Serie A - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  AS Řím : Fiorentina - 22. srpna 2021   20:45

AS Řím
26' Mchitarjan (T. Abraham) • 64' Veretout (T. Abraham) • 79' Veretout (Šomurodov)
3:1
(1:0)
Fiorentina
60' Milenković  (Pulgar)
AS Řím
Patrício – Karsdorp, Mancini, Ibañez, Viña – Veretout (87. Bove), Cristante – Mchitarjan (C) (84. El Shaarawy), Lorenzo Pellegrini (84. C. Pérez), Zaniolo – T. Abraham (69. Šomurodov).
L. Pairetto – A. Tegoni, L. Rossi
Stadio Olimpico (Roma).
Fiorentina
Drągowski – Venuti (84. Saponara), Milenković, Igor, Biraghi (C) – Bonaventura (74. Benassi), Pulgar, Maleh (46. Castrovilli) – Callejón (20. Terracciano), Vlahović, N. González (84. Sottil).

Dámy a pánové, ode mě je to dnes opravdu vše, loučím se, děkuji za pozornost, přeji dobrou noc, úspěšně vkročte do nového týdne a mějte se hezky.
Na shledanou.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 6:8. Střely mimo: 5:2. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 12:15.
Zápas končí, jak jsem předvídal po konci první půle, ta druhá byla hodně zajímavá a přinesla celkem tři branky. Hned v úvodu byl vyloučen Zaniolo a počet hráčů se tím srovnal, hosté byli poté hodně aktivní a po hodině hry se jim dostalo odměny v podobně vyrovnání. To ale netrvalo dlouho a domácí o čtyři minuty později vedli podruhé a tentokrát už vedení nepustili, naopak jej jedenáct minut před koncem základní hrací doby ještě pojistili třetím gólem. Fiorentina se za svůj výkon stydět opravdu nemusí, ale AS vítězí nejspíš zaslouženě.
90+5'
90+4'
Hosté nemohli pokračovat v útočné snaze, Riccardo Saponara se provinil faulem.
90+3'
Dušan Vlahović se dokázal hezky uvolnit, jeho prudkou přízemní střelu však Rui Patrício včasným pádem na zem kryje.
90+2'
Nikola Milenković to zkusil z dálky, avšak jeho ránu po zemi domácí brankáře bez větších problémů pokryl.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Eldor Šomurodov mohl definitivně rozhodnout, obrana Fiorentiny nechala trestuhodně soupeři až příliš prostoru, domácí borec ale zblízka mířil jen do vyběhnutého gólmana.
90'
Marco Benassi byl připravený v pokutovém území zakončovat, ovšem míč odkopl včas do bezpečí jeden z obránců.
88'
Carles Pérez si teď faul nevymohl, útočit mohou hosté.
87'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Jordan Veretout, přichází Edoardo Bove.
87'
Hosté reklamovali ruku, které se měl ve velkém vápně dopustit Jordan Veretout, rozhodčí byl ale blízko a jeho gesto bylo jasné.
86'
Cristiano Biraghi se snažil poslat malou domů svému gólmanovi, místo toho mířil do zámezí a bude to roh pro AS.
84'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Henrich Mchitarjan, přichází Stephan El Shaarawy.
84'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Lorenzo Venuti, přichází Riccardo Saponara.
84'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Nicolás González, přichází Riccardo Sottil.
84'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Lorenzo Pellegrini, přichází Carles Pérez.
82'
Volný míč se dokutálel do náruče vyběhnutého domácího brankáře, ten s rozehrávkou nepospíchá.
79'
AS Řím právě vstřelil branku!
Tohle už vypadá pro domácí hodně nadějně. Šomurodov zvítězil v souboji o míč, parádní přihrávkou před bránu vyzval ke skórování JORDANA VERETOUTA a hráč se sedmnáctkou na zádech překonal vyběhnutého gólmana přízemní střelou do levého spodního rohu brány.
77'
Nicolás González v souboji jeden na jednoho míč nevybojoval a nezískal pro svůj tým ani rohový kop. Hostům se to nelíbí, ale rozehrávat bude Rui Patrício.
