FORTUNA:LIGA - Základní část - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jablonec : Karviná - 16. prosince 2023   15:00

0:0
(0:0)

Hanuš – Štěpánek, Tekijaški, Hurtado, Polidar (46. Jovović) – Čanturišvili, Kratochvíl (C), Martinec, Černák (73. Drchal) – Alégué (73. Pleštil), Krulich (46. Chramosta).
Fendrich – Houska, Hübschman, Slávik, F. Souček, Náprstek, Velich.
Černý – Antoníček, Slavíček.
Stadion Střelnice, Jablonec nad Nisou
1 059 diváků
Holec – Traore, Krčík, Bederka, Fleišman (C) – Boháč, Budínský (83. D. Žák), Memić (90. Iván), Akinyemi (90. Franko), Čavoš – Doležal (74. Ezeh).
Holec

SESTŘIH: Jablonec – Karviná 0:0. Hosté na Střelnici poprvé bodovali, v závěru mohl rozhodnout Drchal

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
A je dobojováno! Ačkoliv se v Jablonci hrál poměrně útočný fotbal, ve kterém oba celky společnými silami vyprodukovaly velmi solidních 25 střeleckých pokusů, skutečných příležitostí bylo k vidění poskrovnu. Není tedy zas takovým překvapením, že se promrzlí diváci na jablonecké Střelnici gólů na závěr podzimní části nedočkali.
90+3'
90+2'
A zahrozil ještě i Jablonec. Václav Drchal si dobře našel centr z pravého křídla, jenže hlavičkoval z poměrně velké dálky a také Dominik Holec si v závěru duelu připsal spíše snadný zásah.
90+1'
Po dobré práci Ezeha v pokutovém území střílel z hodně těžkého úhlu Alex Iván. Jan Hanuš jeho pokus chytil do rukavic.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty. Na míči je Jablonec, který aktuálně útočí do zformované karvinské defenzivy.
90'
Střídání v týmu MFK Karviná:
ze hřiště odchází Amar Memić, přichází Alex Iván,
ze hřiště odchází Adeleke Akinyemi, přichází Matej Franko.
89'
Lucky Ezeh si chtěl vymodlit faul, když narazil do stojícího Hurtada. Při dnešním měřítku posuzování podobných zákroků není překvapením, že se nepíská.
88'
Drchalovi na hraně vápna odskočil míč, zkusil to tedy Miloš Kratochvíl, jehož ránu do středu brány kryl pozorný Dominik Holec.
87'
Marně si o přihrávku říkal úplně volný Haiderson Hurtado. Vachtang Čanturišvili se rozhodl pro centr do pokutového území, míč v klidu chytil brankář Holec.
86'
Jakub Martinec napadal Traoreho, který s ním za zády radši uklidil balon do autu.
85'
Souhru střídajících jabloneckých hráčů dobře započal Dominik Pleštil, když se prohnal středem pole a přenechal míč Chramostovi. Ten následně špatnou přihrávkou domácí brejk pokazil.
83'
ze hřiště odchází Lukáš Budínský, přichází Dominik Žák.
83'
Amar Memić před sebou měl mnoho volného prostoru. Levačkou následně trefil jen blokujícího Kratochvíla.
82'
David Štěpánek měl na kopačce rozhodující gól, ale jen těsně minul
82'
Karvinští ani na několik pokusů nedokázali pořádně odkopnout míč. Zpoza vápna se do něj tak opřel David Štěpánek, jehož pokus proskákal nebezpečně blízko okolo tyče.
82'
Dobrá střelecká pozice se najednou otevřela před Jakubem Martincem, jenže ten si na zakončení z hranice vápna netroufl a ještě hledal spoluhráče, což se neukázalo jako správné řešení.
81'
Jablonec se snažil odpovědět přes centrovaný míč. K hlavičce se dral Dominik Pleštil, který ale míč jen lehce lízl a na bránu ho nenamířil.
80'
Hostující celek si znovu proklestil cestu k pokutovému území. Z jeho hranice pálil Adeleke Akinyemi, zelenobílý obranný val se mu prostřelit nepodařilo.
79'
A Karviná dál tlačí! Lukáš Budínský si přehodil míč na pravačku a technickou ranou z dálky pořádně protáhl gólmana Hanuše.
78'
Lucky Ezeh je po vstupu na hřiště znát. Teď se dostal k hlavičce po centru Memiće, zakončoval ale až z hranice vápna, což pro Hanuše nebyl problém.
77'
Adeleke Akinyemi hlavou sklepával centrovaný míč do oblasti penaltového puntíku, kde se snažil prosadit Lucky Ezeh! Jablonecká obrana ustála další ošemetnou situaci.
76'
Dominik Pleštil na půlicí čáře lehce zatáhl za dres pronikajícího protihráče a rozhodčí píská nedovolený zákrok.
