ATP Miami - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jiří Veselý : Feliciano Lopez - 21. března 2014   21:30

7 (3)

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy nashledanou.
Veselý odehrál mizerný první set, ten druhý byl v jeho podání daleko lepší, jenže Lopez byl nakonec v tie-breaku úspěšnější. Miami dnes zkrátka českému tenisu nepřálo, po Veselém vypadl mimochodem i Štěpánek po lítém boji se Seppim.
Konec zápasu
6:7
V setu vítězí Lopez. Tie-break byl jasně v režii španělského tenisty. Ten se ujal hned zpočátku vedení 4:0 a to již pohodlně udržoval. Pro českého tenistu to znamená jediné – vypadnutí z turnaje z Miami.
3-6
Veselý ještě bojuje. A i druhý z mečbolů se mu podařilo odvrátit.
2-6
Veselý první z mečbolů Lopeze odvrátil.
1-6
Lopez má k dispozici hned čtyři mečboly!
1-5
Lopez na svém podání zatím stoprocentní. Svůlj náskok pohodlně drží.
1-4
Veselý zaznamenal alespoň jeden čestný úspěch, ještě se mu podařilo snížit.
0-4
Ajajaj. Veselý nezískal ani čtvrtý míček v řadě. To je v tie-breaku celkem zásadní záležitost.
0-3
Nevypadá to pro Veselého dobře. Lopez získal tři míčky v řadě a ujímá se pohodlného vedení.
0-2
I další míček patří Lopezovi, jenž na servisu neztratil.
0-1
Lopez podával a načal tie-break tak, jak si představoval.
6:6
V gemu vítězí Lopez. Co se dalo očekávat, to se rovněž stalo. Druhý set nám dospěl do tie-breaku a až ten rozluští vítěze. Buď vyhraje Veselý a utkání se nám ještě prodlouží, nebo uspěje Lopez a postoupí do dalšího kola.
30-40
Lopez má k dispozici přece jenom gembol.
30-30
Tak Lopez ještě bude mít do dělat, aby udržel servis. Veselému se daří vyrovnat.
15-30
Čechovi se podařilo snížit.
0-30
Španělský tenista vede již o dva fiftýny.
0-15
Lopez načíná gem při svém podání tou správnou nohou.
6:5
V gemu vítězí Veselý. Tohle byl jeden z nejkratších gemů tohoto zápasu. Český tenista velmi dobře podával, Lopez neměl žádnou šanci. Podávat nyní bude Španěl – a jestli servis znovu udrží, dočkáme se tie-breaku.
40-30
Až nyní byl Veselý úspěšný, od vítězství v tomto gemu ho dělí jeden míček.
30-30
A Lopez ihned na to srovnává průběžný stav v tomto gemu.
30-15
Lopezovi se podařilo snížit.
30-0
Dobré podání pro Veselého, ujímá se vedení o dva fiftýny.
15-0
První míček patřil Veselému.
5:5
V gemu vítězí Lopez, kterému Veselý na malou chvilku zavařil, ale pak si Španěl situaci pohlídal. Teď se bude Lopez snažit sebrat podání svému soupeři, jinak se bude muset smířit s faktem, že vítězství bude moci získat jedině v tie-breaku.
40-A
Výhoda pro Lopeze, v pořadí druhý gembol v tomto gemu má na svém kontě.
40-40
Shoda! Veselý znovu španělskému tenistovi, který podává, zatápí.
30-40
Lopezův gembol. Ukončí on tento gem?
30-30
Veselý cítí šanci a vyrovnává. V tuto chvíli je každá výměna o nervy. Jedna chyba může znamenat zlomový okamžik pro celou druhou sadu.
15-30
Výměny se nám malinko protahují. Další hra patřila Španělovi.
15-15
Lopezovi se podařilo vyrovnat průběžný stav v desátém gemu druhé sady.
15-0
Míček získává Veselý.
5:4
V gemu vítězí Veselý. Český tenista prožíval kritické chvíle. Kdyby totiž soupeř využil jeden ze svých dvou brejkbolů, podával by v gemu následujícím na vítězství. Nakonec ale Veselý vždy zabral v důležitý moment a servis udržel.
