a dozvíte se vše jako první.
9. října 2015 • 09:46

Kvalifikace o MS 2018 začala šokem! Brazílie i Argentina bez bodu

Fotbalisté Brazílie začali nový kvalifikační cyklus prohrou
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Jihoamerické fotbalové velmoci Brazílie a Argentina vstoupily do kvalifikace o účast na mistrovství světa 2018 v Rusku překvapivě porážkami. Brazílie bez distancovaného Neymara prohrála 0:2 v Chile, Argentina postrádající zraněného Lionela Messiho podlehla dokonce doma 0:2 Ekvádoru.

Ekvádor zaskočil vicemistry světa dvěma slepenými góly na začátku poslední desetiminutovky. V 81. minutě se trefil Frickson Erazo a o minutu později zakončil rychlý protiútok Felipe Caicedo. "Nedokázali jsme se vyrovnat s jejich hrou. Nebyli jsme lepší," uznal argentinský záložník Javier Mascherano.

Už v prvním poločase se navíc favoritovi zranil kanonýr Sergio Agüero. Útočník Manchesteru City odkulhal ze hřiště v prvním poločase a nebude hrát ani v úterním kvalifikačním duelu v Paraguayi.

Dva pozdní góly inkasovali i pětinásobní mistři světa Brazilci v Chile, jež vítězným vstupem do kvalifikace navázalo na červencový triumf na jihoamerickém šampionátu. Skóre otevřel v 72. minutě Eduardo Vargas z Hoffenheimu a pojistku přidal minutu před koncem zblízka spoluhráč Petra Čecha a Tomáše Rosického z Arsenalu Alexis Sánchez.

S absencí ofenzivních opor se dokázala vyrovnat Uruguay a poprvé po deseti kvalifikačních duelech dokázala vyhrát v Bolívii. Při neúčasti suspendovaných útočníků Luise Suáreze a Edinsona Cavaniho rozhodli ve vysoké nadmořské výšce v La Pazu o vítězství 2:0 obránci Martin Cáceres a Diego Godín.