WTA Brisbane -  ONLINE PŘENOS -  Petra Kvitová : Anett Kontaveitová - 1. ledna 2018   08:00

Petra Kvitová
27 let  182 cm  Česká rep.
Anett Kontaveitová
22 let  174 cm  Estonsko

Petra Kvitová bohužel kvůli viróze do dnešního zápasu nenastoupila. Proti Kontaveitové nastoupí místo ní náhradnice Heather Watsonová.
Vzájemné zápasy
Obě tenistky se dosud utkaly jen jednou, a to poměrně nedávno. V prvním kole turnaje v Cincinatti zvítězila 13. srpna 2017 Češka po velkém obratu 1:6, 7:6, 6:3.
Anett Kontaveitová je na žebříčku jen o pět míst pod českou tenistkou. Estonská blondýnka, která na Štědrý den oslavila teprve 22. narozeniny, naopak v právě skončeném roce prožila životní sezónu. Přesněji řečeno její první půlku.
V lednu vyhrála turnaj nižší kategorie ve Francii, na okruhu WTA se musela zpočátku probíjet přes kvalifikace, ale záhy si získala respekt soupeřek. Ve Stuttgartu coby kvalifikantka porazila světovou jedničku Muguruzovou, dvakrát došla na velkých turnajích do čtvrtfinále.
V Hertogenboschi pak získala svůj premiérový turnajový titul, načež na červencovém podniku v Gstaadu podlehla až ve finále Bertensové, na žebříčku se vyhoupla na 27. místo.
Od té chvíle se ale dostavil velký výsledkový útlum a v druhé polovině sezóny měla Kontaveitová mizernou bilanci 2:9.
Uvidíme tedy, jestli ji předvánoční volno prospělo, a jak moc na Nový rok potrápí dvojnásobnou wimbledonskou vítězku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:00.
Zápas se v Brisbane hraje v rámci novoročního programu jako čtvrtý v pořadí (začíná se ve 2 hodiny ráno středoevropského času), a tak se jeho začátek může ještě změnit.

Petra Kvitová zakončila rok 2017 na 29. místě žebříčku WTA a po letech opustila post české tenisové jedničky.
Řezné poranění na ruce vyléčila Petra až v květnu a tak první turnaj, v němž se představila, byl až pařížský grandslam, kde vypadla ve druhém kole. Hned týden nato však oslavila velký comeback turnajovým titulem z Birminghamu (ve finále porazila Bartyovou 2:1 na sety).
Podobný úspěch už Petra ve zbytku sezóny nezopakovala, výrazněji zabodovala ještě uhraným čtvrtfinále US Open a následným semifinále na turnaji Premier Mandatory v Pekingu.