Challenger Aix en Provence -  ONLINE PŘENOS -  Marcos Giron : Jan Šátral - 7. května 2019   13:00

6

1. set: Šátral hrál poměrně bezchybně a dlouho si oba soupeři drželi svá podání. Rozhodující chvíle přišla v závěru setu, kdy Šátral proměnil první nabídnutý brejkbol a následně odpodával svůj servis čistou hrou a získal první set na svou stranu!

2. set: do něj s velkou vervou vstoupil americký tenista, který se ihned ujal vedení 2:0! Šátral si však záhy získal zpět servis soupeře, který tak nepotvrdil úvodní brejk. Giron však prorazil další servis soupeře v šestém gemu a následně i v osmé hře a pohodlně si dokráčel k zisku druhého setu.

3. set: Šátral kupil další chyby, které začaly přicházet v průběhu druhého setu. Giron se opět ujal brzkého vedení 2:0 a tentokrát dokázal i potvrdit brejk! Avšak v sedmém gemu se Šátral dostal k brejkbolu, který dokázal ihned proměnit a vrátil se do boje o třetí set. Giron si následně neudržel ani podání v devátém gemu a najednou se hra zcela otočila ve prospěch českého hráče, který toho využil! I když nabídl v následné hře svému soupeři možnost brejkbolu a dalšího zvratu v zápase, nakonec dovedl závěrečný gem do shody a proměnil hned první mečbol!

V dalším kole se Jan Šátral utká buď s Jirkou Veselým (nasazená dvojka v turnaji) nebo Q. Halysem. Dokáže Šátral i v následujícím zápase potvrdit svou aktuální formu?
Konec zápasu
4:6
Jan Šátral to zvládá nakonec a Giron v poslední výměně zahrává nevynucenou chybu a musí se sklonit před svým dnešním přemožitelem!
40-A
Forhendový úder Girona končí v síti a je tu první mečbol pro českého hráče!
40-40
Šátral zachraňuje brejkbol a srovnává na shodu!
40-30
V další důležité chvíli je tu dvocjhyba Šátrala!
30-30
Eso! A nyní bude brejkbol nebo mečbol?
30-15
Šátral to zvládá u sítě, kdy musel čelit dvěma míčkům, které soupeř dokázal vrátit.
30-0
Šestá dvojchyba od českého hráče, který ji nezahrává zrovna v nejlepší chvíli. Ta jej může nakonec i mrzet.
15-0
Šátral musel přes druhý servis a nakonec nechává Girona vyniknout vítězným returnem.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Jan Šátral.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
Giron to nezvládá a najednou je zcela vše jinak! Vztekle hodil raketou a nyní půjde čelit servisu soupeře, který pokud jej zvládne, tak postupuje do dalšího kola!
30-40
Překvapivý vítězný úder k boční lajně a Šátral má vlekou možnost doskočit soupeři do vedení v závěru rozhodující sady!
30-30
A je úspěšný i nyní a může si vypracovat solidní příležitost!
30-15
Nyní už je však úspěšný český hráč.
30-0
Obdobná situace jako v předešlé hře, kdy opět zatlačil na svého soupeře dvěma forhendy k boční lajně.
15-0
Dobré dva forhendové údery Američana, které nakonec přináší bod na jeho stranu.
4:4
Šátralovo další dobré první podání a čistou hrou srovnává na 4:4 a čeká nás zajímavé vyvrcholení závěrečné sady.
0-40
Giron nyní nedokázal returnovat ani druhý servis.
0-30
Šátral se nyní opřel do svého prvního servisu.
0-15
Šátral začíná dobře, Giron vrací pouze do sítě.
4:3
4:3
4:3
Ten Šátral po delší výměně využívá, když zahrál vítězný úder k pravé boční lajně! Šátral se tedy svým způsobem vrací do zápasu. Avšak musí nyní potvrdit brejk následným servisem!
30-40
Šátral přerušil hru, neboť se domnívá, že Giron zahrál aut. Hlavní sudí mu dává následně zapravdu a má brejkbol!
30-30
Šátralovi nyní pomohla páska, od které se míček překulil na stranu soupeře a již podruhé v dnešním zápase měl takové štěstí.
