SESTŘIHY: Čech vyrovnal rekord v nulách, Chelsea blízko sestupu

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

SOUHRN 16. KOLA PREMIER LEAGUE | Český brankář Petr Čech se zapsal do historie Premier League. V nedělním zápase vyhrál se svým Arsenalem na půdě Aston Villy 2:0 a dočkal se vyrovnání historického rekordu Davida Jamese v počtu vychytaných nul. Oba jich nyní mají na kontě shodně 169. Pokračuje trápení Chelsea, která padla 1:2 na půdě Leicesteru. Ten se po pondělní dohrávce opět vyhoupl do čela tabulky. Uspěl i Manchester City, který si i díky gólu Bonyho poradil se Swansea, naopak rivalové z United si připsali šokující porážku 1:2 na hřišti nováčka z Bournemouthu.

Čech v anglické lize nasbíral 162 čistých kont během jedenácti sezon v Chelsea, v tomto ročníku si po přestupu do Arsenalu připsal sedmý zápas s nulou. Na rekordní zápis čekal od konce října, v předchozích čtyřech kolech totiž "Kanonýři" vždy alespoň jeden gól dostali, z toho dvakrát vlastní.

128      Peter Schmeichel

Dnes se česká jednička dočkala na půdě poslední Aston Villy, která má nejhorší útok v lize. Předstihnout bývalého anglického reprezentanta Jamese, který sbíral nuly mezi lety 1992 a 2010 při angažmá v Liverpoolu, Aston Ville, West Hamu, Manchesteru City a Portsmouthu, může za týden ve šlágru proti Manchesteru City.

"Je to neuvěřitelný osobní úspěch. Doufám, že to číslo bude i dál růst tak, abychom se drželi v čele tabulky a směřovali za titulem. Jsem z toho opravdu nadšený, ale ještě víc jsem nadšený ze tří bodů," uvedl Čech po utkání v rozhovoru pro stanici SkySports.

Arsenal si dnes v Birminghamu tři body a nejméně do pondělí i vedení v tabulce zajistil už v první půli. V osmé minutě potrestal svým 50. gólem za Arsenal Olivier Giroud z penalty faul na Thea Walcotta, o půl hodiny později zakončil Aaron Ramsey pohodlně do odkryté branky pohledný protiútok. Aston Villa zůstává s šesti body a jedinou výhrou na kontě poslední.

V dalším nedělním zápase urval alespoň bod Liverpool, kterému remízu 2:2 s West Bromwichem zařídil až v šesté minutě nastavení Origi. Ve třetí nastavené minutě pak rozhodl o výhře Newcastlu na půdě Tottenhamu Pérez.

2526219:gallery:true:true

2526218:gallery:true:true

Bony dál září

V prvních minutách duelu mezi Manchesterem City a Swansea měli navrch hosté, "Citizens" ale podržel gólman Hart. V 26. minutě uklidnil domácí Bony, který se prosadil po Navasově rohovém kopu. Reprezentant Pobřeží slonoviny se v posledních čtyřech soutěžních duelech podílel na pěti brankách svého týmu: tři dal a na dvě přihrál.

V 90. minutě vyrovnal střídající útočník Gomis a zdálo se, že v prvním zápase po odvolání trenéra Monka dosáhnou "Labutě" na cennou remízu. Dvě minuty nato ale znovu převrátil skóre na stranu domácích další střídající hráč Iheanacho, který tečoval Tourého střelu za záda gólmana Fabiaňského. Swansea z posledních šesti zápasů získala jediný bod.

2525367:gallery:true:true

Série United bez prohry je pryč

Junior Stanislas už v druhé minutě otevřel skóre duelu Bournemouth - Manchester United, když svůj rohový kop zatočil přímo do branky. Po sérii šancí na obou stranách se hosté dočkali vyrovnání, Fellaini i přes ztrátu stability překonal brankáře Boruce.

2525386:gallery:true:true

Krátce po přestávce se znovu změnilo skóre ve prospěch domácích. King zůstal naprosto osamocený před brankou a po Ritchieho přihrávce chladnokrevně zakončil. Bournemouth bodoval počtvrté v řadě, Manchester naopak po sérii sedmi zápasů bez porážky poprvé zaváhal. Kouč "Rudých ďáblů" Louis van Gaal navíc bude muset řešit další problémy, neboť na již tak rozsáhlou marodku po dnešním zápase přibyl Lingard.

Lukaku jde po rekordu Vardyho

Dvaadvacetiletý útočník Romelo Lukaku prožívá nejlepší střelecké období od příchodu do Anglie v roce 2011. Od začátku listopadu se trefil v každém utkání, do kterého v dresu Evertonu nastoupil. V sedmi duelech Premier League dal osm branek, další přidal v Ligovém poháru proti Middlesbrough. Aktuálně je druhým nejlepším střelcem anglické ligy za objevem sezony Jamiem Vardym z Leicesteru.

2525426:gallery:true:true

Southamptonu se v poslední době příliš nedaří, z posledních čtyř duelů získal jediný bod. Na hřišti Crystal Palace podlehl 0:1 po gólu Cabayeho z 38. minuty.

2525381:gallery:true:true

Stejným poměrem zvítězil Watford v Sunderlandu a z posledních tří zápasů získal plný počet bodů. Jedinou trefu zaznamenal Ighalo, který se v sezoně trefil už desetkrát, což se dosud v nejvyšší soutěži nepovedlo žádnému jinému hráči Watfordu.

2525397:gallery:true:true

2525431:gallery:true:true