FORTUNA:LIGA - Základní část - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Olomouc : Teplice - 13. srpna 2023   15:00

Olomouc
55' Vodháněl (Chvátal) • 75' Chaloupek(vl.)
2:1
(0:0)
Teplice
72' Krsmanović

Macík – Chvátal, Pokorný, Beneš, Zmrzlý – Breite (C), Ventúra (68. Pospíšil) – Vodháněl, Fortelný (84. Zorvan), Navrátil – L. Juliš (88. Muritala).
Digaňa – Kramář, Israel, Vraštil, Matys, Přichystal.
Kotala – Podaný, Hurych
Andrův stadion, Olomouc
3588 diváků
Grigar – S. Dramé, Chaloupek, J. Hora II (46. Cykalo) – Radosta, L. Mareček (C), Jukl (66. Křišťan), Bílek, Beránek – Fila, Vachoušek (57. Gning, 68. Krsmanović).

SESTŘIH: Olomouc - Teplice 2:1. Zářil Vodháněl, Sigma skočila na třetí místo

Utkání čtvrtého kola mezi Olomoucí a Teplicemi je u konce. Tři body získávají díky dvěma přesným zásahům Vodháněla domácí, kteří se díky tomu vyhoupli na třetí místo tabulky za vedoucí duo z Prahy.
90+5'
90+5'
Vodháněl se dostal do šestnáctky, kde posadil míč na hlavu Muritala před prázdnou branku. Domácí hráč ovšem branku soupeře netrefil.
90+4'
Muritala postupoval s míčem do otevřené obrany, ovšem klička proti obránci se mu nepovedla. Olomoučtí i tak zůstávají vepředu.
90+3'
Po dlouhém autu Bílka míč poskakoval olomouckou šestnáctkou, do bezpečí jej zakopl Beneš.
90+3'
Muritala v souboji povalil soupeře a hosté budou rozehrávat od své šestnáctky.
90+2'
Olomoučtí drží míč na polovině soupeře a kombinují.
90+1'
Už se zdálo, že z této akce hosté nezahrozí. Míč ale spadl přímo na nohu Radosty, který z první těsně minul.
90'
Olomoučtí získali míč a mohli jít do přečíslení. Navrátil vzal zodpovědnost na sebe a vypálil z dvaceti metrů. Jeho pokus skončil nad brankou.
89'
Hanáci se snaží udržet míč u rohového praporku. Navíc Vodháněl zdržoval, a tak sudí ukázal, že tento čas nastaví.
88'
Střídání v týmu SK Sigma Olomouc:
ze hřiště odchází Lukáš Juliš, přichází Yunusa Muritala.
88'
Navrátil si narazil se Zorvanem, ovšem odcentrovat už nedokázal. Sigma bude mít alespoň roh.
87'
Radosta se hnal za přihrávkou, ovšem Chvátal míč ubránil a nechal jej propadnout do zámezí. Hostující hráč navíc soupeře fauloval.
86'
Fila po rohovém kopu orazítkoval břevno!
85'
Fila trefil břevno, Chaloupek z dorážky dával nad
85'
Radosta se dostal k zakončení, ale opět blokoval Chvátal. Teplice mají roh.
84'
ze hřiště odchází Jan Fortelný, přichází Filip Zorvan.
84'
Hostující Mareček se dostal k hlavičce, míč ale poslal jen nad branku soupeře.
83'
Hosté se po delší době podívali dopředu. Centr Krsmanoviće srazil Chvátal na roh.
81'
Navrátil se hezky uvolnil na levé straně a předložil míč před branku Julišovi. Ten se pokoušel patičkou posunout za Grigara, ovšem míč byl sražen.
Dnešní utkání sleduje 3588 diváků.
79'
Olomoučtí kombinují na polovině hřiště a soupeři nepůjčují míč.
77'
Beneš napálil odražený míč zpět na branku soupeře. Zablokovaná rána skončila v zámezí a domácí budou mít roh.
76'
Dramé ve výskoku zboural Fortelného a může být rád, že se to obejde bez karty. Sigma rozehraje.
75'
Přihrávku Vodháněla si srazil Chaloupek do brány, 2:1
75'
Olomouc právě vstřelila branku!
Juliš se ve sprintu dostal před Cykala a předal míč JANU VODHÁNĚLOVI. Ten v šestnáctce soupeře zasekl a po zemi spíše přihrával před branku, ovšem míč se pod nohami jeho spoluhráčů a kolem Grigara zakutálel ke vzdálenější tyči. V zápise je však jako autor uveden hostující ŠTĚPÁN CHALOUPEK, pro kterého se jedná bohužel o vlastní branku.
74'
Olomoučtí mohli odpovědět. Fortelný poslal míč z pravé strany na Chvátala, který z první rozvlnil síť hostující branky z boku.
72'
Tady by se mohl Ronaldo učit! Senzační volej Krsmanoviče, 1:1
72'
Teplice právě vstřelily branku!
Po rohovém kopu odvrátil Beneš míč na hranici šestnáctky k NEMANJOVI KRSMANOVIČOVI, který po pár minutách na hřišti parádní ránou uklidil míč nechytatelně ke vzdálenější tyči.
72'
Centr po standardce odvrátil Juliš. Následuje rohový kop.