Dnešní utkání sleduje 1 059 diváků.
74'
ze hřiště odchází Martin Doležal, přichází Lucky Ezeh.
74'
Slezané zrychlili hru. Sebastian Boháč zkoušel kolmici na Budínského, míč končí v autu.
73'
Střídání v týmu FK Jablonec:
ze hřiště odchází Alexis Alégué, přichází Dominik Pleštil,
ze hřiště odchází Michal Černák, přichází Václav Drchal.
73'
Vladimir Jovović ukázkově zabojoval u rohového praporku. Následně rychle vhodil aut a domácí měli smůlu, že Miloš Kratochvíl lépe nezpracoval.
71'
Na opačné straně měl dnes už podruhé na hlavě gól Jakub Martinec! Ideálním centrem z pravé strany ho oslovil Miloš Kratochvíl, Martinec ale ve velké šanci zakončil jen do Holcových rukavic.
71'
Martin Doležal se dostává stále více do hry, spoluhráči ho totiž začínají zásobovat větším počtem centrů. Doležal se nyní dostal k hlavičce i v záklonu, nicméně pro Hanuše to byla lahůdka.
70'
Ofenzivní soužení Jablonce zatím neukončil ani střídající Chramosta, jemuž se v souboji s protihráčem nepodařilo vybojovat ani kýžený roh.
69'
Amar Memić dostal nabito ideálně proti noze a kdo ví, jakou neplechu by jeho střela mohla nadělat, nebýt obětavého bloku Hurtada.
68'
Michal Černák padl v pokutovém území, rozhodčí Černý měl ale hned jasno, že to na penaltu nebylo.
67'
A jablonečtí diváci začínají pískat. Vzápětí totiž přišla další akce Slezanů. Z levé strany přilétl centrovaný míč a k hlavičce se tlačil Martin Doležal, jemuž nicméně zakončení nesedlo podle představ.
66'
Patrik Čavoš ranou z voleje uvnitř pokutového území vysoko přestřelil jabloneckou bránu!
65'
Rozhodčí Černý dnes nastavil trošku "anglický" metr a hraniční zákroky povětšinou pouští. Znovu se o tom přesvědčil na zemi sedící Alexis Alégué.
64'
Centr Karviné končí až za brankou, Jan Hanuš vrátí míč do hry výkopem od brány.
63'
Jakub Martinec se hodně lacině nechal obrat na své obranné polovině. A mohl děkovat Čanturišvilimu, který dnes zejména do defenzivy hraje velmi dobře a chybu napravil.
62'
Alexis Alégué kromě bránícího hráče bojoval i s gravitací. Ani na všech čtyřech se nicméně nevzdal a sympaticky dál bojoval o možnost centrovat.
61'
Adeleke Akinyemi si teď proti Štěpánkovi uřízl až moc velké sousto. Balon, který si kolem bránícího hráče poslal, neměl šanci stihnout ještě před autovou čarou.
59'
Ve druhém poločase zatím sledujeme hodně bojovný fotbal. Zároveň to ale vypadá, že na remízu dnes nehraje ani jeden tým – oba celky se snaží být nebezpečné, limitují je ale vlastní nepřesnosti.
58'
Adeleke Akinyemi pronikl až na úroveň brankové čáry, načež přihrávkou po sebe hledal Patrika Čavoše. Ani Karviná teď nebyla daleko od příležitosti!
57'
Nechybělo mnoho a Vladimir Jovović dostal do velké šance Miloše Kratochvíla! Druhý jmenovaný chytrou přihrávku mezi beky jen těsně nezpracoval.
56'
Lukáš Budínský chytrou uličkou hledal Čavoše. Výborný obranný zákrok předvedl Haiderson Hurtado, jenž do přihrávky vložil nohu a zabránil potenciální šanci.
55'
Útočný výlet svěřenců kouče Jarábka odnesl nějakým šrámem Jakub Martinec. Zdá se, že lékařské ošetření nakonec potřebovat nebude.
54'
Aktuálně sledujeme pasáž plnou nepřesností na obou stranách.
52'
Alexis Alégué se ze strany místo centru rozhodl jít do složitějšího řešení a balon si sám naváděl na střed, až ho o něj připravil Sebastian Boháč.
51'
Amar Memič střelou z hranice šestnáctky o kousek minul pravou tyč
51'
Jan Chramosta tak dlouho otálel s rozehrávkou, až ho Aboubacar Traore připravil o balon. Hosté tak získali míč v lukrativním prostoru, Lukáš Budínský přihrávkou doprava našel Amara Memiće, který za to znovu vzal. Ze střední vzdálenosti nicméně ani teď Hanušovu bránu nezasáhl.
49'
Prozatím neviditelný Martin Doležal o sobě teď mohl dát pořádně vědět. Jablonec měl štěstí, že mu hlavička po centru zleva příliš nevyšla. Přesto šance Karviné pokračovala, Amar Memić vypálil zpoza vápna nad branku.
