Kalendář
Srpen 2016 |
||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Atletika |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01:40 | rozběhy P. Svoboda |
||
01:40 | semifinále P. Svoboda |
15:30 | rozběhy J. Holuša |
||
01:45 | semifinále J. Holuša |
02:05 | rozběhy P. Maslák |
||
01:30 | semifinále P. Maslák |
02:30 | rozběhy D. Rosolová, Z. Hejnová |
||
02:10 | semifinále D. Rosolová, Z. Hejnová |
||
03:15 | finále Z. Hejnová |
1. D. Muhammadová 2. S. Petersenová 3. A. Spencerová |
14:30 | 100 m A. Sebastien Helcelet, J. Sýkora |
||
15:35 | skok do dálky A. Sebastien Helcelet, J. Sýkora |
||
17:15 | vrh koulí A. Sebastien Helcelet, J. Sýkora |
||
22:45 | skok do výšky A. Sebastien Helcelet, J. Sýkora |
||
02:20 | 400 m A. Sebastien Helcelet, J. Sýkora |
||
14:30 | 110 m překážek A. Sebastien Helcelet, J. Sýkora |
||
15:25 | hod diskem A. Sebastien Helcelet, J. Sýkora |
||
18:25 | skok o tyči A. Sebastien Helcelet, J. Sýkora |
||
23:35 | hod oštěpem A. Sebastien Helcelet, J. Sýkora |
||
02:45 | 1 500 m A. Sebastien Helcelet, J. Sýkora |
1. A. Eaton 2. K. Mayer 3. D. Warner |
14:40 | kvalifikace L. Melich |
01:40 | kvalifikace K. Šafránková |
14:55 | kvalifikace T. Staněk |
14:30 | maraton ženy E. Vrabcová-Nývltová |
1. J. Sumgongová 2. E. Kirwaová 3. M. Dibabaová |
01:30 | kvalifikace J. Vadlejch, V. Veselý, P. Frydrych |
||
01:55 | finále J. Vadlejch, V. Veselý, P. Frydrych |
1. T. Röhler 2. J. Yego 3. K. Walcott |
01:35 | kvalifikace B. Špotáková |
||
02:10 | finále B. Špotáková |
1. S. Kolaková 2. S. Viljoenová 3. B. Špotáková |
14:35 | 100 m překážek E. Klučinová, K. Cachová |
||
15:50 | skok do výšky E. Klučinová, K. Cachová |
||
01:35 | vrh koulí E. Klučinová, K. Cachová |
||
03:05 | 200 m E. Klučinová, K. Cachová |
||
16:45 | skok do dálky E. Klučinová, K. Cachová |
||
01:00 | hod oštěpem E. Klučinová, K. Cachová |
||
03:53 | 800 m E. Klučinová, K. Cachová |
1. N. Thiamová 2. J. Ennisová-Hillová 3. B. Theisenová Eatonová |
02:20 | kvalifikace R. Juška |
01:20 | kvalifikace J. Kudlička, M. Balner |
||
01:35 | finále J. Kudlička, M. Balner |
1. T. Da Silva 2. R. Lavillenie 3. S. Kendricks |
14:45 | kvalifikace J. Ptáčníková, R. Maláčová |
01:30 | kvalifikace J. Bába |
||
01:30 | finále J. Bába |
1. D. Drouin 2. M. Barshim 3. B. Bondarenko |
15:00 | kvalifikace M. Hrubá |
02:25 |
finále
|
1. M. Farah 2. P. Tanui 3. T. Tola |
16:10 |
finále
|
1. A. Ayanaová 2. V. Cheruiyotová 3. T. Dibabaová |
14:30 |
předkolo
|
||
17:00 |
rozběhy
|
||
02:00 |
semifinále
|
||
03:25 |
finále
|
1. U. Bolt 2. J. Gatlin 3. A. De Grasse |
16:05 |
rozběhy
|
||
01:45 |
semifinále
|
||
02:25 |
finále
|
ONLINE | |
03:55 |
finále
|
1. B. Rollinsová 2. N. Aliová 3. K. Castlinová |
16:55 |
předkolo
|
||
03:40 |
rozběhy
|
||
02:00 |
semifinále
|
||
03:35 |
finále
|
