FORTUNA:LIGA - Základní část - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Ml. Boleslav - 3. prosince 2017   18:00

Sparta
12' Civič  • 16' Zahustel (Vatajelu) • 36' Josef Šural (Vatajelu)
3:0
(3:0)

Dúbravka – Zahustel, Hovorka (89. Kaya), Štetina, Civič – Plavšić, Mavuba, M. Frýdek, Vatajelu (73. Ben Chaim) – V. Kadlec (C) (62. Rosický) – Josef Šural.
Bičík – Kaya, Mareček, Rosický, Biabiany, Ben Chaim, Lafata.
Hrubeš – Moláček, Flimmel
Generali Arena, Praha-Bubeneč
6 234 diváků
Jedlička – Pauschek, Stronati, Chaluš, Fabián (76. Novák) – Hubínek, J. Rada (89. Jánoš) – Mingazov (46. Magera), Matějovský (C), Fleišman – Přikryl.
Vejmola – Magera, Komličenko, Jánoš, Takács, Chramosta, Novák.
žlutá karta

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Mladá Boleslav 3:0. Jasná výhra, úvodní gól potvrdilo video

Skóre zápasu nešťastně otevřel ligový debutant, devatenáctiletý brankář Martin Jedlička, jenž si Čivićův centr odražený od tyče srazil za brankovou čáru a branku musel premiérově posvětit video rozhodčí. Během prvního poločasu sparťané přidali díky perfektním Vatajelovým centrům další dvě branky, které zaznamenali Ondřej Zahustel s Josefem Šuralem.

Po změně stran si oba týmy vypracovaly slibné gólové příležitosti, ale skóre už se nezměnilo a Sparta vítězí 3:0. V tabulce přesto zůstává na pátém místě, když na vedoucí Plzeň ztrácí propastných osmnáct bodů, na Slavii a Sigmu Olomouc pak body čtyři. Hosté se usadili na jedenácté pozici a k jejich nevoli mají výrazně blíže k sestupu než k pohárovým příčkám.
V závěrečném utkání ligového podzimu Sparta poráží Mladou Boleslav 3:0 a nepovedený podzim zakončuje trochou radosti. Naopak hosté prohlubují svůj zmar a přezimují hluboko v dolní polovině tabulky české nejvyšší soutěže.
90+2'
90+2'
Přikryl přetaženým centrem u vzdálenější tyče našel Lukáše Mageru, ten ale tísněn Frýdkem nedokázal míč nasměrovat na sparťanskou branku.
90+1'
Rozhodčí Karel Hrubeš nemá důvod k delšímu nastavení a tak oddaluje závěr dnešního zápasu o dvě nastavené minuty.
90'
Po sedmém rohovém kopu Mladé Boleslavi Magera v tísni hlavou pouze prodloužil míč k Martinu Dúbravkovi.
89'
Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází David Hovorka, přichází Semih Kaya.
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Jakub Rada, přichází Adam Jánoš.

Semih Kaya dostává první ligové minuty od poločasu úvodního kola proti Bohemians, kdy se dlouhodobě zranil.

Na druhé straně Jánoš je pátým hráčem Mladé Boleslavi se sparťanskou minulostí, který se účastní dnešního zápasu.
88'
Ben Chaim si příliš nevylepšil své jméno u sparťanských fanoušků, když vůbec nezvládl rozehrávku rohového kopu.
87'
Po Ben Chaimově centru Plavšić v tísni dokázal míč posunout k Šuralovi, ten neprostřelil bránící zadáky Mladé Boleslavi.
85'
Rohové kopy na hostujícím kontě přibývají velmi rychle, ani ten šestý ale nic nezměnil na nule u vstřelených branek, neboť Přikrylův centr snadno stáhl ze vzduchu brankář Dúbravka.
84'
Centr Ben Chaima od levé postranní čáry nebezpečně proletěl pokutovým územím, nikdo v rudém se ale k míči prodrat nedokázal. Nejblíže měli Frýdek se Šuralem.
83'
Po kratším náporu hostů už sparťané opět převzali hru pod svoji kontrolu a kombinují s míčem u středové čáry.
81'
Po následném rohovém kopu Dúbravka musel zasahovat proti o poznání povedenější střele, se zakončením Přikryla k tyči si ale také dokázal poradit!
80'
Marek Matějovský fantastickou vzdušnou kolmicí uvolnil v pokutovém území Tomáše Přikryla, ten ve stoprocentní gólové pozici nezvládl zakončení a pouze trefil brankáře Dúbravku!
79'
A další střetnutí Ben Chaima s Chalušem, tentokrát hostující stoper prudkým odkopem trefil Ben Chaima, ten se těžce zvedal z trávníku, bude ale moci pokračovat.
79'
Tal Ben Chaim si všiml volného prostoru na levém křídle, svůj nadějný průnik zakončil prudkou střelou odraženou od Chaluše.
77'
Žlutou kartu dostává Lukáš Pauschek (FK Mladá Boleslav).
76'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Tomáš Fabián, přichází Daniel Novák.

