FORTUNA:LIGA - Základní část - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Ml. Boleslav : Pardubice - 5. prosince 2021   15:00

Ml. Boleslav
56' Ewerton (D. Douděra) • 90+2' Fila (Suchý)
2:3
(0:3)
Pardubice
8' Cadu   • 10' Chytil  (P. Černý) • 18' Chytil

Šeda – D. Douděra, Karafiát, Suchý, Preisler (82. Fila) – Matějovský (C), Smrž – Ladra (46. Jurásek), Hlavatý (37. V. Kadlec, 82. L. Mašek), Ewerton – Milan Škoda.
Halouska – Dancák, Fila, V. Kadlec, Jurásek, Mužík, L. Mašek.
Pavel Orel – Jan Hurych, Jakub Šimáček
Lokotrans Aréna, Mladá Boleslav
Letáček – D. Kostka, Jeřábek (C), Toml, T. Čelůstka – Chytil, Tischler, F. Čihák, Cadu (90+1. Lupač) – P. Černý (66. Červ), Huf (55. L. Matějka).
Markovič – Červ, Halász, Lupač, L. Matějka, Vít, Šejvl.
Letáček

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Pardubice 2:3. Hrůzostrašný vstup do zápasu už domácí napravit nestihli

Ode mě je to vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších online přenosů na počtenou.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 9:3. Rohy: 10:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:10.
Je konec a Pardubice nakonec mohou slavit zisk tří bodů. Domácí se ve druhém poločase nevzdali a až do konce bojovali o vyrovnání. Jejich první branku vstřelil v 56. minutě Ewerton, jenž usměrnil do brány centr Douděry. Boleslav pak měla několik dalších velkých šancí, nicméně skvěle chytající Letáček držel pardubický náskok. Modří se nakonec zásluhou Fily dostali na dostřel jednoho gólu, nicméně na srovnání už jim nezbyl čas.
90+5'
90+4'
Lukáš Mašek se prodral přes obranu Pardubic, nicméně dle názoru hlavního sudího si v souboji s Tomlem pomohl zakázaným způsobem.
90+2'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Máme zaděláno na drama! Ewerton zleva odcentroval do vápna, kde se zjevil Suchý. Ten sklepl míč pro DANIELA FILU, který svižnou střelou snížil na 2:3.
90+2'
Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny čtyři minuty.
90+1'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Cadu, přichází Adam Lupač.
90'
Stoper Suchý tečoval střelu Smrže a balon pak skončil na břevně. Případná branka by ale stejně nebyla kvůli ofsajdu uznána.
89'
Mašek se po přiťuknutí Ewertona dostal k další ráně, ale ani tentokrát Letáčka nepřekonal.
88'
Matějka chtěl podržet balon u rohového praporku, nicméně Matějovský ho dokázal rychle odzbrojit.
87'
Chytil byl faulován u postranní čáry, a hosté tak budou rozehrávat. Pomalu se blížíme k závěru zápasu.
86'
Dvě velké šance Maška zlikvidoval čaroděj Letáček
86'
Lukáš Mašek měl teď dvě velké šance během pár desítek vteřin, nicméně v obou případech ho vychytal skvělý Letáček! Pardubický gólman dnes hodně drží svůj tým.
85'
Po nabídce Ewertona se balon v šestnáctce hostů několikrát nepříjemně odrazil, ale defenziva Pardubic vše zvládla.
84'
Do konce utkání zbývá zhruba deset minut a Pardubice stále drží dvoubrankový náskok. Podaří se jim získat tři body?
83'
Další roh Jarolímovců už rozehrál Matějovský, který ale poslal balon do náruče Jiřího Letáčka.
82'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Václav Kadlec, přichází Lukáš Mašek.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Dominik Preisler, přichází Daniel Fila.
81'
Preisler poslal do pokutového území dobrý centr, avšak před Škodou stačil zasáhnout Jeřábek.
80'
Po střele Juráska, která byla zblokována jedním z obránců Pardubic, bude následovat roh. Dočkají se domácí fotbalisté snížení?
79'
