka nastartovala rychlý kontr Slovácka. Ten táhl nejprve Michal Kohút, který hrál balón k levé lajně a Kalabiška odsud vysunul Lukáše Sadílka. Ten šel ze strany sám na Le Gianga, který domácí zachránil od druhého obdrženého gólu!
28'
Slovácku se aktivní taktika zatím vyplácí. Je znát, že se hostům v poslední době daří a mají na kontě čtyři výhry v řadě.
25'
Kalabiška propálil Le Gianga, 0:1
25'
Hosté se ujímají vedení! Nákop do šestnáctky sklepl Václav Jurečka hlavou na nabíhajícího JANA KALABIŠKU, který z levé strany prostřelil Le Gianga přízemní ranou na vzdálenější tyč.
25'
Ljovin chtěl nyní překvapit hosty rychlou rozehrávkou standardní situace. Hronek ho ale nepochopil a za míčem se nerozběhl.
23'
Před domácí šestnáctkou byl faulován Ljovin. Bohemka tedy může v klidu rozehrát.
21'
Slovácko zahrávalo rohový kop, ohrozit bránu domácích ale nedokázalo. Poté si vzal balón na levé straně Petr Hronek, který táhl brejk Bohemians. Nedokázal se ale prosadit v běžeckém souboji s protihráčem.
20'
Domácí kapitán Jindřišek zasáhl šlapákem Michala Kohúta. Rozehrávat budou hosté.
19'
Michal Kadlec odhlavičkoval míč jen k Matějovi Pulkrabovi, který se pokusil překvapit Nemravu střelou z první. Z nějakých 20 metrů však bránu netrefil. Rána mu příliš nesedla.
18'
Marek Havlík ukončil působení Slovácka na útočné polovině příliš prudkým pasem, po němž míč opustil hrací plochu. Vykopávat bude Patrik Le Giang.
15'
Ke střele z větší vzdálenosti se odhodlal Vladislav Ljovin. Ruský záložník Pražanů mířil nepřesně.
15'
Antonín Vaníček zamotal na pravém křídle Jana Kalabišku. Poté hledal zpětnou přihrávkou do šestnáctky nabíhajícího Josefa Jindřiška, kterého defenzivní hráči Slovácka pokryli.
14'
Domácí hráči uklidňují hru kombinací na vlastní obranné polovině.
12'
Domácí v době koronavirové tradičně podporuje i takzvaná tribuna štafle. Tedy diváci, kteří zápasu přihlíží za plotem Ďolíčku.
11'
Kliment se snažil přenést hru na Jana Kalabišku, kterému ale míč od trávníku odskočil. a hostující hráč ho musel hrát pod tlakem, aby ho udržel na hřišti. Podle toho to i dopadlo, balón o chvíli později získala Bohemka.
9'
Další příležitost zelenobílých! Tomáš Necid si naběhl na hezký pas za obranu, z levé strany šestnáctky však zakončoval vedle vzdálenější tyče.
7'
Svižné přečíslení Klokanů přerušil Pulkrabův útočný faul
7'
Hostům se v poslední době daří a tak začali sebevědomě a aktivně. Nyní ovšem propadli a klokani šli do přečíslení 3 na 2. Vaníček to řešil přetaženým centrem z pravé strany na Tomáše Necida. Ten vracel míč do středu šestnáctky na Matěje Pulkraba, který se neprosadil do zakončení přes bránícího hráče a vybíhajícího gólmana Nemravu. Právě on nakonec balón sebral. Pulkrabovi byl navíc pískán útočný faul.
5'
Standardní situace pro Slovácko po nedovoleném zákroku Bederky. Takový lepší roh z pravé strany však hosté nezužitkovali. Havlíkův centr byl odvrácen.
4'
Pulkrab u šestnáctky narážel míč Antonínovi Vaníčkovi, který na její hranici neustál souboj s hostujícím obráncem. Rozhodčí Orel nechává hru pokračovat.
3'
Kolmá přihrávka Patrika Šimka zůstala nepochopena. Míč doputoval až k domácímu brankáři Le Giangovi.
2'
Po útočném faulu Jana Klimenta budou rozehrávat domácí klokani.
1'
Ťukes hostí před šestnáctkou chtěl zakončit střelou Jan Navrátil, který ale trefil protihráče. Poté ještě přišel centr z levé strany, se kterým si domácí obránci poradili.
1'
Utkání zahájili úvodním výkopem hosté. Ti zatím drží míč na kopačkách.
1'
Aktéři utkání se už sešli na hrací ploše. Za malou chvíli tak proběhne úvodní výkop.

Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – M. Dostál, Hůlka, Bederka, Vondra – Hronek, Jindřišek (C), Ljovin, Vaníček – Necid, Pulkrab.
Náhradníci: Bačkovský – Novák, Krch, Vodháněl, Květ, Puškáč, Vacek.

1.FC Slovácko: Nemrava – Reinberk, Šimko, Mich. Kadlec (C), Kalabiška – Havlík, L. Sadílek – Kohút, Jurečka, Navrátil – Kliment.
Náhradníci: Bajza – Srubek, Melekescev, Mareček, M. Petržela, Divíšek, Kubala.

Rozhodčí: Orel – Kříž, Vodrážka.
Oba týmy se potkaly na konci minulé sezóny v nadstavbové skupině o postup do play-off o Evropskou ligu. Zmíněný dvojzápas vyšel lépe Bohemians, kteří si přivezli výhru 2:1 z Uherského Hradiště a stejným výsledkem pak soupeře zdolali i v Ďolíčku. V tomto duelu přitom hosté rychle vedli, ovšem Klokani skóre otočili v samotném závěru díky dvěma trefám Kolumbijce Mosquery, který pak v létě odešel do Liberce.
Bohemians Praha 1905 (14. místo, 4 – 3 – 7, skóre 17:19, 15 bodů)
Klokani by se rádi viděli v tabulce výše, než se momentálně nacházejí. Na sestupové pásmo mají k dobru pět bodů, takže cílem teď bude tento náskok ještě více navýšit, aby mohli dohrát zbytek sezóny v klidu. Dopad na výkony svěřenců kouče Luďka Klusáčka měl i koronavirus, který se během podzimu několikrát prohnal kádrem a tým pak nenastupoval do zápasů v kompletním složení a nebo je musel odkládat. Bohemka tradičně těží z domácího prostředí, kde získala 13 z 15 bodů. Venku dosud uhrála jen dvě remízy. Druhou z nich dokázali přivézt hned z úvodního jarního utkání v Liberci, kde remizovali 1:1. Po změně stran zajistil zelenobílým tento výsledek vyrovnávací trefou Matěj Pulkrab.

Bohemka bude proti Slovácku postrádat dlouhodobé marody, kterými jsou brankář Roman Valeš, stoper Lukáš Pokorný a univerzál David Bartek.

Posledních 5 zápasů Bohemians:
Jablonec – Bohemians 2:1
Ostrava – Bohemians 1:0
Bohemians – Příbram 2:1
Slavia – Bohemians 2:1
Liberec – Bohemians 1:1
1.FC Slovácko (4. místo, 8 – 3 – 4, skóre 27:16, 27 bodů)
Fotbalisté Slovácka mají tuhle sezónu rozjetou skvěle. V tabulce FORTUNA:LIGY jim patří čtvrté místo a na pátý Baník mají již pětibodový náskok. Právě v Ostravě nastoupili svěřenci kouče Martina Svědíka ke středeční dohrávce 8. kola a zaslouženě zvítězili 2:1 po zásazích Klimenta z penalty a Navrátila. Domácí stačili v samotném závěru jen korigovat. Vítězná série týmu z Uherského Hradiště se tak protáhla už na čtyři utkání.

V duelu na Baníku uviděl čtvrtou žlutou kartu v sezóně obránce Stanislav Hofmann, jenž tak nebude v Ďolíčku k dispozici. Hrát by neměl ani zraněný útočník Rigino Cicilia.

Posledních 5 zápasů Slovácka:
Brno – Slovácko 2:1
Slovácko – Plzeň 4:0
Ml. Boleslav – Slovácko 2:3
Slovácko – Karviná 2:0
Ostrava – Slovácko 1:2
Vítám tu všechny příznivce dobrého fotbalu! V rámci 16. kola FORTUNA:LIGY přivítají Bohemians na svém hřišti v této sezóně velmi dobré Slovácko. Celek z Uherského Hradiště dokázal vyhrát poslední čtyři zápasy a v tabulce mu patří čtvrtá pozice. Vršovičtí jsou čtrnáctí a jejich cílem je co nejrychleji se vzdálit pásmu sestupu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.