Skvělý závod biatlonistek. Vítková čtvrtá, Soukalová drží vedení SP

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Veronika Vítková skončila čtvrtá a Gabriela Soukalová pátá ve sprintu biatlonistek v Pokljuce. Vítková si doběhla pro nejlepší výsledek sezony, Soukalová udržela žlutý trikot vedoucí ženy průběžného pořadí Světového poháru. Vydařený závod českých reprezentantek umocnila životní 12. příčkou Eva Puskarčíková.

Závod ve Slovinsku vyhrála Marie Dorinová Habertová z Francie před dvojicí německých reprezentantek. Laura Dahlmeierová skončila druhá o 1,1 sekundy, Franziska Hildebrandová byla o 13 sekund pomalejší než vítězka. Dorinová Habertová má na druhém místě pořadí SP na Soukalovou manko sedmi bodů.

Vítková se poprvé v sezoně dočkala nuly na střelnici a od stupňů vítězů ji dělilo 3,4 vteřiny. Soukalová s jedním trestným okruhem zaostala za Dorinovou Habertovou, jež střílela čistě, o necelou půlminutu.

Soukalová, pověstná občasnými zmatky, zaváhala při příjezdu na první střelbu vleže. Chvíli totiž váhala mezi prvním a druhým stavem a potom minula hned první ránu. Na zbývajících devět terčů už mířila přesně.

"Holky dnes všechny bodovaly, je co chválit. Máme dvě holky do desítky, další dvě do dvacítky, tomu není co vytknout," řekl v rozhovoru pro Českou televizi kouč Zdeněk Vítek. "Možná trochu chybí pódium, ale to uniklo jen o kousek," dodal.

Dvanáctá Puskarčíková se dočkala nejlepšího výsledku v kariéře, ale útočila ještě výše. Po druhé střelbě byla sedmá, v posledním okruhu ale upadla a navíc zlomila pažbu zbraně. "Budeme to muset dát nějak dohromady, je vejpůl," popsal Vítek.

Lucie Charvátová dvakrát minula a skončila sedmnáctá, osmadvacátá byla Jitka Landová. Výchozí pozici do sobotní stíhačky mají nicméně české biatlonistky výbornou.

Závod SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Ženy - sprint (7,5 km):

1. Dorinová Habertová (Fr.) 20:17,8 min. (0 tr. okruhů), 2. Dahlmeierová -1,1 (0), 3. Hildebrandová (obě Něm.) -13,0 (0), 4. Vítková -16,4 (0), 5. Soukalová (obě ČR) -25,2 (1), 6. Dunkleeová (USA) -30,6 (1), 7. Hammerschmidtová (Něm.) -40,5 (1), 8. Guziková (Pol.) -41,2 (1), 9. Preussová (Něm.) -41,9 (1), 10. Mäkäräinenová (Fin.) -44,3 (2), ...12. Puskarčíková -50,8 (0), 17. Charvátová -1:04,7 (2), 28. Landová (všechny ČR) -1:18,3 (1).