48'
Vladimir Jovović rozehrál standardní situaci centrovaným míčem, který těsně přelétl hlavu Doležala a přistál v klubku hráčů. Domácí reklamovali ruku, ale hra plyne dál.
48'
Alexis Alégué se po velmi povedené kombinaci dostal k centru z levé strany. Aboubacar Traore odkopl balon do bezpečí, Severočeši v tlaku nicméně pokračují dál.
47'
Michal Černák si hezky zasekl bránícího protihráče a centroval do pokutového území, kde ke své smůle žádného z Jabloneckých nenašel.
46'
ze hřiště odchází Matouš Krulich, přichází Jan Chramosta,
ze hřiště odchází Matěj Polidar, přichází Vladimir Jovović.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
První poločas je minulostí a skóre se od začátku duelu nikam nepohnulo. Více ze hry měli dlouho domácí fotbalisté, nicméně Karviná postupně stupňovala aktivitu a závěr poločasu se už hrál spíše podle jejích not.
45+3'
45+2'
Karvinští ještě v závěru poločasu trošku propadli ve středu hřiště a Dávid Krčík za svůj taktický faul inkasuje žlutou kartu.
45+2'
Lukáš Budínský si hezky vyměnil míč s Amarem Memićem, který pak měl dobrou šanci kvalitně odcentrovat. Ke své smůle našel jen prvního bránícího protihráče.
45+1'
Dvouminutové nastavení prvního poločasu zahájil nepřesným nákopem za postranní čáru jablonecký David Štěpánek.
44'
Karviná pokračuje v aktivitě a jsou to právě hosté, kdo má ke konci poločasu více ze hry.
43'
Standardní situaci rozehrál prudkým centrem Lukáš Budínský. K teči pravou nohou se dostal Adeleke Akinyemi, míč nicméně usměrnil jen do středu brány, kde kraloval Hanuš.
42'
Hodně emocí teď vyvolal zákrok Haidersona Hurtada. Ačkoliv Karvinští chtěli ještě přísnější trest, rozhodčí vytáhl žlutou kartu.
41'
Matěj Polidar vhodil aut na Aléguého, který mu seběhl nakrátko. Zpětná Aléguého přihrávka nicméně vrátila balon jen zpátky do zámezí.
40'
Volej Miloše Kratochvíla zastavili karvinští obránci už v zárodku.
39'
Alexis Alégué to teď myslel lišácky, když chtěl nenápadně prostrčit míč skrz bránící hráče na Čanturišviliho. Škoda pro domácí, že přihrávka neprošla.
38'
Sebastian Boháč zasáhl do tváře Martince a stává se prvním žlutě napomenutým hráčem Karviné.
38'
Lukáš Budínský znovu v roli centrujícího hráče, tentokrát jeho střílený míč propadl až k malému vápnu. Haiderson Hurtado dobrým obranným zákrokem podržel svůj tým.
37'
Rohový kop Budínského na přední tyči nekompromisně odhlavičkoval Miloš Kratochvíl.
35'
Adeleke Akinyemi napřáhl levačkou z hranice vápna, Hanuš jeho slabou střelu v pohodě chytil. O poznání víc emocí následně vyvolala akce Aléguého na druhé straně. Francouzský ofenzivní hráč šel k zemi po souboji s Krčíkem, který už byl prakticky posledním bránícím hráčem. Rozhodčí ale jasným gestem dal najevo, že se o faul nejednalo.
34'
Sledujeme zatím nejlepší pasáž Karviné v utkání. Hosté hrají s míčem na kopačkách a hledají cestu do pokutového území. Jablonec ale zatím směrem dozadu pracuje velmi dobře.
33'
Rozhodčí teď možná trošku přísně posoudil zákrok Kratochvíla na Boháče, po kterém bude rozehrávat Karviná.
32'
Slezané se teď drží okolo pokutového území, zatím bez střeleckého pokusu.
30'
Vachtang Čanturišvili si výborně splnil obranné povinnosti a skluzem odebral míč Adeleke Akinyemimu. Po následném zaváhání Černáka byl ale Hurtado rád, že balon odpálil alespoň do autu.
29'
Teď se Dávid Krčík dostal do centra dění i na druhé straně hřiště, když si dobře vyskočil na standardku. Byl však tak těsně hlídán, že pro něj bylo prakticky nemožné ohrozit bránu.
28'
David Štěpánek vyslal do vápna další zajímavý centr, za kterým se dral Martinec. Rozhodčí v jeho souboji s Dávidem Krčíkem viděl útočný faul.
27'
Jablonec se znovu zahřál do provozní teploty a tlačí na soupeře. Domácí příznivce teď navíc potěšil David Štěpánek, který naznačil rozehrávku a nechal před ním skluzem projet Budínského.
