FORTUNA:LIGA - Základní část - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Teplice : Zlín - 4. prosince 2021   15:20

Teplice
61' Fortelný (Trubač) • 64' Shejbal (Chlumecký) • 68' J. Mareš (Fortelný) • 90+3' Trubač (Vondrášek)
4:1
(0:0)
Zlín
57' R. Hrubý

Grigar (C) – Vondrášek, Knapík, Chlumecký, Shejbal – Hyčka, Jukl – Trubač, Fortelný (90. Kodad), Jan Rezek (59. Ledecký) – J. Mareš (84. Krunert).
Čtvrtečka – Ledecký, Kodad, Krunert, Succar, Kučera, Černý.
Černý – Caletka, Dobrovolný
AGC Aréna Na Stínadlech, Teplice
Rakovan – Fantiš (78. Nečas), Simerský, Vraštil (C), Cedidla – Reiter (84. Fillo), Tkáč (46. Hlinka) – Conde, R. Hrubý (78. Bobčík), Y. Dramé (49. Hrdlička) – Janetzký.
Šiška – Fillo, Hellebrand, Hrdlička, Hlinka, Nečas, Bobčík.
Rakovan

SESTŘIH: Teplice – Zlín 4:1. Ševci gólem Hrubého vedli, čtyři střelci nakonec zařídili výhru domácích

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost.
Velkolepý obrat slaví domácí „skláři“ a připisují si druhé vítězství v této sezoně, které je odlepuje ze dna ligové tabulky! Pro kouče Jiřího Jarošíka je to vůbec první vítězství na teplické lavičce.

