CELÝ SESTŘIH: Boleslav - Příbram 2:2. Hosté uhráli bod v nastavení

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Ani na šestatý pokus. Fotbalisté Mladé Boleslavi v 16. kole ePojisteni.cz ligy remizovali s poslední Příbramí 2:2. Hosté v 17. minutě šli zásluhou Jana Rezka do vedení, jenže už o dvě minuty později vyrovnal krásnou brankou záložník Tomáš Fabian. Ještě do poločasu poslal domácí do vedení útočník Jan Chramosta. Až v nastavení vyrovnal Jaroslav Tregler. Boleslav se nedočkala vítězství ani po šesti ligových zápasech a přezimuje na 5. místě tabulky. Příbram je stále poslední.

Příbramský kouč Rada dal poprvé v lize šanci osmnáctiletému útočníkovi Ayongovi, který v minulé sezoně hrál za hostující tým juniorskou Ligu mistrů. Poslední celek tabulky začal v Boleslavi nebojácně a brzy otevřel skóre.

Rezkovi nejprve zkazil radost brankář Diviš, v 17. minutě ale hostující ofenzivní záložník z voleje placírkou umístil přesně k tyči Majtánův centr z pravé strany. Příbramský kapitán dal první gól od loňského října.

Vedení vydrželo hostům necelé dvě minuty. Po rohovém kopu se na hranici vápna opřel do míče Fabián a povedenou ránu k tyči srovnal. Domácí záložník se v lize trefil poprvé od září 2013 a následného dlouhodobého zranění.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Příbram 2:2. Hosté zachránili bod v nastavení

Mladá Boleslav poté získala převahu a měla několik šancí k obratu. Chramostův únik ale ve 26. minutě vychytal Hruška, Magerův oblouček následně zasáhl tyč a Fabián poté z úhlu trefil jen hostujícího brankáře.

Minutu před přestávkou už ale domácí otočili stav. Po brejku se dostal míč k Chramostovi a ten jej poslal přesně k tyči. Nejlepší domácí střelec skóroval po pěti zápasech a připsal si osmý gól v ligové sezoně.

Hostující kouč Rada po přestávce dvakrát střídal a do hry se dostal další mladý ligový debutant Holý. Po pauze ubylo šancí a stejně jako v první půli začala překvapivě lépe Příbram. Pilíkův centr se otřel o horní část břevna a po hodině hry nebezpečně hlavičkoval Ayong. Domácí si tak dlouho koledovali o vyrovnání, až přišlo. V druhé minutě nastavení si naběhl na dlouhý balon za obranu Tregler a po kličce brankáři srovnal.

16. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav - 1. FK Příbram 2:2 (2:1)
Branky: 19. Fabián, 45. Chramosta - 17. Rezek, 90.+2 Tregler. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Dobrovolný. ŽK: Chramosta - Tregler, Chaluš, Majtán. Diváci: 1280.
M. Boleslav: Diviš - Jánoš, Da Silva, Takács, Fleišman - Kúdela (80. Valenta), Mareš - Přikryl, Magera, Fabián - Chramosta (90. Kalabiška). Trenér: Kalvoda.
Příbram: Hruška - Pecháček (46. Holý), Chaluš, Trapp (46. Krameš), Divíšek - Tregler, Květ (88. Januška) - Majtán, Pilík, Rezek - Ayong. Trenér: Rada

Mladá Boleslav - Příbram: Tregler šokoval Boleslav, v nastavení vyrovnal

Mladá Boleslav - Příbram: Au! Kúdela si ošklivě poranil kotník a musel vystřídat

Mladá Boleslav - Příbram: Příbram chytře rozehrála přímák, Květ netrefil bránu

Mladá Boleslav - Příbram: Ayongova hlavička nadělala Divišovi problémy

Mladá Boleslav - Příbram: Kúdelovu technickou střelu lapil Hruška

Mladá Boleslav - Příbram: Osamocený Chramosta se trefil k tyči a Boleslav vede 2:1

Mladá Boleslav - Příbram: Hruška drží Příbram, vyběhnutím zastavil Přikryla

Mladá Boleslav - Příbram: Fabiánovu tutovku vyrazil Hruška

Mladá Boleslav - Příbram: Da Silva se svalil na zem v příbramském vápně, Zelinka penaltu neodpískal

Mladá Boleslav - Příbram: Magera rybičkou trefil tyč

Mladá Boleslav - Příbram: Chramostovo parádní sólo vychytal Hruška

Mladá Boleslav - Příbram: Fabián se parádně trefil po rohu a je to 1:1

Mladá Boleslav - Příbram: Rezek krásně trefil balon z voleje a Příbram vede 1:0

Mladá Boleslav - Příbram: Rezkovu ránu vyrazil Diviš stejně jako Ayongovu dorážku

Mladá Boleslav - Příbram: Pilíka zastavil chybně odmávaný ofsajd

Mladá Boleslav - Příbram: Takács Marešův centr netrefil hlavou dobře