15. února 2015 • 18:51

Messi smetl hattrickem Levante, Real napravil debakl z derby

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

SOUHRN 23. KOLA PRIMERA DIVISIÓN | Fotbalisté Realu Madrid porazili ve španělské lize La Coruňu 2:0 a i po 23. kole setrvají v čele tabulky soutěže. Lionel Messi dovedl fotbalisty Barcelony k výhře 5:0 nad Levante svým 31. ligovým hattrickem a vyrovnal tak rekord španělské ligy. Týden po vítězství 4:0 nad Realem nedokázali fotbalisté mistrovského Atlética porazit Celtu Vigo a po prohře 0:2 ztrácejí kontakt s čelem ligy.

Kontakt s oběma hlavními rivaly ztrácí mistrovské Atlético Madrid. Týden po drtivém vítězství 4:0 nad Realem nedokázalo porazit Celtu Vigo a po prohře 0:2 má na Barcelonu manko šesti bodů a na vedoucí Real sedmi.

Messi 3 góly, Suárez parádní nůžky

Argentinský fotbalista Lionel Messi znovu ukázal velmi dobrou formu, když dovedl Barcelonu k výhře 5:0 nad Levante. První gól připravil Neymarovi a další tři dal sám. V posledních šesti duelech španělské ligy zaznamenal 11 branek. Pro Messiho to byl už 31. hattrick za španělský klub v kariéře, čímž vyrovnal rekord legendárního Telma Zarry.

V 17. minutě našel Messi za obranou Neymara, který pohledným obloučkem otevřel skóre. Pak už úřadoval přímo Messi. Nejprve si poradil tváří v tvář brankáři, následně mu připravil snadný gól do odkryté branky Pedro a hattrick uzavřel Messi penaltou za faul na Neymara.

Zaskvěl se však i třetí z hvězdných útočníků Katalánců Luis Suárez, když po centru Adriana předvedl výstavní nůžky a uzavřel tak střelecký účet. Barcelona oslavila šestou ligovou výhru v řadě a ztrácí jediný bod na vedoucí Real Madrid.

Real napravil ostudu z derby

Zraněními pronásledovaný Real alespoň částečně napravil debakl z posledního kola s městským rivalem Atléticem Madrid.

Dnes ho poslal do vedení ve 23. minutě technickou střelou Isco, o padesát minut později mu pojistil vítězství po asistenci Cristiana Ronalda francouzský útočník Karim Benzema.

Sevilla doma po jednostranném průběhu zápasu zdolala 3:0 Córdobu a posunula se na čtvrté místo soutěže. Oba týmy dohrávaly dnešní duel v deseti, nejprve kopl soupeře do obličeje záložník hostů Patrick Ekeng, krátce nato zasáhl protihráče protihráče do kolene autor úvodní branky Gzregorz Krychowiak.