+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
16. července 2011 • 13:49

Fotbalistky KLDR na MS používaly steroidy!

Autor:
Doping
TOP VIDEA
TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský
NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pět fotbalistek KLDR mělo na mistrovství světa v Německu pozitivní dopingový test na anabolické steroidy. Dvě hráčky uvízly v síti kontrol už během vystoupení týmu v základní skupině. Mezinárodní federace FIFA poté nechala otestovat ostatní reprezentantky Severní Koreje a zkouška odhalila další tři hříšnice."Čelíme ošklivému dopingovému případu, to bolí," uvedl dnes na tiskové konferenci šéf FIFA Joseph Blatter. Případem se nyní bude zabývat disciplinární komise.

Podle šéfa lékařské komise FIFA Jiřího Dvořáka členové severokorejské výpravy vysvětlovali výsledek testů užitím přípravků tradiční čínské medicíny. Ve vzorcích fotbalistek bylo objeveno celkem 14 steroidů, z nichž čtyři figurují na listině zakázaných látek.

U obránkyň Song Čong-son a Čong Pok-sim zjistila kontrola užití anabolik po úvodních zápasech na šampionátu proti USA a Švédsku. K dalšímu utkání s Kolumbií už nesměly nastoupit, zato po bezbrankové remíze muselo na dopingovou zkoušku všech dalších 19 KLDR fotbalistek.

"Při dvou pozitivních nálezech v týmu nás regule k takovému postupu opravňují," řekl Dvořák.

Tým KLDR na turnaji neskóroval, získal jediný bod a vypadl po třech zápasech v základní skupině.

Na mistrovství světa ve fotbale se objevil dopingový nález poprvé od roku 1994, kdy byl na mužském turnaji v USA legendární Argentinec Diego Maradona pozitivně testován na efedrin.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fifa, kldr, doping, steroidy
 Klasická verze
Mobilní verze