Hosté vysílají do boje dalšího devatenáctiletého debutanta.
74'
Rosickému nevyšla souhra se Šuralem, okamžitě ale od míče odzbrojil Chaluše a sparťané mohou nadále kombinovat na soupeřově polovině.
74'
Tomáš Přikryl vybojoval autové vhazování u útočného rohového praporku, hosté se ale míče okamžitě zbavili.
73'
Zřejmě klíčový muž dnešního utkání, Bogdan Vatajelu, pro dnešek dohrál. Autor dvou gólových asistencí své místo přepouští Talu Ben Chaimovi. Izraelského reprezentanta na trávníku vítá pískot publika, nespokojeného s jeho dosavadními výkony.
72'
Šural ve středu hřiště perfektně sklepl míč do volného prostoru pro Plavšiće, ten se rozběhl s míčem na kopačce po útočné polovině, v závěru svého individuálního snažení ale velmi nepřesně hledal Vatajela.
71'
U postranní čáry už je připraven Tal Ben Chaim. Ten po sérii nepovedených výkonů dostane od trenéra Stramaccioniho další šanci.
70'
Jeden z mála nepovedených centrů Bogdana Vatajela, tentokrát hostující defenziva míč snadno odvrací.
70'
Vatajelu uspěl v souboji jeden na jednoho proti Přikrylovi, dokázal obejít někdejšího sparťana a poté si na něm vynutil nedovolený zákrok.
68'
Do balónu se opřel Lukáš Megara a jeho prudká rána míří jen těsně nad horní roh sparťanské branky!
68'
Jakuba Radu v těsné blízkosti sparťanského pokutového území podkopl Ondřej Zahustel a hostům je nabídnuta možnost velmi nebezpečné standardní situace.
66'
Drobný pískot přítomných diváků následuje po oznámení návštěvy na dnešní utkání – 6 234.
65'
Sparťané u svého pokutového území tak dlouho rozehrávali, až dostali pod tlak vlastního brankáře Dúbravku, jenž míč pouze odevzdal soupeři a byť se hosté prokombinovali do zajímavé pozice, tak Matějovský vystřelit nedokázal a poté je hostům pískán faul na Mavubu.
64'
Šural odstavil Fleišmana a poté hledal rozběhnutého Plavšiće, srbského rychlíka ale čárový rozhodčí Moláček přistihl v postavení mimo hru.
62'
Sparťanští fanoušci tleskají ve stoje Václavu Kadlecovi, jenž ze stažen ze hry a také Tomáši Rosickému, jenž nahrazuje Kadlece na pažitu i na postu dnešního sparťanského kapitána.
62'
Na povedený Zahustelův centr jen těsně nedosáhl Václav Kadlec, jenž by býval mohl zakončovat do odkryté části Jedličkovy branky!
61'
S chutí hrající Plavšić elegantní patičkou uvolnil na křídle Zahustela, jehož centr ale přeletěl celé pokutové území a zamířil až k protějšímu rohovému praporku, kde jej ale zpracoval Vatajelu a sparťané nadále mohou hrát s míčem na soupeřově polovině.
59'
Frýdek přehnal razanci svého nákopu na rozběhnutého Vatajela, ten měl k míči příliš daleko a byl tak bez sebemenší šance zachytit jej na hrací ploše.
57'
Souhra Přikryla s Pauschkem na pravém křídle končí nezdarem, když přihrávku prvního jmenovaného zastavil Čivić a hrozící protiútok přibrzdil Matějovský sražením Vatajela.
55'
Šural vysvobozuje soupeře útočným prohřeškem u rohu pokutového území Mladé Boleslavi, hosté budou moci uklidnit svoji hru.
54'
Z pravého křídla tentokrát neúspěšně centroval Šural, Sparta má v těchto fázích drtivou převahu.
53'
A další obrovská chyba v hostující defenzivě! Po Vatajelově centru se totiž před Jedličkou ocitl nikým nehlídaný Lukáš Štetina, ovšem nedokázal trefit!
52'
Perfektní centr Eldara Čiviće osamocený Šural trestuhodně nedokázal nasměrovat na mladoboleslavskou branku!
52'
Václav Kadlec z pravé strany vnikl do pokutového území, proti výrazné početní převaze ale byl příliš osamocen a míč nedokázal udržet.
51'
Lukáš Magera se postavil na hrot. Sezónu rozehrál jako střední záložník, poslední dva zápasy se objevil dokonce ve stoperské dvojici a dnes bude ve druhém poločase působit na hrotu mladoboleslavské sestavy. Přikryl se posouvá místo Mingazova k pravé postranní čáře.
50'
Frýdkův sražený centr Jedlička zpracoval až za brankovou čáru a mladý brankář Mladé Boleslavi inkasuje žlutou kartu za následné nesportovní chování, kdy prudce bouchl míčem o zem.
48'
Nákop Zahustela Šural sklepl pro Plavšiće, jehož prudkou ránu mířící ke spojnici tyče a břevna brankář Jedlička vyráží vedle své branky!
48'
Tentokrát byl ostře atakován Frýdek Jakubem Radou, sparťané budou rozehrávat od středové čáry.
48'
Sparťanský stoper už s podporou dokulhal za postranní čáru, kde bude pokračovat jeho ošetření.
47'
Na trávníku v bolestivé pozici zůstal ležet David Hovorka a momentálně je v péči domácích fyzioterapeutů.
46'
Hosté do druhého poločasu změnili svoji sestavu, Lukáš Magera nahradil Ruslana Mingazova.
46'
Rozhodčí Karel Hrubeš k úvodním pětačtyřiceti minutám nepotřeboval žádné nastavení.

