SESTŘIHY: Barcelona otočila šlágr v Seville, Bale dovedl Real k výhře

Autor: iSport.cz
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Realu Madrid porazili v 11. kole španělské ligy Leganés 3:0 a poprvé v této sezoně udrželi na domácím hřišti čisté konto. Dvěma brankami v prvním poločase nasměroval tým k vítězství Gareth Bale, v závěru přidal třetí gól Álvaro Morata. Výhru 2:1 v souboji o druhé místo vybojovala Barcelona, která ve šlágru kola otočila zápas se Sevillou díky zásahům Lionela Messiho a Luise Suáreze. To Atlético Madrid nezvládlo utkání na půdě Realu Sociedad a prohrálo 0:2.

Sevilla - Barcelona 1:2

Branky: 15. Vitolo - 43. Messi, 61. Suárez

Úvodní poločas šlágru kola byl v režii Sevilly. Nejprve si Neymar nerozuměl s Luisem Suárezem a přišel v jejím vápně o míč, domácí pak přešli do rychlého protiútoku a na jeho konci otevřel skóre Vitolo. Také v dalším průběhu první půle byla Sevilla mnohem aktivnější, Barcelonu přestřílela a měla více ze hry.

SESTŘIH La Ligy: Sevilla - Barcelona 1:2. Zápas plný šancí rozhodl Suárez

Její převaha však přišla vniveč, gólem do šatny vyrovnal Lionel Messi. Byl to už 27. gól argentinského kanonýra do sítě Sevilly. Žádnému jinému tým více gólů nedal.

V 61. minutě Barcelona zápas otočila díky přesnému zásahu Suáreze po asistenci Messiho a vedení si už vzít nenechala. Pro oba střelce hostujícího týmu to byly osmé ligové branky v sezoně a barcelonské duo tak vede tabulku střelců o dva góly před nejbližšími konkurenty.

Sevilla - Barcelona: Vytočený Messi! Dostal žlutou, vztekal se a zahodil kopačku

Real Madrid - Leganés 3:0

Branky: 38. a 45.+1 Bale, 76. Morata

Real tak v prvním ligovém střetnutí s nováčkem z Leganés dal zapomenout na překvapivou remízu v Lize mistrů ze hřiště Legie Varšava 3:3. V 38. minutě si naběhl za obranu Bale a obešel brankáře, poté v nastaveném čase první půle dorazil míč do sítě po standardní situaci.

SESTŘIH La Ligy: Real Madrid - Leganés 3:0. Řádil Bale

Druhý zásah velšského forvarda byl jeho 150. gólem v profesionální kariéře, potřeboval na ně 449 zápasů. V tomto ročníku španělské ligy to pro něj byla pátá branka a dotáhl se tak na nejlepšího střelce týmu Cristiana Ronalda.

Právě Ronaldo však příliš šťastný zápas neprožil, poprvé v této sezoně nemířila ani jedna jeho střela na branku. Přesněji ale v 76. minutě pálil Morata a připsal si čtvrtý ligový zásah v sezoně.

Real Madrid – Leganés: Dvakrát blízko hattricku! Bale hraje ve formě

San Sebastian - Atlético Madrid 2:0

Branky: 54. Vela z pen., 75. Willian José z pen.

Před duelem muselo Atlético naposledy čelit dvěma pokutovým kopům v roce 2011 v derby s Realem Madrid. Na půdě San Sebastianu penalty zapříčinili Gabi a Correa a exekutoři Vela a Willian José si poradili s přehledem. Baskickému celku se na domácím stadionu daří, vyhrál zde poslední čtyři ligové zápasy.

Real Sociedad - Atlético Madrid: Penalta pro domácí! Vela proměnil s úžasným klidem

Real Sociedad - Atlético Madrid: Druhá penalta pro domácí, ani Willian Jose se nemýlil

Celta Vigo - Valencia 2:1

Branky: 43. Roncaglia, 77. Guidetti - 32. Parejo z pen.

Celta Vigo - Valencia: Gól! John Guidetti poslal po rohu domácí do vedení 2:1

Celta Vigo - Valencia: Gól! Facundo Roncaglija se prosadil krásným obstřelem

Granada - La Coruňa 1:1

Branky: 81. vlastní Tytoň - 64. Andone

Poslední Granada stále čeká na první vítězství v sezoně, ze zápasu s La Coruňou ale získala alespoň bod. Od 64. minuty sice prohrávala po zásahu Andoneho, bod pro domácí však zařídil vlastním gólem brankář hostů Tytoň.

Granada - La Coruňa: Hosté udeřili! Andone unikl a procedil míč do sítě

Granada - La Coruňa: Vyrovnáno! Domácí po velkém závaru dotlačili míč do sítě

Villarreal - Betis Sevilla 2:0

Branky: 22. Trigueros, 53. Soriano

Villarreal – Real Betis: 1:0. Triguerosova lahůdka. Z 35 metrů napřáhl a míč uklidil přesně pod břevno

Villarreal – Real Betis: Jako přes kopírák! Soriano napřáhl z dálky a je to 2:0

Osasuna Pamplona - Alavés 0:1

Branka: 77. Santos z pen.

Ösasuna – Alavés: Nesmyslný faul! Nařízenou penaltu proměnil hostující Sanson

Osasuna – Alavés: Skvělý Toquero! Vyhlavičkoval míč z brankové čáry a zachránil hosty

Las Palmas - Eibar 1:0

Branka: 90.+3 Viera z pen.

Las Palmas – Eibar: Penalta v poslední minutě! Viera rozhodl o výhře domácích

Las Palmas – Eibar: To nedal? Jonathan Viera dostal skvělý pas za obranu, ale míč ve vyložené pozici trestuhodně minul

Málaga - Sporting Gijón 3:2

Branky: 45.+2 Fornals, 65. Ramírez, 78. Santos - 13. Viguera, 49. Čop

Málaga - Gijón: 3:2! Santos se krásně položil do centru a dokonal obrat

Espanyol - Athletic Bilbao 0:0