2. září 2016 • 21:00

Česká „21“ byla minuty od postupu na ME. Belgie se ale zachránila

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Čeští fotbaloví reprezentanti do 21 let vyhráli už ve čtvrtek kvalifikační zápas v Černé Hoře hladce 3:0 a výrazně se přiblížili postupu na mistrovství Evropy v příštím roce. Dva góly a asistenci si v Podgorici už během úvodních 16 minut připsal útočník Patrik Schick, který se s deseti zásahy posunul do čela tabulky střelců. To Belgie se o den později na půdě Malty pořádně trápila, když ztratila dvoubrankové vedení. Kdyby nevyhrála, Češi by již slavili postup. Favorit se ale nakonec v 90. minutě prosadil a zůstal ve hře o postup.

Svěřenci Vítězslava Lavičky si v čele první skupiny vypracovali pětibodový náskok na Belgii, která má ještě zápas k dobru. Neporažený český tým sehraje předposlední kvalifikační duel v úterý přávě v belgické Lovani a pokud vyhraje, bude mít ME v Polsku jisté.

"Lvíčata" výborně vstoupila do zápasu. V šesté minutě byl po rohovém kopu faulován Schick a následnou penaltu sám proměnil. Útočník Sampdorie Janov hned za tři minuty zvýšil na 2:0, když za domácího brankáře dorazil vlastní hlavičku. Český kapitán Čermák přidal v 16. minutě třetí gól po Schickově chytrém "dloubáčku" za obranu.

V úvodu druhé půle mohl zvýšit Jankto, ale zamířil těsně vedle. Hosty pak podržel brankář Zima, který zblízka vychytal Djordjeviče. V závěru ještě Schick přízemní střelou těsně minul branku a nezkompletoval druhý kvalifikační hattrick za sebou.

Skupina 1:

Černá Hora - ČR 0:3 (0:3)
Branky: 6. z pen. a 9. Schick, 16. Čermák. Rozhodčí: Klossner - Zgraggen, Zürcher (všichni Švýc.). ŽK: Boljevič, Jovovič, Vico, Djordjevič, Lagator - Černý, Hubínek, Tetour.

Č. Hora: M. Kordič - Raspopovič, Kopitovič, Kartal (36. Boljevič), Vico - Lagator, Hočko - Jovovič, Kosovič (64. Jankovič), Mandič (36. Vusurovič) - Djordjevič. Trenér: Radonjič.
ČR: Zima - Matějů, Lüftner, Vraštil, Havel - Hubínek, Trávník - Černý (63. Holzer), Čermák (76. Tetour), Jankto - Schick (81. Juliš). Trenér: Lavička.

Malta - Belgie 2:3 (0:2)

1. ČR 8 6 2 0 24:7 20
2. Belgie 7 5 0 2 12:6 15
3. Černá Hora 8 3 3 2 10:11 12
4. Malta 7 1 2 4 3:15 5
5. Lotyšsko 6 1 2 3 9:10 5