FORTUNA:LIGA - Základní část - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Pardubice : Karviná - 13. srpna 2023   15:00

Pardubice
39' Tischler (Černý) • 55' Jak. Matoušek II (Pikul)
2:1
(1:0)
Karviná
90+3' Halinský (vl.)

Budinský – Surzyn, Halinský, Donát, Tischler (75. Kukučka) – Vacek – Sychra (46. Jak. Matoušek II), Darmovzal (71. S. Šimek), Hlavatý, Pikul (63. Patrák) – Černý (C) (63. Krobot).
Šmíd – Helešic, Zlatohlávek.
Berka – Mokrusch, Kříž
CFIG Arena
Ciupa – Mikuš, Bederka, Svozil, Ražnatović (65. Hošek) – Boháč (60. Ezeh), D. Žák (60. Krčík) – Memić, Budínský (C) (75. Málek), Papalelé – Akinyemi (60. Doležal).
Ciupa

SESTŘIH: Pardubice - Karviná 2:1. Domácí zvítězili poprvé v sezoně, hosté padli potřetí v řadě

Utkání je u konce a Pardubice poprvé v letošní sezóně vítězí! Karvinou totiž porazily 2:1, když se za ně prosadili Emil Tischler a Jakub Matoušek. Hosté snížili až v nastaveném čase druhé půle vlastňákem Halinského, ten už ale téměř nic neřešil. Pardubáci už si tři body pohlídali a v tabulce právě svého dnešního soupeře předskočili.
90'
Drama na závěr, vlastní gól domácích vrátil hosty do hry, 2:1!
90+6'
90+6'
Jaroslavu Svozilovi v rohu hřiště na své polovině ujely nervy a dostává zbytečnou žlutou kartu.
90+3'
Karviná právě vstřelila branku!
Obrovská smůla pro domácí a hosté snižují! Martin Doležal hlavičkoval jen do DENISE HALINSKÉHO, od kterého se míč odrazil za záda Viktora Budinského!
90+2'
Nyní se připomněl také Ondřej Kukučka, který nastoupil ke svému prvnímu ligovému utkání. Odehrál míč před dobíhajícím Luckym Ezehem.
90+1'
Amar Memič pořádně prohnal domácí duo Patrák, Donát. Situaci zachránil hlavně druhý jmenovaný, kterého ale nyní chytají křeče.
89'
Mikuš jako Beckham, jenže balón trefil spojnici!
89'
Střílel Rajmund Mikuš a o poznání lépe! Zkušený křídelník totiž nastřelil břevno! Stejně jako o chvíli později Bederka, to už bylo poté, co míč opustil hřiště.
88'
Jaroslav Málek první volný kop poslal do zdi a tak si došel pro další, když šel hodně ochotně k zemi. Tentokrát ovšem on střílet nebude.
87'
Kamila Vacka (FK Pardubice) v posledních vteřinách chytají křeče a možná i proto byl nyní pozdě v souboji. V tom trefil soupeře a vidí žlutou kartu, navíc Karviná má výhodu volného kopu z dobré pozice.
85'
Karviná má nyní více ze hry a usadila se na polovině soupeře. Michal Hošek nyní má možnost druhého autového vhazování, které pošla přímo do vápna.
82'
Rychlou akci po pravé straně chtěl Amar Memič zakončit centrem na hlavu Martina Doležala. Ten se vyšplhal do vzduchu, ovšem na vysoký balón neměl nárok
79'
Michal Hlavatý nyní svou střelou trefil do hlavy Jakuba Matouška, od kterého se míč odrazil těsně vedle levé tyče. Jiří Ciupa zůstal stát a na balón by určitě nedosáhl.
78'
Krobot v tutovce netrefil bránu
78'
Pardubice se v posledních minutách hodně zatáhly, při protiútocích ale vystrkují růžky. Samuel Šimek nyní přízemním pasem našel Krobota, ten se tentokrát netrefil a bránu přestřelil.
75'
Střídání v týmu MFK Karviná:
ze hřiště odchází Lukáš Budínský, přichází Jaroslav Málek.
75'
Střídání v týmu FK Pardubice:
ze hřiště odchází Emil Tischler, přichází Ondřej Kukučka.
73'
Domácí se radovali ze své třetí vstřelené branky, někde během akce ale byl jeden z domácích v ofsajdu.