Matějovský chtěl přenést hru na Douděru, ale jeho pas svého adresáta nenašel. Hosté budou vhazovat.
78'
Chytil mohl dovršit hattrick, úprk na bránu však střelou nezakončil
78'
Po chybě v rozehrávce Boleslavi šel Chytil sám na bránu, jenže se nechal dostihnout Douděrou a následně už nezakončil.
77'
Volný přímý kop měli také domácí, nicméně střílený centr Brazilce Ewertona se neujal.
76'
Žlutou kartu dostává Filip Čihák (FK Pardubice).
75'
Matějka si šikovně došel pro faul a vybojoval pro Východočechy volný přímý kop. Do balonu se pak opřel Mojmír Chytil, který však nepřekonal boleslavskou zeď.
74'
Boleslav se hnal do slibného přečíslení, ale kvůli ofsajdu Kadlece byla její akce zastavena.
73'
Kadlec ostře zajel do Cadua a může být rád, že se vše obešlo bez žluté karty.
72'
Dobrý obranný zákrok teď předvedl Toml, jenž ideálně načasovaným skluzem ukopl balon Douděrovi.
71'
Modří dlouho kombinovali kolem vápna svého soupeře, jenže po chybné nahrávce Juráska mohou hrát Pardubice.
70'
Letáčka teď střelou zpoza vápna protáhl Smrž, jehož zakončení ale nenadělalo hostujícímu brankář příliš starostí.
69'
Tischler se protáhl po křídle a následně to zkoušel z úhlu, ovšem bránu o kus minul.
68'
Matějovského nadýchaný centr si v pokutovém území našel Milan Škodu, jenž ale pod tlakem nezakončil přesně.
67'
Ewerton si chtěl narazit se Škodou, jenže zpětný pas domácího forvarda vystihl Jeřábek.
66'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Lukáš Červ.
65'
Chytil se snažil přejít přes Smrže, ovšem při snaze dostat se k míči se dopustil útočného faulu.
64'
Exekuce se ujal Ewerton, jehož pokus prolétl těsně kolem levé tyče. Letáček se jen ohlédl.
63'
Václav Kadlec byl faulován těsně před pokutovým územím a Boleslav bude mít výhodu standardní situace.
62'
Faul na Kadlece moho ztrestat Ewerton, jenže těsně minul
62'
Vojtěch Smrž to tentokráte vyřešil sám, avšak jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
61'
Smrž si nyní neporozuměl s Kadlecem a po jejich neshodě bude Letáček odkopávat od brány.
60'
Chytil na sebe navázal dva soupeře a poté hledal Matějku, před kterým ale zasáhl Karafiát.
59'
Matějka se vydal napadat rozehrávku Boleslavi a nakonec donutil k chybě Suchého, který jen odehrál balon do autu.
58'
Douděra se dostal k dalšímu centru, ale tentokrát poslal míč přímo do náruče brankáře Pardubic.
56'
Vzpruha pro domácí - Ewerton snížil na 1:3
56'
Mladá Boleslav snižuje na rozdíl dvou gólů! Domácí předvedli jednoduchou akci, když Karafiát roztáhl hru do křídla na Douděru a ten okamžitě poslal balon do vápna. Tam si ho našel EWERTON, který střelou z první prostřelil Letáčka.
55'
Střídání v týmu FK Pardubice: ze hřiště odchází David Huf, přichází Lukáš Matějka.
54'
Středočeši musí už teď vrhnout všechny své síly do útoku, a proto přešli na hru se třemi obránci. Funkci křídelních obránců po změně rozestavení zastávají Jurásek s Douděrou.
53'
Černý se snažil prosadit na levé straně, ovšem ve sprinterském souboji jej předčil Douděra.
52'
Po souboji s Jeřábkem šel ve vápně k zemi Kadlec, ale pokutový kop z toho nebude.
51'
Skvělý zákrok Letáčka, na brankové čáře lapil hlavičku Škody
51'
Po rohu Preislera hlavičkoval Milan Škoda, který si ale opět vylámal zuby na Letáčkovi. Hostující brankář předvedl fantastický reflexní zákrok a nepustil míč za svá záda.
51'
Další nabídka přilétla z levé strany, ale ani v tomto případě domácí nezakončili.
50'
Matějovský poslal do šestnáctky zajímavý centr, nicméně nikoho v modrém nenašel.
49'
Domácí vstoupili do druhé půle výborně a zatím svého soupeře nepustili na svou polovinu.
