+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
12. dubna 2017 • 09:47

Tohle umí fotbal! V Dortmundu si vzali po útoku domů fanoušky Monaka

Autor:
TOP VIDEA
Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy
NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Taková solidarita se jen tak nevidí! Když kvůli explozím u autobusu fotbalistů Dortmundu došlo k odložení čtvrtfinálového utkání Ligy mistrů s Monakem, ukázalo se, jak fanoušci umí táhnout za jeden provaz. Příznivci Borrussie začali na sociálních sítích nabízet nocleh divákům, kteří na zápas dorazili podpořit jejich soupeře.Kdo chtěl poskytnout ubytování fanouškům Monaka, toho šlo na Twitteru poznat podle poznámky #bedforawayfans, tedy postel pro hostující fanoušky. Akci rozjel samotný klub, první zprávu si přeposlalo na Twitteru 28 tisíc uživatelů.

Fotbal sbližuje! Tohle dokázal po útocích v Dortmundu

Brzy se na internetu začaly objevovat fotografie fanoušků, kteří na neplánované návštěvě v dresech zasedli společně k večeři. „Tak to vypadá, když fotbal sjednotí svět,“ napsal jeden k popisku. Ze strany fanoušků Monaka pak zazněly slova o vděku za neplánovanou pohostinnost.

„Děkujeme všem, kteří pomohli akci postel pro hostující fanoušky,“ poděkoval ráno také dortmundský klub. Monacký klub nabídl svým příznivcům, kteří přenocovali v Dortmundu, finanční pomoc. Mohou získat částku až 80 eur (přes dva tisíce korun).

Fanoušci Dortmundu a Monaka u společné večeře
Fanoušci Dortmundu a Monaka u společné večeře

Čtvrtfinálový zápas byl přeložen na dnešek se začátkem v 18:45 a odehraje se pod výrazně zvýšeným policejním dohledem. Zvláštní ochranná opatření pro fotbalisty zavedla policie už v úterý. Celou noc také zajišťovala stopy na místě činu.

Incident, při kterém byl autobus poškozen na dvou místech, se odehrál zhruba deset kilometrů od stadionu vestfálského klubu po odjezdu týmu z hotelu. Dortmundská policie vychází z toho, že šlo o cílený útok na sportovce. Státní zastupitelství případ vyšetřuje jako pokus o zabití.

Ještě v noci se podrobil operaci španělský obránce Borussie Marc Bartra, který jako jediný v autobusu utrpěl při výbuchu zranění. V nemocnici skončil se zlomeninou v zápěstí, v paži měl střepy.

ONLINE útok v Dortmundu. Sledujte ZDE>>>

 Klasická verze
Mobilní verze