+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
9. června 2017 • 04:57

Co se děje s Ödegaardem? Real mi pořád věří, tvrdí norský talent

Autor:
TOP VIDEA
Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hodně fanoušků na něj zapomnělo. Mnoho z nich ho navíc považuje za velký úlet. Záložník Martin Ödegaard už skutečně není zázračným patnáctiletým klukem, ale odepisovat ho je ještě předčasné. Na hostování v Nizozemsku konečně pookřál a věří si. „Udělal jsem správný krok,“ tvrdí mladý Nor. Jak to s ním bude dál?Martin Ödegaard odešel do nizozemského Heerenveenu v lednu. Poprvé od přestupu do Realu Madrid tak dostal příležitost hrát pravidelně dospělý fotbal. V lize zasáhl do šestnácti zápasů, desetkrát byl v základní sestavě. K tomu přidal jedno utkání v poháru.

„Potřeboval jsem hrát na nejvyšší úrovni. Kdybych to nechtěl, zůstal bych v Madridu,“ prozrazuje Ödegaard. V Realu nastupoval totiž jen za třetiligovou rezervu. Zároveň ale trénoval s těmi nejlepšími. „To byla velká škola,“ uznává.

Přesto si Ödegaard hostování pochvaluje. „Cítím, že jsem udělal správné rozhodnutí. Heerenveen jsem si vybral sám a Real mě v tom podpořil,“ říká Nor. V Nizozemsku si připsal 1 gól, 3 asistence a pro své spoluhráče vytvářel pravidelně šance.

Na herní vytížení si Ödegaard nemůže stěžovat
Na herní vytížení si Ödegaard nemůže stěžovat

Osmnáctiletý kreativní záložník tak nevzdává, že se jednou v Realu prosadí. „Dohodli jsme se, že ještě rok zůstanu v Heerenveenu. Real ale sleduje mé výkony a stále mi věří. Chtějí do mně nadále investovat,“ odhaluje Ödegaard.

„S trenérem Zinedinem Zidanem jsem mnohokrát nemluvil, ale jsem pravidelně v kontaktu se šéfem skautů Realu. Chodí se dívat na moje zápasy a pozorně mě sledují,“ dodává záložník, kterého nadchlo vítězství madridského klubu v Lize mistrů.

To je mimochodem krásný příklad toho, že to Ödegaard nemá a nebude mít snadné. Vždyť do sestavy Realu se v sezoně nevešel například James Rodríguez, ve finále Ligy mistrů dokonce putoval na tribunu.

„Strašně rád bych dostal více šancí v Realu, ale věděl jsem, že to bude extrémně těžké. Ničeho ale nelituji, bylo úžasné trénovat vedle hráčů, které jsem předtím viděl jen v televizi,“ zakončuje obdivovatel Cristiana Ronalda.