WTA Řím - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Darja Kasatkinová : Karolína Plíšková - 9. května 2016   12:54

4

Ode mne je to vše, přeji vám hezký zbytek dne a zase někdy na shledanou!
Dnešní utkání je za námi. Karolína Plíšková prohrála po dvou setech s ruskou tenistkou Dajou Kasatkinovou. Karolína tka bohužel končí již v prvním kole a my se tak musíme soustředit na jiné české tenistky. Například Barbora Strýcová teď hraje své utkání s Karin Knappovou. Jejich utkání můžete znova sledovat u nás na onlajnech.
Konec zápasu
6:4
Darja Kasatkinová ho využívá a vítězí v dnešním zápase.
40-30
To samé teď předvedla Karolína. Máme tu mečbol.
30-30
Teď to ale Kasatkinová nevypočítala a zahrála až za základní čáru.
30-15
Úder do protipohybu české tenistky. Fiftýn pro podávající hráčku.
15-15
Nekompromisní return! S tím nemohla Kasatkinová nic dělat.
15-0
Dlouhá výměna končí povedeným lobem ruské hráčky. Karolíně se dnes na síti opravdu nedaří.
5:4
Konec přestávky, podávat bude Darja Kasatkinová.
5:4
Následuje přestávka a výměna stran.
5:4
Darja Kasatkinová ho využívá! No tak to je škoda! Karolína tak znova prohrává...
A-40
Plíškové to dnes již po několikáté nevyšlo na síti a je z toho brejkbol pro Rusku.
40-40
Ale pozor, máme zaděláno na drama. Darja Kasatkinová bojuje a vybojovala shodu.
30-40
Ta své zaváhání napravuje dalším esem!
30-30
Dlouhá výměna končí míčkem v síti z rakety Plíškové.
15-30
Další eso Karolíny Plíškové!
15-15
Karolína si ale znova pomohla prvním podáním.
15-0
To dnes moc nevidíme. Darja Kasatkinová se vydala k síti a vyhrála úvodní míč tohoto gemu.
4:4
Je to tam! Karolína srovnává stav druhého setu!
40-A
Kasatkinová zahrála opět dlouhý forhend a je tu další brejk pro Plíškovou.
40-40
Karolína Plíšková bojuje jako lvice! Teď zariskovala a seběhla si na síť. Její rozhodnutí se ukázalo být dobrým rozhodnutím a máme tu další shodu.
A-40
I teď to Darja Kasatkinová zvládla a rázem má výhodu.
40-40
To je boj! Máme tu další shodu. Ruska předvedla skvělý křižný úder.
40-A
Dvojchyba však znamená další brejkbol!
40-40
Ovšem mladičká ruská tenistka upravuje na shodu.
30-40
Kasatkinová to znova přepálila a je z toho brejkbol pro Karolínu!
30-30
Teď Karolína plíšková zahrála do sítě. Stav gemu je tak srovnán.
15-30
První perná chvíle je za Ruskou. Své soupeřce zatím nedovolila brejkboly, ale co teď?
0-30
I další míč jde pro Karolínu. Darja to totiž přehnala s razancí.
0-15
Ruské tenistce teď hodně nesedl její bekhendový úder a míček končí naprosto mimo dvorec.
4:3
4:3
4:3
Ta hned první z nich využívá a udržuje si své podání. Teď by to ale chtělo i brejknout svou soupeřku a srovnat tak skóre.
15-40
Aut Kasatkinové a dva gemboly pro českou tenistku.
15-30
Teď to ale rodačka z Loun přehnala s razancí a její úder skončil až za základní čarou.
0-30
Bekhend Rusky končí pouze v síti.
0-15
Tvrdé podání Plíškové znamená zisk prvního fiftýnu tohoto gemu.
4:2
Ta svou výhodu využívá a udržuje si své podání. To je škoda, Karolína byla blízko re-brejku.
A-40
Znova míček v síti a je z toho výhoda pro podávající tenistku.
40-40
Bohužel to teď nevyšlo. Karolína trefila pouze pásku.
30-40
Uvidíme brejkbol! Forhend Plíškové byl velmi přesný a razantní.
30-30
Ale i Kasatkinová kazí a stav gemu je znova srovnán. Uvidíme gembol nebo brejkbol?
30-15
Následný return ovšem míří do sítě.
15-15
Karolína si znova seběhla na síť, ale tentokrát už byla úspěšná. Svou smečí nedala soupeřce sebemenší šanci.
15-0
Tvrdé podání a podávající hráčka tak vyhrává úvodní míček tohoto gemu.
3:2
3:2
3:2
Karolína Plíšková zariskovala a seběhla si na síť což se ukázalo jako velká chyba. Darja Kasatkinová ji totiž bez větších problémů prohodila.
A-40
Dvojchyba v nejméně vhodný okamžik. Ruska tak získává brejkbol.
40-40
Teď se to ale Darji povedlo a vynutila si shodu.
30-40
Return Kasatkinové nebyl přesný a Karolína získává gembol.
30-30
Teď se jí ale nepovedl bekhend, který skončil úplně mimo.
15-30
