WTA Bělehrad (125) -  ONLINE PŘENOS -  Varvara Gračevová : Kristýna Plíšková - 28. července 2021   11:06

6

S konstatováním, že Kristýna Plíšková zvládla vyrovnaný souboj, se loučím a přeji vám příjemný zbytek středečního dne.
Hrálo se velmi vyrovnané utkání, které ovládla šťastnější tenistka! Do zápasu lépe vstoupila Kristýna Plíšková, která se dostala do vedení s brejkem. Ovšem v závěru prvního setu se Rusce podařilo manko stáhnout a poslat jej do zkrácené hry. V ní se znovu hrálo velmi vyrovnaně, avšak usměvavější mohla být rodačka z Loun. Také druhý set byl dlouho vyrovnaný, ovšem v závěru Varvara Gračevová nezvládla tlak, který byl na ní vytvořen a zápas ztratila. Na Kristýnu Plíškovou se tak můžeme těšit i v další části pavouka.
Konec zápasu
4:6
Fiftýn, gem, set i zápas pro Kristýnu Plíškovou! Česká hráčka poslala return po čáře a ukončila jím celé střetnutí!
0-40
Tři možnosti bude mít Kristýna Plíšková na ukončení zápasu! Ruská hráčka totiž vyhodila míček mimo kurt!
0-30
Kristýna Plíšková zvolila zkrácení hry, čímž přitáhla soupeřku k síti a následně ji úspěšně přelobovala!
0-15
Varvara Gračevová znovu útočila a zahnala soupeřku hluboko za základní lajnu. Ovšem poté ji přitáhl k síti a nechala se prohodit po lajně.
4:5
Konec přestávky, podávat bude Varvara Gračevová.
4:5
Následuje přestávka a výměna stran.
4:5
Varvara Gračevová znovu nezvládla příjem, když míček forhendem poslala do sítě. Ruská hráčka půjde v dalším gemu podávat na udržení se v zápase.
15-40
Jenže po skvělém returnu, přišla chyba z přijmu.
15-30
Tentokrát ale Varvara Gračevová zamířila returnem přesně do levého zadního rohu kurtu.
0-30
Česká hráčka znovu musela trochu pod míček, ovšem znovu zamířila k levé postranní čáře.
0-15
Varvara Gračevová se vydala na síť, jelikož útočila. Ovšem Kristýna zahrála přesně po lajně, za což byla hlasitě trenérem pochválena.
4:4
Varvara Gračevová znovu zahrála razantně k lajně, což Kristýna vybrala, ale zahrála jen do autu.
40-30
Ruská hráčka sice diktovala tempo výměny, ale poté zahrála míček do těsného autu.
40-15
Varvara Gračevová si zapisuje do statistik další dvojchybu.
40-0
Znovu české hráčce nevyšel příjem, když opět trefila jen síť.
30-0
Forhendem zamířila Varvara Gračevová přesně na postranní lajnu.
15-0
Return české hráčky zamířil pouze do autu.
3:4
3:4
3:4
Skvěle Kristýna Plíšková zkrátila hru! Gračevová sice reagovala, ovšem míček už nedostihla. Česká hráčka je znovu o krůček vepředu!
40-A
Varvara Gračevová byla netrpělivá a z bekhendu zamířila do sítě, výhoda pro Plíškovou.
40-40
Výborně Kristýno! Česká hráčka unikla ze složité situace a dostala gem do shody.
40-30
Kristýna Plíšková vedla tempo výměny, tlačila se do útoku, což se jí vyplatilo.
40-15
Dva brejkboly pro ruskou reprezentantku, když rodačka z Loun předvedla další dvojchybu.
30-15
Šňůra ruské hráčky je u konce, jelikož její bekhend byl velmi dlouhý.
30-0
Kristýna Plíšková chtěla zahrát po lajně, ovšem míček nepřekonal ani síť.
15-0
Vypadá to, že předchozí gem nalil Rusce krev do žil! Znovu se tlačila do útoku a počkala se na Kristýninu chybu.
3:3
Velmi těžký gem Varvara Gračevová zvládla! V opačném případě by se možná jednalo o zásadní situaci ve druhém setu.
A-40
Ruská tenistka vyhnala Kristýnu na levou stranu kurtu, čímž si otevřela prostor a přesně zamířila.