Hosté ze Zlína na severu Čech sice vedli díky brance Roberta Hrubého, nicméně pak pro ně přišlo sedm minut hrůzy, když se postupně trefili Jan Fortelný, Jan Shejbal a Jakub Mareš. Razítko na vítězství dal ještě v poslední minutě Daniel Trubač. Suma sumárum Teplice – Zlín 4:1!
90+3'
90+3'
Teplice právě vstřelily branku!
Ještě jeden kousek do autobusu na dlouhou cestu na Valašsko! Tomáš Vondrášek posunul míč na DANIELA TRUBAČE, který krásnou ranou zpoza šestnáctky orazítkoval vítězství Teplic – 4:1! Asistence: Tomáš Vondrášek.
90+2'
Domácí budou vhazovat. Zlína vypadá v závěru utkání odevzdaně a na žádné drama to nevypadá.
90+1'
Utkání bude nastaveno o 3 minuty.
90'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Fortelný, přichází Ladislav Kodad.
89'
Další cenný rohový kop pro Teplice. Čas plyne a domácí jsou blízko třem bodům a posunu se z úplného dna tabulky.
88'
Na hrací ploše zůstává ležet Jan Knapík, ale hodně rychle jej zvedá Lukáš Vraštil.
87'
Rohový kop vyboxoval brankář Matej Rakovan.
86'
Hyčkův centr zastaven obranou Zlína, z čehož resultuje rohový kop domácích.
84'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Rudolf Reiter, přichází Martin Fillo.
84'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jakub Mareš, přichází Štěpán Krunert.
82'
Útočný faul Aloise Hyčky. Nicméně, hra je pro Teplice velmi vhodně rozkouskovaná a nevypadá, to že by jim mělo utéct druhé vítězství v této sezoně.
80'
Daniel Trubač se provinil proti pravidlům, a to v souboji s Marinem Cedidlou.
79'
Jakub Mareš zasažen do zátylku, hra přerušena ve prospěch Teplic.
78'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Antonín Fantiš, přichází Martin Nečas.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Robert Hrubý, přichází Libor Bobčík.
76'
Jakub Mareš svou ranou vydřel rohový kop pro „skláře“, kterým to v aktuální situaci jednoznačně stačí.
75'
Tomáš Grigar musel do akce! Rudolf Reiter našel na penaltě Marka Hlinku, jehož projektil musel vytěsnit domácí kapitán a strážce branky!
74'
Proti ráně Marka Hlinky musel zasahovat domácí kapitán
74'
Teď Jakub Mareš nevěděl co s míčem a pouze jej odevzdal hostům.
72'
Teplice v tuto chvíli absolutně kontrolují hru.
70'
Tak to je osm minut hrůzy pro hosty ze Zlína, kterým se absolutně rozsypalo to těžce nabité vedení.
68'
300. zápas v lize oslavil gólem na 3:1 Jakub Mareš
68'
To jsou věci! Další gólová akce Teplic vypadala jako celkem jasný ofsajd, a tak ani zakončující JAKUB MAREŠ příliš svou trefu neslavil, nicméně, dle videa bylo sólo Kuby Mareše regulérní a sudí ukázal do středového kruhu – 3:1! Asistence: Jan Fortelný.
66'
Jan Fortelný si neporadil na hrotu s těžkou situací a o míč přišel. Uvidíme, jak se změní obraz hry, po dvou rychlých brankách domácích.
64'
Domácí otočili skóre na 2:1! Autorem branky byl Jan Shejbal
64'
Rychlý obrat domácích Teplic! Po standardní situaci Daniela Trubače vznikl velký zmatek před brankou Mateje Rakovana, z které vyšel jako vítěz JAN SHEJBAL, jenž míč doklepl o břevno do sítě – 2:1! Asistence: Jan Knapík.
63'
Martin Cedidla (Zlín) zahrál loktem v souboji s Vondráškem a uviděl zblízka žlutou kartu.
61'
Vyrovnání na 1:1 zařídil Jan Fortelný, který se zorientoval mezi beky
61'
„Skláři“ srovnávají rychle krok! Daniel Trubač svým obloučkem našel za obranou JANA FORTELNÉHO, který rychlou ranou překonal Rakovana – 1:1! Asistence: Daniel Trubač.
60'
Teplice se trápí v koncovce. Jakub Mareš hezkou přihrávkou pod sebe našel Daniela Trubače, ale ten z ideální pozice trefil pouze obránce Zlína.
59'
Střídání v týmu FK Teplice: ze hřiště odchází Jan Rezek, přichází David Ledecký.
59'
Snaha o odpověď? Antonín Fantiš musel odvracet na rohový kop pro Teplice.
57'
Robert Hrubý prostřelil Grigara a poslal Zlín do vedení 0:1
57'
Zlín právě vstřelil branku!
Na druhé straně přichází trest v podobě branky! Domácí zmrazil individuální akcí ROBERT HRUBÝ, který se uvolnil pěknou kličkou za šestnáctkou a svou ránu protlačil k levé tyči – 0:1!
56'
Alois Hyčka zakroutil dokonalý míč na přední tyč, tam jej však trestuhodně nedokázal uklidit do sítě Jakub Mareš!
56'
Martin Chlumecký se dostal k zakončení hlavou, ale míč od stopera Teplic nezamířil mezi tyče.
55'
Sražený centr Tomáše Vondráška znamená rohový kop pro Teplice, který si vezme na starost Jan Fortelný.
54'
Martin Chlumecký byl včas u střídajícího Hrdličky a zamezil mu další postup. Druhý poločas začal z obou stran hodně vlažně.
52'
Pěkná kombinace „sklářů“ na jeden dotek a jen špička kopačky Dominika Simerského zachránila hosty před velkou možností.
49'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Youba Dramé, přichází Lukáš Hrdlička.
49'
Jan Fortelný (Teplice) zatáhl za záchranou brzdu a ve středu hřiště zastavil rodící se útok Zlína, a to vše za cenu žluté karty.
47'
Robert Jukl se trochu nerozvážně pustil do zakončení, které skončilo hodně vysoko na tribunách Stínadel.
46'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází David Tkáč, přichází Marek Hlinka.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:24 .
První poločas na Stínadlech rozhodně nenudil! Ač tomu chybělo to pravé koření v podobě branky, šancí jsme viděli dostatek. Teplice jsou lepším týmem, ale Jakub Mareš nedokázal proměnit, ani jednu ze svých šancí. Na druhé straně měl největší šanci Jakub Janetzký, ale jeho hlavičku zastavila tyč!
45+3'
45+3'