70'
Pokorný byl později u míče a Radostu sestřelil. Následuje žlutá karta pro domácího stopera, hosté navíc budou mít standardku.
69'
Křišťan uprostřed hřiště zajel pod nohy soupeře a vyfasoval žluté napomenutí.
68'
ze hřiště odchází Denis Ventúra, přichází Martin Pospíšil.
68'
Střídání v týmu FK Teplice:
ze hřiště odchází Abdallah Gning, přichází Nemanja Krsmanović.
68'
Hra je opět přerušená kvůli ošetřování. Zraněným je Ventúra.
67'
Vodháněl získal míč na pravé straně a stříleným centrem hledal Juliše. Vysoký míč skončil v zámezí.
66'
ze hřiště odchází Robert Jukl, přichází Jakub Křišťan.
64'
Zatímco na trávníku zůstal ležet jeden z hostujících hráčů, který bude nyní potřebovat ošetření, sudí dává pauzu na občerstvení.
64'
Beneš podcenil souboj s Gningem, který mu utekl. Hostující hráč pak dokázal zakončit těsně vedle domácí branky.
63'
Fortelný si zaběhl za obranu, ovšem čistým skluzem mu míč sebral protihráč.
62'
Beneš povedeným skluzem sebral soupeři míč a Sigma mohla postupovat vpřed. Cykalo zastavil soupeře faulem a obdržel žlutou kartu.
61'
Gning je zpět ve hře. Jeho tým útočí.
60'
Vodháněl si naběhl na pas za obranu soupeře, ale míč si příliš překopl až ke Grigarovi.
59'
Gning absolvoval první sprint a nyní je již ošetřován. Zřejmě si poranil sval.
57'
ze hřiště odchází Tadeáš Vachoušek, přichází Abdallah Gning.
57'
Vodháněl našel ve vápně Navrátila, který si míč zády k brance zpracoval a z otočky přestřelil.
55'
Nádherná individuální akce Vodháněla přinesla Sigmě vedení, 1:0
55'
Chvátal získal míč po přetaženém centru mimo hostující šestnáctku, kde předal na JANA VODHÁNĚLA. Olomoucký hráč následně přešel přes několik protihráčů a z hranice šestnáctky umístil míč přesně k tyči!
54'
Po dlouhém autu hlavičkoval Vachoušek k tyči, kde stál připravený Macík.
53'
Centr z pravé strany do olomouckého vápna odvrátil Beneš na aut. Hosté tak mohou pokračovat před domácí brankou.
52'
Navrátil si zaběhl na dlouhý míč, proti kterému vyrazil i Grigar. Jako první byl u míče Navrátil, ovšem praporek sudího šel nahoru.
51'
Zmrzlý dostihl míč ještě ve hře a po zemi jej poslal na kopačku Juliše. Rána z první v podání olomouckého útočníka skončila vedle hostující branky!
50'
Vysoký centr z levé strany z kopačky Navrátila našel ve vzduchu Grigar.
49'
Hosté špatně rozehráli a míč se odrazil k Fortelnému. Ten následně vběhl s míčem do vápna a chtěl jej posunout na dobíhající spoluhráče. Hosté si ale tuto situaci již pohlídali a ubránili se.
48'
Tepličtí hráli chvíli na domácí polovině, nepřesnou kombinací ale míč odevzdali.
46'
Olomoučtí nastoupili velmi aktivně. Tečovaná rána Fortelného skončila málem brankou, ovšem Grigar byl proti. Skvělým zákrokem míč vytáhl na roh. I po něm pak Sigma zahrozila a Grigar musel znovu zasahovat.
46'
ze hřiště odchází Jakub Hora, přichází Jegor Cykalo.
46'
V první půli branka k vidění nebyla. Oba týmy si vypracovali po jedné vážnější příležitosti, ale gólmani zatím drží čistá konta. Lepší byli domácí, ovšem jejich šance často končily ofsajdem.
45+3'
45+3'
Hanáci se ještě jednou dostali dopředu, ale opět jejich akci ukončila nepřesná přihrávka.
45+2'
Centr do vápna odehrál Beneš, první půle za malý okamžik skončí.
45+2'
V samém závěru poločasu fauloval Ventúra, a tak hosté ještě rozehrají standardku.
45+1'
Beneš chtěl posunout na Juliše, ovšem jeho přihrávka byla příliš prudká. Míč tak skončil u Grigara.
45'
Juliš se s ničím nepáral a po zpracování poslal míč na branku soupeře. Bohužel pro Sigmu jeho rána nebyla přesná.
42'
Hora zkusil štěstí z třiceti metrů, ovšem jeho rána mířila nad branku Macíka.
41'
Centr od rohového praporku propadl na zadní tyči k Fortelnému, který s menšími problémy odehrál do bezpečí.
40'
Radostovu pumelici efektně vyrazil Macík
40'
Rána Radosty z dvaceti metrů nadělala Macíkovi problémy. Olomoucký gólman musel předvést skok k pravé tyči!
39'
