8. května 2016 • 16:00

Dominance Celtiku pokračuje! Klub získal ve Skotsku pátý titul v řadě

Osasuna - Barcelona: Gól! Messi vymíchal obranu a zvýšil na 3:0 Osasuna - Barcelona: Gól! Messi vymíchal obranu a zvýšil na 3:0
SESTŘIH Premier League: Leicester City – Manchester City 4:2 SESTŘIH Premier League: Leicester City – Manchester City 4:2

Fotbalisté Celticu Glasgow popáté za sebou ovládli skotskou ligu. Celkově 47. titul získali dvě kola před koncem po vítězství 3:2 nad Aberdeenem, proti kterému jim dnes stačilo k zisku titulu jakkoliv bodovat.

Vítězství Celticu se zrodilo v úvodních minutách zápasu, když se dvakrát trefil Patrick Roberts, devatenáctiletý útočník hostující z Manchesteru City. Aberdeen sice ve druhém poločase snížil na rozdíl jedné branky, soupeři však v zisku nezabránil.

Nejúspěšnějším klubem Skotska zůstávají s 54 ligovými triumfy Glasgow Rangers, kteří se v příští sezoně čtyři roky po pádu do čtvrté ligy vrátí do nejvyšší soutěže, takže další obhajobu bude mít Celtic těžší.

Celtic získal 47. titul získali dvě kola před koncem po vítězství 3:2 nad Aberdeenem

Témata:  sportfotbalSkotskoceltictitul