75'
Igor v tísni raději poslal míč malou domů svému gólmanovi, ten v klidu může rozehrát.
74'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Giacomo Bonaventura, přichází Marco Benassi.
73'
Zblokovaný centr Cristiana Biraghiho přináší jeho mužstvu rohový kop. Chystá se střídání na straně Fiorentiny.
71'
Hosté se do zakončení nedostali, naopak se provinili faulem a míč musí odevzdat.
69'
Střídání v týmu AS Řím: ze hřiště odchází Tammy Abraham, přichází Eldor Šomurodov.
67'
Hosté se tlačí dopředu a snaží se rychle odpovědět, soupeř je ale zastavuje.
64'
Je to tak, gól je i v tomto případě nakonec uznán. Abraham obdržel přihrávku na pravou stranu, míč poté poslal do leva, kam naběhl JORDAN VERETOUT, jenž rychlou střelou k bližší tyči vrací vedení zpět na stranu svého mužstva.
64'
Znovu se o slovo hlásí video, bude to stejný scénář, jako v první půli?
64'
Teď se sice podařilo Jordanovi Veretoutovi dopravit balón do sítě, avšak gól není pro ofsajd uznán.
62'
AS mohlo jít okamžitě zpátky do vedení. Lorenzo Pellegrini si na pravé straně dobře zpracoval balón a adresoval jej rychle před bránu, kam naběhl Tammy Abraham, jehož hlavička ovšem skončila pouze na břevně hostující svatyně.
60'
Fiorentina právě vstřelila branku!
Teď už se hosté radují a nutno říct, že zaslouženě. NIKOLA MILENKOVIĆ si zpracoval letící balón pravačkou na levačku a tvrdou střelou jej poslal mezi nohama vyběhnutého gólmana do sítě. Rui Patrício nemohl tentokrát nic moc dělat.
58'
Další střela na bránu domácího mužstva, tentokrát se o ni postaral Erick Pulgar, avšak i v tomto případě byl brankář Říma úspěšnější, včas padl k zemi a balón zastavil.
55'
Dušan Vlahović si dobře zpracoval míč v pokutovém území a poté z otočky střílel směrem k tyči, avšak Rui Patrício se stihl natáhnout a balón zastavit před brankovou lajnou. Velká šance hostů.
53'
Žlutou kartu dostává Erick Pulgar (ACF Fiorentina).
52'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Nicolò Zaniolo (AS Řím). Domácí hráč si byl vědom karetního trestu na svém kontě, přesto si neopustil faul, za který vidí druhou žlutou a následně i červenou kartu.
52'
Ani druhý pokus nebyl úspěšný, Pietro Terracciano vyběhl z brány a míč vyboxoval do bezpečí.
51'
Domácí rozehráli standardku, míč ale poslali pouze k brankáři hostů. Rozhodčí ale nařizuje situaci opakovat.
50'
Po nepříliš dobré souhře AS se málem ke střele dostal Rick Karsdorp, těsně před ním však odkopl míč do bezpečí jeden z hostů.
48'
Přihrávka hostů byla dle pomezního arbitra v zámezí, domácí budou vhazovat.
47'
Lorenzo Pellegrini sice doběhl míč před postranní čárou, jenže jeho následný nepřesný centr letí daleko do zámezí.
46'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Youssef Maleh, přichází Gaetano Castrovilli.
46'
Domácí jsou sice velký favorit, ale předpoklady zatím tak úplně nenaplňují. Do kabin sice odchází za těsného vedení, kterého však dosáhli hodně diskutabilní brankou, soupeř navíc nebyl daleko od vyrovnání. A to hraje navíc v oslabení. Druhý poločas bude jistě ještě hodně zajímavý.
45+4'
45+3'
Giacomo Bonaventura (ACF Fiorentina), který předtím nevyužil šanci na srovnání, nyní fauloval a dostává žlutou kartu.
45+1'
Nastavují se tři minuty, čekal jsem trochu víc.
44'
Žlutou kartu dostává Nicolò Zaniolo (AS Řím), která fauloval unikajícího soupeře. Hosté se poté dostali ještě do šance, ovšem Malehovi nesedla střela a míč poslal jen do protihráče.
42'