30-15
Američan opět vyslal dobrý první servis a soupeř byl proti němu bezmocný.
15-15
Výborně Šátral doběhl míček k síti. Následující lob soupeře byl příliš dlouhý.
15-0
Giron začíná gem osmým esem.
4:2
I druhý míček jde na jeho stranu a český hráč snižuje na 2:4 z jeho pohledu.
30-40
Český hráč jej zvládá...Nyní je třeba zvládnout i ten následující.
30-30
Dlouhý forhend Šátrala po druhém servisu a stav, kdy Šátral musí získat míček, jinak už to bude pro něj hodně zlé.
15-30
Auto Američana a Šátral se v šestém gemu dostává do vedení.
15-15
Další míček soupeři již nedává a srovnává po patnácti.
15-0
Chyby se na straně českého hráče od druhé setu výrazně kupí a to má za následek aktuální stav ve skóre.
4:1
4:1
4:1
Následně ukončuje gem dobrým prvním servisem a Šátral returnuje pouze do autu.
40-15
Giron zalepil svůj úder k boční lajně a vypracovává si dva gemboly.
30-15
Což neplatí při další hře, kterou bere Giron.
15-15
Avšak pokud se netrefí ideálně do prvního servisu, tak má český hráč šanci na úspěch, jako v tomto případě.
15-0
Giron však na svém servisu hraje zatím slušně.
3:1
Další gembol už český hráč zvládá a stále prohrává o jednu hru, tedy o jeden servis svého soupeře.
40-A
Nyní se mu však nepodařilo prohodit soupeře, který si dobře pokryl prostor u sítě a zahrává vítězný zkrácený úder.
40-40
Forhend v síti a máme tu shodu. Giron je zatím ve třetím setu výrazně lepším hráčem.
30-40
Avšak další brejkboly soupeři nenabízí a vypracovává si gembol.
30-30
Šátral měl při této výměně problémy se Sluncem, které jej osvítilo při jednom vysoce hraném míčku od Girona. Nakonec se dostal zpět do výměny, přesto nevynucenou chybu ztrácí tuto hru.
15-30
Teď těží z nevynucené chyby svého soupeře z Ameriky.
15-15
Nyní si však Šátral pomáhá prvním trefeným servisem.
15-0
Vysoký míček od českého hráče, Giron měl dostatek času si nachystat svůj vítězný úder.
3:0
3:0
3:0
Giron však šestým esem nedává další šanci soupeři a nyní potvrzuje brejk a navyšuje své vedení!
40-15
Český hráč se snaží ještě zachránit celou situaci a snižuje.
40-0
Šátral nedoběhl míček k síti a jsou tu tři gemboly na stav 3:0 pro Girona!
30-0
Dobrý první servis a nyní je na dobré cestě k vedení na 3:0!
15-0
Ale Giron neustává ve své hře ze druhého setu.
2:0
Šátral druhý nezachrání a třetí set se odvíjí stejně jako začátek druhého setu. Pokud budeme pokračovat v trendu, tak by nyní měl Šátral získat servis soupeře.
40-30
První brejkbol je smazán, teď zbývá ještě jeden.
40-15
A jsou tu dva brejkboly! Šátral hrubě špatně zahrál u sítě.
30-15
Zahlášen aut, ale hlavní sudí potvrzuje opak. Výměna se opakovala, ale přesto se Šátralovi nedaří a Girona pouští do vedení.
15-15
Bekhend končí za boční lajnou.
0-15
Šátral zahrál dobrý servis a náběhem na střed kurtu vítězný úder.
1:0
S Američanem nyní hrála i páska a nakonec získává úvodní gem rozhodující sady.
A-40
Tak dlouho Giron útočil do bekhendové strany soupeře, až se mu to vyplácí a zahrává vítězný úder, na který už Šátral nestačil.
40-40
Šátral jej však nyní neproměňuje a Giron si do statistik zapisuje první ubráněný brejkbol.
30-40
Giron podruhé za sebou zahrává míček za základní čáru a umožňuje soupeři brejkbol!
30-30
Dlouhý forhend a možnost českého hráče, jak se dostat ihned z kraje setu k brejkbolu.
30-15
Američan si opět pomáhá první servisem.
15-15
Šátral využívá chyby soupeře a je srovnáno po patnácti.
