CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:1. Hosté mají rekord, padl vlastenec i penalta

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Zlína remizovali v osmém kole se Slavií Praha 1:1. Ševci ztratili doma první body, naopak Slavia ani na čtvrtý pokus nedokázala na půdě soupeře zvítězit a počtvrté remizovala. Pražané vedli od 76. minuty, kdy si po rohovém kopu dal vlastní gól Ondřej Bačo. Zlínu se podařilo vyrovnat 84. minutě, kdy Vukadin Vukadinovič proměnil penaltu. Slavia tak alespoň 34. zápasem v řadě bez porážky vytvořila nový rekord ligy.

Sestavě Slavie oproti vítěznému derby se Spartou chyběli stoper Deli a Ngadeu, které nahradili Frydrych a Souček. Zlín zvolil pozornou hru v defenzívě, kterou se snažil prokládat rychlými protiútoky. První vážnější šanci měl po centru Ekpaie už v 5. minutě Vukadinovič, jemuž chyběl krok k tomu, aby před opuštěnou brankou přesněji trefil míč.

Slavia po tomto varování postupně převzala iniciativu. Těžila z křídelní hry, po pravé straně se prosazoval Van Buren a na levé straně měl Matejov problémy s ubráněních technicky vybaveného Stocha. Ve středu pole táhl Slavii Hušbaeur, kterému chyběla při dvou střelách v úvodní čtvrthodině přesnější koncovka.

Iniciativní hosté vážněji zahrozili v 19. minutě, kdy domácí zadáci nechali volný prostor Stochovi, který se dostal po úniku od půlící čáry sám až před brankáře Dostála. Místo střely ale hledal volného Škodu , který však na nepřesnou přihrávku nedosáhl. Také ve 34. minutě stál u zrodu další gólové šance Stoch. Po centru z levé strany ve skluzu zakončoval Van Buren, který ale zblízka přestřelil branku.

Ševci ve druhém poločase zvýšili útočnou aktivitu. K útočníkům Diopovi se Železníkem se zapojoval do ofenzívy i Vukadinovič. Na rozdíl od prvního poločasu si také domácí hráči vytvořilo více šancí. V oboustranně rychlém fotbale Slavia využívala každou chybu soupeře k bleskovým protiútokům, který chyběla přesnost v koncovce.

V závěrečných dvaceti minutách se už dostal Zlín pod tlak soupeře. Dvakrát ohrozil zlínskou branku. V 76. minutě po rohovém kopu si hlavou srazil míč do vlastní sítě stoper Bačo. V 84. minutě obránce Jugas srazil ve vyložené šanci Diopa a z penalty vyrovnal Vukadinovič. V dramatickém závěru Zmrhal ve vyložené šanci přestřelil a na druhé straně v nastavení Vukadinovičovu střelu k tyči stačil brankář Laštůvka vyrazit.

Domácí: 84. V. Vukadinovič

Hosté: 76. Milan Škoda

Domácí: S. Dostál – Matejov, Bačo, Gajič, Holzer – Ekpai (77. Beauguel), Jiráček (C), Traoré (82. Podio), V. Vukadinovič – Železník (65. Džafić), Diop.

Hosté: Laštůvka – Bořil, Jugas, Frydrych, Sobol – Souček – Van Buren (73. Necid), Hušbauer (61. Zmrhal), Rotaň, Stoch – Milan Škoda (C).

Zlín - Slavia: Úplně volný Zmrhal z malého vápna překopl bránu

Zlín - Slavia: Jugas fauloval Diopa, penaltu suverénně proměnil Vukadinovič – 1:1

Zlín - Slavia: Železník vypálil z hranice vápna, dělovkou ale přestřelil bránu

Zlín - Slavia: Ekpai se krásně uvolnil přes Sobola, na jeho centr Traoré nedosáhl

Zlín - Slavia: Po Holzerově centru hlavičkoval Železník, ale v nadějné pozici poslal míč nad břevno

Zlín - Slavia: Stoch se Škodou se řítili do brejku, ale slovenské křídlo zpackalo přihrávku

Zlín - Slavia: Hušbauerovu tvrdou střelu udržel Dostál nadvakrát

Zlín - Slavia: Hušbauer se parádně zbavil Jiráčka a vypálil jen těsně nad

Zlín - Slavia: Diop upadl v souboji s Jugasem ve vápně, Královec penaltu nenařídil

Zlín - Slavia: Vukadinovič před bránou Slavie promáchl Ekpaiův centr

1. Plzeň 30 20 6 4 55:23 66
2. Slavia 30 17 8 5 50:19 59
3. Jablonec 30 16 8 6 49:27 56
4. Olomouc 30 15 10 5 41:22 55
5. Sparta 30 14 11 5 43:25 53
6. Liberec 30 13 7 10 37:35 46
7. Bohemians 1905 30 9 11 10 30:29 38