Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
2. září 2016 • 21:00

Česká „21“ byla minuty od postupu na ME. Belgie se ale zachránila

EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek
Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík

Čeští fotbaloví reprezentanti do 21 let vyhráli už ve čtvrtek kvalifikační zápas v Černé Hoře hladce 3:0 a výrazně se přiblížili postupu na mistrovství Evropy v příštím roce. Dva góly a asistenci si v Podgorici už během úvodních 16 minut připsal útočník Patrik Schick, který se s deseti zásahy posunul do čela tabulky střelců. To Belgie se o den později na půdě Malty pořádně trápila, když ztratila dvoubrankové vedení. Kdyby nevyhrála, Češi by již slavili postup. Favorit se ale nakonec v 90. minutě prosadil a zůstal ve hře o postup.

Svěřenci Vítězslava Lavičky si v čele první skupiny vypracovali pětibodový náskok na Belgii, která má ještě zápas k dobru. Neporažený český tým sehraje předposlední kvalifikační duel v úterý přávě v belgické Lovani a pokud vyhraje, bude mít ME v Polsku jisté.

"Lvíčata" výborně vstoupila do zápasu. V šesté minutě byl po rohovém kopu faulován Schick a následnou penaltu sám proměnil. Útočník Sampdorie Janov hned za tři minuty zvýšil na 2:0, když za domácího brankáře dorazil vlastní hlavičku. Český kapitán Čermák přidal v 16. minutě třetí gól po Schickově chytrém "dloubáčku" za obranu.

V úvodu druhé půle mohl zvýšit Jankto, ale zamířil těsně vedle. Hosty pak podržel brankář Zima, který zblízka vychytal Djordjeviče. V závěru ještě Schick přízemní střelou těsně minul branku a nezkompletoval druhý kvalifikační hattrick za sebou.

Skupina 1:

Černá Hora - ČR 0:3 (0:3)
Branky: 6. z pen. a 9. Schick, 16. Čermák. Rozhodčí: Klossner - Zgraggen, Zürcher (všichni Švýc.). ŽK: Boljevič, Jovovič, Vico, Djordjevič, Lagator - Černý, Hubínek, Tetour.

Č. Hora: M. Kordič - Raspopovič, Kopitovič, Kartal (36. Boljevič), Vico - Lagator, Hočko - Jovovič, Kosovič (64. Jankovič), Mandič (36. Vusurovič) - Djordjevič. Trenér: Radonjič.
ČR: Zima - Matějů, Lüftner, Vraštil, Havel - Hubínek, Trávník - Černý (63. Holzer), Čermák (76. Tetour), Jankto - Schick (81. Juliš). Trenér: Lavička.

Malta - Belgie 2:3 (0:2)

1. ČR 8 6 2 0 24:7 20
2. Belgie 7 5 0 2 12:6 15
3. Černá Hora 8 3 3 2 10:11 12
4. Malta 7 1 2 4 3:15 5
5. Lotyšsko 6 1 2 3 9:10 5