15-0
Třetí sada začíná a Giron začíná dobrým prvním podáním.
6:2
Šátral zahrává pátou dvojchybu a podruhé v zápase dvakrát za sebou! Nyní při setbolu a Giron srovnává krok se svým soupeřem. Američan zlepšil svou hru a uvidíme, jestli mu to vydrží i do následující hry. Pokud ano, tak Šátral bude muset přijít s něčím novým a překvapit tak rozjetého Girona.
40-15
Čtvrtá dvojchyba a setbol pro Girona!
30-15
Šátral opět zkracuje hru z větší dálky a ani nyní mu to nepřináší úspěch.
15-15
Giron byl hodně aktivní a nakonec zahrává dlouhý míček do autu. Šátral spíše jen vyčkával a bránil se.
15-0
Jan Šátral to opět zkoušel zkrácením hry od základní čáry, ale ani nyní se mu to příliš nedaří!
5:2
5:2
5:2
Tento míček je dlouhý a Giron je pouhý gem od zisku druhého setu a srovnání zápasu. Uvidíme, jestli si Šátral nyní dokáže udržet servis a připravit se následně na důležitý return!
40-15
Američan nedovoluje stav skóre po třiceti a má dva gemboly.
30-15
Avšak nyní spíše nahrál svému soupeři, který zakončuje výměnu pohodovým forhendem po čáře.
30-0
Následně i další a vypadá to, že se poučil z předchozího nezdaru a míří za potvrzením brejku.
15-0
Úvodní míček sedmého gemu zvládá.
4:2
Bekhend Šátrala končí v síti a Giron se podruhé v tomto setu dostává do vedení! Dokáže si nyní udržet servis a potvrdit brejk?
40-30
Dlouhá výměna plná úderů od základní čáry. Nakonec přešel Šátral do útoku, ale forhendem napálil síť!
30-30
...Šátral to však další hrou razantně odmítá a srovnává na zajímavé skóre po třiceti.
30-15
Tomu však příliš nyní nevadí, neboť má další míček na své straně a je blízko k brejkbolovým šancím...
15-15
V další výměně si se svým úderem do rohu kurtu připravil přechod k síti, kde následně bez větších obtíží zkracuje hru a Giron, který byl daleko za základní čarou se už nesnažil ani dobíhat.
15-0
Po krátké přestávce pokračujeme ve hře. Šátral nezvládá úvodní míček.
3:2
3:2
3:2
Je to tak. Giron nyní zvládá situaci na svém servisu výtečně.
40-15
Další aut zahlášen českému hráči, který se v tomto gemu pravděpodobně k dalším brejkbolům nedostane.
30-15
Teď se však trefuje do prvního podání a Šátral returnuje mimo.
15-15
Další hru však ztrácí a Giron má trochu problémy s prvním servisem.
15-0
Američan se tedy musí snažit i nadále a nyní získává úvodní míček pátého gemu.
2:2
Na potřetí však ukončuje gem a po nepodařeném startu, srovnává krok s svým soupeřem ve druhém setu.
30-40
Šátral se evidentně nechal trochu rozhodit a zahrává další dvojchybu a to podruhé v řadě za sebou.
15-40
Druhá dvojchyba Šátrala, ale to jej nyní nemusí tolik mrzet.
0-40
Těsný aut od Girona, jehož úder skončil kousek za boční lajnou.
0-30
Velké štěstí na straně Šátrala, který razancí nastřelil pásku a míček se překlopil nakonec na druhou stranu kurtu.
0-15
Forhend Američana rozvlnil síť uprostřed kurtu.
2:1
2:1
2:1
A dvojchybou nakonec prohrává tento gem a nyní si Giron pokazil dobrý dojem z prvních dvou gemů ve druhém setu. Šátral si záhy bere podání zpět!
15-40
Potvrzení brejku se Gironovi pořádně vzdálilo a nabízí nyní soupeři dva brejkboly!
15-30
Perfektní zkrácení hry od Šátrala, kdy se míček snesl hned za síť a Giron nestačil doběhnout.
15-15
Kratší míček od Američana a český hráč toho hned využil přechodem k síti. Nakonec slaví úspěch se svou smečí.