Olomoučtí byli znovu v ofsajdu. Dnes s nimi mají celkem problémy, za posledních deset minut se jedná již o čtvrtý prohřešek.
37'
Beneš se sice dostal k hlavičce, té však předcházel nedovolený zákrok z jeho strany. Grigar bude rozehrávat.
36'
Fortlený v běhu předal míč do strany na Juliše, který chtěl ještě vracet. Zblokovaný míč skončil v zámezí a Sigma bude mít roh.
34'
Julišova dorážka byla z ofsajdu, gól neplatil
34'
Navrátil si zaběhl na levé straně pro dlouhý míč a poslal jej po zemi na Vodháněla. Jeho ránu Grigar vyrazil před sebe, kde stál Juliš. Domácí útočník nyní již rozvlnil síť, ovšem opět stál v ofsajdu. Branka tedy neplatí.
32'
Do vápna soupeře se ze strany vřítil Vodháněl. Proti soupeři ale neměl šanci a navíc fauloval.
31'
Julišovu hlavičku spektakulárně vytáhl Grigar
31'
Sudí ale mával ofsajd, takže i kdyby se Juliš trefil, branka by neplatila.
31'
Zmrzlý poslal přesný centr na hlavu Juliše, po jehož zakončení se blýskl parádním zákrokem Grigar!
30'
Radosta se pokusil vyslat Beránka, nicméně ten neměl k míči zrovna blízko. Pokorný si jej pohlídal.
29'
V krátkém časovém sledu se k míči dostali oba gólmani. Ani jeden z nich nemusel nijak zasahovat, vždy se jednalo o nepřesnou přihrávku soupeře.
28'
Tepličtí se pokusili o rychlý brejk. Přihrávka Dramého po zemi mířila na Vachouška, ale tomu chyběl krok.
25'
Následuje krátká pauza na občerstvení.
24'
Po několika odrazech se míč dostal k Julišovi, který z první branku soupeře přestřelil. Sudí pak ještě ukázal roh pro Sigmu, sám autor rány se ale přiznal, že tečováno nebylo.
23'
Zmrzlý si zpracoval míč a z voleje vypálil. Do ránu mu skočil Dramé, od kterého utekl míč do zámezí. Sigma bude mít roh.
23'
Chaloupek poslal míč z vlastní poloviny dopředu, nicméně v místě dopadu nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
22'
Ventúra hledal z poloviny hřiště rozběhnutého Vodháněla, který ovšem na míč nedosáhl.
21'
Během standardky byli hosté vystaveni do ofsajdu. Macík bude rozehrávat.
20'
Hosté vyrazili do rychlého protiútoku, který zastavil faulem Breite. Nyní tedy standardka pro hosty .
20'
Centr do vápna poslal Vodháněl, ovšem příliš dlouhý míč nedokázal Juliš stihnout na hrací ploše.
19'
Jukl zezadu vzal přes nohy kapitána Breiteho, který skončil na trávníku. Sudí píská ve prospěch Sigmy, kartu zatím neuděluje.
18'
Zmrzlý si nepřesně narazil s Navrátilem, a tak míč skončil v autu.
17'
Hraje se především uprostřed hřiště. Olomoučtí jsou sice aktivnější, ovšem k vážnějšímu ohrožení Grigara jim stála něco chybí.
13'
Zmrzlý dostal více prostoru ve středu hřiště. Následně přihrál do šestnáctky na Fortelného, který nechal míč propadnout za sebe k Julišovi. Útočník Sigmy takové řešení situace nečekal a k míči se již nedostal.
12'
Zaváhání v obraně Teplic chtěl využít Juliš, jenže hostující obránce mu v tom skluzem zabránil.
11'
Chvátal poslal nebezpečný centr z pravé strany. V šestnáctce si na míč nabíhal Juliš, ale Grigar byl u něj jako první.
8'
Hosté dvakrát zahrozili. Ránu Beránka zblokoval Pokorný a vzápětí tentýž domácí hráč skočil do pokusu Vachouška. Macík mohl zůstat v klidu.
8'
Juliš dostal přihrávku na hranici vápna, kousek se s míčem posunul a vystřelil. Grigar jeho ránu chytil.
6'
Severočeši měli k dispozici standardku, ovšem i nyní obrana domácích zafungovala bez chyb. U míče jsou hráči Sigmy.
5'
Vachoušek se dostal k odraženému míči, který z první poslal na domácí svatyni. Obrana Hanáků jeho pokus zablokovala.
4'
Marečkův centr si našel Pokorný, který jej hlavou posunul ven z domácí šestnáctky.
3'
Na druhé straně se pokoušel centrovat Bílek, ovšem sražený míč Navrátilem skončil v zámezí. Hosté budou mít roh.
2'
Fortelný si doběhl pro dlouhý pas na levé straně, odkud poslal míč lehce nad zemí před branku soupeře. Vodhánělovi chyběly zhruba dva metry, aby na míč dosáhl.
1'
Utkání právě začalo. Výkop měli hosté.
Oba celky nastupují na hrací plochu. Domácí Sigma oblékla tradiční modré dresy, hosté z Teplic uvidíme ve žlutém.

