a dozvíte se vše jako první.
8. srpna 2009 • 16:50

Eto´o dal gól, na výhru Interu to nestačilo

Samuel Eto´o
TOP 5 gólů 4. kola: Hrošovského dělo, Graiciarovo poprvé i jubilant Lafata TOP 5 gólů 4. kola: Hrošovského dělo, Graiciarovo poprvé i jubilant Lafata
SESTŘIH La Ligy: La Coruňa - Real Madrid 0:3. Klidná výhra, Ramos byl vyloučen SESTŘIH La Ligy: La Coruňa - Real Madrid 0:3. Klidná výhra, Ramos byl vyloučen

První titul nové sezony v Itálii patří Laziu Řím. V dnešním finále italského Superpoháru porazili šampiona Série A Inter Milán 2:1. Milánským nepomohl ani gól Samuela Eto´a, největší letní posily.

Souboj o italský Superpohár se odehrál v Pekingu na slavném Ptačím hnízdě. Na tomto supermoderním stadionu přesně před rokem proběhl zahajovací ceremoniál letních olympijských her.

Letos diváci v čínském Pekingu přihlíželi prestižnímu souboji loňských vítězů Serie A Interu Milán a italského poháru Lazia Řím.

V základní sestavě Interu se vedle kamerunského útočníka Samuela Eto´a objevily další tři letní posily. Na trávník od prvních minut vyběhli i Thiago Motta a Diego Milito z FC Janov a brazilský stoper Lucio.

Právě obránce Lucio, který před sezonou přišel z Bayernu Mnichov, měl v prvním poločase dvě vyložené šance. Další velkou příležitost  "Nerazzurri" měl po půl hodině hry ghanský záložník Muntari. Ani on však svůj tým do vedení nedostal.

I když byl Inter v utkání lepším týmem, z vítězství se radovalo římské Lazio. Brankami Matuzalema a Rocchiho se během tří minut druhého poločasu dostali do dvoubrankového vedení.

Za Inter v 77. minutě snížil Samuel Eto´o. Římští fotbalisté však své vedení udrželi až do konce a Lazio potřetí v historii získalo prestižní Superpohár.