Zřejmě poslední moment prvního poločasu. Jakub Janetzký svou ránu poslal daleko od domácí branky.
45+2'
Robert Jukl uklidňuje hru přes Grigara, který míč poslal daleko od své branky.
45'
Sudí Černý nastavuje první dějství o 3 minuty.
44'
Matěj Rakovan vytáhl míč z pravého horního rohu, když vystřelil Mareš
44'
Opět Jakub Mareš! Krásně si navedl míč na pravačku a tlačil míč k pravé tyčce, tam však vytáhl zatím zákrok odpoledne Matej Rakovan, jenž vytlačil míč konečky prstů vedle branky!
42'
Jan Knapík se dostal k centru Jana Rezka, ale hlavička domácího stopera neměla potřebný důraz.
41'
Agilní Tomáš Vondrášek opět vybojoval rohový kop pro „žlutomodré“.
40'
Po centru od Cedidla zastavila hlavičku Jakuba Janetzkého tyč
40'
Martin Cedidla našel nadýchaným centrem Jakuba Janetzkého a jeho hlavička se zastavila o pravou tyč teplické branky!
39'
Matej Rakovan si našel rohový kop Jana Fortelného a podržel míč ve svých rukavicích.
37'
Jan Fortelný byl jako osamocený voják v poli na hrotu teplického útoku, nakonec udělal to nejrozumnější, co bylo v jeho situaci možné, a to přímá střela. Ta však minula stanovený cíl.
35'
Ani v tomto případě se pokutový kop konat nebude. Sudí Černý po konzultaci s VARem dává pokyn k pokračování hry.
34'
Druhé použití VARu v zápase, tentokrát se zkoumal faul na Jana Rezka
34'
Další rychlý brejk táhl zkušený Jan Rezek a byl možná faulován v hodně nepřehledné situaci. Opět se prověřuje VARem eventuální pokutový kop pro Teplice.
32'
Jakub Mareš ve skluzu poslal míč těsně mimo branku
32'
Druhá tutovka Kuby Mareše v dnešním utkání! Jan Rezek mu míč posunul do šestnáctky, ale domácí jedenáctka míč ve skluzu poslala těsně mimo branku!
31'
Opět aktivní Vondrášek, ten však věnoval svůj centr pouze rukavicím Mateje Rakovana.
30'
Vondráškově efektní patičce chyběla efektivita, vhazovat budou Zlínští.
29'
Dominik Simerský trefil svým odkopem Aloise Hyčku. Odkopávat od své branky bude Matej Rakovan.
28'
Janu Fortelnému teď centr nevyšel dle představ, ale paradoxně nadělal Mateji Rakovanovi plno starostní, nakonec míč doplachtil na jeho branku.
27'
Alois Hyčka nedoskočil na penaltovém puntíku na centr Jana Rezka. Snaha „sklářů“ o úvodní branku je však enormní.
26'
Robert Hrubý vstoupil do kombinace zkušených Jana Rezka a Jakuba Mareše. Tepličtí mají snahu se tlačit do ofensivy, nicméně pozorná obrana Zlína zatím odolává.
24'
Alois Hyčka se hezky na pravém křídle uvolnil, ale míč na Jana Rezka nedostal. Teplice budou vhazovat.
23'
S rohovým kopem Jana Fortelného si poradil nakonec Rudolf Reiter, který osvobodil „ševce“.
23'
Tomáš Vondrášek vydřel na Cedidlovi rohový kop.
22'
Sudí Dalibor Černý jasným gestem odmítl možný pokutový kop pro Teplice. O ruku se nejednalo.
20'
Ruka v šestnáctce? Možnou penaltu pro skláře musel Dalibor Černý zkontrolovat u videa
20'
„Skláři“ se dožadují penalty po možné ruce v šestnáctce. Uvidíme, zda proběhne kontrola u videa.
19'
Jakub Janetzký chytře zbrzdil akci hostů, počkal na náběh Rudolfa Reitera, ten však svou „finálku“ na Davida Tkáče neprovedl precizně.
17'
Tomáš Grigar musel opět rychle z branky. Po úvodním tlaku Teplic, jsou to nyní hosté, kdo přebírá otěže aktuálních minut.
15'
Rudolf Reiter v šanci, Grigara si obhodil, ale míč mířil vedle pravé tyče
15'
A krátce na to první tutovka Zlína! Martin Cedidla našel za obranou Rudolfa Reitera, jenž obhodil Grigara, ale míč zamířil těsně vedle pravé tyče!
15'
Martin Cedidla otřel svůj odkop o Jana Fortelného, hrát budou hosté.
14'
Jan Knapík hraje hodně na těsno Rudolfa Reitera a je to zřejmý taktický záměr Jiřího Jarošíka.
12'
Mezitím je zpět na pažitu ošetřovaný Jakub Mareš a domácí stálice bude pokračovat v utkání.
11'
Povedený volný kop Jana Rezka z uctivé vzdálenosti mířil pod břevno
11'
Další standardní situace pro Teplice už dopadla přímým ohrožením hostující branky! Jan Rezek se s tím nepáral a z velké dálky zamířil přesně na branku. Matej Rakovan musel vytáhnout dobrý zákrok pod svým břevnem!
11'
Centr Jana Fortelného si sám odvrátil hříšník z předešlého momentu Cheick Oumar Conde.
10'
Cheick Oumar Conde hrál, dle sudích, rukou a domácí si chystají volný přímý kop z nějakých 35 metrů.
10'
Tomáš Vondrášek a Jan Fortelný si nerozuměli na levém kraji a míč putuje do moci „ševců“.
8'
Opět na levém křídle agilní Rudolf Reiter a jeho přihrávka byla adresována na Youbu Dramého, ale tomu, přeci jen chyběl krok, aby se dostal k této pobídce.
7'
Na promrzlém trávníku nyní zůstal ležet s bolestivou grimasou Jakub Mareš, jenž se drží za pravé zápěstí.
6'
Rudolf Reiter pozlobil domácí obranu, ale Jan Knapík si splnil své defenzivní povinnosti.
5'
Dlouhý míč od Jana Shejbala skončil za postranní lajnou. Vhazovat bude Martin Cedidla.
4'
Tomáš Vondrášek výborně i na druhé straně hrací plochy, když pokryl míč před atakujícím Condem.
3'
Jakub Mareš v první šanci zápasu, se střelou si poradil Matej Rakovan
3'
A nyní již první tutovka Teplic! Jan Fortelný našel klasickou, českou uličkou v brejku Jakuba Mareše, ten však nedokázal obstřelit Matěje Rakovana!
2'
Hned ve druhé minutě předvedli „skláři“ přímočarou akci po ose Jakub Mareš – Jan Rezek – Tomáš Vondrášek a Zlínští museli odvracet ze své šestnáctky nebezpečný centr.
1'
Daniel Trubač rozehrál utkání 17. kola mezi Teplicemi a Zlínem.
1'
V Teplicích byl odklizen veškerý sníh a pažit na Stínadlech vypadá velmi slušně. Oba týmy jsou připraveni, domácí Teplice rozehrají dnešní utkání.