Sparta v první části dnešního zápasu na hřišti zcela dominovala a dokázala už vstřelit tři branky. Tu první musel potvrdit videorozhodčí Roman Hrubeš, když Čivićův centr odražený od tyče vypadl brankáři Jedličkovi za brankovou čáru a poté dvakrát připravil svým spoluhráčům branku perfektním centrem Bogdan Vatajelu, když jeho výzvy zužitkovali Ondřej Zahustel a Josef Šural.
45'
45'
Hosté hráli desítky sekund na útočné polovině, centr Fleišmana ale před Radou odvrátil Hovorka a Mingazovova přízemní přihrávka se dokutálela jen k Martinu Dúbravkovi.
43'
Pauschek se znovu dokázal uvolnit na pravé straně hřiště a byť centroval podstatně kvalitněji než v předchozích případech, tak přesto nalezl hlavu Ondřeje Zahustela, jenž odehrál míč k Plavšićovi a sparťané opět převzali kontrolu nad hrou.
41'
Další centr Vatajela se pokusil prodloužit Hovorka, v tísni ale nedokázal míč procedit přes důrazně bránícího Chaluše.
40'
Václav Kadlec si vynutil další faul Fabiána, hrajícím pod žlutou výstrahou. Sparťané tak zůstanou nastěhováni před hostující brankou.
40'
Vatajelu dalším nebezpečným centrem hledal před brankou Šurala, ten byl tentokrát pokryt hostujícími stopery.
39'
Plavšić při dalším dravém průniku byl podražen Markem Matějovským, poté se ale Martin Frýdek dopustil předčasné rozehrávky a sudí Karel Hrubeš mu nekompromisně ukazuje žlutou kartu.
38'
Hosté vybojovali rohový kop, z něj ale Dúbravku nikterak neohrozili a sparťané rychle otočili hru na soupeřovu polovinu.
36'
Sparta právě vstřelila branku!
Bogdan Vatajelu si připisuje druhou dnešní přihrávku na gól, když centimetrově přesným centrem vyzval k zakončení JOSEFA ŠURALA, ten v osobním souboji předčil Stronatiho a hlavou překonal Jedličku!
36'
Mingazov s Matějovským sehráli velmi zajímavou útočnou akci, při zpětné kolmici Matějovského ale byl reprezentant Turkmenistánu přistižen v ofsajdu, navíc nechal vyniknout brankáře Dúbravku.
34'
Po Plavšićově centru Kadlec hlavičkoval zády k brance a jeho pokus tak Jedličkovi nenadělal žádné potíže.
32'
Matějovský si všiml náběhu Pauschka na pravém křídle, adresoval mu ale velmi nepřesnou přihrávku, která doletěla k brankáři Dúbravkovi.
31'
Část sparťanských fanoušků hrozila dalším bojkotem a odchodem z ochozů ve 30. minutě, skutečně se tomu tak děje a minimálně desítky domácích příznivců míří do útrob stadiónu.
30'
Fabián, jenž si postupem času vyměnil místo s Jiřím Fleišmanem, pronikl po levém křídle, výborným zákrokem mu ale míč ukopl Zahustel a protože to zvládl i s tečí Fabiána, bude se kopat od domácí branky.
29'
Mingazov stáhl za rameno útočícího Mavubu, rozhodčí Karel Hrubeš tentokrát žlutou kartu ponechal ve své kapse.
28'
Po další sparťanské souhře na pravém křídle se Plavšić uvolnil kolem Fleišmana, poté ale technickou střelu namířil zhruba dva metry za vzdálenější horní roh soupeřovy branky.
27'
I další mladoboleslavský centr končí v ochranné síti za sparťanskou brankou. Tentokrát chyboval Pauschek, jenž také byl na křídle zcela osamocen a přesto si nedokázal dobře poradit.
26'
Tomáš Fabián má zatím výrazné potíže s bráněním Plavšiće, tentokrát už se ale mohl zapojit i do útočné fáze, ani tam se mu ale nedaří, neboť svůj centr nasměroval až daleko za sparťanskou branku.
26'
V souboji kapitánů Václav Kadlec fauloval Matějovského, hosté mohou rozehrávat z vlastní poloviny.
25'
Matějovský rozehrál standardní situaci hostů přízemní kolmicí na Přikryla, jeho následný pas před branku nenašel nikoho v modro-bílém.
23'
Přikryl se uvolnil na pravém křídle, poté prudkým stříleným centrem vyzval Martina Dúbravku k jeho prvnímu ostrému zákroku v dosavadním průběhu zápasu.
21'
Následný rychlý kontr Středočechů zastavil Eldar Čivić pouze za cenu faulu a tím žluté karty.
21'
Vatajelu rozehrál standardní situaci v podobě tzv. zkráceného rohu elegantně po zemi a Václav Kadlec se ocitl ve velmi nadějné pozici, nedokázal ale prostřelit hradbu těl před Jedličkou.
21'
Další útok Sparty po pravé straně vedl Srdjan Plavšić, kterého nedovoleně atakoval Fabián a hostující obránce se stává prvním žlutě napomenutým fotbalistou zápasu.
19'
Při jednom z prvních útočných výpadů Mladé Boleslavi byl v postavení mimo hru přistižen Fleišman, ten poté inkasoval tvrdý úder od Hovorky a také se s problémy zvedá z trávníku, bude ale v pořádku.
19'
Po hlavičkovém souboji s Mingazovem zůstal na trávníku klečet Bogdan Vatajelu, rumunský křídelník už otřeseně odchází za postranní čáru.
18'
A další gólová šance Sparty! Vatajelův centr hosté prodloužili pouze k Zahustelovi, ten z brankoviště neprostřelil bránícího Chaluše!
16'
Sparťané zdvojnásobují svůj náskok! Na povedený centr Bogdana Vatajela si naskočil nikým nehlídaný ONDŘEJ ZAHUSTEL a devatenáctiletý brankář Mladé Boleslavi už podruhé loví míč ze své branky!