1. E. Thompsonová 2. T. Bowieová 3. S. Fraserová-Pryceová |
01:40 | rozběhy P. Svoboda |
||
01:40 | semifinále P. Svoboda |
||
03:45 |
finále
|
1. O. McLeod 2. O. Ortega 3. D. Bascou |
15:30 | rozběhy J. Holuša |
||
01:45 | semifinále J. Holuša |
||
02:00 |
finále
|
1. M. Centrowitz 2. T. Makhloufi 3. N. Willis |
01:30 |
rozběhy
|
||
02:30 |
semifinále
|
||
03:30 |
finále
|
1. F. Kipyegonová 2. G. Dibabaová 3. J. Simpsonová |
16:50 |
rozběhy
|
||
03:00 |
semifinále
|
||
03:30 |
finále
|
1. U. Bolt 2. A. De Grasse 3. C. Lemaitre |
14:30 |
rozběhy
|
||
03:00 |
semifinále
|
||
03:30 |
finále
|
1. E. Thompsonová 2. D. Schippersová 3. T. Bowieová |
19:30 |
finále
|
1. Z. Wang 2. Z. Cai 3. D. Bird-Smith |
15:25 |
rozběhy
|
||
16:50 |
finále
|
1. C. Kipruto 2. E. Jager 3. M. Mekhissi |
15:05 |
rozběhy
|
||
16:15 |
finále
|
1. R. Jebetová 2. H. Jepkemoiová 3. E. Coburnová |
02:05 | rozběhy P. Maslák |
||
01:30 | semifinále P. Maslák |
||
03:00 |
finále
|
1. W. Van Niekerk 2. K. James 3. L. Merritt |
16:35 |
rozběhy
|
||
02:35 |
semifinále
|
||
17:00 |
finále
|
1. K. Clement 2. B. Tumuti 3. Y. Copello |
02:30 | rozběhy D. Rosolová, Z. Hejnová |
||
02:10 | semifinále D. Rosolová, Z. Hejnová |
||
03:15 | finále Z. Hejnová |
1. D. Muhammadová 2. S. Petersenová 3. A. Spencerová |
16:00 |
rozběhy
|
||
01:35 |
semifinále
|
||
03:45 |
finále
|
1. S. Millerová 2. A. Felixová 3. S. Jacksonová |
15:05 |
rozběhy
|
||
02:30 |
finále
|
1. M. Farah 2. P. Chelimo 3. H. Gebrhiwet |
14:30 |
rozběhy
|
||
02:40 |
finále
|
1. V. Cheruiyotová 2. H. Obiriová 3. A. Ayanaová |
15:10 |
rozběhy
|
||
03:05 |
semifinále
|
||
03:25 |
finále
|
1. D. Rudisha 2. T. Makhloufi 3. C. Murphy |
15:55 |
rozběhy
|
||
02:15 |
semifinále
|
||
02:15 |
finále
|
1. C. Semenyaová 2. F. Nionsabaová 3. M. Wambuiová |
14:30 | 100 m A. Sebastien Helcelet, J. Sýkora |
||
15:35 | skok do dálky A. Sebastien Helcelet, J. Sýkora |
||
17:15 | vrh koulí A. Sebastien Helcelet, J. Sýkora |
||
22:45 | skok do výšky A. Sebastien Helcelet, J. Sýkora |
||
02:20 | 400 m A. Sebastien Helcelet, J. Sýkora |
||
14:30 | 110 m překážek A. Sebastien Helcelet, J. Sýkora |
||
15:25 | hod diskem A. Sebastien Helcelet, J. Sýkora |
||
18:25 | skok o tyči A. Sebastien Helcelet, J. Sýkora |
||
23:35 | hod oštěpem A. Sebastien Helcelet, J. Sýkora |
||
02:45 | 1 500 m A. Sebastien Helcelet, J. Sýkora |
1. A. Eaton 2. K. Mayer 3. D. Warner |
14:30 |
kvalifikace
|
||
15:50 |
finále
|
1. C. Harting 2. P. Malachowski 3. D. Jasinski |
01:30 |
kvalifikace
|
||
16:20 |
finále
|
1. S. Perkovičová 2. M. Robertová-Michonová 3. D. Caballerová |
14:40 | kvalifikace L. Melich |
||
02:05 |
finále
|
1. D. Nazarov 2. I. Tichon 3. W. Nowicki |
01:40 | kvalifikace K. Šafránková |
||
15:40 |
finále
|
1. A. Wlodarczyková 2. W. Čang 3. S. Hitchonová |
14:55 | kvalifikace T. Staněk |