Nicolás González sebral míč na své straně a vyrazil do protiakce, před šestnáctkou Říma byl faulován a jeho tým rozehraje zajímavý volný kop.
39'
Hosté nebezpečný centr odvrátili a situace se obrátila, když faulovali domácí.
38'
Tammy Abraham byl v souboji o míč faulován, jeho tým rozehraje na polovině soupeře.
36'
Jeden z hostů se sice dostal k hlavičce, ta ovšem nebyla příliš nebezpečná, míč skončil v náruči připraveného brankáře AS.
36'
Roger Ibañez volil jistotu a přihrávku z levého křídla zakopl do zámezí. Bude to roh.
34'
Hosté byli blízko vyrovnání, Giacomo Bonaventura dostal na pravé straně hodně prostoru, dlouho si připravoval střelu, ale nakonec mířil jen do gólmana, jenž vyrazil míč do bezpečí.
33'
Těsný ofsajd domácího mužstva, ovšem byl hodně podobný tomu, po kterém domácí vstřelili první gól zápasu.
32'
Hosté si v útoku počínali nedovoleně, míč musí odevzdat soupeři.
31'
Tammy Abraham se mohl sám zapsat mezi střelce, ovšem jeho zakončení vytáhl Pietro Terracciano výborným zásahem na roh. Hostující gólman nyní podržel svůj tým.
29'
Rozhodčí uznává gól v 28. minutě zápasu, avšak čas musí být zapsán v podobě, kdy bylo branky dosaženo, což byla 26. minuta.
26'
Světe div se, gól je přeci jen uznán. HENRICH MCHITARJAN si zpracoval Abrahamovu přihrávku a brankáře překonal rychlou střelou do pravého dolního rohu jeho svatyně. Ač to zavánělo ofsajdem a původně se zdálo, že gól uznán nebude, VAR byl jiného názoru.
26'
Rohodčí ještě situaci konzultuje s videem, ale tohle byl podle mě ofsajd.
26'
Henrich Mchitarjan se po pěkné přihrávce od Abrahama dostal sám před brankáře, kteérho překonal střelou do pravého dolního rohu, ovšem branka nemůže být pro ofsajd uznána.
24'
Velká šance domácího mužstva, Rick Karsdorp se štěstím udržel míč na hrací ploše, přihrál jej na střed, kde stál připravený Lorenzo Pellegrini, ovšem jeho střela z voleje se jen otřela o boční síť.
23'
Centr do pokutového území si ale žádný z hráčů AS nenašel, hosté posílají míč do bezpečí.
22'
Po faulu bude tým z hlavního města rozehrávat od postranní čáry na pravém křídle.
21'
Hosté posílají míč až k domácímu brankáři, jenž rozehrává na krátko.
20'
Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Pietro Terracciano.
18'
Hosté vehementně protestují, že by hráč nešel sám na prázdnou bránu, takže je takový trest přísný, ale s verdiktem nic neudělají. Dragowski opouští svou svatyni.
17'
Červenou kartu dostává Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina), kteráý poslal k zemi unikajícího Tammyho Abrahama, jenž by se jinak dostal do velké možnosti.
15'
Útočného faulu se dopustil jeden z hráčů Fiorentiny, rozehrávat tak bude Rui Patrício.
14'
Na dlouhý centr si naběhl Nicolás González, hlavou jej poslal jen do soupeře, od nějž se míč odrazil do náruče připraveného gólmana AS.
12'
Žlutou kartu dostává Lorenzo Pellegrini (AS Řím), který skluzem poslal k zemi Nicoláse Gonzáleze.
12'
Římský tým se provinil faulem a navíc bude potrestán kartou. Hráčům se verdikt vůbec nezamlouvám, ale nedá se nic dělat.
10'
Nicolò Zaniolo prodloužil letící míč hlavou za sebe, ten poté zamířil pouze do zámezí.
10'
Rohový kop si zkusí i domácí tým.
9'
Nechybělo moc a hosté se mohli radovat, José María Callejón se před bránou natahoval po letícím míči, ale těsně na něj nedosáhl.
7'
Zblokovaný centr Fiorentiny končí v zámezí, následovat bude první roh.
4'
Rick Karsdorp špatně načasoval přihrávku, míč tak získal soupeř a odkopl jej do bezpečí.
2'
Ofsajd a v něm domácí tým.
1'

