EURO U21: Portugalsko - Srbsko 2:0. Favorit zvládl vstup do turnaje

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Povinná výhra - splněno. Fotbalisté Portugalska si v úvodním duelu skupiny B poradili se Srbskem, které porazili 2:0. Skóre otevřel útočník PSG Goncalo Guedes, těsně před koncem zápasu potvrdil výhru kapitán Bruno Fernandes. Favorit tak zvládl vstup do turnaje a bude čekat, jak si večer v zápase s Makedonií povede největší konkurent ze Španělska.

Portugalci mohli jít do vedení už v páté minutě, ale Neves po přímém kopu trefil z úhlu tyč. V 37. minutě srbský gólman Milinkovič-Savič nešťastně prodloužil centr jen ke Guedesovi, který hlavičkoval do odkryté branky.

Po změně stran Srbsko dlouho sahalo po vyrovnání. Grujič však hlavou o kousek minul a dvakrát přestřelil také náhradník Radonjič. Poslední slovo tak měl stříbrný tým z minulého šampionátu v Česku. V 88. minutě si Fernandes naběhl na Sanchesův oblouček za obranu a podruhé překonal srbského brankáře.

Hosté:

Domácí: Varela – Cancelo, Edgar Ié, Semedo, Rodrigues – João Carvalho (59. Sanches), Neves, B. Fernandes (C) – Guedes, Podence (68. Medeiros), Diogo Jota (46. Bruma).

Hosté: Milinković-Savić – Gajić, Jovanović, Veljković, Antonov – A. Živković, Grujić (68. Radonjić), Nemanja Maksimović, Gaćinović – Djurděvić (C) (74. Ožegović), Čavrić (46. Plavšić).

Domácí: Silva, Pereira, Figueiredo, Paciência, Fonseca, Medeiros, Geraldes, Ramos, Sanches, Rebocho, Bruma, Horta

Hosté: Radonjić, Ožegović, Ristić, Plavšić, Meleg, Pankov, Milenković, Lukić, Filipović, Bogosavac, Nikolić, Manojlović

Domácí: Semedo, Bruma, B. Fernandes

Hosté: Grujić, Gaćinović, Antonov, Gajić