+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
TOP VIDEA
Unikátní VIDEO ze šlágru Sparta – Plzeň: Gesta trenérů i jiné pohledy na (ne)uznané góly Unikátní VIDEO ze šlágru Sparta – Plzeň: Gesta trenérů i jiné pohledy na (ne)uznané góly
Strýcová o přestupu jejího kouče k Plíškové: Je to podraz? Ano! Strýcová o přestupu jejího kouče k Plíškové: Je to podraz? Ano!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Magnetická rezonance ukázala. Je konec. Pro Václava Kadlece malá osobní tragédie, pro ambice jednadvacítky na domácím EURO velká trhlina. 23letý útočník má poškození vazu v levém kotníku, dostal dlahu a jeho léčba si vyžádá tři až čtyři týdny.Stačila necelá půlhodinka v zápasu se Srbskem, aby si fanoušci uvědomili důležitost Kadlece pro mladou reprezentaci. Rozehrál akci před prvním gólem, pak poslal do další obrovské šance Jana Klimenta, k tomu střela v pádu do břevna.

Radost z jeho výkonu překazilo osudové došlápnutí u lajny bez cizího zavinění. Po něm se Kadlec ihned svalil. Zkusil to ještě na pár chvil na hřišti přemoct, jenže bolest zvítězila. Vzteklá prásknutí pěstmi o trávník, střídání, skoro slzy v očích...

„Rezonance ukázala poškození vazu, pro Václava EURO skončilo,“ potvrdil Sportu manažer jednadvacítky Jaromír Šeterle. „Na vývoj hráče to nebude mít vliv, nejde o závažné zranění, je to ale velká ztráta pro mužstvo,“ připustil Šeterle.

"Vrátím se lepší," vzkázal sám Kadlec na svém twitterovém účtu.

Trenér Jakub Dovalil a jeho štáb teď mají necelé dva dny, během nichž musí vyřešit, koho za Kadlece pod hrot. V úterý přijde zápas o všechno. Bitva s nadupanými Němci o postup do semifinále.

Tohle nečekal nikdo v republice, smál se český hrdina Kliment

 

Skalák si protrpěl své: Je to důležitý krok, ale vyhráno nemáme

Frýdek: Byl to jeden z nejlepších zápasů, co jsme pohromadě

Hybš: Kliment mě nepřekvapil, vím z Jihlavy, jak pracuje

Zraněný Václav Kadlec se slzami v očích tleská fanouškům při svém střídání v zápase se Srbskem
Zraněný Václav Kadlec se slzami v očích tleská fanouškům při svém střídání v zápase se Srbskem

 Klasická verze
Mobilní verze