WTA Cleveland -  ONLINE PŘENOS -  Tara Mooreová : Linda Fruhvirtová - 23. srpna 2021   17:49

7

Druhý set se nesl ve znamení vyrovnané hry a první brejkboly přišly až v závěru druhého setu a zároveň šlo o dva mečboly pro Fruhvirtovou. Mooreová se trápila při svém servisu a nakonec nedokázala dostat hru do zkrácené hry, když ve dvanácté hře zaznamenala čtyři dvojchyby.
Česká hráčka tak zatím využívá sou pozici lucky loser a v turnaji postupuje do druhého kola. V něm se zítra utká s Polkou Linetteovou, které patří 51. pozice žebříčku a v turnaji plní roli nasazené šestky! Linetteová porazila v prvním kole přemožitelku Fruhvirtové z finále kvalifikace Bektasovou.
Konec zápasu
5:7
Ovšem při dalším mečbolu se Mooreová opět trápila na servisu a prakticky bez nějakého boje nyní darovala soupeřce svůj servis, což taky ale znamená její prohru.
30-40
První je odvrácen...
15-40
Třetí dvojchyba v tomto gemu a dva mečboly pro českou hráčku!
15-30
Teď už se míček dostal do výměny, po které Fruhvirtová zahrála aut.
0-30
A hned přichází další dvojchyba, tak tohle může být rozhodující.
0-15
Mooreová začíná dvojchybou...
5:6
Konec přestávky, podávat bude Tara Mooreová.
5:6
Následuje přestávka a výměna stran.
5:6
Fruhvirtová měla nyní aktivitu na své straně a nakonec po prvním zaváhání při svém servisu zvládá tíhu okamžiku a opět je gem od zisku celého zápasu.
40-A
Fruhvirtová si nyní pomohla druhým podáním, kdy její soupeřka nedokázala umístit míček do kurtu.
40-40
Mooreová cítí svou první šanci ve druhém setu a opět dostává gem na shodu.
40-A
Mooreová se dostala k síti a už to vypadalo, že se dostane k prvnímu brejku, Fruhvirtová však senzačně dokázala prohodit!
40-40
Z poměrně vypadajícího snadného gemu, je tu najednou shoda a první trable pro Fruhvirtovou.
30-40
Dva dobré forhendové údery k boční lajně a tím si získala Britka šanci, kterou využila.
15-40
Nyní se lob od základní čáry Fruhvirtové nepovedl a opět to nebude čistá hra.
0-40
Britka nedokázala vrátit druhý servis a ten skončil v síti.
0-30
Na svém servisu je ve druhém setu lepší hráčkou, což ukázala i při další výměně.
0-15
Fruhvirtová zametla míček k základní lajně a bez problémů nyní bere úvodní bod.
5:5
Nakonec nepůjde o klíčový okamžik, neboť následně se Mooreová dostává k rychlému bodu a je opět srovnáno.
40-30
Ale další dvojchyba nám ještě může zamotat dění tohoto gemu.
40-15
I přes dobrý return dobrého první servisu, se Mooreová dostala k síti a to většinou znamená bod pro ni.
30-15
Fruhvirtová si nakonec vybojovala určitou šanci, jak dramatizovat tento gem.
30-0
Mooreová rozkmitala své nohy a ukázala, že na síti je o něco lepší hráčkou a zahrála vítězný křižný úder.
15-0
Klíčový desátý gem začíná Britka dobře, i když přes druhé podání.
4:5
4:5
4:5
Opět si pomohla dobrým servisem a zase se ujímá vedení 5:4! Nyní bude Mooreová trochu pod tlakem, neboť ve skrytu duše ví, že nyní nesmí ztratit svůj servis.
15-40
Fruhvirtová míří za ziskem dalšího servisu a to poměrně pohodlným způsobem.
15-30
Ta ji však nerozhodila a vzápětí spravila dojem dobrým servisem.
15-15
Dvojchyba na straně české hráčky.
0-15
Rychlý bod pro českou hráčku.
4:4
Mooreová se každým úderem blížila k síti až nakonec zahrála vítězný úder a opět srovnává stav zápasu. Druhý set je zatím hodně vyrovnaný.