AS Řím: Patrício – Karsdorp, Mancini, Ibañez, Viña – Veretout, Cristante – Mchitarjan (C), Lorenzo Pellegrini, Zaniolo – T. Abraham.
Náhradníci: Fuzato – Calafiori, Kumbulla, Reynolds, Bove, Diawara, Villar, Zalewski, El Shaarawy, B. Mayoral, C. Pérez, Šomurodov.

ACF Fiorentina: Drągowski – Venuti, Milenković, Igor, Biraghi (C) – Bonaventura, Pulgar, Maleh – Callejón, Vlahović, N. González.
Náhradníci: Terracciano – Lucas Martínez, Ranieri, Terzić, Benassi, Bianco, Castrovilli, Duncan, Saponara, Kokorin, Sottil, Munteanu.

Rozhodčí: L. Pairetto – A. Tegoni, L. Rossi.
Posledních pět vzájemných zápasů

Fiorentina – AS Řím 1:2
AS Řím – Fiorentina 2:0
AS Řím – Fiorentina 2:1
Fiorentina – AS Řím 1:4
AS Řím – Fiorentina 2:2

Fiorentina porazila svého soka v lize naposledy 7. dubna 2018, kdy na jeho hřišti vyhrála 2:0.
ACF Fiorentina

Hosté skončili v uplynulém ročníku na třinácté příčce, sedm bodů je dělilo od první sestupové pozice. Mimo svůj stadion se jim vůbec nevedlo, v devatenácti duelech zaznamenali pouhých šestnáct bodů za tři výhry a sedm remíz, vstřelili jen dvaadvacet gólů, zato čtyřiatřicet jich inkasovali.
Oproti svému dnešnímu protivníkovi sehráli v přípravě, když budeme počítat i Pohár, pět střetnutí a ze všech vyšli jako vítězové.
AS Řím

Domácímu celku se v loňské sezóně nevedlo tak, jak bývá jeho vedení zvyklé, skončil až na sedmé příčce a s velkým štěstím vybojoval aspoň sedmou příčku zaručující nově vzniklou Evropskou konferenční ligu, osmé Sassuolo mělo stejný počet bodů, ovšem horší vzájemné zápasy. AS si loňské sezóně z devatenácti domácích utkání odnesl třiačtyřicet bodů za třináct výher a čtyři remízy, pouze dvakrát pohrál, vstřelil slušných dvaačtyřicet gólů a jen osmnáct inkasoval, což bylo nejméně ze všech týmů.
Před novou sezónou odehrál velké množství přípravných mačů, celkem devět a prohrál jen jediný, 2:5 se španělským Betisem, dvakrát remizoval a ostatní zápasy vyhrál.
Z kvarteta dnešních zápasů úvodního kola nejvyšší italské ligy přijdou dva na řadu až ve 20:45. To je i případ souboje mezi celkem z hlavního města AS Řím, jenž na svém hřišti přivítá Fiorentinu. Prvně zmíněný tým je velkým favoritem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.
1. Inter Milán 38 28 7 3 89:35 91
2. Milán 38 24 7 7 74:41 79
3. Atalanta 38 23 9 6 90:47 78
4. Juventus 38 23 9 6 77:38 78
5. Neapol 38 24 5 9 86:41 77
6. Lazio 38 21 5 12 61:55 68
7. AS Řím 38 18 8 12 68:58 62