23. dubna 2016 • 13:17

Pohár devíti hodnot hledá majitele. Předávat ho mohou i mladí sparťané

Autor:
Mládež pražské Sparty (ilustrační foto)
TOP VIDEA
UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče UNIKÁTNÍ VIDEO: Sezona Koukalové? Dva glóby, pět milionů, 462 tref do terče
Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol Lyžařská legenda ukončila kariéru. Šárka Strachová došla až na vrchol
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už brzy vyjde najevo, který z účastníků Ligy mistrů získá v tomto roce Pohár devíti hodnot, který předávají mladí fotbalisté z 32 zemí celého světa v rámci sociálního programu pro děti "Fotbalem k přátelství". Loni tuto trofej získala španělská Barcelona.Atlético Madrid, Chelsea, Inter Milán, Schalke 04. A taky pražská Sparta. Všechny tyhle kluby i mnoho dalších podporují projekt "Fotbalem k přátelství", jehož cílem je ukázat mladým fotbalistům, že i soupeři na hřišti mohou být v běžném životě kamarádi, kteří by se měli navzájem respektovat a ctít.

Třinácti a čtrnáctiletí fotbalisté se proto sejdou v Miláně, dějišti finále letošního ročníku Ligy mistrů, aby porovnali své fotbalové schopnosti v mezinárodním turnaji v malé kopané. Českou republiku bude znovu reprezentovat Sparta.

Všichni účastníci turnaje poté společně navštíví finálový duel Ligy mistrů, setkají se se slavnými hráči a vybranému týmu udělí Pohár devíti hodnot. V loňském roce ho získala Barcelona, k jeho předání došlo před finálovou bitvou mezi Katalánci a Juventusem v Berlíně.

"Byl to obrovský zážitek, celé finále Ligy mistrů uprostřed fanouškovské zóny a možnost předat cenu společně s legendárním Franzem Beckenbauerem. Byl to příjemný bonus," prohlásil kapitán Letenských Šimon Gabriel, jenž si letos účast na turnaji zopakuje.

O tom, kdo z účastníků Ligy mistrů pohár dostane, rozhodnou samotní fanoušci svým hlasováním na facebookovém profilu projektu "Fotbalem k přátelství". Hlavním kritériem při posuzování jsou aktivity na poli dobročinnosti.

"Pohár devíti hodnot je skvělým nápadem. A to nejen pro mládež přímo zapojenou do programu, ale pro všechny, kdo o této iniciativě vědí. Rád bych k hlasování pozval co nejvíce lidí,“ uvedl ambasador projektu Franz Beckenbauer.