40-30
Česká hráčka se ještě pokusí zabojovat o případný první brejkbol ve druhém setu, ve kterém zatím ještě žádný nebyl.
40-15
Další delší výměna, kterých je v tomto gemu hodně a Fruhvirtová nakonec poslala míček za základní čáru.
30-15
Mooreová byla nyní v této výměně trpělivá. Ostatně i Fruhvirtová, nicméně Britka si našla cestu k vítěznému úderu.
15-15
Mooreová měla dobře rozjetou tuto výměnu, ale nakonec ji prohrává špatně zahraným úderem.
15-0
Míček získává Mooreová.
3:4
3:4
3:4
3:4
Britka se snaží hrát agresivně, kdy chtěla nyní silou returnovat druhý servis soupeřky, ale zamířila jen do sítě!
15-40
Opět nedočkáme, Mooreová byla nyní proti.
0-40
Eso! Dočkáme se první čisté hry tohoto duelu?
0-30
Krátký return a Fruhvirtová na síti nezahrála nejlépe, naštěstí pro ni, Mooreová ve své velké snaze napálila íček do sítě.
0-15
Špatný return po druhém podání a bod pro českou zástupkyni.
3:3
A ta esem po delší době ukončuje tento gem.
40-15
Rychlý a přesný úder podél boční lajny a pohodlný náskok pro Britku.
30-15
Mooreová provedla vítězný úder a opět se ujímá vedení v tomto gemu.
15-15
Delší výměna, bitva od základní čáry, která nakonec lépe dopadla pro Fruhvirtovou!
15-0
Mooreová bez pohybu rozdávala nyní přesné rány z jedné strany na druhou a připsala si vítězný úder.
2:3
2:3
2:3
Teď si pomohla dobrým druhým servisem a Fruhvirtová si opět bez větších problémů udržela servis.
15-40
Dobrý úder do rohu, který Fruhvirtová vrátila těsně před základní čáru a Mooreová už odpovídala jen úderem do sítě!
15-30
Teď však nestačila returnovat do kurtu, nevynucená chyba.
0-30
I po další krátké výměně je tu bod pro Fruhvirtovou.
0-15
Česká hráčka zvládla první servis.
2:2
Britská hráčka si taky nakonec drží servis a zatím to máme bez brejkbolových šancí na jedné či druhé straně.
40-30
Zatím ne, míček ještě byl v kurtu.
30-30
Fruhvirtová však opět dokázala returnovat servis Mooreové a srovnala po třiceti. Dokáže se dostat k prvním brejkbolům ve druhém setu?
30-15
Teď už však štěstí nestálo při ní a je tu bod pro soupeřku.
15-15
Fruhvirtová si přitáhla soupeřku k síti a následně ji dokázala prohodit, i když s potřebným štěstím.
15-0
Mooreová nyní trochu zariskovala a vyslala tvrdé druhé podání, což ji nakonec pomohlo.
1:2
1:2
1:2
Fruhvirtová pokračuje ve své dobré hře z konce prvního setu a opět se ujímá vedení 2:1! Mooreová se zatím trápí jak na servisu, tak i na returnu.
15-40
A ta povzbuzena bere další bod a je na dobré cestě k zisku dalšího gemu.
15-30
Tohle už vypadalo zle pro Fruhvirtovou, neboť Mooreová už byla u sítě, nicméně české hráčce se povedl dobrý lob k základní čáře!
15-15
Nyní v síti skončil forhend z rakety Mooreové. Ta se snaží něčeho chytit, ale zatím jí toho moc česká hráčka nedovolí.
15-0
Tvrdý forhend skončil v síti.
1:1
A to se jí daří, když finální míček zahrála na krátko s rychlou rotací ven z kurtu.
40-30
Teď si však dokázala rozběhat soupeřku a získává taky možnost ukončit gem.
30-30
Mooreová srovnává po třiceti, avšak stále je to trápení z její strany.
15-30
Ani nyní netrefila první podání a Fruhvirtová poslala return druhého podání na střed a její soupeřka následně jen do sítě.
15-15
Dvojchyby na straně Mooreové se začínají kupit.
15-0
Tvrdý servis, na který česká hráčka reagovala jen špičkou rakety.
