FORTUNA:LIGA - Základní část - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Č. Budějovice : Plzeň - 13. srpna 2023   18:00

Č. Budějovice
45+3' J. Hora I  • 74' Osmančík
2:5
(1:2)
Plzeň
8' Traoré   • 10' Šulc  (Durosinmi) • 46' Bucha  (Kopic) • 72' Šulc  (Kalvach) • 90+2' Šulc

Janáček – Broukal (68. Osmančík), L. Havel (C), Králik – V. Hora (46. Čmelík), J. Hora I, Čermák, Trummer – P. Hellebrand (80. Hais), Suchan (46. Adediran) – Ondrášek.
Šípoš, Andrew – Jungbauer, Jak. Matoušek I, Čoudek, Nikl, Polanský.
Volek – Vlček, Antoníček
Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice
4723 diváků
Staněk – Hejda (C), Hranáč, Dweh – Kopic (90+3. Holík), Bucha, Kalvach, Traoré (81. Vlkanova), Cadu (81. Jemelka) – Šulc, Durosinmi (70. Kliment).

SESTŘIH: České Budějovice - Plzeň 2:5. Další ostuda Dynama, Šulc dal hattrick

To je ode mě pro dnešek ze Střeleckého ostrova vše, s konstatováním hezkého zbytku nedělního večera se s vámi loučím a u dalších zápasů se opět budu těšit, na shledanou.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 2:10. Střely mimo: 1:4. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 10:19.
Je dobojováno, Plzeň dnešní utkání naprosto ovládla a zaslouženě vyhrála vysoko 5:2. Hrdinou zápasu byl bezesporu Pavel Šulc, který vstřelil hned tři branky hostující Plzně.
90'
Šulc skóroval z penalty a završil hattrick, 2:5
90+5'
90+4'
I Sampson Dweh si vystřelil, z hranice vápna ale Janáčka nepřekonal, ten míč ukryl do svých rukavic.
90+4'
Plzeň stále útočí, závěr dnešního zápasu si hosté naprosto užívají.
90+3'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Jan Kopic, přichází Libor Holík.
90+2'
Plzeň právě vstřelila branku!
Hattrick dokonán! PAVEL ŠULC kopl penaltu k levé tyči, brankář Janáček skákal na druhou stranu.
90'
Bude! Míč si staví Pavel Šulc, jenž bude útočit na hatrrick.
90'
Tak pozor, střelu Kalvacha nakonec srazil Quadri Adediran rukou, bude z toho penalta?
89'
Adediran zvýšil svůj objem těla rukou. Penalta!
89'
Lukáš Kalvach to zkusil ukrytou ránou přímo na bránu, branku nicméně netrefil.
88'
A další nedovolený zákrok, tentokrát poblíž pokutového území, trávník si prohlédl pěkně zblízka Pavel Šulc, jenž dnes vstřelil dvě branky.
88'
Marcel Čermák fauloval ve středu pole a hlavní rozhodčí je faul měl přímo před očima, tudíž musel hru přerušit.
86'
Pe centru Ondráška zahrál Václav Jemelka možná rukou, možná tělem. Hlavní rozhodčí ale nechává hru volně pokračovat, vrátí se ještě k tomuto zákroku v přerušené hře?
85'
Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Lukáš Čmelík).
84'
Vlkanova v další příležitosti hledal Jana Klimenta, tomu ale míč uskočil od kopaček.
83'
Adam Vlkanova z pravé strany našel ve středu pole Kalvacha, ten se rozhlédl, všiml si volného Jana Kopice uvnitř vápna, jehož ránu ale Janáček dokázal zachytit do svých rukavic.
82'
Střídající Václav Jemelka si poctivě splnil své obranné povinnosti, přes něj se nyní domácí daleko nedostali.
81'
ze hřiště odchází Cadu, přichází Václav Jemelka,
ze hřiště odchází Ibrahim Traoré, přichází Adam Vlkanova.
80'
Střídání v týmu SK Dynamo Č. Budějovice:
ze hřiště odchází Patrik Hellebrand, přichází Daniel Hais.
80'
Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Zdeněk Ondrášek).
79'
Jan Kliment udržel míč v pokutovém území, poté našel Lukáše Kalvacha, kterému nevyšel první dotek, přesto dokázal zakončit, Martin Janáček tentokrát své mužstvo podržel důležitým zákrokem.
77'
Jakub Hora rozehrál zkrácený rohový kop, tentokrát ale domácí hráč našel jen hlavu Jana Klimenta, který se poctivě vrátil směrem dozadu.
77'
Quadri Adediran dostal zpětnou přihrávku na hranu vápna, tam se mu ale míč zamotal mezi nohy a Plzeňané míč bez problémů odkopli do bezpečí.
76'