15-0
Dvakrát Giron zahrál soupeři do forhendové strany a druhý úder mu Šátral vrací za základní čáru.
2:0
A využívá hned ten první! No, a Giron začal druhý set s pořádnou vervou. Uvidíme, jestli dokáže brejk potvrdit?
40-15
Šátral nyní propadl u sítě a Giron ihned v úvodu druhého setu získává dva nadějné brejkboly!
30-15
Giron je hodně hladový a získává tuto hru. Na returnu rozdává jednu tvrdou ránu za druhou.
15-15
Po druhém servisu se Šátral dostal do delší výměny a tentokrát zahrával bekhend z těžké pozice a míří mimo kurt.
0-15
Šátralovi dnešní bekhendy k boční lajně vychází a opět s ním slaví úspěch.
1:0
Američan se vrací ke své hře, která jej zdobila po většinu prvního setu a rázně ukončuje úvodní gem druhého setu.
40-0
Útok na čistou hru od Girona, který vstoupil do druhého setu hodně odhodlaně.
30-0
Giron nyní zaservíroval na výbornou.
15-0
Giron začíná druhý set na servisu a zvládá úvodní míček, když po delší výměně donutil Šátrala k nevynucené chybě.
3:6
Jan Šátral i přes druhý servis získává úvodní set po 26 minutách hry! Oba soupeři hráli vyrovnanou hru, nicméně Giron nezvládl koncovku, Šátral využil hned první nabídnutý brejkbol a následně bez problémů odservíroval závěrečný gem a může se radovat ze zisku prvního setu.
0-40
Šátralovo druhé eso a jsou tu pro něj tři setboly!
0-30
Úder Girona míří za základní čáru a jen dva míčky dělí českého hráče od zisku prvního setu.
0-15
A začíná skvěle, když získává důležitý úvodní míček devátého gemu.
3:5
A ten využívá. Výborně zahrál míček do rohu kurtu a Giron už jen vracel do sítě. Jan Šátral má velkou možnost ukončit tuto sadu.
30-40
Šátral zahrál opět dobrý úder k boční lajně a vypracovává si jako první brejkbol v dnešním duelu!
30-30
A po dvou esech přichází jeho první dvojchyba v dnešním zápase.
30-15
Vzápětí přidává další eso!
15-15
Gironovo třetí eso!
0-15
Pěkný pohyb Šátrala na returnu a po celou dobu byl aktivnějším hráčem. Nakonec je za to odměněn vítězným forhendem k boční lajně.
3:4
Konec přestávky, podávat bude Marcos Giron.
3:4
3:4
Šátral měl menší problémy v tomto gemu, ale nakonec nedopustil brejkboly pro soupeře a ukončuje tento gem.
30-40
Return druhého servisu končí v síti a ani nyní neuvidíme možnost prvního brejkbolu.
30-30
Šátral měl Girona na lopatě. Byl u sítě a jeho soupeř se jen bránil. Nakonec pokažená smeč a je tu stav po třiceti.
15-30
Šatrál zahrál slušně dlouhý míček a Giron musel hluboko za základní čáru. Jeho return končí hodně mimo kurt.
15-15
Giron však srovnává po patnácti a uvidíme, jak se bude vyvíjet tento gem v následujících minutách, či sekundách.
0-15
Ale zatím mu to jde dobře na servisu a nyní po dobrém prvním servisu získává míček v sedmém gemu.
3:3
Giron zahrál další dobrý první servis a opět se český hráč příliš na returnu neukázal.
40-15
Míček získává Giron.
30-15
Giron zahrál perfektní úder na boční lajnu. Šátral již jen stěží odvracel tento úder a Giron již pak zahrával vítězný forhend do volného prostoru.
15-15
Při další hře si Američan pomáhá svým servisem.
0-15
Marcos Giron zkrátil hru, ale Šátral stačil doběhnout a přelobovat soupeře. Ten zády k síti již nestačil vrátit míček zpět.
2:3
2:3
2:3
Daří se mu to, i když mu nyní pomáhá soupeř, který zahrál míče do sítě.
0-40
Český hráč útočí na čistou hru, tak uvidíme, jestli se mu to povede.
0-30
Vítězný bekhend Šátrala k základní čáře, když jeho soupeř byl hodně mimo osu kurtu.
