23. dubna 2017 • 20:20

Olomouc vládne, Baník se vrátil na vítěznou vlnu, uspěla i Opava

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Olomouce porazili ve 24. kole druhé ligy předposlední Vítkovice 1:0 a s přehledem si drží svůj náskok na čele tabulky. Druhý Baník po dvou remízách opět naplno bodoval, když zdolal Táborsko 1:0 a ztrácí osm bodů.

Olomouc měla celý zápas převahu, kterou využil po půlhodině hry Chorý. Hanáci si díky němu připsali páté vítězství za sebou a domácí neporazitelnost prodloužili na dvanáct utkání. Hosté prohráli po pěti zápasech.

Hlinka zařídil výhru Baníku

První poločas zápasu Baník - Táborsko příliš vzruchu nepřinesl, až těsně před přestávkou Jakubov poslal míč do šestnáctky a Slovák Hlinka na zadní tyči přesně zakončil.

Ostrava po změně stran pojistku nepřidala. Největší domácí šanci v 78. minutě zahodil střídající Mičola, který vypálil nad branku. V závěru mohl vyrovnat Džafič, ale také minul. Baník tak doma vyhrál jedenácté z dvanácti utkání v této druholigové sezoně.

Opava měla od začátku velký tlak i šance, ale gólově se prosadila až po změně stran. Nejprve v 47. minutě Schaffartzik proměnil penaltu a deset minut před koncem přidal pojistku náhradník Jurečka. Benát v nastavení už porážku pátých Budějovic jenom zmírnil.

Sigma Olomouc - Vítkovice 1:0 (1:0)
Branka: 30. Chorý. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Petřík. ŽK: Honiš (Vítkovice). Diváci: 2177.

Ústí nad Labem - Prostějov 3:0 (1:0)
Branky: 45.+1 a 82. M. Zeman, 63. Moulis. Rozhodčí: Ginzel - Flimmel, Fišer. ŽK: Leibl, Miskovič - Alaverdašvili, Skwarczek, Malý. Diváci: 521.

Frýdek-Místek - Pardubice 0:0
Rozhodčí: Rejžek - Antoníček, Horák. ŽK: Kayamba (Pardubice). Diváci: 521.

Vlašim - Varnsdorf 1:0 (1:0)
Branka: 7. Hadaščok. Rozhodčí: Adámková - Ratajová, Caletka. ŽK: Vyhnal - Daníček, Bláha, Knejzlík. Diváci: 393.

Sokolov - Třinec 1:0 (1:0)
Branka: 45.+1 Jakub Dvořák II. Rozhodčí: Matějček - Kotík, Pochylý. ŽK: Belaň (Sokolov). Diváci: 545.

Baník Ostrava - MAS Táborsko 1:0 (1:0)
Branka: 45. Hlinka. Rozhodčí: Dubravský - Myška, Šimáček. ŽK: Hučko, Hlinka - Ciku, Toml, Navrátil, Javorek, Kučera. Diváci: 3934.

SFC Opava - Dynamo České Budějovice 2:1 (0:0)
Branky: 47. Schaffartzik z pen., 81. Jurečka - 90.+2. Benát. Rozhodčí: Franěk - Polák, Boček. ŽK: Schaffartzik, Janetzký - Wermke, Táborský, Hála. Diváci: 2853.

1. Olomouc 30 21 6 3 59:22 69
2. Ostrava 30 18 10 2 48:20 64
3. Opava 30 19 6 5 61:33 63
4. Vlašim 30 16 6 8 61:34 54
5. Č. Buděj. 30 12 10 8 39:31 46
6. Znojmo 30 11 8 11 49:47 41
7. Pardubice 30 10 9 11 31:33 39
8. Ústí 30 10 7 13 34:41 37