48'
Karafiát podpořil útok a dokonce vypálil, ovšem jeho pokus ze střední vzdálenosti zblokoval Toml.
47'
Smrž krásným pasem našel Kadlece, který si ale ve vápně nedal dobrý první dotek a poté už se ke střele nedostal.
46'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Ladra, přichází David Jurásek.
46'
Je za námi velmi zajímavý první poločas, po kterém hráči odchází do kabin za stavu 0:3 z pohledu domácích. Mladá Boleslav vstoupila do utkání o něco lépe a na začátku více držela míč ve své moci. Poté však předvedla několik chyb v defenzivě, díky kterým se Pardubice dostaly do tříbrankového vedení. Za hosty se trefil Cadu a dvakrát Chytil, jenž dnes hraje opravdu skvělé utkání. Středočeši se ale postupem času začali zvedat a ke konci úvodního dějství měli několik obrovských šancí, nicméně na snížení se nezmohli.
45'
Další šanci Suchého lapil pohotový Letáček
45+3'
45+2'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny dvě minuty.
45+1'
Marek Suchý měl další obrovskou šanci! Po rohu Ewertona k němu propadl míč a zkušený stoper pak pálil z malého vápna. Jeho pokus levačkou však fantasticky vytáhl Letáček, který tak uchránil Pardubice od inkasování branky.
45'
Kadlec dorážel na Tomla a nakonec vybojoval pro svůj tým rohový kop.
44'
Cadu mohl ještě zvýšil, v tutovce bránu ale netrefil
44'
Cadu si rychle narazil s Hufem a následně se zjevil sám před Šedou. Brazilec mířil k pravé tyči, ale bránu netrefil.
43'
Tischler si naváděl míč na střelu, ovšem před vápnem mu ho od nohy ukopl vracející se Matějovský.
42'
Z otočky teď pálil Kadlec, který ale Letáčka příliš neprověřil.
41'
Suchý blízko gólu, hlavou ale rozezvučel břevno!
41'
Středočeši mohli udeřit ze standardní situace. Preisler poslal do vápna parádní centr a k hlavičce se dostal Suchý, jenž orazítkoval břevno! Následně se ještě snažil zakončit Karafiát a po něm také Škoda, nicméně defenziva Pardubic už si tyto dva hráče pohlídala.
39'
Žlutou kartu dostává Cadu (FK Pardubice).
38'
Chytil se odhodlal k další individuální akci, nicméně na konci mu chyběla podpora spoluhráčů, takže domácí ho snadno obrali.
37'
Karel Jarolím reaguje na nepříznivý vývoj prvním střídáním, Michala Hlavatého nahrazuje Václav Kadlec.
37'
Mladá Boleslav se začíná dostávat do hry a v posledních minutách zatápí pardubické defenzivě.
36'
Brazilský šikula Ewerton se opět dostal do zajímavé šance, ovšem v tomto případě o několik metrů minul.
35'
Hlavatý se elegantně zbavil Kostky, jenže následně se dostal pod tlak tří protihráčů a o míč přišel.
34'
Následný rohový kop už nic důležitého nepřinesl, balon totiž odhlavičkoval do bezpečí Jeřábek.
33'
Ewerton mohl snížit, na Letáčka ale nevyzrál
33'
Mohlo být sníženo! Ladra prostrčil míč na Ewertona, který ale ve velké šanci nechal vyniknout gólmana Letáčka.
32'
Po nedovoleném zákroku Preislera měli hosté volný přímý kop z dobré pozice. Nakonec to zkusil Huf, který Šedovu svatyni minul.
31'
Žlutou kartu dostává Dominik Preisler (FK Mladá Boleslav).
30'
Ladra šel k zemi před pokutovým územím Pardubic, ale hlavní sudí faul neodpískal.
29'
Matějovský roztáhl hru doprava na Douděru, který okamžitě posílal míč do vápna. Tam si ho našel Milan Škodu, jenž ovšem hlavičkoval přesně doprostřed brány.
28'
Domácí jsou po většinu času více na balonu, nicméně zatím jim chybí kreativita na útočné polovině.
27'
Matějovský chtěl přenést hru na Hlavatého, ale ten nezastihl balon na hrací ploše.
26'
Své defenzivní úkoly si splnil také Pavel Černý, který až u pardubického vápna odebral balon Smržovi.