0:1
A nakonec zvládá rozjezd druhého setu a drží si svůj servis!
30-40
Přes menší problémy se Fruhvirtová dostává ke gembolu.
30-30
Šikovné zkrácení hry, na které Mooreová ani nereagovala.
30-15
Míček nyní zatřepal se sítí a je tu opět bod pro Britku.
15-15
Nyní napravila svou předešlou chybu.
15-0
Fruhvirtová se nyní nedokázala pořádně zkoncentrovat na podání a ztrácí úvodní míček druhého setu.
4:6
Ovšem nyní se opět trápila na servisu a Fruhvirtová nakonec zlepšenou hrou bere úvodní set, ač to zpočátku tak nevypadalo. Mooreová měla dobrý rozjezd, ale následně jakoby každou hrou ztrácela půdu pod nohama.
15-40
Mooreová zahrála na síti na jistotu a snižuje...
0-40
A ta přidává další dvojchybu a je tu velká šance pro Fruhvirtovou!
0-30
Další dvojchyba, která ještě více sráží na dno britskou hráčku.
0-15
Bekhendový úder si našel cestu mimo vyznačený kurt.
4:5
4:5
4:5
A potřetí stejná chyba z rakety Mooreové, která se opět trefila do míst za základní čarou. Česká hráčka je nyní na koni a uvidíme, zda toho dokáže využít až k zisku prvního setu.
30-40
I nyní poslal míček až za základní lajnu a Fruhvirtová svým dalším míčkem může ukončit tento gem.
30-30
Nyní vítězný bod po druhém podání, Mooreová nyní přestřelila svůj return.
30-15
Mooreová vyslal dostatečně dlouhý míček a Fruhvirtová už nedokázala hru vrátit zpět.
15-15
Nyní vše napravuje naopak dobře zahraným první servisem.
15-0
Dvojchybou začíná česká hráčka nový gem.
4:4
A nakonec ho využívá a česká hráčka se po špatném rozjezdu vrací do hry o první sadu!
40-A
Fruhvirtová si však vzápětí vybojovala další brejkbol, který je pro ni hodně důležitý v boji o první set.
40-40
Mooreová měla nyní trochu štěstí, neboť její finální úde skončil na čáře.
40-A
Mooreová stála přesně na středu kurtu a rozdávala rány z jedné strany na druhou. Fruhvirtová dokázala vše uběhat a počkala na nevynucenou chybu soupeřky.
40-40
Pokus o další zkrácení, Fruhvirtová by byla u sítě včas, ale míček nakonec skončil ještě na polovině Mooreové.
40-30
Fruhvirtová dokázala využít druhé podání soupeřky a snižuje na rozdíl jednoho míčku.
40-15
A nyní po bekhendovém úderu poslala míček do sítě.
30-15
Nejpíše páska nyní zastavila míček vyslaný z rakety Fruhvirtové.
15-15
Mooreová v klíčovém gemu srovnává po patnácti.
0-15
Hezká výměna, kdy Fruhvirtová od základní čáry stačila doběhnout zkrácený míček a zahrát následný vítězný úder!
4:3
4:3
4:3
Linda Fruhvirtová zvládá nyní podání a snižuje na 3:4! Ještě jednou vzít soupeřce servis a najednou bude vše otevřené.
15-40
Ta se nakonec konat nebude, neboť u sítě je Mooreová zatím bezchybná.
0-40
A poprvé v něm taky útočí na čistou hru v sedmém gemu.
0-30
Bekhend skončil v autu a Fruhvirtová začíná mít první dobrou pasáž hry v prvním setu, kdy sbírá body na sovu stranu.
0-15
Tenisový míček skončil kousek za základní čarou.
4:2
A pěkný forhend z její strany, který byl dostatečně rychlý a trochu překvapil Mooreovou na druhé straně kurtu.
30-40
I přesto je tu další možnost pro českou hráčku, která má šanci ještě zabojovat i první set, který se zatím pro ni nevyvíjí nejlépe.
30-30
Servis na téčko, krátký return, náběh k síti a snadná práce pro Mooreovou.