Při další útočné akci si hosté počínali nedovoleně, hrát tak budou moci opět hráči Dynama, kteří vycítili ještě malou šanci na zvrat v zápase.
75'
I tahle branka se ještě řešila s kolegou u videa, ale vše bylo v rámci pravidel.
74'
Osmančík doťukl za Staňka a dal Dynamu naději, 2:4
74'
Dynamo právě vstřelilo branku!
České Budějovice bleskově korigují. Jakub Hora našel v pokutovém území střídajícího PAVLA OSMANČÍKA, který dostal prostor si míč prsy zpracovat a poté ho poslat za Jindřicha Staňka.
73'
Stejná situace i na druhé straně, prosadí se i hráči Dynama?
72'
Malý velký muž Pavel Šulc se trefil hlavou, 1:4
72'
Po faulu Kralika dostala Viktoria možnost standardní situace. Tu rozehrál Lukáš Kalvach přesně na hlavu PAVLA ŠULCE, jenž hlavou z malého vápna nedal brankáři Dynama šanci zasáhnout.
71'
Žlutá karta pro tým SK Dynamo Č. Budějovice (Martin Králik).
70'
ze hřiště odchází Rafiu Adekunle Durosinmi, přichází Jan Kliment.
69'
Žlutá karta pro tým FC Viktoria Plzeň (Pavel Šulc).
68'
ze hřiště odchází David Broukal, přichází Pavel Osmančík.
68'
Obrovská šance rázem i na opačné straně. Lukáš Kalvach placírkou našel ve vápně Durosinmiho, ten ale rovněž trestuhodně minul bránu.
67'
Tak tohle byla opravdu stoprocentní šance domácího Dynama. Quadri Adediran dostal do pokutového území krásnou přihrávku z levé strany, avšak domácí hráč netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
65'
Utkání se v posledních minutách hodně kouskuje, což je velká škoda, předtím se hrál opravdu pohledný fotbal, i když každý tábor fanoušků by na tom měl odlišný názor.
64'
Nedlouho poté byl Quadri Adediran nalezen v ofsajdovém postavení, veškeré emoce byly poté zbytečné. Ale domácí fanoušci se mohli aspoň jednou zaradovat, když v přerušené hře dopravili míč do sítě.
62'
Sampson Dweh se nejprve hezky uvolnil, což se zřejmě nelíbilo Quadri Adediranu, který ho tvrdě dojel. K plzeňskému hráči již spěchají lékaři hostujícího celku.
61'
Dnešní utkání sleduje 4723 diváků, spokojený ovšem zatím může být jen sektor hostů, který je zaplněn do posledního místa.
60'
Po hodině hry se krásně skrz dva protihráče uvolnil na pravé straně Ibrahim Traoré, jeho přihrávku ale lépe poté nezužitkoval Pavel Šulc.
59'
Domácí fanoušci mezitím odpálili ve svém kotli dýmovnici, sektor za brankou Jindřicha Staňka toho nyní moc neuvidí. Ono je to nicméně také moc mrzet nemusí, v tom prostoru se hra totiž ve druhé poločase stejně neodehrává.
58'
Ten nyní hosté zahráli nakrátko, Kopic přiťukl míč na střed ke Caduovi, jenž nyní našel ve vápně Durosinmiho, tomu ale nevyšel první dotek.
57'
Další možnost bude mít Viktorie od rohového praporku, centr Traorého byl rovněž zablokován.
56'
Plzeň se znovu dostala na útočnou polovinu a pod hráči Dynama zase hořel trávník. Durosinmi skvěle zahrál ve středu pole, následně dostal míč ke Caduovi, ten ale zatím nemůže ze svých centrů nikoho najít.
54'
Při další útočné akci si Plzeňané pomohli faulem, hrát tak mohou po delší době opět hráči Dynama.
53'
Pavel Šulc ukázal svou genialitu, když prošel skrz tři hráče až do vápna, následně oslovil na zadní tyči Jana Kopice, proti jeho ráně se však Janáček fantasticky přesunul.
52'
Další hezký fotbalový moment, jen tomu scházelo zakončení. Cadu dostal vynikající balon do běhu, jehož centr ve vápně nikdo nezakončil.
51'
Nyní to hosté ve vápně překombinovali a Martin Janáček mohl tentokrát zůstat v klidu.
50'
Brazilec Cadu byl zcela volný na levé straně pokutového území, krajní hráč Viktorie se posléze snažil najít hlavu Durosinmiho, ale ten na míč nedosáhl.
49'
Ibrahim Traoré skvěle zahrál u postranní čáry, nezalekl se dvojnásobné přesile a navíc pro svůj tým získal i autové vhazování.
48'
Domácí by jistě rádi opět kontrovali, zatím ale stále drží balon Západočeši, navíc na útočné polovině hřiště.