73'
Pardubice právě vstřelily branku!
Autorem branky je LADISLAV KROBOT. Asistence: Michal Hlavatý.
71'
ze hřiště odchází Denis Darmovzal, přichází Samuel Šimek.
69'
Karvinský Michal Hošek dostal křížnou přihrávku na pravé křídlo a poté se dostal míč před bránu. Hlavička jednoho z útočníků mířila mezi tři tyče, skvělým skokem ale zakročil Viktor Budinský!
67'
O střídání si nyní na domácí straně řekl Emil Tischler, ve stejný čas zůstal na zemi ležet s křečemi Denis Darmovzal. Následuje přestávka na pití.
65'
ze hřiště odchází Andrija Ražnatović, přichází Michal Hošek.
64'
Po faulu na střídajícího Krobota měly Pardubice volný přímý kop. Michal Hlavatý kroutil míč na zadní tyč, tam ho jeden z hostů přizvedl na rohový kop.
63'
ze hřiště odchází Bartosz Pikul, přichází Vojtěch Patrák,
ze hřiště odchází Pavel Černý, přichází Ladislav Krobot.
60'
ze hřiště odchází Sebastian Boháč, přichází Lucky Ezeh,
ze hřiště odchází Dominik Žák, přichází Dávid Krčík,
ze hřiště odchází Adeleke Akinyemi, přichází Martin Doležal.
57'
Pardubice už se pomalu draly do další šance. Pavel Černý dostal přihrávku do vápna, na zádech ale měl Svozila a tak se nedokázal otočit.
55'
Matoušek mohl připravit tým o náskok, místo toho ho sám zvýšil, 2:0!
55'
Famózní akce domácího týmu, který jde do dvoubrankového vedení! Bartosz Pikul milimetrově přesnou křížnou přihrávkou našel náběh JAKUBA MATOUŠKA. Ten si skvěle zpracoval míč, obešel Ciupu a odčinil tak svou velkou chybu! Asistence: Bartosz Pikul.
52'
Po hrubce Matouška běžel Akyniemi sám na bránu, ale trefil pouze tyčku
52'
Jakub Matoušek se mohl i ve svém druhém utkání v CFIG Areně ihned zapsat negativně do statistik. Nyní totiž tragicky přihrál a našel jen Akinyemiho, který šel sám na Budinského. Trefil ovšem jen tyč a od té se míč odrazil do rukavic brankáře Pardubic!
50'
Červenobílí propadli na své levé straně a byla z toho velká šance Karviné. Rajmund Mikuš centroval z brankové čáry, Adeleke Akinyemi na velmi tvrdou přihrávku sice dosáhl, ale nedokázal zakončit.
50'
Po faulu u postranní čáry hosté rozehrávali volný přímý kop. S tím si obrana Pardubic poradila a domácí mohli jít do protiútoku, Hlavatý ale nepřesně přihrál.
47'
Střídající Jakub Matoušek ukázal svou velkou rychlost, i tak se ale nedostal k balónu, který vyslal Denis Halinský. Nakonec byl proti domácímu hráči odpískán nedovolený zákrok.
46'
ze hřiště odchází Vojtěch Sychra, přichází Jakub Matoušek.
46'
Po vyrovnané první půli v CFIG Areně vedou Pardubice nad Karvinou 1:0, když se trefil levý obránce domácích Emil Tischler. Hosté se prosadili také, ovšem gólu Bederky předcházelo ofsajdové postavení jednoho z fotbalistů Karviné, Ti měli velkou šanci už v sedmé minutě, tu ovšem vychytal Budinský. Jak je známo tak jednogólové vedení je hodně ošemetné a ještě tak rozhodně je o co hrát.
45+5'
45+5'
Bartosz Pikul se po přetaženém rohu dostal do zakončení, tvrdou ranou trefil jen před ním stojícího obránce.
45+4'
Hosté už se radovali a domácí chtěli rozehrávat, gól Karviné ale nakonec není uznán pro ofsajd!
45+2'
To, co domácí nechtěli, se stalo! Po centrovaném míči ze strany zůstali dva hráči hostů úplně sami ve vápně. K odraženému míči se dostal JIŘÍ BEDERKA, jehož tečovaná střela skončila u tyče! Asistence: Adeleke Akinyemi.
