dozvíte se vše jako první.
8. května 2016 • 23:08

Juventus padl s poslední Veronou, AS Řím s Neapolí bojují o Ligu mistrů

Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever

Fotbalisté jistého italského mistra Juventusu překvapivě přišli o vítěznou sérii deseti zápasů, když je v 37. ligovém kole porazila 2:1 poslední Verona. Teprve pátou ligovou porážku hostům z Juventusu připravil legendární kanonýr Luca Toni, který se rozloučil s bohatou kariérou penaltou po "panenkovsku".

Tou překonal krátce před koncem prvního poločasu brazilskou dvojku turínského klubu Neta. Šokující vývoj utkání pokračoval i po přestávce. Na Ionitovu přihrávku si naběhl Viviani a střelou z hranice vápna zdvojnásobil vedení Verony.

Juventus dostal v lize dvě branky naposledy před dvaceti zápasy; na konci loňského roku jeho jinak pevnou obranu podobně překvapil jiný celek ze dna tabulky, osmnáctý nováček z Carpi. Tehdy však Juventus dokázal zápas třemi brankami otočit. Tentokrát v nastavení, které po Sandrově vyloučení dohrával v deseti, už pouze snížil díky Dybalově penaltě.

Bitva o Ligu mistrů pokračuje

Předposlední kolo soutěže nevyřešilo zápletku druhého místa, které zaručuje přímý postup do Ligy mistrů. Třetí AS Řím stále ztrácí dva body na Neapol. Ta šla do zápasu s Turínem s vědomím vítězství římského celku, který ji dočasně přeskočil po výhře 3:0 nad Chievem. Změnu pořadí však Neapol nepřipustila a o svém vítězství 2:1 rozhodla během první dvacetiminutovky.

Nejprve si Higuaín po Hamšíkově přihrávce připsal už třiatřicátý ligový gól a stal se prvním hráčem v italské nejvyšší soutěži od sezony 1958/59, který na tuto porci gólů dosáhl. I tehdy se tento kousek povedl argentinskému fotbalistovi, Antoniu Angelillovi z Interu Milán. Hamšík se asistencí podepsal i pod druhou branku Neapole, po jeho průniku do vápna z bezprostřední blízkosti zvýšil vedení Callejón.

Neapol je tak nadále blíž k postupu do Ligy mistrů z druhého místa. V posledním kole se navíc utká s předposledním Frosinone, zatímco celek z hlavního města čeká těžší soupeř v podobě AC Milán. Fotbalisty AS Řím tak mohla těšit alespoň skutečnost, že v utkání s Chievem ani pošestnácté za sebou nenašli v italské lize přemožitele.

Římany poslal do vedení v 18. minutě Nainggolan střelou v pádu. V závěru poločasu zvýšil německý stoper Rüdiger, který měl snadný úkol, když ho vydařeným centrem z přímého kopu našel u tyče Pjanič. Bosenský záložník pět minut před koncem završil střelecký účet po přihrávce od kapitána Tottiho, jenž tak oslavil 600. ligový zápas za svůj jediný klub.