FORTUNA:LIGA - Základní část - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : Ostrava - 1. prosince 2017   19:30

Slavia
25' Milan Škoda (Zmrhal) • 28' Frydrych (Danny)
2:1
(2:1)
Ostrava
10' Frydrych (vl.)

Laštůvka – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Sobol – Hušbauer (68. Sýkora), Souček – Zmrhal (62. Van Buren), Danny, Stoch (89. Altintop) – Milan Škoda (C).
Kovář – Altintop, Bílek, Bořil, Necid, Sýkora, Van Buren.
Jílek – Paták, Kříž
Eden Aréna, Praha-Vršovice
11 087 diváků
Šustr (42. Chmiel) – P. Breda, Pokorný, Azackij (58. Baroš), Morgan (70. de Azevedo) – Hlinka, Šindelář – Granečný, R. Hrubý (C), Mičola – Poznar.
Chmiel – de Azevedo, Baroš, Panić, Macej, O. Šašinka, Sus.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Ostrava 2:1. Rozhodl Frydrych, trefil se na obě strany

Ode mě je to z ledového Edenu vše. Loučím se s vámi a ve čtvrtek se budu u zápasu Evropské ligy mezi Slavií a Astanou opět těšit na počtenou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:1.
Střely mimo: 10:2.
Rohy: 6:4.
Utkání je u konce. Ve druhé půli jsme branku neviděli, a tak se v posledním kole podzimu ze tří bodů za výhru 2:1 radují sešívaní.
90+3'
90+3'
Hosté vložili opravdu vše do útoku, a tak prchali slávisté do nezvyklého přečíslení pěti na jednoho. Van Burenův zatočený centr byl ale příliš dlouhý, a tak na něj nikdo z jeho spoluhráčů nedosáhl.
90+3'
Centr jen propadl do vápna, kde se ho pokoušel zpracovat Baroš, práce s balonem mu ale trvala příliš dlouho, a tak o něj byl nakonec připraven.
90+2'
Píská se také na druhé straně. Jednou z posledních šancí Ostravy bude zkrácený roh. Laštůvka za protesty vidí žlutou kartu.
90+1'
Po akci, která vedla přes pravou stranu, přiletěl do vápna Baníku míč ideálně pro Altintopa, jeho hlavičku dokázal Chmiel ztlumit na své hrudi.
90'
Faul na polovině hřiště. Rozehrávat budou slávisté, kteří tak mají možnost ušetřit drahocenné vteřiny.
89'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Miroslav Stoch, přichází Halil Altintop.
88'
O to více prostoru však nechávají Moravané slávistům k případným brejkům. Jeden takový vedl van Buren, který ještě hledal Stocha, jenž na přihrávku od prvně jmenovaného nedosáhl.
87'
Ostravané kombinují na polovině Slavie a pokoušejí se vytvořit si závěrečný tlak.
86'
Baroš upadl v šestnáctce Slavie po tvrdém souboji a hosté se dožadovali penalty, kterou se hlavní sudí rozhodl neodpískat. Z mého pohledu opravdu těžko soudit, zda byl jeho verdikt správný. Doufejme, že ano.
85'
Slávisté při rychlém brejku chytře přenesli hru z pravé na levou stranu, odkud se rozhodl vypálit van Buren. Rána mu ale nesedla a mezi tři tyče se nevešla.
84'
Sobol jen se štěstím udržel na vlastní polovině míč pro svůj celek. Pražané budou moci vhazovat.
83'
Danny se nepohodl s Barošem, oba aktéři slovní výměny názorů dostávají žlutou kartu.
83'
Na Dannyho centr naskočil na přední tyči nepokrytý Souček, který hlavičkoval na bližší tyčku. Chmiel byl ale na zemi včas a svůj celek podržel výborným zákrokem.
82'
Rychlou protiakci sešívaných vedl van Buren, míč si při sprintu ale předkopl až příliš, a tak uvidíme roh také na druhé straně.