40-40
Varvara Gračevová se na sebe zlobí, když nezamířila přesně. Je z toho další shoda, velmi těžký gem pro Rusku.
A-40
Bohužel tentokrát česká hráčka poslala míček znovu až za základní čáru.
40-40
Byl zahlášen aut, což znamená, že Kristýna Plíšková vrací gem zpátky na shodu.
A-40
Bekhendový return české hráčky mířil jen do sítě.
40-40
Varvara Gračevová se vydala na síť a už to vypadalo, že výměnu získá. Ovšem Kristýna Plíšková ji skvěle prohodila po lajně!
A-40
Výhoda pro ruskou hráčku, Kristýna Plíšková totiž bekhendem zamířila jen do sítě.
40-40
Vracíme se na shodu, když Varvara Gračevová zamířila přesně do pravého zadního rohu kurtu.
40-A
Další brejkbol pro českou hráčku, které ve výměně pomohla i páska. Ovšem hrálo se dál a Plíšková soupeřku úspěšně rozběhala!
40-40
Dva brejkboly Plíškové jsou pryč, naopak se dostáváme na shodu.
30-40
Z bekhendu zamířila ruská hráčka křížem k pravé postranní čáře, vítězný míček jde na její stranu.
15-40
První dvojchybu v zápase předvádí také Varvara Gračevová, Plíšková má hned dva brejkboly!
15-30
Kristýna Plíšková vyhnala soupeřku na levou stranu a následně zamířila do otevřené části kurtu.
15-15
Ruská hráčka podávala na téčko, kam se sice Kristýna natáhla, ale míček trefila jen rámem rakety.
0-15
Varvara Gračevová musela trochu pod míček, který už nedostala přes síť na druhou stranu kurtu.
2:3
2:3
2:3
Kristýna Plíšková těžkou situaci zvládla, když podržela své podání a dostala se do vedení ve druhém setu. Varvara Gračevová totiž vyhodila poslední výměnu za základní čáru.
40-A
Výhoda pro Kristýnu, který předvedla vítězný úder.
40-40
Shoda! Kristýna Plíšková se zuby nehty bránila, ovšem dlouhý oblouček zamířil kousíček za základní čáru.
30-40
Bohužel další dvojchyba rodačky z Loun.
15-40
Ruská hráčka znovu trefila jen síť, když čopovaný míček nezvládla ukočírovat.
15-30
Gračevová zahrála pod nohy Plíškové, která už míček nedokázala vrátit.
0-30
Kristýna Plíšková se cpala do bekhendu soupeřky, která následně míček vyhodila za postranní lajnu.
0-15
Přímý bod z podání pro českou hráčku.
2:2
A povedlo se! Varvara Gračevová znovu zamířila jen do sítě, čímž vrací Kristýnu do druhé sady!
0-40
Tři brejkboly pro českou hráčku, která si bude moci vzít ztracené podání zpátky!
0-30
A znovu ruská hráčka trefila pouze síť.
0-15
Varvara Gračevová zamířila forhendem pouze do pásky, která hrála proti ní.
2:1
2:1
2:1
Kristýna Plíšková získala ve druhém setu první gem, ovšem stále jedno podání ztrácí.
30-40
Tentokrát vyslala vítězný return, ruská hráčka totiž zahrála po lajně.
15-40
Kristýna Plíšková se velmi dobře bránila a následně trefil vzdálený kout kurtu.
15-30
Ruská hráčka znovu předvedla chybu z returnu.
15-15
Vítězný bekhende směřovala Varvara Gračevová k pravé postranní lajně.
0-15
Varvara Gračevová poslala svůj příjem pouze do sítě.
2:0
Do druhého setu se české hráčce nedařilo vstoupit! Kristýna Plíšková předvedla hned několik úderů, které se nevešly do vymezené části kurtu.
40-30
Kristýna Plíšková znovu vyhodila míček těsně za základní lajnu.
30-30
Varvara Gračevová zamířila do volné části kurtu.
15-30
Míček získává Plíšková.
15-15
Varvara Gračevová se tlačila do útoku, ovšem posledním úderem to přehnala s délkou.
15-0
Míček získává Gračevová.
1:0
To je gem, na který musí česká reprezentantka rychle zapomenou. Varvara Gračevová ovládla gem čistým způsobem, když podávala Kristýna Plíšková.