46'
Bucha prostřelil Janáčka a vrátil hostům dvougólový náskok
46'
Tak to je start druhého poločasu, jaký Viktoria Plzeň potřebovala. Jan Kopic získal míč ve středu pole, následně už několik svižných kroků, na pravé straně pokutového území našel PAVLA BUCHU, který prudkou přízemní ranou prostřelil českobudějovického brankáře.
46'
ze hřiště odchází Jan Suchan, přichází Quadri Adediran,
ze hřiště odchází Vojtěch Hora, přichází Lukáš Čmelík.
46'
Je za námi první poločas, který byl v jasné režii plzeňského týmu. Viktoriáni se dostali velmi brzo do dvoubrankového vedení, avšak těsně před koncem z penalty snížil Jakub Hora. Krásně se trefil zejména Ibrahim Traoré, který poslal míč do brány z téměř poloviny hřiště. Druhou branku hostů vstřelil Pavel Šulc, který má i českobudějovickou minulost. Druhý poločas tak slibuje ještě zajímavou podívanou.
45'
Hora snížil z penalty, 1:2
45'
Hejda zablokoval centr rukou, penalta pro Dynamo
45+5'
45+4'
Dynamo se snažilo dokonce vyrovnat, další akci domácích ale vyřešit Jindřich Staněk, který si vzal míč pod svá bedra.
45+3'
České Budějovice těsně před koncem prvního poločasu snižují na 1:2. JAKUB HORA si vybral ze svého pohledu pravou stranu, zatímco plzeňský brankář skákal na opačnou stranu.
45+2'
Celou situaci ještě řeší pochopitelně rozhodčí s kolegou u videa, nicméně verdikt je pro Viktorii neúprosný.
45+2'
Míč si staví Jakub Hora.
45+1'
Blesk z čistého nebe. Vojtěch Hora trefil ruku Lukáše Hejdy v pokutovém území a domácí budou mít šanci z pokutového kopu snížit.
45+1'
Zdeněk Ondráček se snažil něco vymyslet na útočné polovině, na Robina Hranáče si ovšem nepřišel.
45'
Hlavní rozhodčí v prvním poločase nastaví nad rámec normální hrací doby tři minuty.
44'
Králík si neporozuměl s brankářem Janáčkem a nechybělo moc, aby Pavel Šulc dokázal podruhé v zápase dostat míč do sítě.
43'
Následoval rohový kop, Lukáš Kalvach nyní balon poslal na zadní tyč, ale záložník Viktorie dal do balonu příliš mnoho sil a ten nakonec skončil až v zámezí.
42'
Centr Cadua byl přetažený, avšak míč si přesto našel Jan Kopic, ale ani on nikoho ze svých spoluhráčů v šanci neoslovil.
40'
Pomalu se blíží konec prvního poločasu a fanoušci Dynama marně vyhlížejí svou první vážnější akce před brankou Staňka, nedočkali se ani teď, proti byla nepovedená přihrávka.
39'
Patrik Hellebrand zařval, že jeho křik musel být slyšet až na náměstí, zas tak hrozný zákrok to však nebyl. Faul to ale byl.
38'
Pavel Bucha se chtěl dostat kličkou do pokutového území, tu domácí obránci nicméně přečetli.
37'
Dle všeho Jakub Hora ve výskoku trefil loktem plzeňského útočníka, avšak na penaltu tento zákrok byl málo.
36'
Lukáš Kalvach ale nikoho ze svých spoluhráčů neoslovil. Po dalším centru z levé strany se svalil na trávník Rafiu Durosinmi, dle rozhodčího ale dovoleným způsobem.
35'
Pavel Šulc byl ostře dohrán u pravé postranní čáry, Plzeň bude rozehrávat volný přímý kop.
34'
Ten rozehrál opět Lukáš Kalvach, tentokrát šel ven z brány Martin Janáček a pěstmi vyboxoval míč do bezpečných vod.
33'
Další hezká akce hostů. Kopic hodil aut na Traoré, ten mezi nohy přenechal míč naběhnutému Hejdovi, jehož centr domácí zablokovali na rohový kop.
32'
Ibrahim Traoré se snažil oslovit naběhnutého Jana Kopice, ten stál nicméně v ofsajdovém postavení. Odkopávat bude brankář Martin Janáček.
30'
Po půl hodině hry se hra mírně vyrovnala, avšak hráči Dynama se zatím k ohrožení branky Jindřicha Staňka nedostali.
29'
Míč se vrátí zpět na domácí kopačky, jelikož na polovině hřiště fauloval plzeňský kapitán Lukáš Hejda.
28'
Cadu dostal hezký pas na levou stranu, kde byl volný, jeho ránu ale nakonec přece jen domácí dokázali zablokovat.
27'
