14. srpna 2016 • 18:47

CELÝ SESTŘIH: Dukla – Hradec 3:0. Domácí vyučili nováčka z produktivity

CELÝ SESTŘIH: Dukla - Hradec Králové 3:0
Jablonec - Příbram: Rezkova paráda! Z voleje se trefil k tyči a Příbram vede 2:0 Jablonec - Příbram: Rezkova paráda! Z voleje se trefil k tyči a Příbram vede 2:0
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?

Fotbalisté Dukly zvládli roli favorita a ve třetím kole ePojisteni.cz ligy porazili nováčka z Hradce Králové 2:0. O branky se postarali stoper Michal Šmejkal a španělský záložník Albiach, který proměnil pokutový kop. V závěru potvrdil výhru mladíček Dominik Preisler. Hosté prohráli podruhé za sebou.

Dukla začala lépe a už v páté minutě otevřela skóre. Tetour z rohu našel hlavičkujícího Smejkala, který brankou stylově oslavil svůj 150. ligový zápas kariéry. Odpovědět mohl Malinský, ale po průniku z levé strany zamířil vedle.

Domácí pak zahodili výbornou šanci na druhý gól. Tetour po Plašilově chybě v rozehrávce našel před brankou volného Beauguela, jenže francouzský útočník špatně zpracoval míč a gólman Ottmar stihl zasáhnout. I ve zbytku poločasu měla Dukla převahu, ale žádnou akci nedokázala dotáhnout.

"Votroci" zhruba po hodině hry převzali iniciativu. Žondra zblízka zakončoval nepřesně, tvrdou ránu Martana zpoza šestnáctky Hroššo vytáhl na roh a Mareš z přímého kopu těsně minul branku Dukly.

Pražané nepříjemné chvilky přežili a pojistili své vedení. Koval v pokutovém území udělal kličku Ottmarovi, který ho stáhnul, a rozhodčí nařídil penaltu. Tu v 76. minutě bezpečně proměnil Néstor.

Hradec v závěru odpadl a Dukla čtyři minuty před koncem přidala ještě třetí branku. Po Néstorově přihrávce se trefil přesnou střelou k tyči obránce Preisler a mohl se radovat z premiérového ligového gólu v kariéře.

Dominik Preisler vstřelil Hradci první ligový gól v kariéře

3. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - FC Hradec Králové 3:0 (1:0)
Branky: 5. Smejkal, 76. Néstor z pen., 86. Preisler. Rozhodčí: Julínek - Paták, Peřina. ŽK: Smejkal - Zorvan, Ottmar. Diváci: 1415.

Dukla: Hroššo - Kušnír, Štetina, Smejkal, Podaný - Hanousek, Považanec, Tetour (72. Koval) - Olayinka (84. Preisler), Beauguel, Čajič (63. Néstor). Trenér: Šilhavý.

Hradec: Ottmar - Holeš, Chleboun, Plašil, Mudra - Martan (82. Pázler), Mareš, Vlkanova (57. Zorvan), Schwarz (57. Trubač), Malinský - Žondra. Trenéři: Frimmel a Pilný.