WTA Norimberk - Semifinále -  ONLINE PŘENOS -  Simone Halepová : Lucie Šafářová - 14. června 2013   16:09

2

Ve třetím setu Simone Halepová podávala mnohem lépe než Šafářová a zaslouženě tak postupuje do finále, ve kterém se zítra utká s domácí favoritkou Andreou Petkovićovou. Utkání trvalo hodinu a 52 minut. Já se s Vámi pro dnešek loučím a někdy se u online přenosů opět těším na počtenou!
Konec zápasu
6:2
Druhý mečbol využit. Simone Halepová tak postupuje v Norimberku do finále!
A-40
Rumunka opět vytáhla tvrdý servis, který se dal těžko vrátit.
40-40
Šafářová odvrátila mečbol agresivním pojetím hry.
40-30
Mečbol po nepřesném returnu Lucie!
30-30
Opět výborné první podání, Šafářová ho nedokázala zreturnovat.
15-30
Dobrý servis Halepové.
0-30
Češka nemá co ztratit. Přešla na síť a získala další fiftýn.
0-15
Šafářová si došla pro winner.
5:2
Konec přestávky, podávat bude Simone Halepová.
5:2
A Šafářová zakončuje tuto hru svou čtvrtou dvojchybou. Halepová bude po pauze podávat na postup do finále.
40-0
Halepová má tři brejkboly na 5:2.
30-0
To nevypadá pro Lucii dobře, teď se dopustila dvojcbyby.
15-0
Halepová na returnu výborná.
4:2
Šafářová se nedokázala trefit do poměrně jednoduchého returnu a Halepová potvrzuje brejk z předchozí hry.
40-15
Další dobrý servis, Šafářová returnovala pouze do sítě.
30-15
Halepová vytáhla páté eso v dnešním zápase.
15-15
Míček pro Lucii.
15-0
Rumunská hráčka poslala míček přesně na čáru, Šafářová to z druhé poloviny kurtu nemohla doběhnout.
3:2
Šafářová ukončila tuto hru dvojchybou a ztrácí svůj servis v ten nejméně vhodný čas!
40-30
Pozor! brejkbol pro Halepovou.
30-30
Fiftýn také pro Halepovou.
15-30
Povedený forhend Šafářové, která poslala míček křížem k čáře.
15-15
Teď zahrála česká tenistka mnohem přesněji.
15-0
Šafářová dostala míček na forhend, ale bohužel pro ni poslala míček za čáru.
2:2
Chybovala i Šafářová a Rumunka si tak uhrála svůj servis. Stav třetí sady je vyrovnán.
40-30
Nevynucená chyba Halepové, která poslala relativně lehký míček do sítě.
0-15
Šafářová zakončila výměnu úderem po čáře.
1:2
Halepová nezreturnovala druhý servis Šafářové a Češka tak otáčí gem z 0:30.
30-40
Lucie obrací vývoj tohoto gemu a má gembol.
0-40
Halepová nedokázala poslat míček do určeného koridoru.
0-30
0-15
Nejprve dobrý servis a následoval úder po lajně, který Halepová doběhnout nemohla.
0:6
První dva sety trvaly v součtu 80 minut.
0:6
Třetí set zahájí podáním Šafářová.
0:6
Druhý set vyzněl naprosto jednoznačně pro Lucii Šafářovou, která v něm velmi zpřesnila svou hru. Rumunce tak zazpíval potupný "kanár."
0:6
Rumunka ukončila druhý set dvojchybou a o vítězce utkání tak musí rozhodnout třetí sada!
40-A
Třetí setbol pro Šafářovou.
40-40
Šafářová přešla na síť a Halepová, ve snaze prohodit ji, poslala míček do autu.
A-40
Další return české tenistky skončil za základní čarou.
A-40
Kraťas Halepové Lucie ještě doběhla, ale následně Rumunka poslala míček do odkryté části kurtu.
40-40
Dvojchyna Halepové vrací stav gemu na shodu.