45+1'
Tečovaná střela se s velkou dávkou štěstí dostala až k Michalu Hlavatému, který úplně sám hlavičkoval, bránu však minul.
43'
Pardubice po vstřeleném gólu drží míč na svých kopačkách a kontrolují hru, pochopitelně nechtějí inkasovat před poločasem.
39'
Radost domácích, Tischler je rybičkou poslal do vedení, 1:0!
39'
Domácí fotbalisté dávají první domácí gól v nové sezóně! Pavel Černý parádním centrem našel na zadní tyči volného EMILA TISCHLERA, který hlavou procedil balón za záda Jiřího Ciupy! Asistence: Pavel Černý.
36'
Sebastian Boháč (MFK Karviná) byl v hlavičkovém souboji s Emilem Tischlerem až příliš pozdě a trefil domácího beka. Zaslouženě tak vidí žlutou kartu.
33'
Denis Donát chtěl přihrát do strany Tischlerovi, míč ale měl na levou nohu. Ta očividně není jeho dominantní končetinou a pas skončil v zámezí.
31'
Emil Tischler dostal hodně prostoru a tak vyslal centr do pokutového území. Na jeho konci byl Sychra, jehož střela šla mimo a navíc byl odmáván ofsajd.
27'
Domácí fotbalisté to několikrát v rychlém sledu zkusili centrem ze strany. Ani jednou to nevedl v zakončení, chvíli poté Vacek nepřesně přihrál a odevzdal soupeři.
23'
Po rozehrávce nakrátko Michal Surzyn poslal balón přímo na hlavu Kamila Vacka, zkušený záložník ale v dobré pozici minul. ihned poté následuje pauza na pití.
23'
Aktivní Sychra tentokrát dostal vzdušnou přihrávku na pravé křídle. Tam dokázal zalepit míč a poslal ho proti noze Darmovzala, ten nezakončil ideálně. I tak je z toho roh pro Pardubice.
20'
Hlavatý skvěle vyslal Vojtěcha Sychru, který sel v souboji jeden na jednoho proti Ražnatovičovi. Ten ho skluzem fauloval a hostující hráč vidí žlutou kartu.
16'
Další zbytečná chyba v rozehrávce domácích. Denise Darmovzala obral o balón Akinyemi. Ten obešel dva hráče, na Halinského ale znovu nevyzrál.
15'
Denis Halinský udělal obrovskou chybu v rozehrávce, tu ale naštěstí pro něj uhasil obranným zákrokem. Michal Hlavatý si z následného protiútoku vybojoval další faul na soupeři.
13'
Michal Hlavatý vypomohl obraně, když udržel na svých zádech Adama Memiče a na vlastní polovině hřiště si vykoledoval faul.
10'
Pikulův pokus o kličku na levém křídle byl neúspěšný a tak to polský křídelník zkusil pomocí centru, ten trefil jen hráče před ním.
7'
Hosté v první velké šanci, hlavičku Akinyemiho zlikvidoval Budinský
7'
Slezané se z ničeho nic ocitli ve velké šanci. Po autu z pravé strany centroval jeden z hostů přímo na hlavu Adeleke Akinyemiho, jehož hlavička z bezprostřední blízkosti trefila Viktora Budinského!
5'
Viktor Budinský si všiml náběhu Vojtěcha Sychry a vyslal na něj dlouhý balón, se kterým si poradil vyběhnutý Jiří Ciupa.
4'
Hostující fotbalisté se zatím nedostali za půlku. Zkoušejí to většinou vzduchem, tam je ale dominantní Denis Halinský.
3'
Po souboji s domácím obráncem zůstal na zemi ležet kapitán Karviné Lukáš Budínský. Vypadá to na koňara.
1'
Domácí zahájili zápas aktivně. Denis Halinský skvělým pasem na levou stranu vysunul Bartosze Pikula, jeho přihrávka pod sebe na Sychru nebyla přesná.
1'
Před začátkem utkání ještě bude předán domácímu kapitánu Pavlu Černému dres s číslem 200, který dostane při příležitosti svého 200. utkání v české nejvyšší soutěži.