A-40
Veselý má k dispozici konečně gembol. Pro jeho klid by bylo potřeba ho využít.
40-40
Veselému se podařilo odvrátit i brejkbol číslo dvě v tomhle gemu.
40-A
Další brejkbol pro Lopeze. Využije ho v klíčovou chvíli tentokrát?
40-40
Český tenista odvrátil klinickou smrt. Máme tu shodu.
30-40
Lopez má k dispozici brejkbol! Tenhle moment může Veselému definitivně srazit vaz.
30-30
Máme vyrovnáno, Lopez získal na svou stranu další míček. Tenhle gem může být klíčový pro celý zápas.
30-15
Španělovi se ve výměně následující daří a snižuje.
30-0
Po delší době získal i další fiftýn na svou stranu Veselý.
15-0
Znovu se Veselému daří na svém podání.
4:4
V gemu vítězí Lopez, který i v tomhle případě udržel servis. Druhý set stále pokračuje v hodně vyrovnaném duchu. Pokud bude současný stav následovat i nadále, dočkáme se pravděpodobně tie-breaku.
15-40
Lopez by již tenhle gem neměl ztratit. Vede již o dva fiftýny.
4:3
V gemu vítězí Veselý. Znovu si vedl český tenista na vlastním servisu velmi dobře. Lopezovi se zatím nedaří najít recept, byť v setu prvním Veselému sebral podání hned dvakrát.
40-15
Lopez získal tuhle hru a snížil.
40-0
Že by první čistá hra pro Veselého?
30-0
A Veselý opět kráčí za vítězstvím v tom gemu, ve kterém podává.
15-0
3:3
V gemu vítězí Lopez. Ani španělský tenista na svém podání nezaváhal. Druhý set je daleko vyrovnanější než první, Veselý hraje určitě daleko lépe než před pětadvaceti minutami.
30-40
Český tenista se dostává na dostřel Lopezovi. Podaří se mu gem ještě zdramatizovat?
15-40
Veselému se daří ještě snížit stav.
0-40
Lopez a jeho třetí získaný míček v řadě. Tenhle gem by si měl již pohlídat.
0-30
I druhá výměna tohoto gemu patří španělskému hráčovi.
0-15
Na podání je nyní Lopez, dostává se do vedení.
3:2
V gemu vítězí Veselý. Zatím český tenista nedává Lopezovi čuchnout. Znovu potvrdil, že podání mu jde aktuálně velmi dobře.
40-30
Lopez se ještě dotahuje na českého tenistu.
40-15
Gembol pro Veselého.
30-15
Španělský tenista snižuje. Veselého náskok už není tak pěkný.
30-0
Český tenista se ujímá dvoufiftýnového vedení.
15-0
Veselý podává, získává na svou stranu první hru.
2:2
V gemu vítězí Lopez. I když vedl už 40:0 a mohl rozhodnout už dříve, vše nakonec zvládl, přestože se mu Veselý dostal těsně za záda. Ani v tomhle případě se tak čestému tenistovi nedaří sebrat podání svému soupeři.
30-40
Veselý snižuje na rozdíl jednoho fiftýnu.
15-40
Veselý se nechce jen tak lehce dát. A gem tak kvůli jeho bojovnosti pokračuje.
0-40
Tenhle gem zvládá Lopez zatím velmi dobře. Je blízko své druhé čisté hře tohoto utkání.
0-30
Lopez nezaváhal ani ve výměně následující.
0-15
2:1
V gemu vítězí Veselý. Lopez dokázal uhrát opět jen jeden fiftýn. Vlastní servis mu šlape v tuto chvíli na jedničku, chtělo by to ale rovněž zabrat na podání soupeře. A konečně využít nějaký ten brejkbol.
40-15
Veselý je blízko úspěchu. Stačí mu uhrát výměnu následující.
30-15
Čech podruhé v tomto gemu vede.
15-15
Španělovi je těžké odskočit, máme srovnávno.
15-0
Veselému se daří rozehrát tenhle gem správnou cestou.
1:1
V gemu vítězí Lopez. Českého tenistu tyhle momenty určitě můžou mrzet. Měl k dispozici dva brejkboly, ale znovu je nevyužil. Španěl si situaci pohlídal, odvrátil již čtyři brejkboly ze čtyř.