40-0
Tři brejkboly pro ruskou hráčku, když Plíšková zamířila jen do sítě.
30-0
Tentokrát Kristýna Plíšková zahrála bekhendem jen do sítě.
15-0
Na úvod druhého setu přichází dvojchyba české hráčky.
0:0
Konec přestávky, podávat bude Kristýna Plíšková.
0:0
Velmi dlouhý byl první set, který lépe rozehrála česká hráčka. Ovšem Varvara Gračevová se do úvodního setu dokázala vrátit. Následovel tie-brejk, který ale s obrovskou dávkou štěstí ovládla Kristýna Plíšková, která má dnešní utkání velmi dobře rozehrané.
6:7
Kristýna Plíšková získává první set! Varvara Gračevová se tlačila k pravé postranní čáře, ale přehnala to s délkou a musí se smířit s nepříznivým průběhem zápasu!
5-6
Kristýna Plíšková půjde na příjem s tím, že může rozhodnout o prvním setu. Tentokrát skvěle rozběhala ruskou soupeřku, která si nervózně zařvala.
5-5
Bohužel je srovnáno, když Kristýna Plíšková trefila pouze síť.
4-5
Jenže tentokrát jde bod na stranu ruské tenistky.
3-5
Tentokrát si ruská hráčka pozici k přechodu na síť moc nepřipravila. Česká hráčka ji zamířila na tělo a donutila ji k další chybě.
3-4
To je škoda! Plíšková zkrátila hru, na což Varvara Gračevová zareagovala a bekhendem výměnu vítězně ukončila.
2-4
2-4
2-4
Jedno podání si Varvara Gračevová bere zpátky, když česká hráčka z bekhendu zamířila příliš daleko.
1-4
Tohle už vypadá pro Kristýnu velmi dobře, jelikož znovu sebrala soupeřce podání. Ruské hráčce se teď nedaří trefovat vymezenou část kurtu.
1-3
Varvara Gračevová poslala další bekhend za základní čáru, česká hráčka získává bod při podání soupeřky.
1-2
Česká hráčka zahrála po lajně, Gračevová sice reagovala, ale míček už nevrátila.
1-1
Varvara Gračevová sice řídila výměnu, ale na zkrácení hry Plíšková skvěle reagovala a dostala soupeřku znovu pod tlak.
1-0
Kristýna Plíšková poslala bekhendový return pouze do sítě.
6:6
A do třetice to samé! V prvním setu uvidíme tie-brejk.
0-40
Stejná písnička jako před malou chvilkou, Ruska totiž vyhodila další příjem do autu.
0-30
Return ruské hráčky byl příliš dlouhý, fiftýn pro Kristýnu.
0-15
Dlouhá výměna pro českou hráčku, která zaútočila po pravé straně. Její následný náběh k síti už byl zbytečný.
6:5
6:5
6:5
Tentokrát těsný aut předvedla Plíšková, která se snažila trefil postranní čáru. V dalším gemu bude česká hráčka podávat na udržení se v prvním setu.
40-15
Čistá hra pro Rusku to nebude, jelikož míček zahrála těsně za základní lajnu.
40-0
Z forhendu zamířila Kristýna Plíšková za postranní lajnu.
30-0
A znovu byla česká reprezentantka rozběhána, což vedlo k další chybě.
15-0
Ruská hráčka zamířila do protipohybu Plíškové, čímž zaznamenala další vítězný úder z bekhendu.
5:5
Velmi těsný aut byl zahlášen, ovšem umpirový rozhodčí ukazuje, že míček byl dobrý. Kristýna Plíšková zvládla těžkou pozici.
40-A
Kristýna Plíšková zahnala soupeřku daleko za základní čáru, následně přišel bekhend vyhozený z dvorce.
40-40
Naštěstí ruská hráčka nezvládla příjem a gem se dostává na shodu.
40-30
Varvara Gračevová bude moci ukončit první set! Kristýna Plíšková poslala míček jen za základní čáru.
30-30
Kristýna Plíšková znovu lacině chybuje, když se dostala více do kurtu a poté z forhendu zamířila do sítě.
15-30
Kristýna Plíšková ruskou soupeřku pořádně rozběhala, čímž ji donutila k chybě.