Domácí fanoušci už mírně pískají na své svěřence, ti totiž místo přihrávky směrem dopředu raději opět zahráli míč až ke svému brankáři.
25'
Míč si vzal na paškál Jakub Hora, avšak ani jedna z jeho dvou ran neskončila dál než na plzeňském bloku.
24'
Jan Suchan byl faulován na hraně pokutového území a domácí hráči budou mít šance z velmi dobré standardky snížit opět na rozdíl jediné trefy.
22'
Vincent Trummer dostal míč do běhu na levé straně, avšak k němu se bleskově stačili vrátit obránci Plzně a rázem bylo po šanci.
21'
Ibrahim Traoré se snažil přenést hru na pravou stranu, tentokrát jeho příhrávce chyběla ale větší přesnost.
20'
Jan Kopic si naběhl ve vápně na dlouhý balon, po jeho hlavičce ale skvěle zahrál Králík. Jenáček nyní zasahovat nemusel.
19'
Ten rozehrál Lukáš Kalvach na malé vápno, tam nicméně ve vzdušném prostoru kralovali domácí. Ti se tak nyní bez starosti ubránili.
18'
Další příležitost Plzně. Pavel Šulc našel na levé straně pokutového území Pavla Buchu, jehož tvrdou ránu vyrazil brankář Jenáček na rohový kop.
17'
Sampon Dweh fauloval na polovině hřiště, domácí fotbalisté zůstanou u balonu a budou si moci trochu oddychnout od plzeňského náporu.
16'
Robin Hranáč si nechtěl na své polovině hřiště dělat starosti, tak míč raději zahrál hlavou do zámezí.
14'
A už to mohlo být o tři branky. Po další chybě v rozehrávce Dynama skončil míč u Pavla Buchy, který byl volný v pokutovém území, ve velké příležitosti nicméně domácí branku překopl.
13'
Viktoria naplno převzala otěže utkání do vlastních rukou a na branku Dynama se řítila další akce Plzně. Tentokrát byl centr Cadua nicméně o kousek delší.
12'
Vše v pořádku, branka platí a Viktoria vede velmi brzy na jihu Čech o dvě branky.
11'
Videorozhodčí ještě celou věc zkoumá, zřejmě vše bylo na těsno s ofsajdovým postavením.
10'
Šulc pohotově zblízka navýšil vedení Viktorie, 0:2
10'
Viktoria bleskově zdvojnásobuje své vedení! Po centru Cadua z levé strany přiťukl Durosinmi míč patičkou ve vápně PAVLU ŠULCOVI, který bleskově poslal míč pod břevno, Jenáček zcela bez šance.
10'
Po opatrném začátku se tak hosté dostali do vedení, což je přesně co potřebovali, protože nyní nebudou muset tak vehementně dobývat domácí obranu. I Dynamo bude muset začít hrát více dopředu.
8'
Gól měsíce! Traoré geniálně přeloboval Janáčka téměř z půlky, 0:1
8'
Krásný fotbalový moment. Janáčkovi rovněž nevyšel odkop od vlastní branky, IBRAHIM TRAORÉ si zpracoval míč na polovině hřiště a ten bleskově poslal dlouhým lobem až do sítě.
8'
Staňkovi se nepovedl odkop od své branky, domácí fotbalisté budou na polovině hřiště vhazovat míč zpět na hrací plochu.
7'
Náznak šance i na domácí straně. Jakub Hora dlouhým balonem hledal Zdeňka Ondráška, ten se přes plzeňské obránce nakonec ale nedostal.
6'
Pavel Šulc na levé straně rozehrál rychlou plzeňskou akci přihrávkou na Pavla Buchu, tomu ale nevyšla klička v situaci jeden na jednoho.
5'
Riskantní malou domů málem zachytil Rafiu Durosinmi, těžký okamžik ale nakonec hráči Dynama zvládli bez úhony.
4'
Lukáš Kalvach rozehrál v polovině čtvrté minuty rohový kop přihrávkou na první tyč, tam byl zaparkovaný Ibrahim Traoré, jeho hlavička avšak skončila vedle domácí brány.
3'
Ibrahim Traoré se snažil zrychlit hru přihrávkou na rozběhnutého Jana Kopice, jenomže hosté jeho pas zablokovali. Akce hostujícího celku nicméně pokračovala a výsledkem je první rohový kop v utkání.
2'
Ani úvodní akce domácího celku se nevyvedla dle představ, navíc Martin Králík po ztrátě balonu fauloval plzeňského hráče ve středu pole.
1'
Utkání rozehráli domácí, avšak první útočnou akci rozjeli Západočeši, centr Cadua byl nicméně velmi nepřesný, rozehrávat od své branky tak bude gólman Janáček.
1'
Obě mužstva jsou již na hrací ploše, poslední utkání čtvrtého kola bude za chvíli zahájeno.

