14. srpna 2016 • 18:47

CELÝ SESTŘIH: Dukla – Hradec 3:0. Domácí vyučili nováčka z produktivity

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Hradec Králové 3:0
Mladá Boleslav - Příbram: Rezek krásně trefil balon z voleje a Příbram vede 1:0 Mladá Boleslav - Příbram: Rezek krásně trefil balon z voleje a Příbram vede 1:0
Sparta - Vítkovice: Nepříjemný moment! Hudeček narazil helmou na plexisklo Sparta - Vítkovice: Nepříjemný moment! Hudeček narazil helmou na plexisklo

Fotbalisté Dukly zvládli roli favorita a ve třetím kole ePojisteni.cz ligy porazili nováčka z Hradce Králové 2:0. O branky se postarali stoper Michal Šmejkal a španělský záložník Albiach, který proměnil pokutový kop. V závěru potvrdil výhru mladíček Dominik Preisler. Hosté prohráli podruhé za sebou.

Dukla začala lépe a už v páté minutě otevřela skóre. Tetour z rohu našel hlavičkujícího Smejkala, který brankou stylově oslavil svůj 150. ligový zápas kariéry. Odpovědět mohl Malinský, ale po průniku z levé strany zamířil vedle.

Domácí pak zahodili výbornou šanci na druhý gól. Tetour po Plašilově chybě v rozehrávce našel před brankou volného Beauguela, jenže francouzský útočník špatně zpracoval míč a gólman Ottmar stihl zasáhnout. I ve zbytku poločasu měla Dukla převahu, ale žádnou akci nedokázala dotáhnout.

"Votroci" zhruba po hodině hry převzali iniciativu. Žondra zblízka zakončoval nepřesně, tvrdou ránu Martana zpoza šestnáctky Hroššo vytáhl na roh a Mareš z přímého kopu těsně minul branku Dukly.

Pražané nepříjemné chvilky přežili a pojistili své vedení. Koval v pokutovém území udělal kličku Ottmarovi, který ho stáhnul, a rozhodčí nařídil penaltu. Tu v 76. minutě bezpečně proměnil Néstor.

Hradec v závěru odpadl a Dukla čtyři minuty před koncem přidala ještě třetí branku. Po Néstorově přihrávce se trefil přesnou střelou k tyči obránce Preisler a mohl se radovat z premiérového ligového gólu v kariéře.

Dominik Preisler vstřelil Hradci první ligový gól v kariéře

3. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - FC Hradec Králové 3:0 (1:0)
Branky: 5. Smejkal, 76. Néstor z pen., 86. Preisler. Rozhodčí: Julínek - Paták, Peřina. ŽK: Smejkal - Zorvan, Ottmar. Diváci: 1415.

Dukla: Hroššo - Kušnír, Štetina, Smejkal, Podaný - Hanousek, Považanec, Tetour (72. Koval) - Olayinka (84. Preisler), Beauguel, Čajič (63. Néstor). Trenér: Šilhavý.

Hradec: Ottmar - Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra - Martan (82. Pázler), Mareš, Vlkanova (57. Zorvan), Schwarz (57. Trubač), Malinský - Žondra. Trenéři: Frimmel a Pilný.