A-40
Halepová si povodila Šafářovou po kurtu a má výhodu.
40-40
Return Šafářové dopadl přesně na zákaldní čáru a Halepová nedokázala balónek vrátit.
A-40
Přímý bod z podání Halepové.
40-40
Ale výborně to zahrála Šafářová. Nechytatelný úder po lajně.
A-40
A výhoda pro Halepovou.
40-40
Šafářová zahrála do sítě a je tu tedy shoda.
0-30
Další fiftýn Šafářové po skvělém křížném returnu.
0-15
0:5
Konec přestávky, Simone Halepová jde podávat na odvrácení "kanára."
0:5
Následuje přestávka a výměna stran.
0:5
Halepová měla výměnu dobře rozehranou, ale dopustila se nevynucené chyby. Také pátý gem druhé sady tak vyzněl pro Šafářovou.
0-15
Rumunka nedokázala returnovat druhé podání Šafářové.
0:4
Šafářová podání soupeřky přece jen prorazila a je zase blíže k zisku druhého setu.
30-40
Odvrácen je i druhý brejkbol. Šafářová si jde vyměnit raketu.
15-40
Ten první ale Halepová skvělou hrou po servisu odvrátila.
0-40
Tři brejkboly pro Lucku na 0:4!
0-30
Ve druhém setu je Češka zatím lepší hráčkou. Oproti první sadě velice zpřesnila hru.
0-15
Šafářová výbornou obranou získala fiftýn.
0:3
Podávat jde Simone Halepová.
0:3
Šafářová to skvěle zvládla u sítě, nutno říci, že jí přálo i štěstí. Halepová se jí snažila prohodit, ale Lucie ještě stačila zareagovat, natáhnout se a míček se od její rakety odrazil přesně na čáru.
15-40
Šafářové zafungoval první servis.
15-30
Křížný úder Lucie do protipohybu soupeřky.
15-15
Halepová získává fiftýn díky razantním úderům.
0-15
Aut Halepové.
0:2
A je využit! Šafářová cpala míček soupeřce na bekhend tak dlouho, až Halepová chybovala. Dobrý start druhé sady pro Češku.
40-30
Možná nejhezčí výměna v zápase! Obě hráčky si pořádně zaběhaly, vybraly pár těžkých balónků. Z fiftýnu se nakonec radovala Halepová.
30-30
15-30
Šafářová zahrála míček po čáře. Halepová se v té chvíli nacházela na druhé straně kurtu.
15-15
Tentokrát zahlášen aut Lucii.
0-15
Úder Halepové dopadl těsně za základní čáru.
0:1
Šafářová ukončuje první gem druhé sady stylově esem.
0-40
Halepové byl zahlášen další aut.
0-30
Return Halepové byl dobře myšlen, ale skončil v těsném autu.
0-15
Šafářová zahájila druhý set získaným fiftýnem.
0:0
První set ukořistila Rumunka Simone Halepová. Ta se dokázala vypořádat i se situací, kdy za stavu 2:2 špatně došlápla a zhruba deset minut musela být ošetřována. Chvíli poté sice vypadal její pohyb trochu nejistě, ale nyní to již není na jejím výkonu vůbec znát.
6:3
A první set získává Halepová! Šafářová poslala míček do autu.
A-40
Tentokrát setbol pro Halepovou po špatném returnu Lucie.
40-40
Ale Halepová odpověděla esem.
40-A
Velice pěknou výměnu ukončila na síti winnerem Šafářová. Čtvrtý brejkbol pro Lucii v této hře...
40-40
I tento brejkbol je však Halepovou odvrácen.
40-A
Wow! Nádherný return Šafářové dopadl přesně na čáru. Soupeřka se mohal jen dívat.
40-40
Halepové zafungoval servis na tělo.
40-A
Halepová po skvělém returnu Lucie zahrála míček do autu. Další brejkbol pro Češku.
40-40
Brejkbol je ale rychle odvrácen. Shoda.
