FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Ostrava - 14. května 2023   15:00

Jablonec
35' Chramosta
1:1
(1:0)
Ostrava
51' Cadu  (Buchta)

Hanuš – Štěpánek, Král, Martinec – D. Souček, Šulc, Hübschman, Považanec, Černák (64. Jovović) – Sejk (90+3. Ikaunieks), Chramosta (84. Patrák).
Surovčík – Heidenreich, Surzyn, Akpudje.
Hocek – Paták, Celetka
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
Letáček – Sanneh (84. Jaroň), Bitri, Pojezný, Fleišman – Kaloč – Cadu, Mišković, Buchta (70. Kuzmanović), Plavšić (77. Šehić) – Mu. Tijani (70. Almási).
M. Hrubý, Laštůvka – Smékal, Svozil, Holaň.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 7:9. Rohy: 10:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:11.
Je konec! Jablonec nakonec remizoval s Baníkem Ostrava 1:1. Ve 13. minutě byl v šanci Tijani, ale nedokázal míč dorazit za Hanuše. Ve 22. minutě pálil Šulc, ale těsně minul branku. Ve 33. minutě Letáček ve vápně svalil soupeře k zemi a penaltu proměnil Jan Chramosta. Ve 37. minutě hlavičkoval Plavšič, ale jeho pokus skončil nad břevnem. Ve 39. minutě zkusil brankáře Jablonce překvapit Miškovič, ale ani on netrefil branku. Baník vstoupil do druhého poločasu aktivně a v 51. minutě vyrovnal Cadu. Obrat mohl vzápětí dokonat Tijani, ale po vysunutí Plavšičem přestřelil. V 59. minutě střílel na přední tyč Považanec, nicméně Letáček Baník podržel. V 85. minutě mohl o vítězství Baníku rozhodnout Robert Miškovič, ale opět těsně minul.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu FK Jablonec:
ze hřiště odchází Václav Sejk, přichází Davis Ikaunieks.
90+2'
Šehić poslal k zemi rozběhnutého souboje a vidí osmou žlutou kartu v sezóně.
90'
Jablonec se hnal vpřed nákopem na polovinu Baníku, ale stopeři v modrém byli připraveni. Domácí budou pouze vhazovat.
89'
Domácí zahávali přímý kop. Souček u zadní tyče našel Krále, jenže ten z ostrého úhlu nemohl ohrozit svatyni Baníku Ostrava.
88'
Kuzmanović na vlastní polovině poslal k zemi Václava Sejka přímo před očima hlavního rozhodčího. Závěr duelu je rouzkouskovaný velkým množstvím faulů.
87'
Na trávníku tentokrát zůstává ležet v nefotbalové poloze Jovovič. Hráči Baníku míč zakopli do autu.
86'
Petr Jaroň chtěl na pravé straně obejít obránce, ale od něj se míč odrazil do autu. Baník bude zahrávat další rohový kop.
85'
Potřetí v utkání natáhl zpoza velkého vápna Miškovič a tentokrát mu moc nechybělo. Jeho rána prosvištěla pár centimetrů nad břevnem!
84'
ze hřiště odchází Jan Chramosta, přichází Vojtěch Patrák.

Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Muhammed Sanneh, přichází Petr Jaroň.
83'
Letáčkovi po dalším rohovém kopu Jablonce vypadl míč z rukavic, ale brankář Baníku svou chybu napravil. Sudí navíc viděl faul Martince právě na Letáčka.
82'
Eldar Šehić dostal přihrávku na levou stranu, odkud zkoušel odcentrovat od brankové čáry, ale jeho pobídka nabrala opačnou rotaci a skončila v autu.
81'
Jan Chramosta se hnal za nákopem na polovinu soupeře, nicméně stopeři Baníku pohlídali cestu míče do autu. Rozehrávat bude Letáček.
80'
Sanneh prošel po pravé straně do blízkosti velkého vápna, následně i odcentroval, ale vysokou pobídku schoval Hanuš do rukavic.
79'
Šulc dostal míč na levou stranu, přenechal jej Jovovičovi, nicméně jeho centr byl příliš vysoký a Sejk na něj nedosáhl.
78'
Žlutá karta pro tým FK Jablonec (Vladimir Jovović).
77'
ze hřiště odchází Srdjan Plavšić, přichází Eldar Šehić.
76'
Plavšič odchází v doprovodu zdravotníku mimo hrací plochu a vypadá to, že pro dnešek dohrál. Uvidíme, zda to nebyly jeho poslední minuty v dresu Baníku.
74'
Na trávníku zůstává ležet Srdjan Plavšič, který má problémy s levou nohou. Uvidíme, zda dnešní duel dohraje do závěrečného hvizdu.
73'
Exekuce rohového kopu se chopil Jiří Fleišman, který odcentroval na přední tyč, ale tam kralovala obrana domácího Jablonce.
72'
Cadu se dostal do vápna, chtěl vrátit míč pod sebe, kam si nabíhal Almási, ale obránce Jablonce na poslední chvíli odehrál míč na roh.
71'
Zpoza velkého vápna se levačkou opřel do míče Miškovič, ale ani tentokrát si nestačil seřídit mířidla.
70'
ze hřiště odchází David Buchta, přichází Nemanja Kuzmanović,
ze hřiště odchází Muhamed Tijani, přichází Ladislav Almási.
69'
Král zahrál hodně riskantní malou domů hrudí. Tijani se dral za míčem, nicméně Hanuš byl na špičkách a dostal se k balónu jako první.
68'
Hanuš vyrazil ven z branky za vysokým centrem, který schoval do rukavic. Domácí brankář ale musel s rozehrávkou vyčkat.
67'
Sanneh zůstává ležet po souboji na pravé straně hrací plochy. Pravý obránce Baníku Ostrava ale bude schopen pokračovat.
66'
Defenziva Baníku si poradila s dalším rohovým kopem Jablonce. Na malém vápně ve vzdušném prostoru dominoval Tijani.
65'
Chramosta při rozehrávce napadal Karla Pojezného, ale pomohl si faulem. Baník může uklidnit hru a vydat se na polovinu Jablonce.
64'
ze hřiště odchází Michal Černák, přichází Vladimir Jovović.
63'
Snad poprvé v utkání se probudili také domácí fanoušci, kteří se snaží povzbudit své spoluhráče. Naopak skupina ostravských fanoušků je tradičně velmi hlasitá a stará se o kulisu utkání.
62'
Daniel Souček se ujal rozehrávku již osmého rohového kopu Jablonce. K míči se dral Sejk, ale o zakončení jej připravil důrazný Bitri.
61'
Tijani ustál souboj s Martincem, poslal míč pod sebe, odkud centroval Cadu, ale k jeho pobídce se nikdo v modrém nedostal.
60'
Po dalším rohu zkoušel Považanec přízemní centr na přední tyč, ale obrana Baníku tentokrát odvrátila míč na aut.
59'
Považanec se po nenápadném autu zjevil v pokutovém území, kde se do skákavého míče opřel levačkou, ale Letáček jeho ránu k přední tyči vyrazil na roh!
59'
Daniel Souček od rohového praporku načechral míč na přední tyč, kde bez problémů zakročil Sanneh. Jablonec však zůstane na balónu.
58'
Šulc prošel z pravé strany do vápna, ale místo zakončení hledal Chramostu, který neměl moc prostoru. Jablonec získal pouze rohový kop.
57'
Hanuš musel po hodně těžké malé domů vyběhnout ven z branky a odkopl míč do zámezí. Baník bude vhazovat a může pokračovat v tlaku.
56'
Baník se tlačí dopředu. Cadu z pravé strany poslal prudký centr před branku Jablonce, ale ani dobíhající Plavšič na pobídku nedosáhl.
55'
Tijani v obří šanci, ani tentokrát neuspěl
55'
Baník mohl bleskově dokonat obrat! Plavšič nádhernou přihrávkou poslal do vyložené šance Tijaniho, který zakončoval z první, jenže přestřelil domácí branku!
53'
Branka nakonec skutečně platí a Baník vyrovnává na 1:1.
52'
VAR ještě zkoumá zásah Baníku z důvodu možné ruky Davidy Buchty!
51'
Pohotový Cadu protlačil míč do brány, je vyrovnáno, 1:1!
51'