Zahustel skóruje do sítě klubu, ze kterého na Letnou zamířil.
15'
Plavšić se prohnal po pravém křídle a po zákroku Fleišmana vybojoval standardní situaci pro Spartu.
12'
A branka je po několika sekundách uznána! Sparta se ujímá vedení 1:0, neboť video ze situace potvrdilo, že míč se celým objemem ocitl za brankovou čárou.
12'
Videorozhodčí poprvé v akci už ve 12. minutě! Centr bosenského zadáka ELDARA ČIVIĆE se snesl na vzdálenější tyči, poté k brankáři Jedličkovi, kterému míč vypadl pravděpodobně za brankovou čáru a rozhodčí Karel Hrubeš si ještě situaci ověřuje se svým jmenovcem Romanem, sedícím v přenosovém voze!
11'
Tradičně nažhaveným soubojům Sparty s Mladou Boleslaví zatím chybí důstojná kulisa. Návštěva je na místní poměry podprůměrná a chybějící kotel nepřispívá ani atmosféře.
10'
Frýdek dlouhým nákopem hledal na hranici pokutového území Vatajela, ten míč prodlužuje pouze ke Chalušovi.
8'
Dúbravka zaváhal při rozehrávce a vyhnal Čiviće s míčem až do zámezí, hosté ale okamžitě po autovém vhazování o míč přicházejí.
7'
Následnému centru Vatajela od rohového praporku výška nechyběla, ba naopak míč atakoval úroveň střechy letenského stadiónu, Hovorka se Štetinou se ale v pokutovém území prosadit nedokázali.
6'
Čivić se na levém křídle parádně uvolnil kolem dvou protihráčů, jeho tečovaný centr poté končí na vnější straně hostující branky.
6'
Matějovský se při výskoku pověsil na záda Martina Frýdka, sparťané budou rozehrávat ze středového kruhu.
5'
Václav Kadlec pronikl útočnou polovinou i díky povedené narážečce s Plavšićem, prosmýkl se kolem Stronatiho a z úhlu míří jen do boční sítě!
4'
Po Vatajelově centru netradičně z pravé strany hřiště se do odraženého míče z hranice pokutového území opřel Rio Mavuba, někdejší kapitán francouzského Lille ale vysoko přestřelil.
4'
Sparta i dnes bojuje bez "kotle" svých fanoušků, kteří pokračují v bojkotu proti klubovému vedení a italskému trenéru Stramaccionimu.
3'
Po Plavšićově centru před hostující branku si příliš vehementně rukou pomáhal Josef Šural a je mu pískán útočný faul.
2'
S dlouhým nákopem Martina Frýdka si poradil Stronati, Sparta bude pokračovat autovým vhazováním.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujali v modro-bíle pruhovaných dresech hrající hosté, kteří v prvním poločase útočí na branku směrem k Letenské pláni.
1'
Před utkáním domácí klub předává šek na 50 tisíc korun Arcidiecézní charitě Praha, která pomáhá zdravotně postiženým lidem.
TÝMOVÉ NOVINKY

