21. srpna 2016 • 20:52

Novák se trefil proti soupeři Sparty, Anderlecht jen remizoval

Filip Novák se opět trefil v dánské lize
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever

Fotbalisté Sönderjyske remizovali v šestém kole dánské ligy na hřišti Midtjyllandu 2:2. Soupeř Sparty ze 4. předkola Evropské ligy směřoval po gólu českého obránce domácích Filipa Nováka z 57. minuty k porážce, v nastavení však získal teprve třetí bod v sezoně díky vlastní brance Kiana Hansena. V základní sestavě Midtjyllandu nastoupil také Václav Kadlec. Nerozhodný výsledek uhrál o víkendu také Anderlecht Brusel před odvetou se Slavií.

Sönderjyske přitom šlo rychle do vedení, už v osmé minutě se prosadil Nicolaj Madsen. Jenže po čtvrthodině hry si dal vlastní gól Pierre Kanstrup. V úvodu druhého poločasu se pak prosadil Novák. Pro bývalého hráče Jablonce to byl druhý gól v šesti ligových utkáních v sezoně, dva přesné zásahy si připsal také v zápasech 3. předkola Evropské ligy proti Videotonu.

Už to vypadalo, že si soupeř Sparty připíše čtvrtou porážku v šesti zápasech, jenže v nastaveném čase zařídil remízový výsledek Hansenův vlastní gól. To už na hřišti nebyl Kadlec, jenž v 84. minutě střídal.

Sönderjyske tak do čtvrteční odvety se Spartou na Letné půjde v lepším rozpoložení, než v jakém nastoupilo do úvodního zápasu předkola. Před ním podlehlo Bröndby Kodaň 0:4. Proti Midtjyllandu nastoupilo v sestavě: Skender - Pedersen, Kanstrup, Maak, Dal Hende - Hedegaard (71. Uhre), Guira, Drachman (63. Mattila), Madsen (63. Klove), Absalonsen - Okwi.

Anderlecht dostal gól jako Slavia

Fotbalisté Anderlechtu, které ve čtvrtek čeká po vítězství 3:0 v prvním zápase odvetase Slavií, podruhé za sebou v belgické lize remizovali. Ve čtvrtém kole nejvyšší soutěže hráli s Eupenem 2:2, ačkoliv dvakrát vedli. O vítězství je připravil smolný odraz míče od gólmana v závěru zápasu. V tabulce jim patří druhé místo se ztrátou dvou bodů na vedoucí Waregem.

Anderlecht šel do vedení v 21. minutě po trefě Diega Capela, krátce před koncem poločasu ale inkasoval. Náskok opět získal hned po přestávce díky gólu Lukasze Teodorczyka, jenž se prosadil i v úvodním duelu se Slavií.

Deset minut před koncem se však míč po střele do tyče odrazil od gólmana Davyho Roefa do branky Anderlechtu podobně, jako dostala gól právě Slavia v domácím zápase předkola Evropské ligy, který nakonec prohrála 0:3.

Trenér René Weiler proti Eupenu vyslal tým v sestavě: Roef - Badji, Mbodji, Nuytinck, Deschacht (79. Heylen) - Tielemans, Hanni, Dendoncker - Chipciu (60. Doumbia), Teodorczyk, Capel (70. Sowah Adjei).