25'
Dalším zakončením se prezentoval Michal Hlavatý, jenž ale pro změnu ani netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
24'
Ladra si udělal prostor před vápnem a zakončil, ale s jeho pokusem si Letáček věděl rady.
23'
Chytil odzbrojil Smrže a poté hledal Černého, nicméně pas autora dvou branek vystihl Karafiát.
22'
O chvilku později už se Hlavatý k míči dostal. Jeho nabídku si na vlastní bránu srazil vracející se Čelůstka, nicméně Letáček byl připravený a zasáhl.
21'
Karafiát hledal rozběhnutého Hlavatého, před kterým odklidil míč do autu Cadu.
20'
Trenér Středočechů Karel Jarolím rozhodně nemůže být spokojen, a proto již nyní poslal rozcvičovat se několik náhradníků.
18'
Domácí jsou na ručník, na 3:0 zvýšil po hezkém sólu opět Chytil
18'
Pardubice právě vstřelily branku!
A je to už 3:0! MOJMÍR CHYTIL si převzal balon uprostřed hřiště, poté i s potřebnou dávkou štěstí přešel přes několik bránících hráčů Boleslavi a nakonec zakončil přesně k tyči. Středočeši prožívají naprosto hrůzostrašný vstup do utkání.
17'
Douděra byl napadán Hufem a nakonec byl donucen ke zpětné nahrávce na Suchého.
16'
Změnil to až Ewerton, jenž se protáhl po lajně a odcentroval. Na jeho prudkou nabídku ale nikdo nedosáhl a balon pak skončil v autu.
15'
Domácí jsou po dvou inkasovaných gólech v mírném útlumu, momentálně se jim vůbec nedaří přejít přes střed hřiště.
14'
Preisler snadno přešel přes Tischlera a následně hledal ve vápně číhajícího Škodu, ke kterému se ale balon nedostal.
13'
Ewerton našel od rohového praporku Vojtěcha Smrže, ovšem ten nedokázal nasměrovat míč mezi tři tyče.
12'
Hlavatého nabídka z pravého křídla byla zblokována Jeřábkem, a následovat ta bude rohový kop.
11'
Krejčího družina se opět hnala dopředu, ale její akci tentokráte zastavil ofsajd.
10'
Strašlivý start domácích podtrhl druhým gólem v jejich síti Chytil, 0:2!
10'
Hosté během krátké chvíle přidávají druhý gól! Pardubice rozjely akci na levé straně, kde Černý posunul balon na MOJMÍRA CHYTILA. Ten si jej připravil ke střele a poté nenápadnou ranou z hranice šestnáctky překonal marně se natahujícího Šedu.
8'
Cadu přesnou ranou k tyči otevřel skóre, 0:1!
8'
Pardubice se díky obrovské chybě v domácí defenzivě dostávají do vedení! Kostka se na křídle dostal pod tlak, a proto v nouzi poslal míč do pokutového území. Balon však propadl přes dva obránce Boleslavi a skončil u Brazilce CADUA, který pak přesnou střelou k tyči propálil brankáře Šedu.
8'
Ewerton to zkoušel individuálně po levém křídle, ovšem na pozorně bránícího Kostku si nepřišel.
7'
Chytil to nyní zkoušel ze střední vzdálenosti, nicméně jeho pokus vylétl vysoko nad bránu.
6'
Smrž chtěl vyslat do útoku Škodu, ovšem tomu nevyšel první dotek a balon se pak od jeho kopačky odrazil do Letáčkovy náruče.
5'
Rána Chytila brankáře Šedu neohrozila
5'
Preisler poslal do šestnáctky dobrý balon a Jeřábek měl co dělat, aby zasáhl před dobíhajícím Ladrou.
4'
Po rozehrávce na krátkou vzdálenost nakonec přišel centr Matějovského, který z vápna odvrátil Čelůstka.
3'
U postranní čáry byl faulován Ladra a Boleslav bude mít hned k dispozici standardní situaci.
2'
Jeřábek si několikrát vyměnil míč s Tomlem a poté vyslal dlouhý nákop na útočnou polovinu. Nikdo z jeho spoluhráče se k němu ale nedostal, neboť pas hostujícího kapitána skončil v zámezí.
1'
Arbitr Orel poprvé foukl do píšťalky, jdeme na to! Úvodní rozehrávky se ujali fotbalisté Pardubic, kteří budou hrát v červeno-bílých dresech. Jejich soupeř pak zvolil modrou sadu.
1'