Baník právě vstřelil branku! Je vyrovnáno! Baníku vyšel vstup do druhého poločasu dnešního souboje! Plavšič udržel pro Baník odražený míč, z levé strany odcentroval do vápna, kde po vyhraném souboji Davida Buchta propadl míč před malé vápno a CADU pohotově překonal Hanuše!
51'
Z velké vzdálenosti vypálil levačkou Považanec, ale jeho rána skončila vysoko za brankou Baníku Ostrava. Hosté už opět míří vpřed.
50'
Bitri si při návratu na vlastní polovinu pomohl faulem. Jablonec se pokusil o rychlou rozehrávku, ale sudí nakonec foukl do píšťalku a vrátil míč na místo rozehrávky.
49'
Tijani si pohybem řekl o přihrávku za obranu, ale skvěle se s ním stáhl stoper Král a před útočníkem z Nigérie míč odehrál do bezpečí.
48'
Bitri nakopl míč na hranici velkého vápna, ale Tijani neuspěl ve vzdušném souboji s Martincem. Baník ale znovu získal odražený míč.
47'
Tijani dostal přihrávku do pokutového území, ale nedokázal se otočit kolem obránce. Jablonec úvodní snahu Baníku po změně stran ubránil.
46'
Jablonec obstaral výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nestřídal.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce může být spokojenější domácí Jablonec. Ve 13. minutě byl v šanci Tijani, ale nedokázal míč dorazit za Hanuše. Ve 22. minutě pálil Šulc, ale těsně minul branku. Ve 33. minutě Letáček ve vápně svalil soupeře k zemi a penaltu proměnil Jan Chramosta. Ve 37. minutě hlavičkoval Plavšič, ale jeho pokus skončil nad břevnem. Ve 39. minutě zkusil brankáře Jablonce překvapit Miškovič, ale ani on netrefil branku.
45+3'
45+2'
Šulc dostal přihrávku do vápna, pokusil se míč předložit na malé vápno, ale defenziva Baníku míč stačila srazit na rohový kop.
45'
Jiří Fleišman je nyní v péči zdravotníku Baníku. Uvidíme, zda po srážce se spoluhráčem Tijanim bude schopen pokračovat.
44'
Domácí zahrávali další roh. Defenzivě Baníku tentokrát pomohl Tijani. Po souboji navíc zůstává ležet otřesený Jiří Fleišman.
43'
Štěpánek s vhazováním na polovině Baníku rozhodně nespěchal. Domácí celek se už v závěru prvního poločasu nikam nežene a snaží se spíše držet míč.
42'
Baník zahrával přímý kop z levé strany hřiště. Buchta na malém vápně hledal Tijaniho, jenže před ním ve vzduchu kraloval Král.
41'
Plavšič kouzlil na levé straně, ale Štěpánek se blýskl vynikajícím skluzem. Domácí zatím eliminují možnosti Baníku k odcentrování.
40'
Kaloč se často stahuje mezi stopery a pomáhá Bitrimu s rozehrávkou. Další nákop na Fleišmana ale skončil až v zámezí.
39'
Z velké vzdálenosti se do míče opřel Robert Miškovič, jehož jedovatá rána prolétla kousek nad břevnem.
38'
Chramosta dostal přihrávku za obranu Baníku, dostal se do vápna, ale Karel Pojezný jej čistým skluzem obral o míč.
37'
Mohlo být vyrovnáno! Po rychlém výhozu Letáčka pelášil vpřed Cadu, který načechral míč do pokutového území, ale sprintující Plavšič hlavičkoval nad břevno!
37'
Jablonec je po vstřelení úvodní branky na koni a nadále se tlačí dopředu. Sejk tentokrát zakončil z otočky, ale Letáček byl připraven.
35'
Chramosta poslal míč pod břevno a domácí vedou 1:0!
35'
Jablonec právě vstřelil branku! Jablonec se deset minut před odchodem do kabin dostává do vedení! K penaltě se postavil JAN CHRAMOSTA a střelou pod břevno otevřel skóre!
33'
Penalta pro domácí! Chybující Letáček poslal k zemi Černáka
33'
Penalta pro Jablonec! Jiří Letáček neudržel Součkovu ránu, vydal se za odraženým míčem a poslal k zemi dobíhajícího Černáka!
33'
Chramosta spěchal za přihrávkou do vápna, ale tělem se před něj dostal Filip Kaloč, který míč poslal na křídlo.
32'
Tijani dostal přihrávku na polovinu hrací plochy, jenže nikdo v modrém jej nepodpořil. Jablonec tak získal odražený míč.
31'
Považanec si chtěl míč na hranici velkého vápna narazit se spoluhráčem, ale finální přihrávka z kopačky Chramosty skončila u Letáčka.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme opatrné utkání. Ani jeden z týmů nechce udělat chybu v defenzivě.
29'
Domácí zahrávali další rohový kop. Na malé vápno putoval vysoký centr, který Letáček schoval do rukavic.
28'
Kaloč poslal Letáčkovi hodně nepříjemnou skákavou malou domů. Brankář Baníku ale stačil levačkou rozehrát do křídla.