||
01:30 |
finále
|
1. R. Crouser 2. J. Kovacs 3. T. Walsh |
15:05 |
kvalifikace
|
||
03:00 |
finále
|
1. M. Carterová 2. V. Adamsová 3. A. Martonová |
14:30 |
maraton muži
|
1. E. Kipchoge 2. F. Lilesa 3. G. Rupp |
14:30 | maraton ženy E. Vrabcová-Nývltová |
1. J. Sumgongová 2. E. Kirwaová 3. M. Dibabaová |
01:30 | kvalifikace J. Vadlejch, V. Veselý, P. Frydrych |
||
01:55 | finále J. Vadlejch, V. Veselý, P. Frydrych |
1. T. Röhler 2. J. Yego 3. K. Walcott |
01:35 | kvalifikace B. Špotáková |
||
02:10 | finále B. Špotáková |
1. S. Kolaková 2. S. Viljoenová 3. B. Špotáková |
14:35 | 100 m překážek E. Klučinová, K. Cachová |
||
15:50 | skok do výšky E. Klučinová, K. Cachová |
||
01:35 | vrh koulí E. Klučinová, K. Cachová |
||
03:05 | 200 m E. Klučinová, K. Cachová |
||
16:45 | skok do dálky E. Klučinová, K. Cachová |
||
01:00 | hod oštěpem E. Klučinová, K. Cachová |
||
03:53 | 800 m E. Klučinová, K. Cachová |
1. N. Thiamová 2. J. Ennisová-Hillová 3. B. Theisenová Eatonová |
02:20 | kvalifikace R. Juška |
||
01:50 |
finále
|
1. J. Henderson 2. L. Manyonga 3. G. Rutherford |
02:05 |
kvalifikace
|
||
02:15 |
finále
|
1. T. Bartolettaová 2. B. Reeseová 3. I. Španovičová |
01:20 | kvalifikace J. Kudlička, M. Balner |
||
01:35 | finále J. Kudlička, M. Balner |
1. T. Da Silva 2. R. Lavillenie 3. S. Kendricks |
14:45 | kvalifikace J. Ptáčníková, R. Maláčová |
||
01:30 |
finále
|
1. E. Stefanidiová 2. S. Morrisová 3. E. McCartneyová |
01:30 | kvalifikace J. Bába |
||
01:30 | finále J. Bába |
1. D. Drouin 2. M. Barshim 3. B. Bondarenko |
15:00 | kvalifikace M. Hrubá |
||
01:30 |
finále
|
1. R. Beitiaová 2. M. Demirevaová 3. B. Vlašičová |
03:35 |
finále
|
1. Jamajka 2. Japonsko 3. Kanada |
16:20 |
rozběhy
|
||
03:15 |
finále
|
1. USA 2. Jamajka 3. Velká Británie |
16:40 |
rozběhy
|
||
02:10 |
rozběhy
|
||
03:35 |
finále
|
1. USA 2. Jamajka 3. Bahamy |
01:40 |
rozběhy
|
||
03:00 |
finále
|
1. USA 2. Jamajka 3. Velká Británie |
14:30 |
kvalifikace
|
||
14:50 |
finále
|
1. C. Taylor 2. W. Claye 3. B. Dong |
14:40 |
kvalifikace
|
||
01:55 |
finále
|
1. C. Ibarguenová 2. Y. Rojasová 3. O. Rypakovová |
Atletika je známá již antického Řecka a je často spojována s pojmem kalokagathia – tedy krásou těla i ducha, který by se měl v atletických disciplínách promítat v podobě harmonie a ideálních tělesných schopností a olympijských sportovních myšlenek.
Od prvních novodobých olympijských her bylo v atletice zařazeno 12 disciplín. V současnosti se atletika dělí na těžkou a lehkou. Do těžké spadá vzpírání, zápas, silový trojboj a kulturistika. Pokud se však řekne atletika, bývá významem spíše spojována lehkou atletikou, tedy běhy, hody, skoky a další.
Za celou atletickou historii se soutěžilo celkem v 52 disciplínách, v současnosti se atletika na LOH pohybuje kolem 25 disciplín.