FK Mladá Boleslav: Šeda – D. Douděra, Karafiát, Suchý, Preisler – Matějovský (C), Smrž – Ladra, Hlavatý, Ewerton – Milan Škoda.
Náhradníci: Halouska – Dancák, Fila, V. Kadlec, Jurásek, Mužík, L. Mašek.
Trenér: Karel Jarolím

FK Pardubice: Letáček – D. Kostka, Jeřábek (C), Toml, T. Čelůstka – Chytil, Tischler, F. Čihák, Cadu – P. Černý, Huf.
Náhradníci: Markovič – Červ, Halász, Lupač, L. Matějka, Vít, Šejvl.
Trenér: Jiří Krejčí

Rozhodčí: Pavel Orel – Jan Hurych, Jakub Šimáček.
Poslední vzájemné ligové utkání

8.8. 2021 – FK Pardubice – FK Mladá Boleslav 1:1

Branky: 38. D. Kostka (Beran) – 75. Skalák (L. Mašek)

FK Pardubice: Markovič – Cadu, F. Čihák, Toml (C), T. Čelůstka – Solil, Červ (71. Sláma) – D. Kostka (85. Halász), Beran (85. Huf), Tischler – P. Černý (56. Chytil).

FK Mladá Boleslav: Šeda – D. Douděra, Karafiát, Suchý, Preisler – Ladra (75. Stránský), Dancák, Matějovský (C) (75. Smrž), Ewerton (62. Skalák) – Fila (62. L. Mašek), Milan Škoda.
FK Pardubice

Východočeši se v letošním ročníku trápí a hned od začátku se pohybují v těch nejspodnějších patrech tabulky. Po šestnácti odehraných zápasech mají na svém kontě jedenáct bodů, což jim stačí na čtrnáctou pozici. Pardubice navíc zatím velmi špatně brání, celkem inkasovaly už pětatřicet branek a jejich defenziva je druhá nejhorší v celé soutěži. To se ostatně ukázalo i minulých týdnech, kdy svěřenci kouče Krejčího dostali pět gólů od Slavie a od Sigmy Olomouc. Mezitím si však připsali důležitou výhru nad Teplicemi, díky čemuž je v tabulce udrželi pod sebou.
FK Mladá Boleslav

Mladá Boleslav si v této sezoně nevede špatně. Začátek sezony měla sice trochu rozpačitý, ovšem momentálně vykazuje velmi solidní formu. Z posledních sedmi mačů hned pět vyhrála a inkasovala v nich jen šest branek. Naposledy zajížděla Jarolímova družina do Jablonce, který se naopak velmi trápí. Herní nepohody Severočechů dokázali Matějovský a spol. využít a díky gólů Michala Hlavatého z 51. minuty se odvezli všechny tři body. V tomto utkání také prožil svůj velký návrat Václav Kadlec, jenž se po ligovém trávníků proběhl poprvé od března roku 2019. Uvidíme, zda se bývalý hráč Frankfurtu či Midtjyllandu dnes poprvé ukáže i mladoboleslavským fanouškům.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! FORTUNA:LIGA má tento víkend na programu sedmnácté kolo a dnes se odehrají čtyři utkání. My se v tomto online přenosu zaměříme na souboj Mladé Boleslavi s Pardubicemi, který v Lokotrasn Aréně začne v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.