Do sparťanské sestavy se po dlouhé době vrací Srdjan Plavšić. Srb v úterý rozhodl o vítězství juniorky nad Liverpoolem a dnes, v den svých dvaadvacátých narozenin, dostává příležitost také v ligovém zápase.

V základní jedenáctce Mladé Boleslavi se pak objevuje jméno Martina Jedličky. Devatenáctiletý brankář se dočká své životní premiéry v české nejvyšší soutěži a zrovna na horké půdě historicky nejúspěšnějšího klubu.

AC Sparta Praha: Dúbravka – Zahustel, Hovorka, Štetina, Civič – Plavšić, Mavuba, M. Frýdek, Vatajelu – V. Kadlec (C) – Josef Šural.
Náhradníci: Bičík – Kaya, Mareček, Rosický, Biabiany, Ben Chaim, Lafata.

FK Mladá Boleslav: Jedlička – Pauschek, Stronati, Chaluš, Fabián – Hubínek, J. Rada – Mingazov, Matějovský (C), Fleišman – Přikryl.
Náhradníci: Vejmola – Magera, Komličenko, Jánoš, Takács, Novák, Chramosta..
VIDEOROZHODČÍ

Jak už bylo naznačeno, poprvé bude moci hlavní rozhodčí, Karel Hrubeš, využít svého kolegu u videa. Tím dnes bude jeho jmenovec Roman Hrubeš, jemuž ve speciálním přenosovém voze bude pomáhat Emil Ubias.

Zkoumat se budou moci pouze konkrétní situace:

1. Jestli bylo gólu dosaženo regulérně, to znamená, jestli nedošlo k přestupku útočícího mužstva, jestli nebyl ofsajd nebo zda míč nebyl v autu.

2. Jestli sudí penaltu nařídil správně, čili zda byl faul, nebo k zákroku došlo v pokutovém území.

3. Jestli došlo k surové hře či hrubému nesportovnímu chování, za což se uděluje rovnou červená karta.

4. Jestli sudí udělil osobní trest, žlutou kartu, správnému hráči.

Zvrátit by se měla pouze zjevně špatná rozhodnutí. Pokud tedy bude situace nejasná, mělo by zůstat v platnosti rozhodnutí Karla Hrubeše, coby hlavního rozhodčího dnešního utkání.
VZÁJEMNÁ HISTORIE

Není překvapením, že Sparta, coby nejúspěšnější klub české fotbalové historie, má ve vzájemných duelech s Mladou Boleslaví převahu. V dosavadních 27 utkáních Sparta zvítězila šestnáctkrát, Mladá Boleslav osmkrát a ve třech případech se vítěz nenašel, přičemž celkové skóre je 49:30 ve prospěch Sparty.