81'
Tentokrát rozehráli Moravané nakrátko, probít se do šestnáctky Slavie se jim ale nepodařilo.
80'
Hosté si roh zopakují, rozehrávat budou nyní z druhé strany.
79'
Sešívaní včas před dotírajícím Hrubým odklidili míč na roh. Následně zřejmě ostravský záložník fauloval, rozhodčí ovšem i tak ukazuje směrem k rohovému praporku.
78'
Přesně na Stochovu nabídku vzduchem si naběhl Ngadeu, jenž ovšem výskok nenačasoval ideálně a balon poslal pouze nad.
77'
Danny byl faulován na polovině Ostravy při pokusu o kličku, uvidíme volný přímý kop domácích.
76'
Van Burenův centr hosté hlavou srazili jen na hranici šestnáctky, kde se do skákavého míče z první opřel Škoda, jenž ho poslal zhruba do desáté řady Tribuny Sever.
75'
Stoch bojoval hned proti dvěma obráncům na levém křídle. Míč nakonec udržet nedokázal a Chmiel bude moci vykopávat.
74'
Mičola se rychle obtočil kolem obránce a už už se hnal za přihrávkou do běhu. Jako první u míče však byl gólman Laštůvka, který balon ukryl do svých rukavic.
73'
Na trávníku zůstává po souboji ve středu hřiště ležet Hrubý, jenž je ošetřován za postranní čárou a ve hře se může pokračovat.
72'
Dnešní utkání sleduje 11 087 diváků.
71'
Sobol zatáhl míč po pravém křídle a odcentroval. Ani jemu se pas do vápna nevyvedl a míč skončil v autu.
70'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Jean-Pierre Morgan, přichází Dyjan Carlos de Azevedo.
69'
Na polovinu Slavie se vydal Breda, jemuž se ale centr ani trochu nevyvedl a míč se stočil do zámezí.
68'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Josef Hušbauer, přichází Jan Sýkora.
67'
Danny po dlouhém obléhání zkoušel najít své spoluhráče ve vápně patičkou, míč ale k nikomu v červenobílém nedoputoval.
66'
Do vápna Baníku létal jeden centr za druhým, ani z jednoho sešívaní nedokázali zahrozit, a tak Ostravané poslali míč do bezpečí.
65'
Fotbalisté obou celků byli ošetřeni a pokračuje se ve hře. Zdá se, že žádné střídání nebude nutné.
63'
Také slávisté se nyní vydali kupředu, jejich akce po levém křídle skončila srážkou dvou hráčů, kteří jsou teď ošetřováni.
62'
Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Jaromír Zmrhal, přichází Mick Van Buren.
61'
Hosté stále hrají na polovině soupeře a čekají na svou šanci. Pražané jsou až nečekaně pasivní v úvodu druhé půle.
60'
Ngadeu zastavil Poznara ve vápně Slavie na hranici pravidel, hlavní rozhodčí nechává ve hře pokračovat.
59'
Ostravané obléhají pokutové území Slavie, zatím se ale nemohou dostat do střelecké příležitosti.
58'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava: ze hřiště odchází Olexandr Azackij, přichází Milan Baroš.
56'
Přetažený centr odklidil na autové vhazování Danny. Moravané tak zůstanou na polovině soupeře.
55'
Po akci, která vedla přes levé křídlo, vybojovali Ostravané rohový kop.
54'
V posledních minutách oba celky hrají hodně opatrně a spíše čekají, co předvede soupeř, oba brankáři mohou být v klidu.
53'
Rohu hráči Baníku odvrátili bez větších potíží, hraje se ve středu hřiště.
52'
Nakonec vedl domácí útok po levém křídle, po nepovedeném zpracování jednoho ze slávistů odvrátili Ostravané na roh.
51'
Ostravané čekají na své polovině, zatím se ale Pražané kupředu nevydali.
