Lipsko poprvé prohrálo! Bayern zničil Wolfsburg a jde do čela

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Lipska poprvé v sezoně prohráli. V 14. kole německé ligy podlehli na hřišti posledního Ingolstadtu 0:1 a přepustili první místo v tabulce Bayernu. Mnichovský celek deklasoval Wolfsburg 5:0, na čemž se dvěma góly podílel Robert Lewandowski, střeleckou smůlu protrhl také Thomas Müller. Kolín nad Rýnem udržel domácí neporazitelnost, když s Dortmundem remizoval 1:1. Leverkusen vyhrál na hřišti Schalke 1:0, domácí hráli od 4. minuty bez vyloučeného Nalda.

Ingolstadt dostal do vedení v 12. minutě Brazilec Roger, který hlavou zužitkoval Jungův centr z přímého kopu. Vyrovnat mohl o 40 minut později Sabitzer, gólman Hansen ale jeho pokus zneškodnil. Proti šanci Forsberga už zasahoval Nyland, který musel v domácí brance nahradit zraněného Hansena, a poradil si v závěru i s příležitostí Burkea.

V 18. minutě zápasu mezi Bayernem a Wolfsburgem předvedl domácí záložník Robben svoji obvyklou fintu, když si navedl míč na střed a levou nohou přesně zakončil. Za čtyři minuty vedl úřadující mistr už o dvě branky, když Vidalovu střelu obrana srazila pouze k volnému Lewandowskému a polský kanonýr vstřelil 10. gól v sezoně.

Druhou desítku zásahů polský útočník otevřel po přestávce, když za Benagliova záda tečoval Müllerovu střelu. Čtvrt hodiny před koncem přišlo to, na co fanoušci Bayernu čekali od začátku ročníku. Po více než sedmi měsících se v lize prosadil Müller. Na konečných 5:0 v závěru upravil Costa. Wolfsburg z posledních čtyř zápasů získal jediný bod a nachází se jen těsně nad sestupovými příčkami.

Dortmund nezvládl v 28. minutě ubránit standardní situaci. Hector nacentroval do vápna a úplně volný Rudnevs hlavou překonal gólmana Weidenfellera, který nastoupil k 350. bundesligovému utkání v dresu Borussie. Jubilejní 100. zápas v německé nejvyšší soutěži prožil také Rudnevs, jenž zaznamenal premiérovou trefu po letním příchodu z Hamburku a ukončil 207 minut trvající čekání "Kozlů" na gól.

Domácí dlouho drželi těsné vedení, v úplném závěru ale formu potvrdil záložník Reus a vstřelil svůj 50. gól za Dortmund.

Hamburk se po výhře 1:0 nad Augsburgem posunul na barážovou šestnáctou pozici. Na poslední místo spadl po totožné prohře ve Freiburgu Darmstadt, který po odvolání Norberta Meiera dočasně vede trenér Ramon Berndroth.

Hoffenheim udržel neporazitelnost

Pátý Frankfurt je bez prohry už osm zápasů. Čtvrtý Hoffenheim, jenž má stejný počet 26 bodů, je dokonce společně s překvapivým lídrem z Lipska jedním ze dvou týmů, které bodovaly ve všech utkáních v sezoně.

Hoffenheim měl v závěru dnešního duelu přesilovku poté, co byl v 82. minutě vyloučen po druhé žluté kartě domácí Timothy Chandler. V té době byl už zhruba deset minut na střídačce hostů Kadeřábek, jehož v 73. minutě nahradil Steven Zuber.

Leverkusen porazil oslabené Schalke

Fotbalisté Leverkusenu zvítězil ve 14. kole německé ligy na hřišti Schalke 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil Stefan Kiessling až v 89. minutě, ačkoliv domácí už od 4. minuty hráli bez vyloučeného brazilského stopera Nalda. Pro hosty to byl první úspěch po třech zápasech bez výhry.

Nalda krátce po úvodním hvizdu dostala do potíží nepřesná zpětná přihrávka od Seada Kolašinace. U míče byl rychleji útočník Bayeru Javier Hernández a Naldo unikajícího soupeře před vápnem fauloval.

Jeho červená karta za zmaření gólové příležitosti byla nejrychlejším vyloučením hráče Schalke v bundesligové historii. Dosavadním držitelem nežádoucího prvenství byl nizozemský útočník Youri Mulder, jenž hřiště opustil v 7. minutě v roce 1998.

Schalke navzdory oslabení předvedlo solidní výkon a početní výhodu Leverkusen využil až v úplném závěru po chybě v obraně domácích. Po standardní situaci se Kiessling ocitl osamocený před brankou, hlavičkou dal první gól v sezoně a poslal svůj tým na osmé místo tabulky.