FK Teplice: Grigar (C) – Vondrášek, Knapík, Chlumecký, Shejbal, Hyčka – Jukl, Trubač, Fortelný, Jan Rezek – J. Mareš.
Náhradníci: Čtvrtečka – Ledecký, Kodad, Krunert, Succar, Kučera, Černý.

FC Fastav Zlín: Rakovan – Fantiš, Simerský, Vraštil (C), Cedidla, Reiter – Tkáč, Conde, R. Hrubý, Y. Dramé – Janetzký.
Náhradníci: Šiška – Fillo, Hellebrand, Hrdlička, Hlinka, Nečas, Bobčík.
Začátek utkání posunut po dohodě se sudími na 15:20. Stav hřiště je každou minutu lepší.
FK Teplice – FC Fastav Zlín

Teplice čeká v sobotu od 15 hodin další domácí zápas, který nese visačku „velmi důležitý”. Na Stínadla dorazí Zlín, který je aktuálně jedenáctý, na „skláře” má desetibodový náskok.

„Ševci” získali z deseti posledních zápasů hubených šest bodíků, což je dusí v dolní polovině tabulky a v nebezpečné vzdálenosti od barážových příček. Ale pozor, v posledním střetnutí, ve kterém Zlín doma remizoval s Baníkem Ostrava 2:2, viděli jeho fanoušci velmi dobrý výkon svěřenců kouče Jana Jelínka.

Proti Baníku se ale Zlínským vykartovali Poznar, Čanturišvili a Procházka.
Teplicím naopak bude chybět Mareček, který minulý týden viděl v Edenu proti Slavii červenou kartu. Na duel se „sešívanými” by „žlutomodří” nejraději zapomněli, po milosrdné porážce 0:3 se například řešilo, že na branku vystřelili pouze jednou, navíc z uctivé vzdálenosti. Především se ale rozebíral jejich špatný výkon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.