30-40
A je to druhá varianta. Halepová udělala dvojchybu!
30-30
Return Šafářové končí v autu. Teď se bude bojovat o setbol nebo brejkbol.
15-30
Teď ale Šafářová poslala balónek do sítě.
0-30
Rumunka se dlouho skvělě bránila, ale nakonec agresivní hře soupeřky neodolala. Šafářová ještě první set nevzdala.
0-15
5:3
Halepová teď vše výborně oběhala a podruhé v zápase proráží podání soupeřky. Rumunka své zranění již evidentně rozchodila.
A-40
Šafářová poslala míček do sítě a Halepová má brejkbol na 5:3!
40-40
A je tu shoda.
30-40
Halepová vytáhla krásný úder do rohu kurtu.
15-40
Šafářové zafungovalo podání.
15-30
Dlouhá výměna, kterou zakončila Lucie nepovedeným úderem do autu.
0-30
Šafářová rozběhala Halepovou a odměnou jí byl získaný fiftýn.
0-15
Přesný první servis Lucie.
4:3
Podávat jde Šafářová.
4:3
4:3
Halepová zakončila sedmou hru zápasu přesným forhendem po čáře.
40-30
Nyní poslala Halepová míček do sítě.
40-15
Dobrý první servis Rumunky.
30-15
Halepová ale bojuje i přes své zdravotní omezení.
15-15
Šafářová poslala míček forhendem na lajnu. Pěkně zakončená výměna.
15-0
Return Lucie skončil jen na pásce.
3:3
Tvrdé podání Šafářové nedokázala Halepová returnovat do vymezeného prostoru. Hra pro Šafářovou.
15-40
15-30
Teď ale Halepová zahrála dobře, Lucii agresivním přístupem přitlačila do defenzivy a ukázala, že se s ní musí počítat.
0-30
Šafářová poslala míček k lajně a Halepová se za ním ani nenamáhala běžet. Zdá se, že její pohyb je přeci jen limitován.
0-15
Šafářová si došla k síti pro fiftýn.
3:2
Halepová si nejprve ani neuvědomila, že je konec gemu a chystala se jít na další servis.
3:2
A Halepová tento gem uhrála, i když jí k tomu pomohla nevynucená chyba Šafářové.
40-30
Hra pokračuje.
40-30
Kotník Halepové je zatejpován a rumunská hráčka to půjde zkusit.
40-30
Lucie Šafářová si mezitím vyžádala konzultaci se svým koučem Robem Steckleyem.
40-30
O levý kotník Simone Halepové se už stará fizioterapeutka. Uvidíme, zda bude rumunská tenistka schopna po ošetření pokračovat.
40-30
Halepová navíc špatně došlápla a s jejím kotníkem to nevypadá příliš dobře!
40-30
Teď Šafářová Halepovou přitlačila a ta se nedokázala ubránit.
40-15
Křížný úder Šafářové skončil v autu.
30-15
Eso Halepové. První v utkání.
15-15
Dlouhou výměnu od základní čáry ukončila Rumunka úderem do sítě.
15-0
Šafářová poslala balónek do koridoru pro debl.
2:2
Naprosto suverénní gem od Šafářové, která srovnává stav prvního setu.
0-40
Opět to česká hráčka po servisu velmi dobře sehrála a došla si pro další winner.
0-30
Lucie zahrála míček přesně k lajně.
0-15
Tvrdý servis a poté vítězný úder Lucie Šafářové.
2:1
Konec přestávky, podávat bude Lucie Šafářová.
2:1
2:1
Šafářová zreturnovala druhé podání soupeřky do autu. Halepová tak získává tento gem.
40-30
Míček z rakety Halepové skončil na síti.
40-15
Ale další fiftýn získala Halepová.
30-15
Fantastický return turnajové pětky!
30-0
Halepová vytáhla perfektní forhend po lajně. Lucie se jen dívala.
15-0
Return Šafářové směřoval až za základní čáru.