26'
Vachtang Čanturišvili z pravé strany pokutového území předal míč na střed Matouši Krulichovi, který v těžké pozici z kroku zamířil nad břevno.
25'
Alexis Alégué to vzal na sebe. Z pravého křídla si rychlým manévrem navedl balon na silnější levačku a mířil ke vzdálenější tyči. Karvinskou bránu nicméně přibližně o dva metry minul.
24'
Míč se odrazil za pokutové území proti noze Kratochvíla, jenže jabloneckému kapitánovi střela nesedla podle představ, Holec mohl zůstat v klidu.
23'
Michal Černák si našel ze strany cestu až na hranu šestnáctky a polovysokým centrem se snažil rozhodit karvinský obranný val. Ani tentokrát ale domácí výrazněji nezahrozili.
22'
Sebastian Boháč mizernou rozehrávkou odevzdal míč domácím. Ti rychle vhodili aut a z pravého křídla centroval Alexis Alégué. Karvinská defenziva obstála.
20'
Severočeši se v posledních minutách po kombinační stránce trošku hledají. Demonstrovala to i rozehrávka jabloneckých obránců, kteří si nejprve balon předávali mezi sebou, až ho Nemanja Tekijaški nepřesným nákopem odevzdal soupeři.
19'
Dávid Krčík překopl jabloneckou obrannou linii a hledal za ní rozběhnutého Budínského. Ten ale jeho přihrávku před přechodem autové čáry nezastihl.
18'
Patriku Čavošovi sklouzl balon po hlavě a skončil v zámezí, aut pro Jablonec.
17'
Hezký centr Jiřího Fleišmana mířil do nebezpečných míst, kde ve vzduchu v důležitém obranném zákroku obstál domácí Hurtado.
16'
Smůlu si teď vybral Lukáš Budínský. Nejprve ho ne úplně povedené zpracování připravilo o střeleckou možnost, následně při pokusu o centr uklouzl.
15'
Severočeši měli k dispozici dva rohové kopy v krátkém časovém sledu. Zatímco první nadělal před karvinskou bránou rozruch zejména díky Kratochvílovi, který číhal u tyče, z druhého už nic nebylo.
14'
David Štěpánek od pravé postranní čáry zakroutil do pokutového území zajímavý centr, Aboubacar Traore ho s protihráčem za zády odvrátil na roh.
13'
Karvinští se po delší době dostali na hranu soupeřova vápna. Trošku se ale zdálo, jako by si po lehké nedomluvě sami překáželi. Míč z kopačky Adeleke Akinyemiho zamířil až do zámezí.
12'
Teď už ale příležitost přišla! Na parádní centr Vachtanga Čanturišviliho si vyskočil Jakub Martinec, jehož hlavička z ideální pozice zamířila těsně nad.
11'
Utkání zatím plyne v relativně poklidném tempu. Aktivnější je Jablonec, na první velkou šanci se nicméně stále čeká.
9'
Také další jabloneckou akci táhl Michal Černák. Následně si ale úplně neporozuměl s Čanturišvilim, který ho ještě podporoval po lajně a adresoval mu těžkou přihrávku na paty.
8'
Matouš Krulich ostře atakoval Bederku. Za zákrok na útočné polovině dostává žlutou kartu.
8'
Aktivní Michal Černák obdržel přihrávku na pravé křídlo, prosmýkl se do pokutového území a z úhlu poslal míč na branku. Dominik Holec jeho pokus bez potíží chytil, načež ještě trošku těžce rozdýchával střet s protihráčem.
7'
Dávid Krčík měl za zády napadajícího Aléguého, pomohl si tedy malou domů.
6'
David Štěpánek chtěl využít Černákovy rychlosti, věřil mu ale až moc. Tahle kolmice byla pro jabloneckého záložníka nechytatelná.
5'
Miloš Kratochvíl se stal trošku obětí váhavé jablonecké rozehrávky a ztratil balon. Slezané následně chvíli obléhali pokutové území, načež Fleišmanovi vůbec nevyšla přihrávka a bylo po šanci.
4'
Alexis Alégué na půlce hřiště hezky narazil míč Čanturišvilimu. Právě druhý jmenovaný pak chtěl přihrávkou přes Aboubacara Traoreho uvolnit nabíhajícího spoluhráče, dobře postavený obránce Karviné si poradil.
2'
Matouš Krulich hezky roztáhl hru na Michala Černáka. Ten se rozhodl postupovat středem. Když už se zdálo, že by se mohl pokusit o střelu, rozhodil ho navrátivší Sebastian Boháč.
1'
Karviná měla k dispozici úvodní výkop a může tak útočit jako první. Jiří Fleišman v souboji s Černákem získal pro svůj tým aut.
1'