50'
Sešívaní drží míč na svých kopačkách. Nyní však kombinují na své polovině hřiště a nikam nespěchají.
49'
Pražané se vydali znovu kupředu, po nepovedené střele Hušbauera z voleje se na druhé straně z první opřel do míče Frydrych, jehož pokus skončil na tribuně.
48'
Z rohu hosté nic nevytěžili, naopak chybu v obraně mohl potrestat Stoch. Do nebezpečného zakončení se ovšem nakonec nedostal.
47'
Druhou půli začali aktivněji fotbalisté Baníku, kteří ze své první akce vytěžili rohový kop.
46'
První půle je minulostí. Zatím se trefovali jen slávisté, skóre je ovšem "jen" 2:1 pro domácí. Gólový účet totiž otevřel nechtěným vlastním gólem Michal Frydrych. Domácí se však trefili dvakrát i do správné brány a konkrétně díky trefě Milana Škody a již chtěnému zásahu Michala Frydrycha vedou po pětačtyřiceti minutách 2:1. Jak utkání dopadne? Zůstaňte s námi, pokračujeme zhruba ve 20:38.
45+6'
45+6'
Míč mířící na přední tyč poslal do bezpečí Hrubý, navíc se píská útočný faul, a tak, zdá se, už další gól v první půli neuvidíme.
45+5'
Pražané si roh zopakují. Tentokrát budou rozehrávat z druhé strany, zpod kotle Baníku.
45+5'
Hušbauer vystihl rozehrávku Ostravy a zkusil zakončit sám. Jeho střelu z ostrého úhlu hosté srazili na roh.
45+4'
Na druhé straně se hnal do šance Poznar. Při zpracování si ovšem balon příliš předkopl, a tak ho mohl Laštůvka pokrýt.
45+3'
Odražený míč zkusil poslat na bránu opravdu z úctyhodné vzdálenosti z první Šindelář. Jeho rána skončila hodně nad.
45+2'
Pěkná postupná akce vedla do Zmrhalovy příležitosti. Vzrušení ale bylo předčasné, neboť se píská ofsajd.
45+1'
Granečný se dral za zdánlivě ztraceným balonem na levé straně. Součka však poslal k zemi nedovoleně, a tak mohou rozehrávat hráči Slavie.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje šest minut nad rámec základní hrací doby.
44'
Hušbauer si navedl míč na střelu zpoza vápna Baníku, jeho nebezpečný pokus, za nímž se Chmiel jen ohlédl, skončil mimo.
43'
Zmrhal dostal míč do běhu na pravém křídle, balon si zasekl a přihrávkou pod sebe hledal spoluhráče, neúspěšně.
42'
Ostravský gólman je dle všeho zraněný a musí střídat. Martina Šustra nahradí ve svatyni hostů František Chmiel
41'
Škoda dokázal vyskočit nejvýše mezi přesilou obránců, míč ovšem poslal jen vysoko nad.
40'
Faul také na druhé straně. Fotbalisté obou týmů se přesouvají do pokutového území Baníku a Hušbauer se chystá k exekuci volného přímého kopu.
39'
Dlouhý nákop na levé křídlo byl dlouhý až příliš, Pražané budou moci vhazovat.
38'
Píská se faul na polovině sešívaných kousek od půlící čáry. Moravané budou moci rozehrávat.
37'
Pokračuje se. Dá se předpokládat, že hlavní rozhodčí bude nastavovat alespoň pět minut.
33'
Nyní už rozhodčí gestikulují směrem k hráčům a chystají se přerušit utkání. Hráčům ani fanouškům se tento verdikt nelíbí.
32'
Hlavní rozhodčí posílá oba celky občerstvit se, čeká se, až se dým alespoň trochu přesune pryč z hrací plochy.
31'
Fanoušci Baníku odpalují dýmovnice nejen ve svém sektoru, dokonce je hází do okolních sektorů. Tohle na fotbal nepatří.