27'
Jiří Fleišman vhazoval na levé straně. Kaloč si nechtěl komplikovat život a raději zvolil přihrávku na spoluhráče z defenzivy.
26'
Plavšič zvolil prudký centr z levé strany, ale míč se vznesl příliš vysoko a skončil v zámezí. Jablonec musí rozjet další akci od Hanuše.
25'
Pojezný do rozehrávky zapojil Jiřího Letáčka, který před napadajícím soupeřem přenesl hru na pravou stranu. Baník častěji kontroluje balón.
24'
Tomáš Hübschman našel na pravé straně Šulce, který se dral do pokutového území, ale byl zastaven důraznou defenzivou Baníku.
23'
Plavšič našel Buchtu, který se dral do pokutového území, ale po souboji skončil na zemi. Ani po tomto souboji sudí nedovolený zákrok nepískal.
22'
Uvnitř pokutového území dostal příliš mnoho prostoru Pavel Šulc, který se pokusil o přízemní zakončení, ale minul vzdálenější tyč!
22'
Na polovině hřiště zbytečně dohrál souboj Kaloč, nicméně hlavní rozhodčí tentokrát žlutou kartu nevytáhl. Jablonec bude rozehrávat.
21'
Tomáš Hübschman šikovně dloubl míč do pokutového území a Sanneh jeho pobídku tečoval jen na roh. Z něj ale Jablonec svatyni Jiřího Letáčka neohrozil.
20'
Fleišman vhazováním našel Tijaniho, jenže u kanonýra Baníku hlídkovali hned dva hráči v zeleném, kteří jej nenechali zakončit.
19'
Sanneh opět podpořil ofenzivu Baníku, jenže jeho přetažený centr se snesl do míst, kde nebyl nikdo v modrém dresu slezského klubu.
18'
Kaloč překvapil obranu Jablonce přihrávkou mezi stopery, jenže ani spoluhráč Cadu s jeho řešením nepočítal.
17'
Souček prošel s míčem přes polovinu hrací plochy, ale těsně před pokutovým územím jej čistým skluzem odzbrojil obětavý Sanneh.
16'
Kaloč našel na levé straně Fleišmana, který pohotově odcentroval do vápna, nicméně před Tijanim zasáhl pozorný Štěpánek.
15'
Jablonec měl k dispozici přímý kop z nadějné pozice. Jeho exekuce se ujal kanonýr Jan Chramosta, jehož slabou střelu schoval Letáček do koše.
14'
Baník nyní stupňuje tempo. Po skvělé zasekávačce Sanneha zakončoval z hranice velkého vápna levačkou Plavšič, jehož přízemní pokus minul domácí branku.
13'
Tijani v tutovce, míč však zblízka do brány neposlal
13'
Baník si vypracoval první obrovskou šanci dnešního souboje! Fleišmanův centr neudržel Hanuš v rukavicích, ale Tijani nedokázal míč dorazit do sítě!
12'
Miškovič táhl akci Baníku na levé straně, jenže po souboji s Pavlem Šulcem si míč předkopl do zámezí. Vhazovat bude domácí celek.
11'
Srdjan Plavšič sprintoval za míčem na pravou stranu, jenže upadl po souboji se soupeřem. Rozhodčí ale nedovolený zákrok nepískal.
10'
Jakub Považanec se z pravé strany postaral o skákavý centr. Karel Pojezný ve skluzu stačil odehrát míč na roh. Do vápna už míří hlavičkáři Jablonce.
9'
Šulc se dral za nákopem na polovinu Baníku, ale skvěle se s ním stáhl Fleišman, který míč hlavou posunul do autu.
8'
Jablonec má v úvodu problémy s aktivním napadáním ze strany Baníku. Domácí chtěli vyjet vpřed po pravé straně, ale Šulc byl zahnán do zámezí.
7'
Buchta si na polovině hřiště nechtěl komplikovat život a raději si pomohl přihrávkou do zadních řad. Do kombinace se nabídl Karel Pojezný.
6'
Poprvé v utkání se do zakončení dostal také Baník. Sanneh vysokým centrem našel Plavšiče, který i přes svou výšku vyhrál hlavičkový souboj, ale jeho slabé zakončení Hanuš lapil.
5'
Plavšič napadal rozehrávku Jablonce. Srbský fotbalista dostal pod tlak Pavla Šulce, který se sám zahnal mimo hrací plochu.
4'
Václav Sejk se znovu hnal vpřed, snažil si míč zaseknout směrem do hřiště, ale Jiří Fleišman se stačil vrátit a vypíchl míč do autu.
3'
Domácí kombinovali na pravé straně. Centr do vápna nakonec poslal Jakub Považanec, k míči se dostal Václav Sejk ale v těžké pozici poslal míč daleko od branky.
2'
Jablonec se vydal na polovinu Baníku, ale Karel Pojezný uspěl v hlavičkovém souboji.
1'
Baník obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Do akce se hned v úvodu zapojil Sanneh, ale jeho přihrávka putovala přímo do autu.
1'
Oba týmy už nastupující na hrací plochu. Jablonec bude hrát v zeleném, zatímco Baník nastoupí v modrém.