SK Dynamo Č. Budějovice: Janáček – Broukal, L. Havel (C), Králik – V. Hora, J. Hora I, Čermák, Trummer – P. Hellebrand, Suchan – Ondrášek.
Náhradníci: Šípoš, Andrew – Jungbauer, Adediran, Jak. Matoušek I, Osmančík, Hais, Čoudek, Čmelík, Nikl, Polanský.
Trenér: Marek Nikl.

FC Viktoria Plzeň: Staněk – Hejda (C), Hranáč, Dweh – Kopic, Bucha, Kalvach, Traoré, Cadu – Šulc, Durosinmi.
Náhradníci: Tvrdoň, Jedlička – Paluska, Kliment, Mosquera, Jemelka, Holík, Vlkanova.
Trenér: Miroslav Koubek.

Rozhodčí: Volek – Vlček, Antoníček.
Krásný nedělní podvečer z Českých Budějovic!

Vítám všechny fotbalové fanoušky u přenosu čtvrtého kola, ve kterém České Budějovice na Střeleckém ostrově vyzvou Viktorií Plzeň.

Dynamo už je posledním celkem v ligové soutěži, který v této sezóně ještě nezískal ani bod. České Budějovice začaly ročník na půdě Slovácka, tam nicméně prohrály 1:4. Ani domácí premiéra se nezdařila dle představ, i když soupeř byl jeden z nejtěžších. Slavia Praha, přestože to neměla jednoduché, si odvezla do hlavního města za výhry 3:1 všechny tři body. Naposledy se Dynamo utkalo s Hradcem Králové, který slavnostně otevíral nový stadion. Jihočeši na svého protivníka od první minuty nestačili a výsledkem toho byl debakl 1:5.

Viktoria Plzeň má v nohách již o tři zápasy více, jelikož červenomodří zatím úspěšně bojují i v kvalifikaci o Evropskou konferenční ligu. Tam nejprve po obrovském boji kosovskou Dritu (0:0, 2:1) a tento týden na výbornou vstoupili do třetího předkola, když na domácím trávníku porazili maltskou Gžiru vysoko 4:0. V lize to však zatím takový koncert není. Nejprve překvapivě Viktoria podlehla Teplicím 0:1 a v dalším kole jen doma remizovala s Hradcem Králové 1:1. Minulý víkend už ale svěřenci Miroslava Koubka zabrali a na svém trávníku porazili Baník Ostrava 3:1.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte, zápas začíná úderem šesté hodiny večerní, hezkou zábavu vám přeje Jakub Štěrba.