30'
Po mnoha dalších krátkých přihrávkách se míč vrátil až k brankáři Laštůvkovi, jenž se také zapojil do rozehrávky svého týmu.
29'
Nyní už mohou být Pražané klidní a na jejich hře je to znát. Domácí rozvážně rozehrávají a nikam se neženou.
28'
Slavia právě vstřelila branku!
Červenobílí otáčejí vývoj utkání. MICHAL FRYDRYCH se dnes trefuje již podruhé. Tentokrát překonal Šustra střelou z pravé strany k bližší tyčce. Gólman Ostravy si i tentokrát na balon sáhl, ani nyní ale míč nevyrazil vedle.
27'
Z rohu domácí zahrozit nedokázali. Záhy se pokusil několikrát míč velmi obětavě získat Hušbauer. Úspěšný nebyl.
26'
Sešívané povzbudila vyrovnávací trefa. Po dalším útoku uvidíme rohový kop Slavie.
25'
Je vyrovnáno! Pražané středem hřiště posunuli míč až na MILANA ŠKODU, jenž se dokázal obtočit kolem obránce, Šustr tipl špatnou stranu, a tak už nedokázal Škodův pokus vytěsnit mimo tři tyče.
24'
Sešívaní zatím v defenzivě nepůsobí příliš jistě. Do otevřené obrany se vydal Hrubý, který ještě na lajně hledal Poznara. Druhý jmenovaný však nedokázal míč zpracovat.
23'
Fotbalistům Ostravy se podařilo otupit tlak Pražanů, naopak to v posledních minutách Kučerovi svěřenci směrem kupředu zkoušejí samí také.
22'
Po faulu dobrých pětatřicet metrů od Laštůvkovi svatyně to zkusil Hlinka po přiťuknutí Hrubého přímo na bránu, Souček ale dobře vystoupil ze zdi a tvrdou střelu zablokoval.
21'
Sešívaní získali míč. Hušbauer si ovšem na pravé straně ukousl příliš velké sousto a konkrétně Hlinka ho o balon připravil.
20'
Jugasovi utekl míč při rozehrávce, a tak se ho zmocnil Hrubý. Ostravané mohou pokračovat ve hře na polovině Slavie.
19'
Frydrych však úspěšný nebyl. Po souboji u pravého rohového praporku se míč odrazil do zámezí a Šustr bude moci vykopávat.
18'
Obléhání pokračuje. Stochův centr odhlavičkovali hosté jen k Frydrychovi, jenž se pokusí dostat míč do šestnáctky z druhé strany.
17'
Po přenesení hry na druhou stranu se snažil do šestnáctky individuálně probít Hušbauer, proti přesile balon udržet nedokázal.
16'
Tentokrát se Ostravané do zakončení nedostali. Slávisté se vydali kupředu po pravém křídle, kde budou moci vhazovat.
15'
Hosté drží míč. Nyní ale kombinují jen na vlastní polovině a další výpad teprve připravují.
14'
Také Moravané ale nadále útočí. Morgan se pokoušel narazit si míč do šance na levém křídle, zpětnou přihrávku slávisté pokryli.
13'
Pražané přidávají. Stoch zatáhl balon po levém křídle, jeho pas do šestnáctky byl sražen před vápno, odkud se z první do míče opřel Hušbauer a jeho tvrdou povedenou ránu zastavila tyč!
12'
Hušbauer byl na polovině hřiště poslán k zemi nedovoleným způsobem. Uvidíme volný přímý kop.
11'
Hrubý se probíjel do další šance Baníku. Hlavičkou byl ale méně přesný a míč poslal zády k bráně jen nad Laštůvkovu svatyni.
10'
Baník právě vstřelil branku!
Šok v Edenu. Hušbauerův centr nikoho z jeho spoluhráčů nenašel a z protiútoku se hosté ujímají vedení. MICHAL FRYDRYCH se velmi špatně zorientoval ve vlastním pokutovém území a centrovaný balon z pravého křídla zpackaným odkopem srazil do vlastní sítě. Fanoušci Baníku už oslavují netradičního střelce jejich celku.