15-15
Tentokrát ale ruská hráčka nedala Plíškové šanci míček doběhnout.
0-15
K vidění byla další dlouhá výměna, v níž vyhrála trpělivost. Varvara Gračevová chtěla zahrát míček k základní čáře, ale přehnala to s délkou.
5:4
5:4
5:4
Kristýna Plíšková znovu zvolila cestu k síti, odkud znovu vítězně výměnu neukončila. Další volej české reprezentantky zamířil jen do sítě.
40-15
Po dobrém servisu se česká hráčka jen bránila. Varvara Gračevová přešla k síti, odkud výměnu volejem ukončila.
30-15
To snad ne! Kristýna Plíšková měla situaci připravenou na síti, ovšem volej poslala jen za postranní lajnu!
15-15
Tentokrát Varvara Gračevová poslala míček z bekhendu jen do sítě.
15-0
Kristýna Plíšková znovu nezvládla příjem.
4:4
Bohužel Varvara Gračevová se vrací do hry o první set! Ruská tenistka tlačila na pilu, a nakonec důležitou výměnu získala na svou stranu.
40-30
Brejkbol pro ruskou tenistku, když Kristýna Plíšková zahrála jen do sítě.
30-30
Třicet obě, když Varvara Gračevová poslala obouručný bekhende jen do sítě.
30-15
Bekhend české hráčky byl o tročku delší, než by Plíšková potřebovala.
15-15
Fiftýn pro českou hráčku.
15-0
Kristýna Plíšková tlačila míček na levou stranu, ovšem napodruhé jej poslala do autu.
3:4
3:4
3:4
Důležitý gem Varvara Gračevová zvládla, když ji při posledním přijmu výrazně pomohla Plíšková. Česká hráčka je stále o brejk vepředu!
40-15
Další fiftýn jde na stranu ruské reprezentantky.
30-15
To je škoda! Kristýna Plíšková měla situaci výborně připravenou, když si soupeřku přitáhl k síti. Ovšem pak míček vrátila přímo na ní a Ruska výměnu vítězně ukončila.
15-15
Tentokrát chtěla Kristýna Plíšková zamířil po lajně, ovšem trefila pouze síť.
0-15
Ruská hráčka znovu moc chtěla, ale dala míči příliš velkou razanci i délku.
2:4
Varvara Gračevová znovu nezvládla příjem, který opět poslala jen do sítě.
15-40
Returnový bekhende zamířil z rakety ruské hráčky za základní lajnu.
15-30
Z bekhendové strany poslala Varvara Gračevová míček pouze do sítě.
15-15
Podobným způsobem se činila také ruská hráčka.
15-0
Česká hráčka poslala míček jen za postranní lajnu.
2:3
V gemu vítězí Gračevová.
40-0
30-0
15-0
1:3
Špatný odskok pomohl české hráčce, jelikož Varvara Gračevová vůbec míček netrefila. Kristýna Plíšková potvrdila předchozí získaný brejk!
40-A
40-40
40-A
Kristýna Plíšková podávala ven z kurtu, na což odpověděla soupeřka autem.
40-40
Krásná výměna jde na stranu ruské hráčky! Varvara Gračevová vytáhla Plíškovou k síti, která míček sice doběhla, ale už jej nedokázala vrátit přes síť.
40-A
Také česká reprezentantka vymyslela bekhend, který dopadl přesně před postranní lajnu.
40-40
Znovu se vracíme na shodu, jelikož Varvara Gračevová poslala bekhend přímo na postranní lajnu.
40-A
Kristýna Plíšková zahrála svůj forhend do rohu kurtu, s čímž si její soupeřka už neporadila.
40-40
Jenže Kristýna Plíšková předvádí první dvojchybu v utkání, to je obrovská škoda!
40-A
Výhoda pro rodačku z Loun, když její soupeřka poslala míček z bekhendu znovu jen do sítě.
40-40
Bohužel gem jde na shodu! Varvara Gračevová tlačila na pilu a dostala se blíže k síti, odkud zamířila do levé části kurtu.
30-40
Navíc tentokrát Kristýna Plíšková zamířila forhendem pouze do sítě.
15-40
Česká hráčka našla na středu kurtu připravenou soupeřku, která poslala míček do otevřené části dvorce.
0-40
Tentokrát ruská tenistka z returnu poslala míček pouze do sítě.