Ta je výrazně úspěšnější i na domácím trávníku, přesto už třikrát odsud dokázali Středočeši odvézt plný bodový zisk, dvakrát se hrálo nerozhodně a osmkrát se radovala Sparta. Poslední vítězství Mladé Boleslavi na Letné (3:0) už je ale šest let staré.

Sparta uspěla i v dosud posledním vzájemném měření sil. To se konalo již v letošní sezóně, kdy ve druhém kole jedinou branku na hřišti Mladé Boleslavi vstřelil David Lafata a byť Sparta měla výraznou převahu, tak další branku už přidat nedokázala a jelikož se domácí neprosadili vůbec, zvítězila Sparta 1:0.
FK MLADÁ BOLESLAV

Jestliže na Spartě jsou s průběhem podzimu nespokojeni, tak v Mladé Boleslavi lepší nálada určitě nepanuje. Tradiční pohárový účastník vstoupí do utkání z jedenácté ligové příčky, tedy daleko za očekáváním i svými ambicemi.

Případná výhra o jednu branku posune Středočechy na desáté místo před pražskou Duklu, vyšší vítězství na deváté i před Zlín. Pokud Mladoboleslavští neodvezou tři body, přezimují na současném jedenáctém místě a s výraznou ztrátou za pohárovými pozicemi.

Také Mladá Boleslav si letos zahrála Evropskou ligu a rozloučila se s ní ve stejný den jako Sparta. Do boje o druhou nejprestižnější evropskou soutěž se Mladoboleslavští zapojili ještě o kolo dříve a byť si relativně snadno poradili s irským Shamrock Rovers, tak stopku jim po penaltovém rozstřelu vystavil albánský tým Skenderbeu Korce.

Do hostující sestavy by se měl vrátit Chaluš, který vynechal nepovedené utkání na Dukle (1:4) kvůli červené kartě ze zápasu proti Bohemians 1905. Nejistý je post brankáře, neboť ázerbájdžánskému reprezentantovi Agajevovi se letos vůbec nedaří výlety do české metropole, na Slavii i na Dukle předvedl pořádnou minelu a v obou utkání inkasoval dohromady osm branek. V trestu pak tentokrát je Petr Mareš, který se z Mladé Boleslavi probojoval i do kádru národního týmu.
AC SPARTA PRAHA

Sparťané završí podzim, který si představovali zcela jinak. Po červnovém příchodu italského trenéra Stramaccioniho a následně také celé řady zahraničních posil Sparta vyhlížela boj o mistrovský titul a tím pravděpodobně přímý postup do příštího ročníku Ligy mistrů. První komplikace ale přišly už v červencové kvalifikace o Evropskou ligu, kde sparťané nepřežili svůj první dvojzápas proti Crveně Zvezdě Bělehrad a s boji na "starém kontinentu" se rozloučili velmi záhy.

V prvním ligovém kole pak Sparta na domácím trávníku nedokázala porazit v malém pražském derby Bohemians a od té doby se začala navyšovat její propast na dlouho zcela bezchybnou Viktorii Plzeň, která narostla až na současných 21 bodů, přičemž Západočeši už mají svůj zápas šestnáctého kola za sebou. Po dalším nezdaru, který Spartu postihl před týdnem v Olomouci (0:1) letenskému týmu v ligové tabulce patří páté místo a něm nic nezmění ani dnešní poslední duel podzimu.

Sparťanský trenér Stramaccioni disponuje takřka kompletním kádrem, mimo hru je pouze dlouhodobě zraněný Michal Kadlec a čerstvě také Costa. Při velmi početném kádru tak italský kouč bude mít znovu velké dilema, koho postavit na hřiště a kdo se vejde alespoň mezi náhradníky.
Hezký podvečer z pražské Letné, kde se v závěrečném utkání podzimní části fotbalové HET ligy střetne domácí Sparta s Mladou Boleslaví a souboj to bude vskutku průlomový, neboť poprvé v historii domácí nejvyšší soutěže bude mít hlavní rozhodčí možnost diskutovat důležitá rozhodnutí s kolegou u videa.