9'
Poznar ve výskoku fauloval Součka. Hráči obou celků se tak již srocují v pokutovém území před Šustrem.
8'
Stoch si zabíhal za defenzivní blok fotbalistů hostí, Zmrhalova přízemní pobídka ovšem do vápna neprošla.
7'
Mnoho pasů na krátkou vzdálenost neposunulo fotbalisty Slavie do větší příležitosti. Záhy se Ostravané dokázali hokejově osvobodit.
6'
Roh Slavie nebezpečný nebyl, hosté se ale balonu ihned zbavili, a tak znovu hrají červenobílí.
5'
Zmrhal z pravé strany posílal balon po zemi do vápna, navrátivší se Azatskij dokázal míč odpravit na roh.
4'
Pražané rozehrávají na vlastní polovině hřiště a trpělivě vyčkávají, až se otevře nějaké okénko v obraně Baníku.
3'
První pokus domácích byl nebezpečnější. Škoda si naběhl za obranu a v zajímavé pozici zpracovával míč, prsy si ho ovšem posunul příliš kupředu, a tak ho chytil do rukavic pozorný Šustr.
2'
Další dlouhá přihrávka měla najít Granečného, jehož dokázali sešívaní beci pokrýt a sami mohou rozehrát.
1'
Ostravští fotbalisté rozehráli, jejich kombinace ovšem vedla pouze k dlouhému nákopu, který sebral brankář Laštůvka.
1'
Ještě před utkáním se slávisté loučí s Jiřím Bílkem, kapitánem Slavie, který byl se sešívanými jak při boji o záchranu, tak při loňském mistrovském ročníku. Dnes je to jeho poslední zápas, tak se nechme překvapit, zda do něj zasáhne.

SK Slavia Praha: Laštůvka – Frydrych, Jugas, Ngadeu, Sobol – Hušbauer, Souček – Zmrhal, Danny, Stoch – Milan Škoda (C).
Náhradníci: Kovář – Altintop, Bílek, Bořil, Necid, Sýkora, Van Buren.

FC Baník Ostrava: Šustr – P. Breda, Pokorný, Azackij, Morgan – Hlinka, Granečný – Šindelář, R. Hrubý (C), Mičola – Poznar.
Náhradníci: Chmiel – de Azevedo, Baroš, Panić, Macej, O. Šašinka, Sus..
FC Baník Ostrava
Ostravané mají úplně jiné starosti než slávisté, a to záchranářské. Vstup do sezóny měli Kučerovi svěřenci dobrý, v Brně vyhráli, jenže až do 15, kola to byla výhra jediná. Navíc se dosud jedná o jediné body z venku. Před týdnem si doma Moravané poradili s Karvinou, kterou porazili 2:1, vítězný Barošův gól ovšem padl z ofsajdu. Ve druhém kole doma fotbalisté Baníku zvládli střelce Slavie překvapivě vynulovat. Zvládnou to i podruhé?
SK Slavia Praha
Sešívaní jsou v tabulce třetí. Minulý týden Plzeň sice poprvé v letošní sezóně v lize ztratila, když hrála v Teplicích bez branek, slávisté se však svému soupeři ze západu Čech nepřiblížili, protože v Jablonce taktéž pouze remizovali, konkrétně 1:1. Starost tak Pražanům musí dělat Olomouc, která má díky výhře nad Spartou na Slavii tříbodový náskok. Dnes Šilhavého svěřenci nastupují jako jasní favorité, ve druhém kole, kdy hráli na hřišti svého dnešního soka, však získali jen bod za remízu 0:0. Bude se domácím nyní dařit lépe?
Dobrý den, ještě jednou vítejte u utkání 16. kola české nejvyšší fotbalové soutěže mezi Slavií a Ostravou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.