Demolici Liverpoolu načal Ronaldo, Vaclík s Basilejí smolně padl

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Realu Madrid v Lize mistrů vyhráli na hřišti Liverpoolu 3:0 a po třetím zápase zůstávají ve skupině B stoprocentní. Rozjetý obhájce trofeje porazil anglický celek poprvé v historii a triumfoval v osmém soutěžním utkání za sebou.

Arsenal v Bruselu otočil v posledních minutách utkání s Anderlechtem a zvítězil 2:1. Reprezentační kapitán Tomáš Rosický zůstal jen na lavičce. Oslabená Basilej s českými reprezentanty Tomášem Vaclíkem a Markem Suchým podlehla gólem v nastavení 0:1 Ludogorci Razgrad.

Real poprvé udeřil ve 23. minutě, kdy Ronaldo zužitkoval oblouček od Rodrígueze a připsal si jubilejní 20. soutěžní gól v sezoně. Portugalský kanonýr se při šesté návštěvě stadionu Anfield trefil poprvé a chybí mu jediný zásah na nejlepšího kanonýra Ligy mistrů Raúla (71).

Tentokrát se Ronaldo ve velké šanci neprosadilFoto Reuters

Ještě do přestávky přidal další dvě branky Francouz Benzema po chybách domácí obrany. Po pauze mohl Ronaldo dotáhnout Raúla, jenže zblízka ho v tutové šanci vychytal brankář Liverpoolu Mignolet.

"Bílý balet" vrátil Liverpoolu debakl 0:4 z jediné předchozí návštěvy Anfieldu z roku 2009 a výborně se naladil na sobotní ligové El Clásico s Barcelonou. "Reds" ve skupině nebodovali podruhé za sebou.

Skvělý Vaclík na vše nestačil

Basilej začala v Sofii proti Ludogorci hodně špatně, protože už v 18. minutě dostal červenou kartu záložník Die za tvrdý faul. Gólman Vaclík pak dlouho držel šance hostů, ale nakonec druhé čisté konto v soutěži nevychytal, protože ho ve druhé minutě nastavení překonal Minev. Ten zajistil Razgradu historicky první body v Lize mistrů.

Za Arsenal nastoupil při svém debutu v LM až třetí brankář Martínez, protože jednička Szczesny pykal za červenou kartu z minulého utkání s Galatasarayem a druhý gólman Ospina je zraněný.

Arsenal bojoval o body na hřišti Anderlechtu.Foto Reuters

Martínez držel čisté konto až do 71. minuty, kdy ho hlavou překonal Najar. Arsenal se zvedl v úplném závěru. Nejprve v 89. minutě vyrovnal Gibbs a dvě minuty po něm přidal vítěznou trefu náhradník Podolski. Trenér londýnského týmu Wenger tak nakonec oslavil dnešní 65. narozeniny vítězně.

Dortmund ve druhém utkání skupiny D deklasoval Galatasaray 4:0 a zůstává bez ztráty bodu. Už v úvodní dvacetiminutovce v Istanbulu dvakrát skóroval Aubameyang, před pauzou ještě zvýšil Reus a ve druhém poločase se trefil střídající Ramos.

Juventus padl v Řecku

Juventus prohrál na hřišti Olympiakosu Pireus 0:1 a po druhém utkání bez bodu si zkomplikoval situaci ve skupině A. Řecký mistr má díky Kasamiho gólu ze 36. minuty na kontě šest bodů stejně jako Atlético Madrid, které doma rozstřílelo Malmö 5:0.

Juventus se proti obraně Řeků těžko prosazoval.Foto EPA

Finalista minulého ročníku na stadionu Vicente Calderóna zlomil soupeře až po poločase, kdy Koke nejprve otevřel skóre a pak připravil další tři branky pro Mandžukiče, Griezmanna a Godína. V nastavení uzavřel skóre náhradník Cerci.