FK Jablonec: Hanuš – Štěpánek, Tekijaški, Hurtado, Polidar – Čanturišvili, Kratochvíl (C), Martinec, Černák – Alégué, Krulich.
Náhradníci: Fendrich – Houska, Hübschman, Slávik, F. Souček, Náprstek, Chramosta, Drchal, Pleštil, Velich, Jovović.
Trenér: Látal.

MFK Karviná: Holec – Traore, Krčík, Bederka, Fleišman (C) – Boháč, Budínský, Memić, Akinyemi, Čavoš – Doležal.
Náhradníci: Ciupa – Iván, Papalelé, Svozil, D. Žák, Franko, Ezeh, Ayaosi.
Trenér: Jarábek.

Rozhodčí: Černý – Antoníček, Slavíček.
MFK KARVINÁ

Karvinský klub se v poslední době spíše hledá, nicméně ve středu přišel zajímavý náznak zlepšení. Po sérii tří porážek v řadě totiž Slezané vyjeli k dohrávce na hřiště favorizované Mladé Boleslavi, kde po senzačním vstupu bleskově vedli 2:0. Gólem a asistencí se blýskl exjablonecký Doležal. Slibný náskok Karviná ke své smůle neudržela, z města automobilů si po remíze 2:2 přesto odvezla cenný bod. V tabulce si tedy přilepšila na čtrnáct bodů, které aktuálně stačí na třináctou příčku. Na svého dnešního soupeře má manko pěti bodů, ale zápas k dobru.
FK JABLONEC

Severočeši jdou – zejména v domácích utkáních – nahoru. Ve dvojzápase před svými fanoušky těsně zdolali Pardubice (2:1) i Teplice (3:2), načež se vydali na Spartu. V Praze nicméně vůbec nezachytili úvod střetnutí a po necelé půlhodině prohrávali 0:3. Přestože se následně Jablonec i díky soupeřově vyloučení zvedl, skóre už se nezměnilo. V tabulce týmu kouče Látala náleží dvanácté místo se ziskem devatenácti bodů. Případná výhra nad Karvinou by ho mohla katapultovat do střední skupiny.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. FORTUNA:LIGA má na programu poslední kolo podzimní části, do Jablonce přijede Karviná.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.