0-30
Varvara Gračevová znovu poslala míček do autu.
0-15
Varvara Gračevová znovu nezvládla dlouhou výměnu, když trefila síť
1:2
1:2
1:2
Světový return předvedla Kristýna Plíšková, která poslala míček přesně na lajnu. Tady by nestačily ani sprinterské nohy nejlepších běžců. Česká hráčka si vzala gem při podání ruské soupeřky.
40-A
Výhoda pro Plíškovou, která má další brejkbol. Česká hráčka zatím hraje velmi dobré utkání.
40-40
Shoda! Po dobrém servisu se Varvara Gračevová tlačila do útoku, dostala se blíže k síti, odkud výměnu bekhendem ukončila.
30-40
Brejkbol pro českou tenistku, která získává dlouhou výměnu na svou stranu. Varvara Gračevová totiž bekhendem jen do sítě.
30-30
Bekhendový return byl příliš dlouhý, třicet obě.
15-30
Výborně se do výměny dostala Kristýna Plíšková, která pak diktovala tempo výměny. Následně Ruska poslala míček mimo dvorec.
15-15
Tentokrát Kristýna Plíšková nezvládla výměnu a právě ona trefila jen síť.
0-15
Výborný return české hráčky, který byl hodně dlouhý a soupeřka následně zamířila do sítě.
1:1
Kristýna Plíšková výborně servírovala, čímž se dostala k útočení. Varvara Gračevová toho sice hodně oběhala, ale následně se k míčku už dostala pozdě.
40-A
Z returnu trefila ruská tenistka jen síť, výhoda pro českou hráčku.
40-40
Ovšem nevyužila ho, a tak se gem dostává na shodu.
40-30
Z forhendu trefila severočeská rodačka míček pouze do pásky, Varvara Gračevová má brejkbol.
30-30
Kristýně Plíškové se zatím nedaří první podání. Ovšem tentokrát ji to vyšlo a následně úspěšně hru zkrátila.
30-15
Další dlouhý míček z rakety české reprezentantky.
15-15
Po dobrém servisu zahrála Varvara Gračevová jen za postranní lajnu.
15-0
Do výměny musela jít Kristýna Plíšková přes druhé podání, ale následný forhend vyhodila za základní čáru.
1:0
Varvara Gračevová získává první gem zápasu čistým způsobem. Po výměně stran půjde na podání rodačka z Loun.
40-0
30-0
15-0
0:0
Varvara Gračevová půjde jako první na servis, utkání za pár minut bude rozehráno.
Vzájemná střetnutí
Obě hráčky se na okruhu prozatím ještě nepotkaly.
Varvara Gračevová (87.)
Ruská tenistka v letošní sezóně stabilizovala své postavení na rankingu okolo elitní osmdesátky. Nejdále prošla na turnaji kategorie 125k v Saint Malo, kde vypadala až s Italkou Paoliniovou v semifinále. Na French Open vyrovnala své grandslamové maximum, když postoupila až do třetího kola. Od té doby až do současného turnaje nevyhrála jediný zápas. V Bělehradě v prvním kole měla velmi jednoduchou práci, Srbku Sepaovou zdolala dvakrát 6:1.
Kristýna Plíšková (132.)
Česká tenistka se v letošní sezóně potýká se zdravotními problémy. Od konce března do poloviny května nehrála kvůli bolavému ramenu a pauza se logicky zrcadlí i na výsledcích a sestupu v žebříčku WTA, kde je aktuálně na hranici elitní sto třicítky. Na grandslamech až na Wimbledon skončila v prvním kole, v All England Clubu vypadla v kole druhém. Od té době byla v druhém kole v Hamburku, v Laussane prohrála hned na úvod turnaje. Na antukovém turnaji v Bělehradě v úvodním střetnutí přehrála Chorvatku Lukasovou v poměru 6:1, 6:4.
Hezké středeční dopoledne, kromě tokijské olympiády pokračuje souběžně i několik turnajů ženského i mužského okruhu. Na ženském „challengeru“, turnaje kategorie WTA 125k v srbském Bělehradě je na řadě osmifinále, kde si to o postup mezi nejlepších osm rozdá Kristýna Plíšková s třetí nasazenou turnaje, Ruskou Varvarou Gračevovou. Utkání startuje v 11:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.