1:1
Halepová dostala soupeřku pod tlak a donutila jí k chybě. Rumunka si tak bere ztracené podání zpět.
40-30
Teď to Šafářová zahrála po servisu velmi dobře a první z brejkbolů maže.
40-15
Další nevynucená chyba Lucie. Dva brejkboly pro Halepovou.
30-15
Šafářová měla dobrou pozici, ale poslala míček do autu.
15-15
Tentokrát vyslala příliš dlouhý úder ze své rakety i Šafářová.
0-15
Halepová poslala balónek až za základní čáru.
0:1
Uvidíme, co předvede na servisu Lucie.
0:1
Lucie Šafářová hned na úvod zápasu brejkla svou soupeřku!
30-40
Velmi pěkná výměna. Halepová Šafářovou rozběhala a poslala míček do odkryté části kurtu.
15-40
Dva brejkboly pro Šafářovou! Rumunka zakončila výměnu trefou do sítě.
15-30
Lucie poslala míček do sítě. Halepová tak získává první fiftýn v zápase.
0-30
Těsný aut Rumunky.
0-15
První fiftýn pro Šafářovou. Ta vytáhla křížný úder, který soupeřka nedokázala vrátit přes síť.
0:0
Vše je připraveno k začátku duelu. Podávat bude Simone Halepová.
Obě hráčky se nyní rozcvičují a zkouší si základní údery.
Lucie Šafářová i Simone Halepová právě nastupují na centrkurt tenisového areálu v Norimberku.
Již známe první finalistku turnaje, kterou se před malou chvílí stala domácí Andrea Petkovićová, jenž přehrála Srbku Jelenu Jankovićovou 6:4, 6:3. Za nějakých 10-15 minut by se tak na kurtu mohly objevit aktérky druhého semifinále.
Na vítězku tohoto zápasu čeká první finále na turnaji WTA v sezóně. Lucie Šafářová sice před necelým měsícem triumfovala v Praze, ale to byl turnaj nižší kategorie ITF.
Obě tenistky se dosud utkaly jen jednou. Stalo se tak v roce 2011 na turnaji v kanadském Torontu. Lucie Šafářová tehdy zvítězila 6:2, 6:4.
Jednadvacetiletá Rumunka Simone Halepová je 58. hráčkou žebříčku WTA. Na okruhu dosud nevyhrála žádný turnaj. Nejvýše se na žebříčku vyšplhala na konci května loňského roku, kdy jí patřila 37. pozice. Na antuce se Halepové letos vcelku daří a v Norimberku působí zatím velmi suverénním dojmem, když ve třech zápasech ještě neztratila ani set. V úvodním kole vyřadila Grace Minovou z USA – 6:0, 7:5, ve druhém kole vyprovodila z kurtu Španělku Estrellu Cabezovou-Candelovou po setech 6:2, 6:1 a ve čtvrtfinále se příliš nepárala ani s Kazaškou Galinou Voskobojevovou – 6:4, 6:1.

Lucie Šafářová je o pět let starší než její semifinálová soupeřka a narozdíl od ní už také na okruhu WTA získala čtyři turnajová vítězství. V aktuálním vydání světového žebříčku jí patří 30. pozice, což z ní činí českou trojku. Lucie v prvním kole turnaje přehrála Sesil Karatančevovou z Kazachstánu po setech 6:2, 7:6, poté si hladce poradila se Španělkou Torro-Florovou – 6:4, 6:2 a ve čtvrtfinále po velkém boji udolala i Polonu Hercogovou ze Slovinska – 7:6, 3:6, 6:4.
Vítám zde všechny příznivce tenisu. Antukový turnaj Nürnberger Versicherungscups dospěl již do svého semifinále a české příznivce může těšit, že na turnaji pokračuje také česká hráčka Lucie Šafářová. Ta se v pátek odpoledne utká s Rumunkou Simone Halepovou. Zápas se bude hrát po skončení prvního semifinále, které obstarají domácí hvězda Andrea Petkovićová a Srbka Jelena Jankovičová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:10.