15-30
Tara Mooreová dobře umísťuje míčky k boční lajně, což česká hráčka už nestačí doběhnout a dobře returnovat.
0-30
Nyní Mooreovou zastavila síť a jsou tu další problémy při servisu.
0-15
Delší míček, než potřebovala britská hráčka a opět se potvrzuje, že úvodní míčky při svém servisu ztrácí.
4:1
4:1
4:1
Ovšem opět musela hrát přes druhé podání, které nebylo razantní a soupeřka hned míček vítězně zametla do volného prostoru na kurtu.
40-15
Fruhvirtová bojuje a snaží se odvrátit tři brejkboly.
40-0
Na servisu to zatím české hráčce moc nejde. Nyní byla k vidění delší výměna která byla zakončena vítězným úderem po lajně.
30-0
Dobrý míček k základní čáře, kam se musela česká hráčka rychle přesunout a už nedokázala dobře returnovat.
15-0
Ovšem další gem nezačíná dobře a opět jí nesedl první servis.
3:1
Fruhvirtová si po chybě soupeřky, která zahrála míček do sítě, bere jeden ukradený servis zpět.
40-A
Míček od Fruhvirtové by šel nejspíše do autu, přesto jej u základní čáry Mooreová trefila, ale nečistě.
40-40
...i ten skrze dobré první podání a náběhem k síti dokázala eliminovat.
30-40
Mooreová odvrací první brejkbol...
15-40
Těsný aut a česká hráčka má velkou šanci se vrátit do prvního setu. K dispozici má hned dva brejkboly.
15-30
Teď už však forhend od základní čáry k boční lajně vyšel na jedničku.
0-30
Snaha o rázný forhend nyní nevyšla a Fruhvirtová má najednou dobré vedení.
0-15
Britka opět začíná svůj gem na servisu dvojchybou.
3:0
3:0
3:0
Fruhvirtová nyní musela přes druhé podání, kdy to první šlo těsně mimo. Mooreová pohodlně returnovala druhé podání do pravé strany kurtu, kde Fruhvirtová nedoběhla.
A-40
A po ní dokonce výhoda na straně Mooreové!
40-40
A ty mohou být vzápětí realitou. Neboť po další chybě české hráčky je tu shoda.
30-40
Mooreová však bojuje a snaží se opět dostat k brejkbolům.
15-40
Nyní si pomohla podáním a máí nakročeno k zisku prvního gemu v tomto zápase.
15-30
Důležitý bod pro Fruhvirtovou ve třetím gemu prvního setu.
15-15
Pěkná výměna, kdy hlavně česká hráčka běhala po základní čáře, nakonec vytvořila nevynucenou chybu.
0-15
Míček od Mooreové končí v síti.
2:0
Fruhvirtová se nyní dostala do výměny, když soupeřka hrála přes druhé podání, ale bohužel ztrácí výměnu a Mooreová se ujímá vedení 2:0.
40-15
Mooreová se nám rozpodávala a další přímý bod z prvního podání.
30-15
A další dobré podání na tečko, které Fruhvirtová neměla šanci odvrátit.
15-15
A vzápětí odpovídá rázně a to svým prvním esem v dnešním zápase!
0-15
Mooreová začíná na servisu úvodní dvojchybou!
1:0
A ten se daří britské hráčce po delší výměně využít, když závěrečný úder poslala k pravé lajně a Fruhvirtová už jen stačila míček poslat do sítě.
40-30
Mooreová je v tomto gemu o krok napřed a hned si vybojovala úvodní brejkbol.
30-30
Menší další trápení na servisu, přesto Fruhvirtová srovnává opět úvodní gem.
30-15
Delší výměna, po které Mooreová napálila míček těsně před základní čáru.
15-15
I přes druhé podání dokázala Linda srovnat po patnácti.
15-0
Úvodní míček jde na stranu britské hráčky.
0:0
Linda Fruhvirtová sice prohrála finálové kvalifikační kolo, kdy sehrála vyrovnanou bitvu s Bektasovou z USA. Fruhvirtová však byla následně vylosována jako lucky loser a bude moci nastoupit do prvního kola.
Dokáže talentovaná Češka přejít do druhého kola přes Taru Mooreovou z Británie?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.