Leverkusen doma porazil 2:0 Zenit Petrohrad, který v LM inkasoval poprvé po pěti zápasech. Bayer se po druhé výhře ujal vedení ve skupině C. Její druhý duel mezi Monakem a Benficou branku nepřinesl.

Hosté:

Domácí: Moyà – Torres Juanfran, Miranda, Godín (C), Siqueira – Turan (68. Raúl García), Ñíguez, M. Suárez, Koke, Griezmann (72. C. Rodríguez) – Mandžukić (77. Cerci).

Hosté: Olsen – Tinnerholm, Johansson, Halsti, Helander, Ricardinho (90+1. Konate) – Eriksson, Adu, Forsberg (66. Kroon) – Thelin, Rosenberg (C).

Domácí: Oblak, Gámez, Giménez, García, Rodríguez, Cerci, Jiménez

Hosté: Azinović, Hammar, Konate, Thern, Kroon, Cibicki, Mehmeti

Domácí: Godín

Hosté: Johansson, Rosenberg

Matej Jug. Asistenti: Matej Žunič, Bojan. Čtvrtý rozhodčí: Tomaž Klančnik. Brankoví rozhodčí: Mitja Žganec, Dejan Balažić (všichni SVN)

Hosté:

Domácí: Roberto – Elabdellaoui, Botía, Abidal, Masuaku – Maniatis, Kasami (90+1. Giannoulis) – Milivojević, Domínguez (85. Fuster), N´Dinga – Mitroglu (68. Afellay).

Hosté: Buffon (C) – Ogbonna (77. Pereyra), Bonucci, Chiellini – Lichtsteiner, Vidal, Pirlo (58. Marchisio), Pogba, Asamoah – Morata, Tévez.

Hosté:

Domácí: V. Stojanov – Caiçara, Terziev, Moţi, Minev – Abalo (77. Misidjan), Djakov (C), Marcelinho, Espinho, Alexandrov (81. Wanderson) – Bezjak (68. Hamza).

Hosté: Vaclík – Xhaka, Schär, Suchý, Aliji (75. Ar. Ajeti) – Elneny, Frei (C), Die – Calla (84. Abdelgaber), Embolo, González (87. Sio).

Hosté: 23. Ronaldo, 30. Benzema, 41. Benzema

Domácí: Mignolet – Johnson, Škrtel, Lovren, A. Moreno – Allen, Gerrard (C), Henderson (67. Can) – Sterling, Balotelli (46. Lallana), Coutinho (68. Marković).

Hosté: Casillas (C) – Arbeloa, Varane, Pepe, Marcelo (85. Nacho) – Modrić, Kroos (81. Illarramendi), Isco – Rodríguez, Benzema, Ronaldo (75. Khedira).

Domácí: Jones, Touré, Manquillo, Lallana, Can, Marković, Lambert

Hosté: Navas, Carvajal, Nacho, Khedira, Illarramendi, Hernández, Medrán

Hosté: Kroos

Nicola Rizzoli – Renato Faverani, Andrea Stefani (ITA)

Hosté:

Domácí: Leno – Donati, Toprak, Spahić (60. Papadopoulos), Wendell – L. Bender (C), Reinartz – Bellarabi (86. Brandt), Çalhanoğlu (82. Jedvaj), Son Heung-min – Kießling.

Hosté: Lodygin – Aňukov, Garay, Lombaerts, Criscito – García, Witsel (82. Keržakov) – Danny (C), Fajzulin (62. Šatov), Hulk – Rondón.

Domácí: Krešić, Hilbert, Papadopoulos, Jedvaj, Brandt, Kruse, Drmić

Hosté: Malafejev, Neto, Smolnikov, Šatov, Timoščuk, Aršavin, Keržakov

Domácí: Wendell, Wendell (č)

Hosté: Fajzulin, García, Hulk, Criscito, Rondón

Kuipers – van Roekel, Zeinstra (vš. NED)