FK Jablonec: Hanuš – Štěpánek, Král, Martinec, D. Souček – Šulc, Hübschman, Považanec, Černák – Sejk, Chramosta.
Náhradníci: Surovčík – Ikaunieks, Heidenreich, Surzyn, Akpudje, Jovović, Patrák.

FC Baník Ostrava: Letáček – Sanneh, Bitri, Pojezný, Fleišman – Kaloč – Cadu, Mišković, Buchta, Plavšić – Mu. Tijani.
Náhradníci: M. Hrubý, Laštůvka – Kuzmanović, Smékal, Jaroň, Svozil, Šehić, Almási, Holaň.

Rozhodčí: Hocek – Paták, Celetka.
Vzájemné zápasy

Během sezóny se ve vzájemných soubojích dařilo lépe Jablonci. Na podzim doma s Baníkem remizoval 1:1 a v únoru zvítězil ve Vítkovicích 2:1.
FK Jablonec

Ani domácí Jablonec se druhou sezónu v řadě nechtěl namočit do záchranářských bojů. Nepovedený závěr jarní fáze ale znamenal propad na jedenácté místo a nutnost pěti zápasů ve skupině o udržení. Jablonec má aktuálně třicet šest bodů a na barážové příčky disponuje pětibodovým náskokem. Na svého dnešního soupeře pak ztrácí dva body. Na vítězství však Jablonec čeká od začátku dubna, kdy doma přehrál Pardubice. Od té doby čtyřikrát remizoval a třikrát prohrál. V úvodním duelu skupiny o záchranu remizoval 1:1 ve Zlíně. Nejlepším střelcem Jablonce je Jan Chramosta, který už se prosadil čtrnáctkrát. Pro karty nemůže hrát Polidar, trenér Horejš pak nemůže spoléhat ani na zraněné kvarteto Houska, Kratochvíl, Krob a Malínský.
FC Baník Ostrava

Pro Baník Ostrava je výroční sezóna zklamáním. Ambiciózní slezský klub slaví stoleté výročí a rozhodně si představoval boj o postup do pohárové Evropy. Po zpackaném vstupu do soutěže a výpadku během jarní části se ale nemočil do bojů o záchranu. Účast ve skupině o záchranu už měl Baník jistou před posledním kolem základní části v Olomouci. Na Hané ale Baník zvítězil 4:1 a alespoň potěšil své věrné příznivce. V úvodním kole nadstavby doma Baník hostil Zbrojovku Brno, kterou přehrál jednoznačně 4:0. Nejlepším střelcem Baníku je Muhamed Tijani, který má na kontě devět branek. Hned šest z nich ale vsítil od poloviny dubna. Trenér Pavel Hapal nemůže počítat s pěticí zraněných – Boula, Klíma, Takács, Tetour a Šín. Otazník pak visí nad startem stopera Davida Lischky.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání skupiny o záchranu mezi FK Jablonec a FC Baník Ostrava.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.