40-A
Lopez získal na svou stranu další gembol. Přetaví svou výhodu ve srovnání stavu?
40-40
Druhá shoda tohoto gemu. Veselý ještě Lopezovi zatápí.
40-A
40-40
Zase si Lopez celou situaci pohlídal. Zachoval chladnou hlavu a i poduhé brejkbol odvrátil.
40-30
Lopez první brejkbol odvrací. Veselý má ale stále ještě jednu šanci, jak servis svému soupeři sebrat.
40-15
Český tenista má k dispozici dva brejkboly! Prozatím ani jeden ze dvou nevyužil. Podaří se mu to nyní?
30-15
Veselý se podruhé v tomto gemu dostal do vedení.
15-15
Lopez českého tenistu do dvoufiftýnového vedení nepustil.
15-0
A Veselému se na úvod druhého gemu druhého setu daří dobře.
1:0
V gemu vítězí Veselý, ten čtyřmi míčky v řadě udolal bez větších potíží svého soupeře. Uvidíme, jak si nyní povede na servisu španělského tenisty, jenž zatím dosud podával velmi dobře.
40-15
Veselý má k dispozici gembol. Snad si vyčistil hlavu a proti Lopezovi bude hrát nyní daleko lépe.
30-15
Veselý otáčí průběh tohoto gemu a vede o jeden fiftýn.
15-15
Českému tenistovi se v této výměně podařilo srovnat stav.
0-15
Lopez se ujímá vedení hned na začátku druhé sady.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Jiří Veselý.
0:0
Následuje přestávka a výměna stran.
2:6
V setu vítězí Lopez. Zhruba za půlhodinky byl španělský tenista hotový. Veselý nezačal vůbec dobře a hned zkraje si nechal sebrat podání. A na tenhle brejk již reagovat nedokázal, naopak ještě jednou na vlastním servisu neuspěl. Celkově hrál v první sadě druhé housle. Jeho fanoušky určitě nepotěší, pokud výrazněji svou hru nezlepší – protože jinak si Lopez dokráčí k postupu do dalšího kola.
15-40
Český tenista ještě oddaluje možnou porážku v prvním setu.
0-40
Lopez má k dispozici setbol. Veselý v tomhle gemu neklade příliš velký odpor.
0-30
Španělský tenista kráčí za vítězstvím v setu prvním. Dělí ho od jeho cíle jen dva míčky.
0-15
2:5
V gemu vítězí Lopez. Druhý brejkbol již Španěl využívá. Tenhle set je v jeho režii, už podruhé Veselému sebral podání. A v gemu následujícím navíc bude podávat na vítězství.
15-40
Český tenista ještě bojuje. Snížil.
0-40
Ou, ou, ou. Lopez má k dispozici další tři brejkboly. Pokud je využije, troufám si tvrdit, že Veselý v tomto setu už neuspěje.
0-30
Tohle pro Veselého nevypadá dobře. Lopez se ujímá vedení o dva fiftýny.
0-15
Lopez vstoupil do tohoto gemu lépe než český tenista.
2:4
V gemu vítězí Lopez. Tenhle gem byl zatím nejdelší v prvním setu. Lopez měl velké potíže, nakonec se mu ale podařilo odvrátit dva brejkboly Veselého a ještě podání udržet.
40-A
Lopez je ve výměně následující blízko vítězství v tomhle gemu.
40-40
Znovu ne, Lopezovi se podařilo odpor českého tenisty podruhé zlomit. Shoda.
A-40
Veselý a jeho druhý brejkbol v tomto zápase! Jak si povede tentokrát?
40-40
Španělský tenista ještě tenhle gem neukončuje, Veselému se podařilo dostat vše zpět do shody.
40-A
Lopez má k dispozici gembol. Využije ho?
40-40
Veselému se brejknout soupeře nepodařilo. První shoda tohoto utkání je na světě.
40-30
Je to na dobré cestě pro Veselého. Na kontě má první brejkbol tohoto utkání!
30-30
Španělský tenista opět zabral, máme znovu srovnáno.