FK Pardubice: Budinský – Surzyn, Halinský, Donát, Tischler – Vacek – Sychra, Darmovzal, Hlavatý, Pikul – Černý (C).
Náhradníci: Šmíd – Patrák, S. Šimek, Krobot, Helešic, Jak. Matoušek II, Zlatohlávek, Kukučka.

MFK Karviná: Ciupa – Mikuš, Bederka, Svozil, Ražnatović – Boháč, D. Žák – Memić, Budínský (C), Papalelé – Akinyemi.
Náhradníci: Neuman – Hošek, Málek, Franko, Krčík, Ezeh, Doležal.

Rozhodčí: Berka – Mokrusch, Kříž.
Karviná po postupu vstoupila do ligy bravurně. V úvodním kole totiž zdemolovala Zlín výsledkem 4:1, když prakticky rozhodla o vítězství už před poločasem. Velkou měrou se na tom podílel Lukáš Budínský, který si připsal gól a dvě asistence. Další dvě utkání už tak slavná nebyla. V Olomouci totiž Slezané prohráli 1:3, po velkých chybách v úvodu poté podlehli doma Mladé Boleslavi 1:2.

Od sestupu Karviné minulý rok se kádr hodně obměnil. V poslední době přišli například již zmiňovaný Lukáš Budínský, útočník Martin Doležal, či talentovaný záložník Sebastian Boháč z Baníku Ostrava – ten už byl vloni v Karviné na hostování a v létě byl dotažen jeho přestup. Relativně hodně také trenér Hejdušek sází na talentované zahraniční hráče. Prostor dostávají například nigerijský útočník Lucky Ezeh či další Nigerijec David Moses. Ten nastupuje převážně ve středu zálohy.
Pardubice výsledkově nevstoupily do nové sezóny ideálně a po třech odehraných utkáních mají na svém kontě pouze jeden bod. V prvních dvou utkáních v CFIG Areně nevstřelily ani gól. Nejprve i přes dobrý výkon prohrály 0:1 s Bohemians, o týden později se zrodila bezbranková remíza s Jabloncem i po brzkém vyloučení brankáře Kinského.

Minulý týden už to bylo výsledkově o hodně horší. Na Letné proti Spartě hráli svěřenci Radoslava Kováče nedůrazně a to mistrovský celek dokázal trestat. Na začátku druhé půle domácí vedli už 5:0, hosté alespoň trefami Darmovzala s Krobotem dokázali snížit na 2:5 z jejich pohledu.

Právě tito dva střelci v létě proměnili jejich hostování na východě Čech za trvalý přestup, stejně tak brankář Viktor Budinský. Po působení jinde se vrátili Vojtěch Patrák a Michal Surzyn. Mezi největší odchody rozhodně patří přestup Dominika Janoška do holandské Bredy, či skončení hostování stoperů Vlčka s Hranáčem.
Vítejte u online přenosu ze zápasu 4. kola FORTUNA:LIGY, ve kterém se utkají týmy FK Pardubice a MFK Karviná. Utkání začíná v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.