A hned na to další, tak to je paráda co teď rodačka z Loun předvádí.
15-15
Eso Karolíny! Nejlepší možná odpověď.
15-0
Druhý servis Plíškové není moc kvalitní a ruská tenistka toho znova využívá a velmi tvrdě ho returnuje.
2:2
teď se jí to ale nepovede. Kasatkinová totiž zahrála po delší době eso.
40-30
Ta ale bojuje a snížila na 40:30. Kasatkinová teď často chybuje, toho by mohla česká tenistka využít.
40-15
Dlouhá výměna skončila vítězným forhendem do protipohybu Karolíny Plíškové.
30-15
Return Plíškové skončil za základní čarou. Kasatkinová tak získává další fiftýn.
15-15
Těsný aut Karolíny a stav gemu je srovnán.
0-15
Úvodní fiftýn jde pro Plíškovou, Kasatkinová trefila míček rámem rakety.
1:2
1:2
1:2
Výborné první podání a return letí opět mimo kurt. Karolína Plíšková si tak udržela své podání.
40-A
Výhoda pro Plíškovou. Její soupeřka nezahrála dobrý úder.
40-40
Karolína teď netrefila dvorec o centimetry a máme tu shodu.
30-40
Když ale dojde na druhé podání, tak už to tak slavné není.
15-40
Znova dobré první podání. Return ruské tenistky dopadl mimo dvorec.
15-30
Češka si pomohla podáním a získává tento míček.
15-15
Forhend Kasatkinové byl velmi nepřesný a končí daleko za základní čarou.
15-0
Máme tu první dvojchybu Karolíny Plíškové.
1:1
Je to tam! U sítě byla lepší Karolína, která tak napravuje své zaváhání při úvodním servisu.
30-40
Uvidíme! Náramný úder do protipohybu spoluhráčky byl totiž vítězný.
30-30
Ale i Ruska chybuje. Uvidíme první brejkbol české tenistky?
30-15
Kraťas Plíškové končí v síti. Tento úder si česká tenistka za rámeček rozhodně nedá.
15-15
Její další úder ale zastavila páska. Stav gemu je tak srovnán.
0-15
Plíšková si seběhla na síť a smečí ukončila výměnu.
1:0
Který využívá! Karolína Plíšková tak ztrácí hned své úvodní podání ve druhém setu a čeká jí tak těžká práce pokud chce s utkáním ještě něco udělat.
40-30
Zvlášť poté, co její úder zastavila páska a Kasatkinová získala brejkbol.
30-30
Ajajaj, další zbytečná chyba na síti. To by mohlo Karolínu mrzet...
15-30
Svou chybu ale napravuje esem!
15-15
Karolína si seběhla na síť, ale jednoduchý míček posílá daleko za základní čáru.
0-15
Úvodní fiftýn druhého setu získává Karolína plíšková. Její soupeřka totiž zahrála míček pouze do sítě.
6:4
Bohužel ano, forhend Karolíny končí v síti a Darja Kasatkinová tak vyhrává první set utkání.
40-15
Následují dva setboly. Podaří se je Kasatkinové využít?
30-15
Teď to bylo o fous. Karolína se svým úderem nevešla do dvorce jen o centimetry.
15-15
Kasatkinová si ale pomáhá svým servisem.
0-15
Karolína začíná dobře, její vítězný forhend neměla soupeřka šanci doběhnout.
5:4
Forhend ruské tenistky končí v autu a první část úkolu je hotová. Ruska teď ale bude podávat na vítězství v prvním setu.
40-A
A po výborné voleji Plíškové její výhodu. Tak snad to klapne a Karolína následně brejkne svou soupeřku.
40-40
To samé platí i o setbolu číslo dvě. Máme tu shodu.
40-30
Obdobně teď skončil i míček z rakety Kasatkinové a první setbol je pryč.
40-15
Následný úder ale letí do sítě a jsou tu dva setboly pro Rusku.
30-15
Teď už ale Plíšková míček získává, její forhend do rohu kurtu byl víc než přesný.
30-0
Další fiftýn pro Darju. Karolína nenašla odpověď na její dobrý return.
15-0
Karolína chybovala u sítě a její soupeřka ji zvládla prohodit.
5:3
Ruská tenistka zakončuje tento gem esem. Čistá hra.
40-0
A znova. Darja Kasatkinová podává parádně.
30-0
Další povedené první podání ruské tenistky.
15-0
Return Plíškové končí pouze v síti. Úvodní fiftýn tak získává ruská tenistka.
4:3
4:3
4:3
Velmi nepovedený kraťas její soupeřky končí v síti a Karolína je tak stále ve hře o první set.
15-40
Karolína si znova pomohla servisem a získává dva gemboly.
15-30
Delší výměna končí míčkem z rakety Karolíny Plíškové v autu. Její soupeřka tak snižuje.
0-30
Bekhend její soupeřky končí za základní čarou.
0-15
Čtvrté eso Karolíny Plíškové.
4:2
Return ale míří mimo dvorec a Darja Kasatkinová tak potvrdila svůj brejk.