30-15
Český tenista navrací vedení na svou stranu. Tenhle gem nevypadá špatně pro Veselého.
15-15
Lopez přece jenom srovnává stav v šestém gemu.
15-0
Veselému se daří získat první fiftýn, ačkoli podává Lopez.
2:3
V gemu vítězí Veselý. Tenhle gem neměl dlouhého trvání, Lopez uhrál pouze jeden fiftýn. Český tenista si vše pohlídal a v dalších výměnách se bude snažit i nadále o brejknutí svého španělského soupeře.
40-15
Pro fanoušky Veselého – snad již český tenista dvoufiftýnové vedení udrží.
30-15
Veselému se daří opět dostat do vedení.
15-15
Lopezovi se podařilo ihned kontrovat.
15-0
Český tenista načíná gem při svém servisu dobře.
1:3
V gemu vítězí Lopez, jenž s problémy, ale přece svoje podání udržel. Disponuje tak i nadále pohodlným odstupem, který si vytvořil hned zkraje tohoto střetnutí.
30-40
15-40
Ani teď to nevypadá, že by Lopez měl ztratit svůj servis. Od vítězství v gemu ho dělí jedna hra.
15-30
Českému tenistovi se podařilo snížit stav při podání svého soupeře.
0-30
I druhý fiftýn v tomto gemu patří Španělovi.
0-15
Lopez načíná čtvrtý gem úspěšnou výměnou.
1:2
V gemu vítězí Veselý, který zaznamenal první úspěšnou vlaštovku tohoto střetnutí. K tomu, aby uspěl v tomhle setu, ale potřebuje nutně sebrat soupeři jeho servis.
40-30
Lopez se nechce nechat dát, získal i další fiftýn.
40-15
Španěl ještě snížil stav.
40-0
Veselý má tenhle gem rozehraný velmi slušně, o tom žádné pochyby.
30-0
Snad se Veselému bude dařit podobně dobře i ve výměnách následujících.
15-0
0:2
V gemu vítězí Lopez. Španělský tenista je na kurtu prozatím jednoznačně lepším tenistou. Tentokráte Veselého porazil čistou hrou. Čech zatím uhrál všudy všeho pouze jeden fiftýn.
0-40
Španělský tenista je blízko čisté hře v tom to gemu.
0-30
Lopezův šestý získaný míček v řadě.
0-15
Lopez pokračuje v úspěšných výměnách.
0:1
V gemu vítězí Lopez, který hned zkraje utkání bere svému soupeři jeho servis. Veselý do tohoto souboje nevstoupil vůbec, ale vůbec dobře.
15-40
Tohle není dobré pro českého tenistu. Lopez má na úvod hned dva brejkboly!
15-30
Lopez získal třetí výměnu tohoto zápasu a ujímá se vedení.
15-15
Lopez ve hře následující srovnal stav.
15-0
Veselý získal na svou stranu první fiftýn při svém podání.
0:0
Utkání se bude hrát na dvorci číslo 8, kde prozatím McHaleová bojuje s Kanepiovou. A protože souboj těchto dvou tenistek je zatím vyrovnaný, začátek následujícího klání mezi Veselým a Lopezem se určitě posune.
Lopez ještě před Indian Wells, kde skončil stejně jako český tenista ve 3. kole, absolvoval Acapulco, kde ovšem vypadl v osmifinále. Zde v Miami ho měl čekat v 1. kole Kohlschreiber, ten ovšem do duelu nenastoupil. Celkově španělský tenista nemá nijak oslnivou formu, kterou by měl Veselému na první pohled nahnat strach.
Veselému se povedl poslední turnaj v Indian Wells, ve kterém padl až ve 3. kole s Murrayem – proti velkému favoritovi přitom uhrál alespoň jeden set. V Miami neměl problém postoupit do 2. kola, Itala Volandriho skolil ve dvou setech.
Mladičký tenista Jiří Veselý stoupá v žebříčku turnaj od turnaje a stává se stále lepším a lepším tenistou. Tentokráte se bude snažit proklouznout do další fáze turnaje ATP v Miami přes Španěla Feliciana Lopeze, se kterým se ještě nikdy neutkal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.