0-15
Podání ven z kurtu, na které Giron nedokázal reagovat.
2:2
Marcos Giron to zvládá nakonec i po druhém servisu. Šátral se dostal do výměny, ale jeho forhend se nevlezl do kurtu pro singlovou část.
40-30
Který však nevyužívá a nyní Giron trefuje síť.
40-15
Američan si však soupeře nepouští dále k tělu a odskakuje ve skóre a má gembol.
30-15
Nyní se Šátral dostal do hry a získává tento míček.
30-0
Další dobře umístěný první servis a Šátral bez šance.
15-0
Giron má zatím velmi slušný první servis a opět se českému hráči nepodařilo returnovat.
1:2
1:2
1:2
Forhend Girona končí mimo a Šátral si drží i druhý servis v tomto gemu a ujímá se vedení 2:1. Zatím nebyly k vidění žádné brejkbolové šance.
30-40
Giron nyní nepřesně trefuje míček z bekhendu a ten končí daleko za boční lajnou. Ani nyní se nedostává k úvodním brejkbolům.
30-30
Český hráč se pokoušel zkrátit hru od základní čáry, ale to mu nevyšlo.
15-30
Další aut na straně Girona a Šátral otáčí průběh gemu na svou stranu.
15-15
Dlouhá výměna, kdy oba hráči hráli hodně trpělivě. Nakonec Giron poslal závěrečný úder za základní čáru a je mu zahlášen aut.
15-0
Delší výměna, ve které se Šátral spíše bránil, zatímco Giron byl aktivnější ve svých úderech. Nakonec bere tuto hru na základě nevynucené chyby Šátrala.
1:1
Šátral returnuje druhý servis svého soupeře jen do sítě. Nicméně Giron jej zahrál velmi chytře a technicky co nejvíce k boční lajně.
40-30
Giron kazí bekhendový úder, který po dobrém prvním servisu zahrál do sítě.
40-15
Premiérové eso na straně Girona!
30-15
Teď se dostal do delší výměny, kterou zakončuje nevynucenou chybou, když u sítě nezvládl vrátit míček zpět.
30-0
Opět si Američan pomohl dobrým prvním podáním.
15-0
Giron vyslal perfektní první servis, kterým si připravil půdu pro následný útok, náběhem k síti následně zahrává vítězný úder.
0:1
Výborně Šátral zahrál na boční lajnu a pátým míčkem v řadě za sebou smazal náskok soupeře v úvodním gemu.
30-40
Čtvrtý míček pro Šátrala a nyní si po dvojchybě připisuje i premiérové eso!
30-30
Šátral zrychlil hru a výborným forhendem do rohu kurtu zahrává vítězný úder.
30-15
Teď už se českému hráči povedl první servis, který Giron returnuje za základní čáru.
30-0
I nyní musel přes druhý servis, následný return soupeře vrací do sítě.
15-0
Český hráč začíná na servisu a hned úvodní dvojchybou.
0:0
Američan Giron již ve Francii odehrál jeden challenger a to v Bordeaux. Zde došel do druhého kola, kde nestačil na Slováka Horanského (0:2). V letošním roce má Giron jeden titul, který získal na challengeru v Orlandu (jeho první turnaj v letošní sezóně). V dobrém světle se představil i na prestižním podniku v Indian Wells, kde prošel kvalifikací a v hlavní soutěži došel až do třetího kola, kde nestačil na Raonice (1:2). Nejlepšího výsledku na antuce v letošní sezóně zahrál na turnaji v Sarasotě, kdy vypadl v semifinále se Sandgrenem.
Jan Šátral
Jan Šátral začal letošní sezónu až v dubnu, kdy se představil na antukovém turnaji Santa Margherita (ITF), kde v semifinále vypadl s Ch. Lindellem (1:2). Poté startoval nedávno na ostravském challengeru, kde vypadl v osmifinále s Harrisem (0:2). Nyní startuje na třetím turnaji v letošní sezóně (v druhém v rámci kategorie challenger). V prvním kole vyřadil domácího Olivettiho a to celkem jasně ve dvou setech (6:2 a 6:1). Proti dnešnímu soupeři jej však již pravděpodobně nečeká tak jednoznačný průběh.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.