40-15
Tak jsem to možná trochu zakřikl. První dvojchyba v zápase.
40-0
Teď dokonce eso, které znamená tři gemboly. Kasatkinová teď podává opravdu výborně.
30-0
Další tvrdé podání ruské tenistky.
15-0
Dlouhá výměna končí míčkem v síti od Karolíny Plíškové.
3:2
3:2
3:2
Bohužel, Darja Kasatkinová pokračuje ve výborném výkonu a bere Karolíně Plíškové podání. Doufejme, že česká tenistka tuto výhodu brzo smaže a zabojuje o vítězství v prvním setu.
A-40
Máme tu první brejkbol utkání. Ruska dokázala využít druhého servisu Karolíny a výborně ho zareturnovat.
40-40
Ten druhý taky, to je ale škoda. Karolína to teď nezvládla a čeká nás shoda.
30-40
První z nich však končí mimo dvorec, co ten druhý?
15-40
Pro změnu smeč u sítě. Karolína tak získává dva gemboly.
15-30
Další eso v podání rodačky z Loun.
15-15
Teď si ale Karolína plíšková pomohla servisem, pak si seběhla na síť a výměnu ukončila smečí.
15-0
Return ruské hráčky byl velmi tvrdý a česká tenistka na něj nedokázala zareagovat.
2:2
Znova ta páska. Darja Kasatkinová si tak udržuje podání.
40-30
Return Plíškové zastavila páska. Gembol pro její soupeřku.
30-30
Teď si ale podávající hráčka seběhla na síť a bez problémů ukončila výměnu.
15-30
Další fiftýn pro Karolínu Plíškovou. Darja se pouze bránila což nakonec vyústilo v dlouhý obranný úder mimo dvorec.
15-15
Teď jí ale Plíšková nedala šanci. Její volej byl nekompromisní.
15-0
Ruska začíná tvrdým prvním podáním.
1:2
1:2
1:2
S dalším gembolem si ale Karolína poradila a znova si udržela své vlastní podání.
30-40
Úder rodačky z Loun teď vyletěl mimo dvorec.
15-40
A znova! Karolíně dnes podání velmi pomáhá, to je dobře!
15-30
Karolína si pomohla dobrým prvním servisem a získává další míček.
15-15
Teď ale končí úder mladé Rusky v síti a stav gemu je tak srovnán. 15 obě.
15-0
Kasatkinová získává další míček. Forhend Plíškové byl přepálený.
1:1
Čistá hra pro Darju Kasatkinovou, která konečně trefila první podání.
40-0
Kassatkinová sice ještě netrefila první podání, ale Karolína returnuje příliš agresivně.
30-0
Kasatkinová získává i další míček. Return Plíškové byl znova nepřesný.
15-0
Tvrdý return na druhém podání Rusky letí do autu. To je škoda, moc nechybělo.
0:1
Dvě esa v úvodní výměně, to je skvělá vizitka pro českou tenistku.
40-A
Karolína si ale pomohla prvním servisem, který její protihráčka vrátila mimo kurt.
40-40
Tak a máme tu shodu. Forhend Plíškové skončil pouze v síti.
30-40
Plíškové teď nesedl její úder a Darja Kasatkinová znova snižuje průběh prvního gemu.
15-40
Nádherný vítězný úder plíškové do protipohybu soupeřky.
15-30
Teď ale mladá Ruska výborně zareturnovala a snížila.
0-30
Přetáhnutý forhend její spoluhráčky znamená další míč pro Karolínu.
0-15
První míč utkání získává po esu Karolína Plíšková. Skvělý začátek!
0:0
Jako první bude podávat česká tenistka.
Obě hráčky už jsou na kurtu, následuje rozehrání a zápas může začít. Podaří se Karolíně Plíškové přejít přes Darju Kasatkinovou? Rozhodně ji nečeká nic lehkého.

Darja si drží 32. místo v žebříčku dvouhry. Je to zároveň její nejlepší umístění v životě. Její největší letošní úspěch bylo semifinále na WTA v Petrohradě, kde prohrála s Bencicovou. Minulý turnaj v Madridu však skončila hned v prvním kole. Prohrála totiž se 134. hráčkou – Patricií Tigovou.

Statistiky letos na antuce: 3-2

Karolína je v aktuálně na 20. místě v žebříčku dvouhry. Její letošní nejlepší výsledky byly na turnaji v Indian Wells a minulý turnaj v Praze. V obou turnajích skončila v semifinále, kde prohrála s budoucími vítězkami turnaje. Prvně to byla Azarenková a poté Lucie Šafářová. Minulý turnaj skončila Karolína Plíšková hned ve druhém kole po prohře s McHaleovou.

Statistiky letos na antuce: 6-3
Dobrý den, vítám vás u tenisového zápasu z WTA v Římě. V dnešním zápase se nám představí česká tenistka Karolína Plíšková, která poměří síly s ruskou hráčkou Darjou Kasatkinovou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.