SK Sigma Olomouc: Macík – Chvátal, Pokorný, Beneš, Zmrzlý – Breite (C), Ventúra – Vodháněl, Fortelný, Navrátil – L. Juliš.
Náhradníci: Digaňa – Zorvan, Muritala, Kramář, Israel, Vraštil, Matys, Pospíšil, Přichystal.
Trenér: Jílek

FK Teplice: Grigar – S. Dramé, Chaloupek, J. Hora II – Radosta, L. Mareček (C), Jukl, Bílek, Beránek – Fila, Vachoušek.
Náhradníci: Mucha – Křišťan, Gning, Krsmanović, Cykalo.
Trenér: Frťala

Rozhodčí: Kotala – Podaný, Hurych.
Hanáci na výhru proti Teplicím čekají už sedm zápasů. Naposledy severočeský celek porazili v únoru 2020. Tehdy se Sigma radovala z výhry 3:1. Dvěma brankami se tehdy prezentoval Lukáš Juliš.
Oba celky mají ve svých kádrech jednoho dvougólového střelce. Za Sigmu se dvakrát prosadil Lukáš Juliš, za Teplice Daniel Trubač.
SK Sigma Olomouc

Hanáci za svým nedělním soupeřem zaostávají pouze o jediný bod. Tým trenéra Jílka nezvládl v úvodním kole výjezd na pražskou Letnou, ovšem v dalších dvou zápasech už Sigma slavila.

Po domácím vítězství proti Karviné přidala Olomouc minulý týden také výhru na Slovácku, proti kterému se Sigmě v poslední době spíše nedařilo.
FK Teplice

Severočeši zažívají skvělý vstup do nového ročníku soutěže. Zatímco loni se trápili a bojovali o udržení, nyní mají po třech odehraných kolech sedm bodů a pouze jednu obdrženou branku.

Po dvou vítězstvích v prvních dvou kolech tým trenéra Frťaly zaváhal minulý víkend v domácím souboji s Jabloncem. Ani jeden z týmů neskóroval, a tak se body dělily.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.